Co jogini sadzą o..... alkoholu?

  • wtorek, 17 wrzeďż˝nia 2013
Alkohol. Niewinne reklamy trunków wyskokowych towarzyszą nam na każdym kroku, ostatnio zaopatrzone coraz częściej w slogany typu: "pij odpowiedzialnie", "nie pij w ciąży", "nie pij jak kierujesz" etc. Prawie jak Bill Clinton - pal bez zaciągania się;) Ciekawe, co o alkoholu sądzą jogini ? Prezentujemy różne ciekawe wypowiedzi:
 
Zaczynamy od autorytetów: 104 letni yogi z Indii zapytany o alkohol odpowiedział tak...
W Indiach z Akademią Asan. Część III Goa
Podczas wyprawy do Indii z Akademią Asan 104 letni jogin zapytany o alkohol udzielił nam takiej odpowiedzi:
 Odpowiedź jest prosta, jak chcesz umrzeć szybciej –pij.
Pokazuje zdjęcie rodzinne i swojego najmłodszego spośród swoich siedmiu synów - uśmiechnięty 30-40 latek z wąsami– On już nie żyje, za dużo pił i palił – otwarcie wyznaje staruszek.
 A co sądzą na ten temat nasi krajowi jogini ?
 ZA:
 Hali La IV, Facebook - "Joga to wiedza , więc trzeba wiedzieć kiedy i w jakich ilościach można korzystać z używek ... udawać że ich nie ma jest co najmniej ryzykowne"
 Marta, Facebook - " Wszystko dla ludzi. Rozumnych, świadomych ludzi. Od czasu do czasu dla przyjemności, z głową ,dobre winko - pewnie:)"
 Ewa, Facebook - " Nie myślę, a okazjonalnie spożywam w niewielkich ilościach :)"
 Karolina, 14 lat praktyki, Warszawa - "Nie widzę sprzeczności między jogą a alkoholem, o ile we wszystkim, tak w ćwiczeniach, jak i używkach, zachowujemy umiar i zdrowy rozsądek. myślę, że do chwili, w której żadna część mojego życia nie przysłania innych, zachowuję równowagę. Lubię wino"
 
PRZECIW:
 Marcin EM, Facebook - "..o alkoholu nie myślą!"
 Kasia, Facebook - "Jak ktoś wstaje 6 dni w tygodniu o 4.30 żeby mieć czas na praktykę zanim wszyscy w domu wstaną, to o alkoholu trudno nawet pomyśleć ;)."
 Elżbieta, Facebook - "Życie bez alkoholu jest piękniejsze"
 Beata, Facebook - "Dla mnie może nie istnieć"
 Beata, 7 lat praktyki, Warszawa - "Świadomość- upojenie bezalkoholowe."
 Robert, 6 lat praktyki, Bydgoszcz - "Alkohol, Hmm, Legalny narkotyk"
 Marcin, 2 lata praktyki, Łódź- "Alkoholu już nie piję. Rzuciłem całkowicie mniej więcej w tym samym czasie, kiedy rozpocząłem praktyki. Z jednej strony można sądzić, że joga mi pomogła ale z drugiej strony patrzę na moje zmiany w szerszym aspekcie"
 Monika, 12 lat praktyki, Warszawa- "Joga i alkohol totalnie nie idą ze sobą w parze. Joga to oczyszczenie, świadomość własnego ciała, myśli i zachowań. Stan po alkoholu, to zupełne jej przeciwieństwo. Wypacza myślenie, osłabia ciało i ducha, zamyka drogę do oświecenia i jedności z Kosmosem"
 Jeśli chcesz podzielić się swoimi spostrzeżeniami możesz napisać na Facebooku: https://www.facebook.com/photo.php?fbid=721220154570419&set=a.556109704414799.149502.167638809928559&type=1&theater
Lub wysłać do nas anonimowy mail: sondaz.php?id=27
Opublikuj na:

data wydruku: niedziela, 24 stycznia 2021 roku 20:14:02
adres dokumentu: http://www.joga-joga.pl//index.php?LANG=pl&page_ID=182&art_ID=1549