Projekcja filmu Odsiedzieć swoje - Doing time, doing Vipassana

Miejsce:
Restauracja Witariańska Surya
ul. Wałowa 3 (przy pl. Bankowym) / Warszawa

"Jak łuk nadaje kierunek strzale, jak cieśla nadaje kształt drewnu, tak mądrość kształtuje ich życie" - The Dhammapada

"Odsiedzieć swoje" to film dokumentalny Ayelet Menahemi i Eilony Arielto - opowieść o tym, jak w cieszącym się jak najgorszą sławą więzieniu Tihar w Delhi pojawiła się nadzieja. To opowieść o pierwszej kobiecie na stanowisku naczelnika więzienia, Kiran Bedi, która miała odwagę podjąć walkę o skuteczną resocjalizację tysięcy więźniów. Przede wszystkim jest to jednak historia ich samych - osób, które przeszły głęboką przemianę wewnętrzną i zdały sobie sprawę, że wyrok pozbawienia wolności może nie być końcem, lecz początkiem nowego życia. 
Przedstawiona w filmie pradawna technika medytacji Vipassana przekroczyła już granice Indii. Na jej wprowadzenie zdecydowały się więzienia w USA, Australii, Nowej Zelandii, Wielkiej Brytanii, Izraelu, Meksyku, Mongolii, Tajwanie i Tajlandii, osiągając znakomite rezultaty. 

"Pełne dramatyzmu i bardzo intymne spojrzenie na praktykę medytacji, które inspiruje do działania i ukazuje rozwiązanie tak proste, że aż trudno zrozumieć, dlaczego nikt wcześniej na to nie wpadł." 
SAN FRANCISCO CHRONICLE 

Dokument wielokrotnie nagradzany: „Golden Spire” - Międzynarodowy Festiwal Filmowy San Francisco 1998; „Silver Plaque” INTERCOM, Chicago1998; Nagroda PASS Narodowej Rady ds. Przestępczości, USA 1998; „Finalist Award”- Festiwal Filmowy, Nowy Jork,1998.

Restauracja Surya
www.restauracja-surya.pl
http://www.facebook.com/restauracja.surya
1 luty (piątek) godz 20:00
Wstęp wolny
Czas trwania: 52 minuty 
Lektor polski


Opublikuj na:

data wydruku: sobota, 8 sierpnia 2020 roku 22:53:50
adres dokumentu: http://www.joga-joga.pl//index.php?LANG=pl&page_ID=158&event_ID=2073