Owsiany kompres dla Twoich dłoni

  • poniedziałek, 23 marca 2015
  • autor: Paulina Szpargała
Skóra naszych dłoni jest szczególnie wrażliwa na temperaturę i zmienność czynników atmosferycznych, dlatego też często bywa przesuszona i popękana. Po kapryśnej, zimowej aurze, najwyższa pora na wiosenne przebudzenie, oczyszczenie i odżywienie – również skóry dłoni. Znajdź chwilę dla siebie, zalej wrzątkiem miseczkę płatków owsianych, dodaj kapkę oleju lnianego i pozwól swojej skórze na moment intensywnej regeneracji.
owsianka na dlonie
  Płatki owsiane są nie tylko odżywczą, witaminową bombą, od której warto śniadaniowo rozpoczynać dzień. Witaminy B1, B6 i E, cynk, żelazo i wapń zawarte w owsie, są także niezbędne dla zachowania dobrej kondycji skóry, włosów i paznokci. Przysłowiowa owsianka zastosowana jako ciepły kompres, zmiękczy i wygładzi naskórek, odżywi, wzmocni i ukoi przesuszoną, popękaną i zmęczoną skórę
Potrzebujesz:
  • szklankę płatków owsianych,
  • wrzątek,
  • kapkę oleju lnianego,
  • miseczkę.
  Wsyp płatki do miseczki, w której będzie wystarczająco przestrzeni dla Twoich dłoni. Zalej wrzątkiem w proporcji 1:3, aby konsystencja po wsiąknięciu w płatki, była rzadka i pozostaw na około 15 min. Kiedy temperatura będzie optymalna dla Twoich dłoni, dodaj kapkę oleju lnianego i wymieszaj. Dłonie trzymaj w miseczce z „owsianką” min. 10 min., aby skóra mogła zaabsorbować w cieple jak najwięcej cennych składników. Po „zabiegu”, dla wzmocnienia efektu nawilż dłonie swoim ulubionym olejkiem.
Paulina Szpargała
paulina@joga-joga.pl
 
Opublikuj na:

data wydruku: poniedziałek, 13 lipca 2020 roku 20:43:36
adres dokumentu: http://www.joga-joga.pl//index.php?LANG=pl&page_ID=146&art_ID=1890