JOGA w Chinach z Akademią Asan, 16 dni, czerwiec 2013

 • 20 czerwca
 
wzdłuż Rzeki Żółtej po skraj Tybetu

Termin:

20 czerwca - 5 lipca 2013.Lista ponownie zamknięta

Trasa:

Shanghai, Qufu, Luoyang, Dengfeng, Xi’an, Hua Shan, Lanzhou, Xiahe, Pekin

 

Mapa wyjazdu do Chin

  Pobierz progam w PDF

 

Główne atrakcje:

 

 • Chiński Mur,
 • Zakazane Miasto,
 • Świątynia Nieba i Letni Pałac w Pekinie,
 • Terakotowa Armia,
 • klasztor Labrang w Tybecie,
 • święty szczyt Hua Shan,
 • malownicza góra Song Shan,
 • Rzeka Żółta,
 • Shanghai Oriental Pearl Tower,
 • Świątynia Konfucjusza,
 • Klasztor Shaolin,
 • Jaskinie Dziesięciu Tysięcy Buddów,
 • występ Szanghajskich akrobatów,
 • przejazd MagLev z prędkością 431 km/h
 • 9x90 minutowa, poranna praktyka jogi
   
Mnisi w Klasztorze Labrang w Xiahe

 Założenia:

Głównym założeniem wyjazdu jest pokazanie możliwie najpełniejszego oblicza Chin poprzez:

 

 • Odwiedzenie wielu obiektów wpisanych na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO
 • Obcowanie z głównymi nurtami religijnymi kraju: buddyzmem, taoizmem, konfucjanizmem, lamaizmem tybetańskim i islamem, w charakterystycznych dla tych religii obszarach kraju.
 • Zapoznanie się z najnowocześniejszym obliczem Chin.
 • Korzystanie z możliwie wielu środków transportu publicznego: od tradycyjnych kolei, przez super szybkie koleje CRH po ultra szybki MagLev
 • Obserwację różnorodności przyrodniczej: od żyznych równin ujścia Rzeki Żółtej, przez suche góry prowincji Gansu po prawdziwy Tybet!

RAMOWY PROGRAM

 

Dzień 1 Wyjazd z Polski

 

 • Przelot do Shanghaju przez jeden z europejskich portów lotniczych


Dzień 2 Przylot / Szanghaj (O, K)

 

Transfer z lotniska Pudong do centrum miasta ultra-szybką koleją MagLev, obiad, odpoczynek po podróży, czas wolny na regenerację, wieczorem fenomenalny występ szanghajskich akrobatów.

 

 • MagLev – jest to obecnie najszybsza działająca na świecie linia kolejowa w ruchu publicznym, łącząca centrum miasta z lotniskiem Pudong. Długość trasy wynosi około 30 km, pokonywana jest w 7 minut i 20 sekund. Pociąg rozwija maksymalną prędkość 431 km/h.
 • Pokaz Szanghajskich Akrobatów - chińska akrobatyka jest jedną z najstarszych sztuk teatralnych, a ta w Szanghaju jest najbardziej ceniona. W akrobatycznym show będzie można podziwiać zapierające dech w piersiach umiejętności adeptów tej sztuki.
MagLev
Tradycyjna herbaciarnia w Parku Yuyuan
Szanghajskie Oceanarium
Świątynia Jing’an
Dzień 3 Szanghaj (Ś, O, K)

90 minutowa sesja jogi przed śniadaniem

 

Całodniowe zwiedzanie miasta. Rozpoczniemy od wizyty w bogatym Szanghajskim Muzeum, następnie odwiedzimy zakład produkujący jedwab i pojedziemy do wciśniętej między wieżowce buddyjskiej świątyni Jing’an, by dalej pojechać do Szanghaju XXI wieku – dzielnicy Pudong. Odwiedzimy fenomenalne Szanghajskie Akwarium i wjedziemy na szczyt – Oriental Pearl Tower – architektonicznej wizytówki miasta, gdzie popatrzymy na miasto z przeszklonego tarasu widokowego. Wrócimy na drugi brzeg rzeki HuangPu na spacer po tonącym w światłach, osławionym Bundzie.

 

 • Muzeum Szanghajskie – uznawane za jedno z najciekawszych i najbogatszych muzeów w Chinach. Na uwagę – poza samymi zbiorami – zasługuje świetny sposób ich prezentacji.
 • Świątynia Jing’an – buddyjska świątynia, niezwykle popularna pośród mieszkańców. Jej stylowa architektura niezwykle kontrastuje z otaczającymi ją drapaczami chmur.
 • Szanghajskie Akwarium – zbudowane z niezwykłym rozmachem miejsce gdzie można podziwiać morską faunę ze wszystkich zakątków świata. Najciekawszą atrakcją jest najdłuższy na świecie – 120m - podwodny tunel dla zwiedzających.
 • Oriental Pearl Tower – 468 metrowa wieża telewizyjna jest architektonicznym symbolem Szanghaju. To 5-ta najwyższa wieża telewizyjna na świecie. W „górnej kuli” znajduje się przeszklony taras widokowy, z którego rozpościera się piękna panorama miasta.
 • Bund – najbardziej rozpoznawalna cześć miasta, położona bezpośrednio nad brzegiem Rzeki Huangpu. To tam w latach 20-tych i 30-tych XXw swoje siedziby miały największe banki, kupcy i przemysłowcy epoki. Z nabrzeża rozpościera się cudowna panorama na nową, futurystyczną dzielnicę Pudong.

 

Dzień 4 Szanghaj  (Ś, K)
90 minutowa sesja jogi przed śniadaniem

 

Rano udamy się do Yuyuan Garden by zwiedzić klasyczny chiński ogród. Później czas wolny na zakupy na bazarze Yuyuan oraz wizyta w centrum słodkowodnych pereł. Po południu spacer po najpopularniejszej handlowej ulicy miasta – Nanjing Rd. Po kolacji transfer na stację kolejową, skąd pojedziemy nocnym pociągiem do oddalonego o 812 km miasta Qufu. Przejazd w wagonie sypialnym (przedział dla 6 pasażerów, imienne łóżko z pościelą). Czas przejazdu około 11 godzin.

 

 • Yuyuan Garden – ogród położony w starej części miasta, powstał w 1559 roku w czasie panowania dynastii Ming. Uznawany jest za jeden z najbogatszych, klasycznych chińskich ogrodów na tym regionie.
   

Dzień 5 Qufu, Zhengzhou  (Ś, O, K)

 

Qufu (czyt. Ciufu) jest rodzinnym miastem Konfucjusza – wielkiego, chińskiego myśliciela i założyciela nurtu filozoficzno-religijnego. W czasie całego dnia zwiedzania odwiedzimy Wielką Świątynie Konfucjusza, Rezydencję Rodziny Kong oraz Las Konfucjański – miejsce spoczynku wielkiego myśliciela oraz wielu potomków z jego rodu. Wczesnym wieczorem, pociągiem wielkich prędkości CRH pojedziemy do oddalonego o 550km miasta Zhengzhou, gdzie w hotelu będziemy mieć nocleg. Przejazd zajmie nam niecałe 4 godziny.

 

 • Świątynia i Las Konfucjusza oraz Rezydencja Rodu Kong  zostały w 1994 roku wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Dodatkowo, w samym mieście można oglądać dobrze zachowane, pochodzące z dynastii Ming mury obronne, bramy wjazdowe oraz wieże dzwonu i bębna.
 • Kolej Wielkich Prędkości (CRH) – Jest to najnowsze „dziecko” chińskich kolei.  Składy na wielu odcinkach osiągają prędkość przekraczającą 300km/h.

 

Dzień 6 Zhengzhou, Shaolin, Dengfeng, Luoyang (Ś, K)

90 minutowa sesja jogi przed śniadaniem

 

Po śniadaniu w Zhengzhou, pojedziemy do słynnego Klasztoru Shaolin. Zwiedzimy także nieodległy Las Pagód. Następnie kolejką linową wjedziemy na szczyt górskiego pasma Song Shan. Z Shaolin pojedziemy do miasta Dengfeng, gdzie odwiedzimy taoistyczny klasztor Zhongyue. Kolacja i nocleg w Luoyang.

 

 • Klasztor Shaolin -  legendarny, buddyjski klasztor, znany na świecie głównie za sprawą mnichów-wojowników, praktykujących sztuki walki. Po dziś dzień, w okolicach klasztoru mają swoje siedziby liczne prywatne szkoły kung-fu, których to adepci często ćwiczą w okolicznych parkach. W bezpośredniej bliskości klasztoru znajduje się niezwykle fotogeniczny „las” kamiennych pagód. Od 2011 roku całość na liście światowego dziedzictwa UNESCO.
 • Zhongyue – taoistyczny kompleks świątynny w mieście Dengfeng.
Świątynia KOnfucjusza w Qufu
Song Shan
Buddyjskie Groty w Luoyang
Kolej wielkich prędkości CRH

Dzień 7 Luoyang, Xi’an (Ś, K)
90 minutowa sesja jogi przed śniadaniem

 

Po śniadaniu, udamy się na obrzeża Luoyang aby podziwiać Jaskinie Dziesięciu Tysięcy Buddów. Następnie pojedziemy na stację kolejową, skąd pociągiem wielkich prędkości pojedziemy do Xi’an. Po kolacji udamy się jeszcze przed Pagodę Wielkiej Gęsi, gdzie zobaczymy zrobiony z ogromnym rozmachem pokaz tańczących fontann.

 

 • Jaskinie Dziesięciu Tysięcy Buddów – jedna z najbardziej okazałych w Chinach świątyń wykutych w wapiennych skałach. Ciągnie się wzdłuż rzeki Yi He. Świątynie poświęcone są Buddzie. Łączną liczbę jego wizerunków na tym obszarze obliczono na 142 289. Od roku 2000 na liście światowego dziedzictwa UNESCO.
 • Kolej Wielkich Prędkości (CRH) – Odcinek, który mamy pokonać - z Luoyang do Xi’an - normalne pociągi pokonują w około 5-8 godzin. Pociągi CRH pokonują ten dystans w 1 godzinę i 45 minut, mknąc z prędkością 300 km/h.

 

Dzień 8 Xi’an, Hua Shan  (Ś, O)

 

Po śniadaniu, pojedziemy w rejon świętej góry Hua. Na szczyt wjedziemy kolejką linową, skąd z łatwością zdobędziemy jej północny wierzchołek. Po południu odwiedzimy jeden z największych zabytków Chin - Terakotową Armię, strzegącą grobowca Cesarza Qin Shi Huanga. Na koniec dnia powrócimy do Xi’an (czyt. Szi’an) aby spędzić wieczór na nocnym targu w dzielnicy muzułmańskiej, nieopodal Wieży Bębna oraz Wieży Dzwonu. Czas wolny, kolacja we własnym zakresie.

 

 • Hua Shan– święta góra leżąca ok. 100 km na wschód od miasta Xi"an. Zaliczana jest do pięciu wielkich gór taoizmu i od wieków ma duże znaczenie religijne. Góra ma pięć głównych szczytów, z których największy – Szczyt Południowy – osiąga wysokość 2160 m n.p.m. Ze szczytu rozpościera się piękna, górska panorama.
 • Terakotowa Armia - armia ośmiu tysięcy figur naturalnej wielkości, wykonanych z terakoty (wypalonej gliny). Armia znajduje się w grobowcu pierwszego chińskiego cesarza Qin Shi. W trakcie pochówku cesarza w 210 p.n.e. cała armia również została zakopana pod ziemią. Według wierzeń, Terakotowa Armia miała strzec cesarza i pomóc mu odzyskać władzę w życiu pozagrobowym. Od 1987 roku znajduje się na liście światowego dziedzictwa UNESCO.

Dzień 9 Xi’an (Ś, O, K)
90 minutowa sesja jogi przed śniadaniem

 

Zaczniemy od wejścia na miejskie mury obronne by odbyć krótki po nich spacer. Następnie odwiedzimy ekspozycję fenomenalnych wyrobów z chińskiego narodowego kamienia – jadeitu. Po obiedzie zajrzymy jeszcze do Muzeum Prowincji Shaanxi aby odbyć krótki kurs języka chińskiego. Popołudnie spędzimy w okolicy Wielkiego Meczetu oraz bazarów dzielnicy muzułmańskiej. Po kolacji udamy się na stację, skąd nocnym pociągiem pojedziemy do Lanzhou. Podróżować będziemy w wagonie sypialnym (przedział dla 6 pasażerów, imienne łóżko z pościelą). Odległość 676 km pokonamy w około 8 godzin.

 

 • Wielki Meczet – meczet w Xi’an i jeden z czterech największych islamskich meczetów w Chinach mający ponad 1200 lat. Posiada nie tylko tradycyjnie chiński styl, ale również indywidualne cechy islamskich meczetów. Jest ważnym miejscem prowadzącym działalność religijną dla 50 000 muzułmanów w Xi"an (ich obecność wiąże się bezpośrednio z działalnością dawnego „jedwabnego szlaku”).
 • Miejskie mury obronne - reprezentują jedne z najstarszych i zarazem najlepiej zachowanych miejskich murów obronnych w Chinach. Te w obecnym kształcie pochodzą z dynastii Ming i okalają obszar 14 km2. Ich łączna długość to ponad 13km.
Wieża bębna w Xi
Wieża dzwonu w Xi
Pokaz fontann w Xi
Mury Miejskie w Xi
Hua Shan
Dzień 10 Xiahe (Ś, O, K)

 

Jedziemy do najprawdziwszego Tybetu! Rano przyjeżdżamy pociągiem do Lanzhou - stolicy prowincji Gansu. Stamtąd od razu udajemy się autobusem do jednego z najważniejszych miast obszaru kulturowego Tybetu – Xiahe (czyt. Siahe). Po dotarciu na miejsce aklimatyzacja lub kora - tradycyjna tybetańska modlitewna pielgrzymka dookoła tybetańskiego miasta klasztornego.

 

 • Xiahe – niewielka miejscowość w regionie Amdo (północno-wschodnia część historycznego Tybetu). Położona na wysokości ponad 2900 m n.p.m. Znajduje się w niej buddyjski klasztor Labrang, jeden z najważniejszych klasztorów szkoły Gelug. Xiahe jest zamieszkane przez Tybetańczyków, Chińczyków Han i chińskich muzułmanów Hui. Miejscowość dzieli się na 3 części - nowoczesną dzielnicę chińsko-muzułmańską przechodzącą w tybetańską, klasztor Labrang i tybetańską wioskę znajdującą się za klasztorem. W marcu i kwietniu 2008 Xiahe było jednym z miast, w których doszło do masowych protestów Tybetańczyków.

 

Dzień 11 Xiahe, Ganjia (Ś, O, K)
90 minutowa sesja jogi przed śniadaniem

 

Dzień zaczniemy od zwiedzanie Klasztoru Labrang oraz przylegających do niego zabudowań. Później odwiedzimy efektowną Złotą Pagodę. Po południu, o ile pogoda i sytuacja polityczna pozwoli, ruszymy do malowniczych pastwisk Ganjia, aby na własne oczy zobaczyć Płaskowyż Tybetański z jego bezkresnymi krajobrazami.

 

UWAGA: wyjazd do Ganjia odbędzie się tylko przy dobrej pogodzie i stabilnej sytuacji politycznej w regionie.

 

 • Klasztor Labrang - jeden z sześciu najważniejszych klasztorów szkoły Gelug (żółtych czapek) tybetańskiego buddyzmu. Jako jeden z nielicznych, klasztor uniknął większych zniszczeń w czasie rewolucji kulturalnej. Obecna liczba zamieszkujących go mnichów – około 1200 - stanowi jedynie ułamek ich liczby sprzed rewolucji. Można powiedzieć, że całe miasteczko Xiahe oscyluje wokół klasztoru, czyniąc je w dużej mierze miastem klasztornym. Jest to fenomenalne miejsce do podglądania Tybetańczyków w najprawdziwszym Tybecie!
Młynki modlitewne przed Klasztorem Labrang
Wiela Sala Sutr w Klasztorze Labrang
Jeden z budynków Klasztoru Labrang
Klasztor Labrang

Dzień 12 Xiahe, Lanzhou (Ś, O)
90 minutowa sesja jogi przed śniadaniem

 

Po śniadaniu wrócimy autobusem do Lanzhou (czyt. Landżou). Udamy się nad koryto majestatycznie płynącej przez miasto Rzeki Żółtej. Następnie przeprawimy się na jej drugi brzeg korzystając z wagoników kolejki linowej. Dowiezie nas ona do Wzgórza Białej Pagody, skąd rozpościera się panoramiczny widok na jedno z największych chińskich miast. Późnym popołudniem udamy się na stację, skąd nocnym pociągiem pojedziemy do Pekinu. Podróżować będziemy ekspresem o podwyższonym standardzie (klasa Z), w wagonie sypialnym (przedział dla 6 pasażerów, imienne łóżko z pościelą). Dystans 1565 km pokonamy w około 17 godzin – po drodze towarzyszyć nam będą piękne widoki za oknem na suche i bezludne góry.

 

Dzień 13 Pekin (O,K)

 

Zwiedzanie stolicy rozpoczniemy od słynnego Placu Tian’anmen by następnie wkroczyć do Zakazanego Miasta. Później, aby pojąć rozmiar tego kompleksu budowli wejdziemy na szczyt Jingshan Park by zobaczyć go z wyższej perspektywy. Po południu udamy się do chińskiej herbaciarni na pokaz i degustację zielonej herbaty. Na koniec dnia, po zmroku odwiedzimy obiekty olimpijskie ze słynnym Ptasim Gniazdem na czele.

 

 

 • Plac Tian"anmen (Plac Niebiańskiego Spokoju) – gigantyczny plac w centrum Pekinu, przed Zakazanym Miastem. Największy publiczny plac na świecie. Samo Tia-n"a-nmén oznacza Bramę Niebiańskiego Spokoju, położoną na północnym krańcu placu, stanowiącą wejście na teren Zakazanego Miasta.
 • Zakazane Miasto - dawny pałac cesarski dynastii Ming  i Qing, znajdujący się w centrum Pekinu. W 1987 został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO.
 • Jingshan Park – inaczej zwany też Górą Węglową. Jest to sztuczne wzniesienie usypane z ziemi pochodzącej z wykopania fosy okalającej Zakazane Miasto. Ze szczytu rozpościera się piękna panorama Pekinu z Zakazanym Miastem na czele.

Dzień 14 Pekin, Mutianyu (Ś, K)
90 minutowa sesja jogi przed śniadaniem

 

Rozpoczniemy dzień wyjazdem poza Pekin, do oddalonego o 100km na północ Mutianyu. Tam wdrapiemy się na Chiński Mur.  Następnie, wróciwszy do Pekinu odwiedzimy Letni Pałac oraz instytut tradycyjnej medycyny chińskiej.

 

 • Wielki Mur Chiński jest najbardziej znanym symbolem Chin i jednym z najbardziej niezwykłych cudów architektonicznych, został on zbudowany ponad 2 000 lat temu i ciągnie się na długości około 6250 kilometrów. W 1987 roku został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO, a 7 lipca  2007 ogłoszono go jednym z siedmiu nowych cudów świata.
 • Pałac Letni – kompleks parkowo-pałacowy stanowiący miejsce letniego odpoczynku cesarzy chińskich z dynastii Qing. Centralnym punktem jest Wzgórze Długowieczności oraz sztuczne jezioro Kunming. Cały kompleks liczy 70 tys. m˛ zabudowanej przestrzeni z licznymi ogrodami, altankami, pawilonami, galeriami i klasycznymi rezydencjami (ponad 3 tys. obiektów). W 1998 UNESCO włączyło Pałac Letni na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Przyrodniczego Ludzkości.

Dzień 15 Pekin  (Ś, O)
90 minutowa sesja jogi przed śniadaniem

 

Dzień rozpoczniemy zwiedzaniem starych zabudowań Pekinu - słynnych Hutongów, krótka przejażdżka rikszami. Następnie udamy się do wizytówki Pekinu – Świątyni Nieba by ostatecznie dotrzeć w rejon ulicy Qianmen i jej bazarów. Następnie odwiedzimy jeden z typowych chińskich sklepów towarowych celem zrobienia tanich zakupów tekstylnych. Ostatnim punktem programu będzie fenomenalny spektakl w jednym z pekińskich teatrów. Wolny wieczór, kolacja we własnym zakresie.

 

 • Świątynia Nieba (Ołtarz Nieba) – kompleks sakralnych budowli taoistycznych odwiedzany przez cesarzy Chin z dynastii Ming  i Qing w czasie corocznych ceremonii, w czasie których modlono się do Nieba o obfite plony rolne. Cały kompleks został wpisany w 1998 roku na listę światowego dziedzictwa UNESCO.
 • Hutongi – kolejna architektoniczna wizytówka Pekinu – tradycyjne, jednopiętrowe, zbudowane z szarej cegły, charakterystyczne budynki. Niegdyś były jedyną formą budownictwa w stolicy, obecnie giną w oczach ustępując pola nowoczesnej zabudowie.
   
Dzień 16 Pekin / wylot do Europy

Rano transfer na lotnisko Beijing Capital i powrót do Europy.

Brama Niebiańskiego Spokoju, Pekin
Letni Pałac w Pekinie
Pekińskie Hutongi
Chiński Mur
Widok na Zakazane Miasto

 

Termin Wyjazdu

 

20 czerwca - 5 lipca 2013


Cena wyjazdu

 

4 750 PLN + 1 460 US$ przy rezerwacji miejsca do 15 lutego 2013 *
5 250 PLN + 1 460 US$ po 15 lutego 2013 *

Lista ponownie zamknięta

 

Ewentualna dopłata do pokoju jednoosobowego: 300 US$

 

Cena obejmuje

 

 • Przelot na trasie Warszawa-Szanghaj i Pekin-Warszawa z przesiadkami + opłaty lotniskowe
 • Wizę chińską
 • Pokoje 2-osobowe standardu 3* oraz 3*+
  Hotele posiadają przestronne, dobrze wyposażone pokoje, z klimatyzacją, telewizorem, łazienką wyposażoną w jednorazowe akcesoria do mycia.
 • Posiłki opisane w planie wyjazdu.
  Śniadania w formie bufetu realizowane będą w hotelach, obiady i kolacje w restauracjach.
  W przypadku obiadów i kolacji w cenę posiłku wliczona jest 1 szklanka napoju lub piwa. Każda kolejna jest płatna oddzielnie.
 • Opiekę polskiego pilota i przewodnika
 • Równoczesną opiekę chińskiego pilota
 • Wszystkie nocne przejazdy kolejowe w klasie sypialnej – przedział dla 6 pasażerów, imienne łóżko z pościelą
 • Wszystkie dzienne przejazdy kolejami wielkich prędkości (CRH) w ekonomicznej klasie siedzącej
 • Wszystkie pozostałe transfery prywatnym, wygodnym autobusem
 • Wstępy do wszystkich opisanych w programie obiektów
 • Ubezpieczenie turystyczne KL, NNW
 • 9 porannych sesji jogi po 90 minut każda

 

Cena nie obejmuje

 

 • Obowiązkowych napiwków dla chińskich pilotów, kierowców i bagażowych w kwocie 45USD od osoby. Pieniądze te zostaną zebrane przez polskiego pilota po przylocie do Szanghaju.
 • Kosztu wyjazdu na pastwiska Ganja w regionie tybetańskim w kwocie 150 juanów (około 25USD). Opłata w chińskiej walucie zostanie pobrana przez polskiego pilota po powrocie do hotelu w Xiahe. W przypadku gdy z przyczyn pogodowych lub politycznych wyjazd do Ganja nie będzie możliwy, żadne dodatkowe koszty tej imprezy nie zostaną pobrane.
 • Dopłaty do pokoju jednoosobowego - US$ 300.00
 • Wszelkich wydatków natury prywatnej
 • Kosztów ewentualnego wcześniejszego powrotu z imprezy do kraju

 

Warunki płatności

 

 • 750 PLN – I rata przy rezerwacji miejsca 
 • 660 USD + 2000 PLN – II rata płata do 1 marca 2013 
 • 800 USD + 1000 PLN – III rata płatna do 15 kwietnia 2013 
 • 1000/1500 PLN – IV rata do 15 maja 2013 (kwota wyliczana indywidualnie w zależności od daty rezerwacji miejsca) 
 • 45 USD – zostanie zebrane przez polskiego pilota po przylocie do Szanghaju 
 • 150 juanów (około 25 USD) – zostanie zebrane przez polskiego pilota po zakończonej wycieczce do Ganja.

 

Warunki rezygnacji

 

W przypadku rezygnacji uczestnika z wyjazdu zostaną potrącone następujące kwoty:

 

 • 750 PLN - przy rezygnacji przed 1 marca 2013 
 • I rata (750 PLN) + 500 USD po 1 marca 2013. 
 • 50% całości ceny wyjazdu (czyli 2 375 PLN / 2 625 PLN + 730 US$) na 50 dni przed dniem rozpoczęcia imprezy.

  Pobierz progam w PDF

 

Prowadzenie

 

Obrazek  
Justyna Wojciechowska - jest dyplomowaną nauczycielką jogi wg metody B.K.S. Iyengara, magistrem fizjoterapii. Jogę praktykuje od 1999 roku. Systematycznie uczestniczy w warsztatach doszkalających dla nauczycieli, zarówno w kraju jak i za granicą. W 2012 odbyła staż w Ramamani Iyengar Memorial Yoga Institute w Punie (Indie), gdzie pogłębiała swoją praktykę oraz wiedzę z zakresu terapii jogą pod okiem rodziny Iyengarów. Na co dzień uczy jogi prowadząc zajęcia dla osób początkujących i zaawansowanych oraz zajęcia profilaktyczne JOGI DLA KRĘGOSŁUPA. Jest współzałożycielką AKADEMII ASAN oraz Joga Politechnika w Warszawie, a także członkiem zarządu Polskiego Stowarzyszenia Jogi Iyengara.
Akademia Asan
       
Krzysztof Stępień  
Krzysztof Stępień – podróżnik, specjalizujący się w krajach Azji. Podróżuje regularnie od 2003 roku. Odwiedził do tej pory 22 kraje w samej tylko Azji, spędzając tam łącznie ponad 2,5 roku. Regularnie zagląda do Chin, Indii i Nepalu. W samych tylko Chinach spędził prawie 7 miesięcy. Od 2010 prowadzi autorskie wyjazdy po tym kraju, jak również po Nepalu i Indiach. Najcudowniejszy – jego zdaniem kraj to - Pakistan, największy sukces - nielegalny wjazd i przejechanie całego Tybetu na początku zimy. Jest twórcą portalu internetowego www.transAzja.pl – promującego indywidualne podróżowanie po Azji.
transAzja.pl

 

Jak się zapisać?

 


Lista ponownie zamknięta

 

Informacje: indie@akademiaasan.pl

 

Opublikuj na:

data wydruku: czwartek, 17 czerwca 2021 roku 23:37:17
adres dokumentu: http://www.joga-joga.pl//index.php?LANG=pl&page_ID=158&event_ID=2055