ścieżka do tekstu:

Książka Joga piękna, Marta Kucińska

  • poniedziałek, 30 listopada 2020
  • autor: Klaudia Rogowska
Marta Kucińska jest certyfikowanym nauczycielem jogi twarzy wg. japońskiej metody Face Yoga Method, joginką, biologiem, projektantką mody oraz konsultantką ajurwedy III stopnia. W swojej książce opisuje i wyjaśnia jak w naturalny sposób dbać o siebie bez ingerencji medycyny estetycznej. 
 
 
 
Maria Kucińska w "Jodze piękna" zamieściła szereg rad, z których można skorzystać podczas domowej pielęgnacji, aby odzyskać promienny wygląd, naturalny uśmiech i poprawę własnej samooceny. 
Autorka zadbała o dobranie pielęgnacji do każdego typu skóry. "Według ajurwedy istnieją trzy podstawowe typy skóry, oparte na trzech doszach, czyli: vata, pitta, kapha." Test na doszę, dzięki któremu dobierzemy odpowiednią pielęgnację cery, zajdziemy na końcu książki.
Książka wzbogacona jest o przepisy na maseczki i peelingi z naturalnych składników, które można przygotować samodzielnie w domu oraz instruktaże masaży i ćwiczeń twarzy spowalniające zachodzące z wiekiem zmiany np. redukcja kurzych łapek lub lwiej zmarszczki. 
 
 
Czy nasze nawyki mogą wpływać na wygląd twarzy?
Oczywiście, że tak. Marta Kucińska wymienia 8 głównych nawyków, które przyczyniają się nie tylko do wyglądu twarzy, ale również do wyglądu sylwetki. Opisuje efekt "tech neck", który jest negatywnym skutkiem długotrwałego wpatrywania się w urządzenia mobilne oraz radzi jak się z nim uporać. 
Podsumowując "Ćwicz, odpowiednio oddychaj, jedz to, co wartościowe, pij dużo wody, pielęgnuj cerę naturalnymi sposobami, masuj twarz, medytuj i bądź dobra" – takich rad udziela autorka książki, aby cieszyć się zdrowiem, pięknem i szczęśliwym życiem.
Książkę można nabyć  w szkole Joga Żoliborz w Warszawie, ul. Rydygiera 19.
 
 
 
 
 
Opublikuj na:

data wydruku: czwartek, 24 czerwca 2021 roku 11:59:28
adres dokumentu: http://www.joga-joga.pl//index.php?LANG=pl&page_ID=120&art_ID=2765