Aerial Joga - Nowy trend. Rozmowa z Anną Ryczek, prowadzącą Kurs Instruktorski Aerial Jogi
Dołącz do nas na
ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA


Aerial Joga - Nowy trend. Rozmowa z Anną Ryczek, prowadzącą Kurs Instruktorski Aerial Jogi

 • wtorek, 22 grudnia 2020
 • autor: Ewa Majerska
Aerial joga to nowa technika, coraz popularniejsza i dostępna w wielu szkołach jogi w Polsce. Łączy w sobie elementy jogi, stretchingu i pilatesu. Zawiera także elementy tańca w powietrzu. Ćwiczy się nad ziemią, w podwieszonych elastycznych szarfach.
Praktykując Aerial jogę możemy pracować z własnym ciężarem ciała i doświadczać pozycji nieosiągalnych w statycznej praktyce na macie. Ten wymiar ćwiczeń nie tylko świetnie uelastycznia ciało, ale i wspaniale rzeźbi i wzmacnia mięśnie głębokie.
 
 
Rozmawiamy z Anną Ryczek, która poprowadzi w szkole Joga Żoliborz w Warszawie Kurs Instruktorski Aerial Jogi w dniach 23-25 kwietnia 2021. 
Gdzie zdobywałaś pierwsze szlify w dziedzinie aerial jogi ?
Mieszkając w Irlandii zaczęłam chodzić na zajęcia akrobatyki cyrkowej w powietrzu i tam dowiedziałam się o istnieniu aerial jogi. Będąc już instruktorem jogi było to dla mnie doskonałe i oczywiste połączenie. Po pierwszych zajęciach w hamaku wiedziałam, że to jest to czego szukałam.
Co według Ciebie jest najciekawsze w tej metodzie?
Wolność, przestrzeń, radość, zabawa, a jednocześnie stymulacja wszystkich mięśni i pełne odciążenie kręgosłupa. Po zajęciach studenci często mówią, że czują się wyżsi, mocniejsi, a jednocześnie odkryli na nowo swoje wewnętrzne dziecko.
 
 
Jakie korzyści zdrowotne - fizyczne i psychiczne przynosi ta praktyka?
Odwagę, nową perspektywę, wykraczanie poza strefę komfortu, lekkość bytu - to jeśli chodzi o stronę emocjonalną. Fizycznymi korzyściami jest to, że wsparcie hamaka w pozycjach odwróconych pozwala na pełną trakcję kręgosłupa, zwiększając przestrzeń między kręgami, co niweluje efekty grawitacji, ale też symetryzuje ciało. Dodatkowo poprawiamy krążenie krwi, aktywujemy układ limfatyczny i pokarmowy. 
Dlaczego warto zapoznawać dzieci z tą formą ruchu?
Dzieciaki nie mają w sobie strachu i na widok hamaka od razu włącza się w nich wewnętrzny "szympans", który chce się wspinać, bujać i kręcić w wiszącym materiale. Bez trudu wykonują pozycje odwrócone i jest to dla nich doskonała forma ruchowej zabawy.
 
 
Jak przekonać dorosłych aby spróbowali tej metody?
Posłużę się tu moim ulubionym podpisem, który widziałam pod obrazkiem małej dziewczynki mającej na plecach przymocowane motyle skrzydła: "Co jeśli spadnę? Ależ kochanie, ale co jeśli pofruniesz?"
 
Czy trzeba być niezwykle sprawnym aby ćwiczyć?
Aerial joga jest dla każdego. Zaczyna się od podstawowych pozycji, które nie wymagają ani siły ani sprawności, jedynie zaufania do hamaka. Potem stopniowo, kiedy student się wzmacnia, wprowadza się bardziej zaawansowane pozycje. Dla osób o mniejszej sprawności ruchowej także jest wiele możliwości w aerial jodze - praktykę dostosowuje się indywidualnie do uczestników a nie   odwrotnie.
 
 Jakie cechy i umiejętności powinien mieć nauczyciel aerial Jogi?
Takie same jak nauczyciel tradycyjnej jogi plus jedną dodatkową - radość z wiszenia głową w dół:)
Rozmawiała Ewa Majerska
 
KURS INSTRUKTORSKI AERIAL JOGI 23-25.04.2021
Prowadzenie: Anna Ryczek - dyplomowany nauczyciel jogi, aerial jogi,  instruktor metody oddechowej Butejki, magister psychologii
Miejsce - Joga Żoliborz, ul. Rydygiera 19, Warszawa
Termin - 23-25.04.2021 
3 dni - 24 godziny nauki
Teoria i praktyka na hamakach typu Yoga Swing
Ilustrowany podręcznik
Certyfikat Yoga Alliance - YACEP 
ILOŚĆ MIEJSC OGRANICZONA - TYLKO 14 OSÓB
 
DLACZEGO WARTO ZOSTAĆ INSTRUKTOREM AERIAL JOGI?
Jogowa społeczności zwiększa się o około 20-25% rocznie, przybywa wykwalifikowanych nauczycieli, otwierają się nowe miejsca do praktyki. Aerial joga daje możliwość oferowania ekscytujących, oryginalnych i przynoszących doskonałe efekty zdrowotne zajęć, dzięki którym będziesz w stanie znaleźć swoją niszę na rynku.
 
ZAPISZ SIĘ  TUTAJ  
DLA KOGO JEST TEN KURS?
Nasz kurs instruktorski aerial jogi jest skierowany do nauczycieli jogi, pilatesu, tańca, trenerów personalnych, praktykujących studentów jogi, studentów i absolwentów AWF itp. 
Na naszym kursie poznasz techniczne aspekty nauczania, instruowania asan, tworzenia unikalnego planu zajęć i bezpiecznego  prowadzenia lekcji.  
Kurs został tak zaprojektowany, by uczestnicy po jego zakończeniu byli w stanie prowadzić profesjonalne i bezpieczne zajęcia oraz: 
 •  dostosowywać zajęcia do potrzeb, możliwości i oczekiwań studentów 
 •  tworzyć zbalansowane, ciekawe i bezpieczne sekwencje 
 •  stosować jasne i zachęcające instrukcje, pozwalające utrzymać przejrzystą i płynną strukturę zajęć 
 •  korygować studentów, by czuli się bezpiecznie i wygodnie w powietrznych asanach 
 •  włączać świadomość oddechu i ciała w zajęcia aerial jogi, pogłębiając tym doświadczenie studentów 
 •  czerpać inspiracje z różnych stylów jogi i budować z nich ciekawe i inspirujące plany zajęć
 
Certyfikat aerial jogi daje ogromne możliwości uczenia, dzielenia się pasją i doświadczeniem i poprzez: 
 • Siłownie, kluby fitness i studia jogi, które chętnie dołączą ekscytujące i unikatowe zajęcia do swojego grafiku
 • Prywatne sesje w domu lub we własnych studiu
 • Zajęcia w szkole – dzieciaki i nastolatki uwielbiają zabawę w hamakach. Aerial joga daje im nie tylko wiele radości, ale ma także wiele korzyści rozwojowych, jak na przykład poprawę zdolności neuromotorycznych.
Co zawiera nasz kurs?
 • podręcznik z ponad 50 asanami
 • sekwencje aerial jogi
 • codzienne lekcje aerial jogi
 • informacje na temat bezpieczeństwa wieszania hamaków do aerial jogi
 • podstawy anatomii i fizjologii asan aerial jogi
 • wytyczne na temat rozwijania praktyki własnej
 • korekty dbające o bezpieczeństwo twoich studentów w odwróconych pozycjach
 • końcowy egzamin z praktyki i teorii
 
PLAN ZAJĘĆ 23-25.04.2021
9.00- 10.45 - lekcja aerial jogi
10.45-11.00 przerwa na herbate
11-13.30.00 teoria i praktyka
13.30-14.30 przerwa na lunch 
14.30-17.00 teoria i praktyka
 
CENA: 1600 ZŁ
Kurs zakończy się otrzymaniem Certyfikatu  Instruktora Aerial Jogi firmowanym przez  Yoga Alliance
Każdy z uczestników otrzyma ilustrowany podręcznik z 50 asanami 
ILOŚĆ MIEJSC OGRANICZONA - TYLKO 14 OSÓB
 
Prowadząca Anna Ryczek – z wykształcenia psycholog, z pasji instruktorka aerial jogi i trenerka oddychania metodą Butejki i Tlenowej przewagi. Pierwszy kurs instruktorski jogi Vinyasa ukończyłam w 2012 roku w Irlandii, aczkolwiek regularną praktykę zaczęłam wiele lat wcześniej. Uzyskałam także certyfikat trenerki pilatesu, jin jogi oraz w Tajladi Thai Yoga massage.
Aerial jogą zafascynowałam się poprzez kontakt z akrobacjami cyrkowymi i zakochałam się w niej od pierwszego razu. Studiowałam z różnymi szkołami – Unnata Yoga, Yoga Body i Aerial Yoga Academy, by stworzyć autorski program nauczania jogi fruwającej w stworzonej przeze mnie szkole Let’s Flyoga.
Jeśli chodzi o moją drugą pasję – oddech, to współpracuję z Buteyko Clinic International i mam wyłączność na organizowanie kursów instruktorskich tych metod w Polsce. Jestem tłumaczką i wydawcą książek na temat metody Butejki w Polsce pt. „Zamknij usta”, „Spokojny oddech, spokojny umysł” oraz “Kto ma nosa do zdrowia” P. McKeown. Współpracuje z portalem joga-joga.pl oraz magazynami: Fizjoterapia funkcjonalna i Yoga&Ayurveda.
Prywatnie i zawodowo uwielbiam być w ruchu, jeżdżąc na rowerze po górach czy morsując w Bałtyku.
 
REKRUTACJA 
 
 Aby zgłosić się na kurs należy wypełnić 
Po jego przesłaniu skontaktujemy się z Tobą. 
 
INFORMACJE I ZAPISY
Wypełnij wstępne zgłoszenie - skontaktujemy się z Tobą:
Zadzwoń: 534 923 923, 666 923 999
Napisz email: joga@kursnauczycielski.pl

 
 
 
 
 
Opublikuj na:
Polecamy:   1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10
KURS NAUCZYCIELSKI JOGI INTEGRALNEJ. START WRZESIEŃ 2021!

Trwa rekrutacja na VI Edycję Kursu Nauczycielskiego Jogi Integralnej! Kurs nauczycielski przeznaczony jest dla osób, które pragną zdobyć praktyczne umiejętności i rzetelną wiedzę na temat różnych ścieżek i systemów jogi pod okiem najlepszych w Polsce specjalistów. Zdobyte kwalifikacje i umiejętno...

Kurs Instruktorski Aerial Jogi 25-27 czerwca 2021

KURS INSTRUKTORSKI AERIAL JOGI 25-27.06.2021 Prowadzenie: Anna Ryczek - dyplomowany nauczyciel jogi, aerial jogi, instruktor metody oddechowej Butejki, magister psychologii Miejsce - Joga Żoliborz, ul. Rydygiera 19, Warszawa Termin - 25-27.06.2021 3 dni - 24 godziny nauki Teoria i praktyka na h...

Zakwasownia. Wywiad z Magdaleną i Mikołajem Bator

Zakwasownia to rodzinna manufaktura, produkującą organiczne i ekologiczne zakwasy, kiszonki oraz dania kuchni roślinnej. "Włożyliśmy w naszą manufakturę całe serce. Pracujemy wytrwale, z przyjemnością i entuzjazmem, aby dobrymi, zdrowymi produktami móc podzielić się z innymi" ...

Książką Greenprint - Zielony Ślad, autorstwa Marco Borgesa

24 marca 2021 miała swoją premierę najnowsza książka wydawnictwa Znak - Greenprint (Zielony Ślad) autorstwa Marco Borgesa. Podtytuł brzmi " Jak dzięki zielonej diecie uzdrowić siebie i świat". ...

Aerial Joga - Nowy trend. Rozmowa z Anną Ryczek, prowadzącą Kurs Instruktorski Aerial Jogi

Aerial joga to nowa technika, coraz popularniejsza i dostępna w wielu szkołach jogi w Polsce. Łączy w sobie elementy jogi, stretchingu i pilatesu. Zawiera także elementy tańca w powietrzu. Ćwiczy się nad ziemią, w podwieszonych elastycznych szarfach. Praktykując Aerial jogę możemy pracować z własnym...

Księga kwiatów jadalnych - doskonała lektura i inspiracja na nadchodzącą wiosnę!

Można powiedzieć krótko, parafrazując znane przysłowie: Właściwa książka na właściwym miejscu! Właśnie ukazała się, nakładem Zielonego Wydawnictwa "Księga kwiatów jadalnych" autorstwa Mireille Gayet....

Kurs Nauczycielski Jogi ON-LINE - Przygotowanie do egzaminu 4.05 - 8.06. 2021

Zapraszamy do wzięcia udziału w kursie jogi ON-LINE przygotowującym do egzaminu kompetencyjnego na Kurs Nauczycielski Jogi Integralnej. Start 4 maja. ...

Lockdown- pomoc prawna dla nauczycieli jogi i szkół jogi

Dynamicznie zmieniające się przepisy i regulacje. Skomplikowane zasady i mnóstwo sprzecznych informacji. Trudno jest prowadzić zajęcia i wyjazdy z jogą w takich okolicznościach. Co wolno a co nie ? Co zrobić w razie kontroli ? Portal joga-joga.pl wraz Kancelarią Dr. Tomasza Strugalskiego przygotowa...

Książka Joga piękna, Marta Kucińska

Marta Kucińska jest certyfikowanym nauczycielem jogi twarzy wg. japońskiej metody Face Yoga Method, joginką, biologiem, projektantką mody oraz konsultantką ajurwedy III stopnia. W swojej książce opisuje i wyjaśnia jak w naturalny sposób dbać o siebie bez ingerencji medycyny estetycznej. ...

KIEŁKI. Naturalny Energetyk.- recenzja książki

"Wiosną, pełną wartości odżywczych i właściwości leczniczych pokrzywę dajemy świniom i kaczkom, a sami sięgamy po ogórek ze szklarni naszpikowany chemią" - to zdanie, które pojawia się już na samym początku książki bardzo zapada w pamięć i uświadamia, że łatwo zapominamy o naturalnych bogactwach na...

  
kalendarium wydarzeń
Poprzednie
Maja 2021
Następne
PWŚCPSN
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 
pokaż wszystkie
więcej
pokaż wszystkie
Partnerskie szkoły jogi
  

Partnerzy portalu
ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA

  
Joga Portal - Pierwszy, ogólnopolski serwis joga-joga.pl - Kraków - Poznań - Wrocław - Trójmiasto - Lublin
Wakacje z joga, wakacyjne kursy jogi oraz wyjazdy organizowane przez szkoły Jogi z całej Polski. Wyszukiwarka szkół jogi: Kraków, Poznań, Wrocław, Trójmiasto, Lublin a także wiele innych miast z całej Polski. Pozycje jogi, joga na DVD, książki o jodze,joga-sklep, forum a także medytacja, ajurweda, kursy rozwoju oraz masaż tajski. Najnowsze wydarzenia, pytania oraz odpoweidzi, wywiady oraz joga w ciąży i joga dla dzieci - Indie i joga w Indiach a także abc jogi i wakacje z jogą podróżowanie po Azji
LikeSoft