Festiwal Wibracje - bliżej siebie, bliżej natury 21-25 lipca 2021
Kalendarium Wydarzeń
Bądź w kontakcie
Wyszukiwarka Wydarzeń

Organizujesz wydarzenie?
 Dodaj je do naszego kalendarza!

Informacje Specjalne

pokaż wszystkie

Informacje

Organizujesz wydarzenie?
 Dodaj je do naszego kalendarza!

pokaż wszystkie

Partnerskie szkoły jogi

Festiwal Wibracje - bliżej siebie, bliżej natury 21-25 lipca 2021

piątek, 18 czerwca 2021

Wydarzenie szybko zakorzeniło się w świadomości odbiorców i gromadzi rosnącą grupę fanów. Mimo aury epidemicznej ubiegłoroczna edycja Wibracji odbyła się z pompą i obiła szerokim echem gruntując swoją pozycję wśród wydarzeń ogólnopolskich.

Tym bardziej, że Wibracje to festiwal nietypowy. Główną osią programu są tu wykłady i warsztaty związane z holistycznie i naturalnie rozumianym zdrowiem. Festiwal odpowiada na rosnącą potrzebę harmonii, włączania funkcji slow oraz potrzebę odbicia się od korporacyjnego świata emocjonalnego smogu.

Po czterech edycjach nad Zalewem Zegrzyńskim organizatorzy przenieśli wydarzenie na mazurskie moreny koło Ełku - bliżej przyrody, gdzie jest naturalne środowisko dla takiego wydarzenia i dla ludzi, którzy na nie przyjeżdżają. Festiwal trwa 5 dni: zaczyna się w środę 21 lipca i kończy w niedzielne popołudnie.

Program Wibracji odbywa się równocześnie na 2 scenach plenerowych i w 2 dużych namiotach. Na scenach dominują zajęcia ruchowe, np.: Qigong, Tao yin, czy joga - tym festiwalowicze zwykli zaczynać dzień. Potem są tańce afrykańskie, 5 rytmów czy movement medicine. Tematy związane z metodami Aleksandra Lowena, czyli o uwalnianiu świadomym ruchem napięć w ciele.

Wieczorem rozpoczyna się część muzyczna gdzie dominują klimaty etnohouse, ambient czy jazz. W tym roku na scenie wystąpi Leszek Możdżer. Nie będzie to-li zwykły koncert, ale koncert na dwa fortepiany w strojeniach 432 i 440 Hz. O tym strojeniu jest teraz coraz głośniej, więc będzie można posłuchać o tej różnicy i samej różnicy od koronnego świadka w tej dziedzinie. W duecie z Gooralem swój nowy projekt muzyczny zaprezentuje też Włodek Paprodziad Dembowski - frontman Łąki Łan. O naturalny, świadomy ruch zadba Iwona Olszowska - krakowska szkoła choreografii i improwizacji, czy Ania Sierpowska z Movement Medicine, guru tej metody w Polsce.

Z kolei wśród prelegentów posłuchamy w tym roku dr Marka Kaczmarzyka, który opowie o naszych pierwotnych mózgach i atawistycznych odruchach, które nadal w nas drzemią. O emocjach i ich dyscyplinie opowie doktorantka SWPS Klaudia Krystecka; odbędą się pogadanki i warsztaty tantry prowadzone przez państwa Rzepeckich. Psychoterapeuta Norbert Jamróz będzie z kolei opowiadał o świeżych badaniach w wykorzystaniu psychodelików w terapiach. Temat ziół, ich właściwościach i zastosowaniu zaprezentuje Joanna Nestorowicz z Instytutu Zielarstwa Polskiego. Będzie między innymi mowa o naturalnych ziołowych afrodyzjakach czy o dzikich roślinach jadalnych.

Wyobraźmy sobie do tego masę dobrego wegetariańskiego jedzenia, przechadzających się kuglarzy, strefy masażu, slackline, hipnozy, chilloutu - wszystko wśród pagórków otoczonych lasami - tak wyglądają Wibracje.

Aktywności jest dużo więcej, bo na Wibracjach odbywa się łącznie ponad 100 wykładów i warsztatów.

Festiwal Wibracje, 21-25 lipca, Giże k. Olecka

Program: https://wibracje.com.pl/program

Bilety: https://wibracje.com.pl/kup-bilet/

Aftermovie 2020: https://www.youtube.com/watch?v=RLYWPndnqe8

Wyszukiwarka Szkół Jogi

JOGA SKLEP - Akcesoria do Jogi
Styl Życia
Polecamy
ABC Jogi
JOGA SKLEP - Akcesoria do Jogi
Partnerzy Portalu
Bądź w kontakcie