Doł±cz do nas na
ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA


I Górski Maraton Jogi - relacja.

  • czwartek, 29 sierpnia 2013
  • opracował: Wiktor Morgulec
W dniach 24- 25 sierpnia w Wierchomli odbył się I Górski Maraton Jogi. Entuzja¶ci jogi z całej Polski spotkali się, aby wspólnie na szczycie góry wykonać cykl 108 powitań słońca. W Indiach liczba 108 jest ¶więt± utożsamian± z pełni±, cało¶ci±.
I Górski Maraton jogi -relacja
Pierwszy dzień służył przygotowaniu do Maratonu i zakończył się vege grillem. Drugiego dnia po wjechaniu wyci±giem na górę, jogini powitali słońce 108 razy, co zajęło godzinę czasu.
Uczestnicy mogli wykazać się nie tylko tężyzn± fizyczn± ale i umiejętno¶ciami leksykalnymi. Każdy, kto ukończył maraton i miał wykupiony pakiet startowy mógł wzi±ć udział w konkursie na najlepszy aforyzm (długo¶ć hasła nie mogła przekraczać 30 znaków) dotycz±cy: jogi , relaksu i Maratonu Jogi. Spo¶ród kilkudziesięciu propozycji, jury składaj±ce się z przedstawicieli organizatorów i sponsorów imprezy, wybrało 3 najlepsze hasła, po 1 z każdej kategorii.
I Górski Maraton jogi -relacja
Nagrodę główn±: Jogę w Indiach z Akademi± Asan - ufundowan± przez firmę Organique producenta zdrowych, aromatycznych kosmetyków otrzymała Beata Szymura za sentencję: Joga to sztuka układania siebie.
Drugie miejsce: 7 dniowy pobyt z jog± w Hotelu Wierchomla ufundowany przez Hotel Wierchomla SKI&SPA oraz Akademię Asan zajęła Anna Ryczek za maksymę dotycz±c± relaksacji: Prawdziwy relaks to powrót do dĽwięku ciszy.
Nagrodę za trzecie miejsce profesjonalny zestaw do jogi ufundowany przez sklep.joga-joga.pl otrzymała Paulina Stargała za hasło: Maraton jogi to spotkanie na szczycie.
I Górski Maraton jogi -relacja
Imprezę zakończył imponuj±cy pokaz jogi w wykonaniu Radka Rychlika i wspólna kolacja. Kolejna edycja imprezy już za rok!
Gar¶ć wrażeń od uczestników Maratonu:
 ¦wietna impreza :). Można poprawić swoj± technikę, sprawdzić swoj± wytrzymało¶ć ale przede wszystkim zrobić co¶ razem. W całej imprezie fajne jest to, że nikt nie traktuje tego jako wydarzenia sportowego gdzie trzeba osi±gn±ć najlepszy wynik ale jako wspóln± zabawę. Bardzo się cieszę, że wzięłam udział w Górskim Maratonie Jogi. Mam nadzieje, że za rok znowu będzie możliwo¶ć wzięcia w nim udziału. 
Agnieszka
 Maraton był dla mnie fantastyczn± inicjatyw± propaguj±c± jogę. Przyjemna atmosfera, doborowe towarzystwo i otoczenie gór. Sama przyjemno¶ć. Nawet słońcu się podobało bo na nas regularnie przy¶wiecało w czasie Surya Namaskar. Oby czę¶ciej i gę¶ciej z takimi pomysłami, w my¶l maksymy: nie pytaj co ¶wiat może zrobić dla ciebie, ale co ty możesz zrobić dla ¶wiata.
Pozdrowienia i do zobaczenia za rok
Anna
Maraton był pierwszym dniem urlopu; każdy następny dzień chciałam rozpoczynać podobnie; panorama tatrzańskich szczytów, słońce i kilkudziesięcioosobowa grupa dała tak± energię, że po 108 powitaniach słońca miałam ochotę na dalsze 108;-); maraton jogi już wpisuję w przyszłoroczne plany wakacyjne;-) 
Magda
 
I Górski Maraton jogi -relacja
 Maraton miał być dla mnie wyzwaniem. Okazał się przede wszystkim fantastycznym spotkaniem z ciekawymi i m±drymi ludĽmi, których ł±czy pasja i spojrzenie na ¶wiat. Zmaganie się ze sob± zeszło na dalszy plan, wygrała chęć, żeby zrobić to RAZEM. Maraton jogi to ¶wietna impreza, w pięknym miejscu, na któr± na pewno wrócę.
Emilia
Ten Górski Maraton Jogi był pierwszy dla mnie nie tylko z nazwy. To wspaniały pocz±tek mojej przygody z jog±. Mam tak± nadzieję i głębokie przekonanie . Wcze¶niej miałam tylko dużo chęci i kilka nieudanych prób rozpoczęcia regularnych ćwiczeń. Wiadomo¶ć o Maratonie i doł±czony do niej darmowy kurs podstawowych asan okazał się dla mnie strzałem w dziesi±tkę. Motywacja była ogromna, tym bardziej, że lokalizacja w górach i to tam, gdzie jeszcze nie byłam. Zawzięłam się i miesi±c ćwiczeń bardziej lub mniej regularnych przed Maratonem dał mi poczucie coraz większej lekko¶ci ( we wszystkim) i przekonanie ,że to jest TO. Na Imprezę wybrałam się ¶rodkami komunikacji publicznej (a pragnę zaznaczyć, że mieszkam na Mazurach) więc możecie sobie wyobrazić tę drogę przez mękę.
Warto było. Zajęcia poprzedzaj±ce i sam Maraton spełniły wszystkie moje oczekiwania . Mnóstwo pozytywnej energii podczas całej imprezy i brak jakiegokolwiek "ci¶nienia" na wyczynowo¶ć były dla mnie chyba największym plusem .No i te widoki Beskidu S±deckiego ! Oczywi¶cie żałuję , że komisja nie doceniła moich wypocin literackich, czego skutkiem byłoby zdobycie atrakcyjnej nagrody, ale to w żaden sposób nie zmienia mojego zdania o imprezie. Prowadz±cemu zajęcia (Wiktor Morgulec) i całej ekipie organizatorów dziękuję za to, że stwożyli mi możliwo¶ć przeżycia tych cudownych chwil . Do zobaczenia za rok.
Danuta
 
I Górski Maraton jogi -relacja
 Maraton był dla mnie prezentem i niespodziank±. Decyduj±c się na udział zrobiłam sobie wspaniały prezent. Cieszę się że wzięłam udział w nowym doskonałym pomy¶le, pionierskim, na skalę ogólnopolsk±. Uprawiam jogę od 2 lat, po Maratonie wiem, że chce się w tym zakresie jeszcze bardziej zaangażować. Joga jest cudowna!
Maraton był dla mnie też niespodziank±, bo nie przypuszczałam że dam radę zrobić serię Powitań Słońca, a tym czasem, może dzięki dobrej aurze, energii grupy i energii gór które kocham, udało mi się i w zasadzie po zakończeniu miałam wrażenie, że mogłabym wykonać kolejne 108 :) Proszę o kolejny Maraton, za rok, koniecznie w górach
Aleksandra
Maraton był dla mnie przygod± życia:-) Zobaczyłam w gazetce plakat, zakre¶liłam w kalendarzu termin, ustaliłam priorytety - by codziennie rano, przez dwa miesi±ce, jeĽdzić na rowerze a to w las, a to na ł±kę, a to na jeszcze inny plac zabaw, tak by cał± swoj± osob± powitać Słońce. Nauczyć się, jak ¶wiadomo¶ć przykleić do każdego centymetra skóry .Jak czynno¶ć fizyczn± poł±czyć z pragnieniem, ze sztuk±, z delikatno¶ci±, gracj±, ale przede wszystkim z umysłem...by nieco rozci±gn±ć jego granice :) No i udało się...
Polecam serdecznie a "niedowiarkom ręczę, że jednak można oprzeć się o tęczę"...
Beata Szymura (laureatka I nagrody)
I Górski Maraton jogi -relacja
Pozdrowienia dla Wszystkich Joginów. Podziękowania za zorganizowanie Maratonu. Dobrze , że s± tacy ludzie którym się chce. Piękna sceneria, pogoda cudna, niech żałuj± Ci, co nie byli. Do następnego Maratonu (bo chyba to powtórzymy?)
Marzena
Bardzo fajna inicjatywa, dobrze zorganizowana i pierwsza taka w Polsce! Miejmy nadzieję, że od teraz Maraton Jogi będzie odbywał się co roku z coraz to większ± ilo¶ci± uczestników, aż wreszcie nie zmie¶cimy się na polanie. Tego życzę Organizatorom i wszystkim uczestnicz±cym bo takie imprezy to ¶wietna okazja żeby poznać ciekawych ludzi i podrasować swoje zdrowie i kondycję fizyczn±. Osobi¶cie gor±co polecam wszystkim pocz±tkuj±cym i zaawansowanym joginom a nawet tym, którzy z jog± nie maj± zbyt wiele wspólnego ale chcieliby przeżyć co¶ nowego i ciekawego nie zdobywaj±c od razu Kilimandżaro
Karolina
Niezapomniana przygoda w szalenie przyjaznym otoczeniu ludzi i natury. Całe spotkanie pełne mega pozytywnej energii :)) Pogoda idealna podobnie jak nastroje uczestników. Miło jest spotkać tyle osób z różnych stron Polski w jednym miejscu, których ł±czy joga. Oby więcej takich pomysłów i inicjatyw. 
Agnieszka
 
I Górski Maraton jogi -relacja
 Maraton był dla mnie ... przygod±. Jedna z laureatem powiedziała, że przygod± na szczycie. Jednak dla mnie to była po prostu przygod±. Spotkaniem. Bo każde spotkanie drugiej osoby to przygoda. A jak ta druga osoba ma takie same pasje, to dopiero jest co wspominać.:-)
Agata
Jechałam na maraton w poczuciu, że będzie to kolejny punkt zwrotny w moim życiu i choć było sporo przeszkód po drodze to dotarłam na miejsce. Maraton był dla mnie sporym wyzwaniem (mam kłopoty ze stawami) i w my¶l, że "co mnie nie dobije to mnie wzmocni" stanęłam na macie razem z innymi. Spokojny głos prowadz±cych i niesamowita energia grupy, przy wsparciu otaczaj±cej przyrody spowodowały, że skoncentrowałam się na ćwiczeniach tak bardzo, że kiedy padło słowo 108 byłam zdziwiona, że to już koniec. Chwilę póĽniej, zamiast zmęczenia poczułam falę energii i rado¶ć, że jestem w tym miejscu. Maraton wzmocnił nie tylko ciało, ale szczególnie dał mi odczuć jak bardzo ciało zależy od stanu umysłu. Dzi¶ moja praktyka jogi i medytacji jest jeszcze bardziej uważna.
Beata
Dla mnie Maraton był na pewno wyzwaniem i okazj± do sprawdzenia samej siebie, a dodatkowo szans± na wygranie jogi w Indiach :) Gratuluję pomysłu, wyboru miejsca i mam nadzieję, że w przyszło¶ci odbęd± się kolejne.
Renata
 
 
I Górski Maraton jogi -relacja
Maraton Jogi jak już kto¶ powiedział "to przygoda na szczycie" Ja się doł±czam do tych słów. Dziękuje za wspóln± zabawę :) i do zobaczenia w przyszłym roku. :)
Barbara
Jechałam do Wierchomli z pewnymi obawami, 108 Powitań Słońca - dam radę? Pomy¶lałam, że to dobra okazja, aby sprawdzić zarówno swoje możliwo¶ci, jak i ograniczenia. Na miejscu okazało się, że ludzie s± tak fajni, atmosfera przyjazna, nauczyciel pomocny, iż przestało mieć znaczenie, czy ukończę ten maraton, czy nie. Wielk± przyjemno¶ci± dla mnie było samo przebywanie w towarzystwie osób maj±cych wspóln± pasję - jogę. Zorganizowanie maratonu uważam za doskonały pomysł. To okazja do poznania ludzi id±cych t± sam± ¶cieżk±, wymiany do¶wiadczeń i pozytywnej energii. Do tego piękna okolica, pozwalaj±ca odetchn±ć ¶wieżym, górskim powietrzem. Prawdziwa uczta dla ciała, umysłu i ducha. Dziękuję:)
Małgorzata
Dla mnie Maraton Jogi jest przede wszystkim nadziej±, że taka inicjatywa w Polsce będzie miała za kilka lat setki a nie dziesi±tki chętnych, że pomoże w przekonaniu ludzi do spędzania wolnego czasu w sposób zdrowy i aktywny oraz bogaty w nowe, ciekawe znajomo¶ci.
Karolina
 opracował
Wiktor Morgulec
Opublikuj na:
Polecamy:   1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10
Jak wybrać jogiczny prezent ? Na co zwrócić uwagę ?

Jaki prezent wybrać? Jak ocenić nie znaj±c się na sprzęcie do jogi, co będzie optymalne?...

Kiedy moje nogi będ± w końcu elastyczne?

Mocne oraz elastyczne nogi to też zdrowe nogi - lekkie, sprawne i pewnie st±paj±ce po ziemi. To większa rado¶ć biegania i uprawiania wszelkich innych dyscyplin sportowych - twoich ulubionych. To wreszcie smukłe i zgrabne nogi, zrelaksowane i odprężone. Nie zwlękaj - sięgaj po więcej - również w jodz...

Jej wysoko¶ć cytryna

Królowa pochodzi z południowo-wschodnich Chin. Jej kariera rozkwitła w XVIII wieku, kiedy odkryto, że jest doskonałym remedium na wiele chorób. Dzi¶ cytryna znana jest nie tylko ze swych wła¶ciwo¶ci leczniczych, ale także jako doskonała pomoc w ekologicznym sprz±taniu domu....

10 sposobów na uproszczenie życia

Dzisiejsze tempo życia, szczególnie w dużych miastach jest przyczyn± przewlekłego stresu, przemęczenia i problemów ze zdrowiem. Prostota i minimalizm mog± nam pomóc odnaleĽć równowagę i swój własny slow life. Oto 10 sposobów na uproszczenie życia. ...

Obserwujemy obecnie prawdziwy boom na rozwój osobisty. Z czego on wynika?

Na to i wiele innych pytań odpowiadaj± Karolina i Maciej Szaciłło, eksperci od zdrowego stylu życia, entuzja¶ci ajurwedy i technik medytacyjnych....

Prezydent z kasty niedotykalnych na czele Indii. Aktywnie ćwiczy jogę.

Niedawno opisywali¶my na naszych łamach sylwetkę premiera Indii Narendry Modiego, teraz publikujemy kolejny artykuł z tej serii - dla wszystkich czytelników bliżej zainteresowanych Indiami. ...

Joga w walce z traum±, czyli jak pomóc weteranom

Zespół stresu pourazowego (PTSD) dotyka nawet 10 proc. żołnierzy, którzy brali udział w działaniach bojowych. Szeroko zakrojone badania nad tym, jak pomóc weteranom, którzy cierpi± z tego powodu prowadz± m.in. Amerykanie. Maj± w tej materii pokaĽne do¶wiadczenia, bo na przestrzeni ostatnich lat wiel...

Jak długo muszę się rozci±gać, żeby być w pełni elastycznym?

Rozczaruję Was już na samym pocz±tku tego artykułu, ponieważ muszę uczciwi przyznać, że nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. ...

Dania gotowe. Czy mog± być zdrowe? Rozmowa z Pawłem Skrzypczakiem, prezesem firmy Primavika

Na sklepowych półkach coraz więcej miejsca zajmuj± różnego rodzaju dania gotowe. Wpisuj± się one w potrzeby współczesnego konsumenta, który żyje szybko. Czy taka wysoko przetworzona żywno¶ć może być zdrowa? Na co zwracać uwagę przy wyborze produktów typu convienience? Rozmowa z Pawłem Skrzypczakiem,...

Joga i medytacja recept± na lepsz± pamięć i orientację

W Polsce na alzheimera choruje ok. 350 tys. ludzi. Trac± pamięć, sprawno¶ć. Uczeni nie potrafi± jeszcze powiedzieć, co jest przyczyn± stopniowej i nieodwracalnej degradacji komórek nerwowych mózgu. Trwaj± intensywne poszukiwania sposobów na opóĽnienie postępów choroby i poprawę komfortu życia pacjen...

  
pokaż wszystkie
więcej
pokaż wszystkie
Partnerskie szkoły jogi
  

Partnerzy portalu
ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA

  
Joga Portal - Pierwszy, ogólnopolski serwis joga-joga.pl - Kraków - Poznań - Wrocław - Trójmiasto - Lublin
Wakacje z joga, wakacyjne kursy jogi oraz wyjazdy organizowane przez szkoły Jogi z całej Polski. Wyszukiwarka szkół jogi: Kraków, Poznań, Wrocław, Trójmiasto, Lublin a także wiele innych miast z całej Polski. Pozycje jogi, joga na DVD, ksi±żki o jodze,joga-sklep, forum a także medytacja, ajurweda, kursy rozwoju oraz masaż tajski. Najnowsze wydarzenia, pytania oraz odpoweidzi, wywiady oraz joga w ci±ży i joga dla dzieci - Indie i joga w Indiach a także abc jogi i wakacje z jog± podróżowanie po Azji
likesoft