Trzy dni z Jaki to jak jedna chwila. Relacja z III Konwencji jogi z Jaki Nett. 19-21.10.2012 r.
Doł±cz do nas na
ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA


Trzy dni z Jaki to jak jedna chwila. Relacja z III Konwencji jogi z Jaki Nett. 19-21.10.2012 r.

  • pi±tek, 16 listopada 2012
  • autor: Justyna Moćko
Po raz trzeci go¶cili¶my Jaki Nett. Ta cudownie bezpo¶rednia joginka ponownie zawitała do Polski aby poprowadzić warsztat. Wielu nauczycieli jogi skorzystało z m±dro¶ci i do¶wiadczenia Jaki. Ogromna wiedza anatomiczna przekazywana w prosty, klarowny sposób zachwyciła uczestników. W tłumaczeniu ruchu nieoceniony był model szkieletu, bardzo ciepło traktowany przez Jaki;-))
 Relacja z III Konwencji jogi z Jaki Nett.
Na wiele pytań dotycz±cych praktyki odpowiedziała Jaki. Wiele problemów zdrowotnych omówiła a także udzielała indywidualnych wskazówek dotycz±cych praktyki. Wszystko, jak zwykle ¶wietnie, tłumaczyła Ania Gładysz.
 Relacja z III Konwencji jogi z Jaki Nett.
Tym razem my, organizatorzy celowo nie zapewniali¶my posiłku. Spotkali¶my się z różnymi opiniami na temat podawania posiłków i postanowili¶my zaeksperymentować. Zaproponowali¶my wspólne wyj¶cie na obiad w witariańskiej restauracji Surya, której wła¶cicielem jest Sławek Bubicz, prekursor jogi Iyengara w Polsce. Możliwo¶ć skosztowania przepysznych surowych potraw to jedno, drugie to miło było popatrzeć, jak ci do¶wiadczeni nauczyciele jogi rozmawiaj±;-)
 Relacja z III Konwencji jogi z Jaki Nett.
Kucharze przygotowali poczęstunek, na który składało się kilka potraw witariańskich, dostępnych w karcie. Mieli¶my przegl±d i pogl±d na menu;-) Sławek opowiedział nam o witarianizmie, którego jest gor±cym zwolennikiem.
 Relacja z III Konwencji jogi z Jaki Nett.
W niedzielę wspólne wyj¶cie na obiad do innej, również wegetariańskiej restauracji spowodowało większ± integrację grupy.
  Relacja z III Konwencji jogi z Jaki Nett.
Poniżej kilka opinii na temat warsztatu z Jaki:
 Co do warsztatu: nie umiem powiedzieć, dlaczego, ale wiedziałam, że muszę tam być, a w takich sytuacjach nie ma możliwo¶ci, żeby do¶wiadczenie nie było satysfakcjonuj±ce.
Jestem bardzo zadowolona, że pojechałam (mimo przeziębienia). Jaki Nett jest bogatym Ľródłem inspiracji. Jej sposób prowadzenia, instruowania uczestników jest pełen spokoju, łagodno¶ci i naturalno¶ci. To pozwala na lepsze skupienie i wył±czenie ambicji, które mog± czasem skończyć się urazem. (Słuchanie własnego ciała i szacunek dla niego.) To, co było dla mnie największ± nauk±, to zwrócenie uwagi na sposób wykonywania asan poł±czony z wiedz± o anatomii, która daję większ± ¶wiadomo¶ć wchodzenia i pracy w pozycji. Zaskoczeniem było odkrycie, że niektóre, dotychczas trudne lub ,,niewygodne" pozycje wcale takie być nie musz±, je¶li zmienimy sposób wchodzenia w nie (układanie r±k, nóg, itp.) oraz to, że nie potrzebujemy aż tak wiele pomocy, aby praktykować.
Z metod± Felt Sense spotkałam się po raz drugi, gdyż byłam wcze¶niej na warsztacie prowadzonym przez Annę Gładysz, ale chciałam poznać Ľródło. Liczyłam na więcej technik (podobno jest ich 16), ale to raczej z przyczyn poznawczych niż praktycznych :).
Organizacyjnie? Nie spodziewałam się tylu osób, ale to chyba dobrze, że Jaki Nett zyskuje sobie fanów, bo dzięki temu może będziemy mogli spotykać się z ni± cyklicznie co roku :-)
Ela
  Relacja z III Konwencji jogi z Jaki Nett.
Trzy dni z Jaki to jak jedna chwila. Jej spokój, uważno¶ć na ćwicz±cych sprawiły, że warsztat rozwijał się w kierunku zrozumienia ruchu zgodnego z budowa anatomiczn± . Dla mnie osobi¶cie był to powrót do odczuwania własnego ciała, głębokiego odprężenia a póĽniej pracy w asanach. Ta kolejno¶ć sprawiła, że każda asana stawała się prosta i przyjemna.
To ja byłam ważniejsza niż asana. Joga stawała się narzędziem a nie celem.
Pod±żaj±c za wskazówkami Jaki wchodziłam łatwo w kolejne etapy asany. Po zajęciach ze zdziwieniem i zadowoleniem stwierdziłam, że mimo wykonywania dużych ilo¶ci asan stoj±cych i stoj±cych ze skłonem w bok nie mam bólu w stawie biodrowo-krzyżowym, jaki ci±gle mi ostatnio towarzyszył przy wykonywaniu tych asan. Czułam, że mam dobrze ustawiona miednicę , zero bólu.
Podobało mi się również to, że Jaki dostosowywała go na bież±co do poziomu i możliwo¶ci ćwicz±cych. Miała wgl±d na wszystkie osoby i na bież±co tłumaczyła zauważone błędy w wykonywaniu asan i pewnie dlatego nie przekroczyli¶my poziomu podstawowego, który i tak był wyzwaniem, gdy pod±żało się za wytycznymi Jaki.
Po zakończeniu warsztatu miałam odczucie niezwykłej stabilizacji i zakorzenienia. Jaki Nett jest wg mnie cudowna. Jej sposób prowadzenia, tłumaczenia, poprawiania, odpowiada mojej naturze, przemawia do mnie. Sprawia, że napięcie opuszcza moje ciało a robienie asan staje się przyjemno¶ci±.
Ola
   Relacja z III Konwencji jogi z Jaki Nett.
Jaki Nett to miła i otwarta oraz posiadaj±ca duż± wiedzę techniczn± osoba. Od samego pocz±tku wzbudziła we mnie wielkie zaufanie. Jest bardzo szczera, poruszała wstydliwe tematy nie czuj±c przy tym żadnego skrępowania. Poszczególne sesje były budowane w sposób bardzo prosty ale jako¶ć asan niesamowita – jasne, konkretne komendy. Czasy bycia w asanach krótkie, gdyż osoby uczestnicz±ce w konwencji przedstawiały do¶ć zróżnicowany poziom rozwoju praktyki własnej. Praca z dnem miednicy i pokazanie, jak poprawnie j± ustawiać okazała się nie łatw± spraw±. Bardzo pomocny przy tym okazał się modelu szkieletu, na którym pokazywała każdy niezrozumiały przez uczestników ruch ko¶ci, stawów czy poszczególnych kręgów.
Lekcja wygięć do tyłu poprowadzona przez Jaki, poprzedzona prac± barków, łopatek z akcentem na „pominięcie dodatkowych zbędnych ruchów, które często wykonujemy”, była dla większo¶ci odkrywcza.
Gdybym miała jeszcze raz uczestniczyć w warsztatach prowadzonych przez Jaki Nett zdecydowałabym się na pewno. My¶lę, iż sam kontakt z ni± wprowadził wiele rado¶ci i szczę¶cia do codziennej rzeczywisto¶ci każdego z uczestników konwencji. Serdecznie polecam.
Ewelina Żurowicz
   Relacja z III Konwencji jogi z Jaki Nett.
Wracałam ze spotkania z Jaki Nett bardzo zadowolona, bo wiele się nauczyłam a sposób w jaki przekazywała nam swoj± wiedzę, pozwolił mi się głęboko zrelaksować.
Alicja z Pabianic
 Relacja z III Konwencji jogi z Jaki Nett.
Zdjęcia: Julita Skoczyńska
Bardzo dziękujemy Julii za udostępnienie zdjęć.
III Konwencja z jaki Nett  odbyła się w dniach 19-21.10.2012 r. w Warszawie  
Opracowała Justyna Moćko
justyna@joga-joga.pl
 Relacja z III Konwencji jogi z Jaki Nett.
Opublikuj na:
Polecamy:   1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10
Sztuka życia. Medytacja Vipassana - Oby wszystkie istoty były szczę¶liwe!

To nieistotne kim jeste¶, czym się zajmujesz, w co wierzysz, a komu nie ufasz. W każdym z nas jest spokój i harmonia pozwalaj±ca na szczę¶liwe życie w zgodzie ze sob± i z innymi ludĽmi. Furtka do ogrodu wyzwolenia opatrzona jest jedynie mentaln± tabliczk± – UWAGA! ¦WIADOMO¦Ć – której pra...

Joga z krzesłem. Cenna lektura dla każdego jogina.

Ksi±żki do jogi dziel± się na dwa rodzaje. Takie, które ładnie wygl±daj± na półce i takie, z których można w praktyce korzystać. Ksi±żki na półkę, to albo zawiłe próby tłumaczenia teoretycznego, czym jest joga, albo kolorowe nie do końca udane podręczniki do nauki asan, z których nie sposób się czeg...

Wdzięczno¶ć kluczem do szczę¶cia

W dzień silni i przebojowi. Wieczorami przeżuwamy stres (albo on przeżuwa nas). Rano, zanim otworzymy oczy, umysł już podsuwa milion spraw, które trzeba załatwić w ci±gu dnia. Z tyłu głowy co¶ szepcze: "nie zd±żysz!". Jak sobie z tym radzić? Sposobów jest wiele, a jednym z nich, i to całkiem skute...

Kanon literatury jogicznej w sklepie JOGA-JOGA.PL

Najnowsze wydanie "biblii jogi" czyli ksi±żka "¦wiatło Jogi" B.K.S. Iyengara, poszerzone i wzbogacone o płytę dvd z filmem biograficznym o życiu Mistrza. Polecamy także " Pranajama, sztuka oddychania w jodzie" B.K.S.Iyengara a także "Joga doskonała dla kobiet" Gitty S. Iyengar. Pozycje obowi±zkowe w...

Wytrzę¶ to! TRE® pomaga uwolnić się od stresu.

Proste ćwiczenia, które robi± co¶ dziwnego z ciałem. Sesja TRE® mnie zaskoczyła, choć mniej więcej wiedziałam, czego mogę się spodziewać. Po krótkiej rozgrzewce ciało zaczyna samoistnie drgać. Potem przyszło ukojenie. Dowód na to, że ciało pamięta to, czego nie pamięta umysł, który nosi w sobi...

3 mikstury ziołowe, pomocne przy stanach zapalnych gardła.

Jesień to czas wzmożonej podatno¶ci na przeziębienia i grypę. Je¶li odczuwamy pierwsze symptomy, warto wesprzeć organizm w powrocie do równowagi, naturalnymi ¶rodkami. Po ziołowe mieszanki, warto sięgać wtedy, kiedy czujemy, że czosnek, cytryna, imbir, miód i pierzyna mog± być niewystarczaj±ce, np. ...

Dlaczego nie robię postępów w mojej praktyce jogi...

Jogin wie, że w wyniku wykonywania asan przede wszystkim zdobywa zdrowie. Jest to cenny nabytek zdobywany ciężk± prac±, stan zupełnej równowagi ciała, umysłu i ducha. Tak więc nie chodzi o akrobatyczne wykonanie asany, wykraczaj±ce poza granice swoich możliwo¶ci, lecz o stał±, żarliw± praktykę, poł±...

Dzięgiel le¶ny, i inne skarby z ł±k do zebrania w paĽdzierniku.

PaĽdziernik, to czas zbioru nie tylko dojrzałych i pełnych witamin, owoców głogu, dzikiej róży czy tarniny, ale także pożytecznego dzięgla le¶nego, którego wła¶ciwo¶ci mog± być pomocne na różne dolegliwo¶ci. ...

Sztuka i joga id± ze sob± w parze. Niezwykłe sesje w muzeach.

Muzealna sala pełna adeptów jogi, którzy praktykuj± asany i pranajamę otoczeni działami sztuki? To nie fantazja. Coraz więcej renomowanych muzeów na ¶wiecie organizuje tego typu wydarzenia. Po sesji wypełnionej asanami można wzi±ć udział w medytacji, a potem zwiedzić w małej, kameralnej grupie ekspo...

Top 6 asan, które pomog± Ci utrzymać formę po lecie.

Czas letni to okres, w którym słońce sprawia, że mamy więcej energii i motywacji do działania. Bardziej dbamy o swoj± odsłonięt± skórę i ciało. Mamy więcej czasu i okazji do tego, aby aktywnie spędzać czas. Co zrobić, aby nie stracić formy po lecie i cieszyć się wysokim poziomem energii przez cały r...

  
kalendarium wydarzeń
Poprzednie
Listopada 2018
Następne
PW¦CPSN
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930 
pokaż wszystkie
więcej
pokaż wszystkie
Partnerskie szkoły jogi
  

Partnerzy portalu
ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA

  
Joga Portal - Pierwszy, ogólnopolski serwis joga-joga.pl - Kraków - Poznań - Wrocław - Trójmiasto - Lublin
Wakacje z joga, wakacyjne kursy jogi oraz wyjazdy organizowane przez szkoły Jogi z całej Polski. Wyszukiwarka szkół jogi: Kraków, Poznań, Wrocław, Trójmiasto, Lublin a także wiele innych miast z całej Polski. Pozycje jogi, joga na DVD, ksi±żki o jodze,joga-sklep, forum a także medytacja, ajurweda, kursy rozwoju oraz masaż tajski. Najnowsze wydarzenia, pytania oraz odpoweidzi, wywiady oraz joga w ci±ży i joga dla dzieci - Indie i joga w Indiach a także abc jogi i wakacje z jog± podróżowanie po Azji
LikeSoft