Doł±cz do nas na
ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA


Yoga Republic – nowa szkoła Ashtanga i Vinyasa jogi w Warszawie. Relacja z otwarcia. 29.05.2011 r

  • niedziela, 5 czerwca 2011
  • autor: Justyna Moćko
Kwartał ulic ¦niadeckich, Noakowskiego to istne zagłębie jogicznych szkół: Joga Politechnika, Yogamudra i teraz nowa, piękna szkoła Przemka Nadolnego, Oli Jurkiewicz i Justyny Jaworskiej - Yoga Republic.
W starej kamienicy, na pierwszym piętrze piękne, przestronne wnętrze. Dwie klimatyczne sale (jedna z fantastycznym balkonem), ciepło i ze smakiem urz±dzone, oryginalna łazienka, przytulne szatnie - tak prezentuje się nowa szkoła Ashtangi i Vinyasa jogi. W odróżnieniu od znanych powszechnie miejsc nie znajdziemy tu klocków, wałków, pasków i innych akcesoriów, gdyż w asthanga jodze nie używa się ich zbyt często, za to jest dużo oddechu, gracji i energii.
Yoga republic - relacja z otwarcia szkoły
Szkołę założyli Przemek Nadolny i Justyna Jaworska – wieloletni entuzja¶ci i nauczyciele jogi, którzy Ashtangi uczyli się u samego Ľródła, w mie¶cie Mysore w Indiach.
Na oficjalne otwarcie, 29 maja, przybyło mnóstwo osób, uczniów Przemka i Justyny, sympatyków jogi.
Yoga republic - relacja z otwarcia szkoły
We wprowadzeniu do swojego pokazu Przemek powiedział, że ciało jest jak masło. U nas na zachodzie najczę¶ciej mamy do czynienia z masłem twardym, zimnym, które niełatwo jest używać. Kiedy masło jest cieple, roztopione, (jak w Indiach – ghee) znacznie lepiej można je używać. Tak samo jest z ciałem – rozgrzane ciało staje się plastyczne i łatwiej układa się w różne pozycje, dlatego Przemek przekonywał, że pozycje jogi działaj± w pełni, gdy s± poł±czone oddechem w płynne i rozgrzewaj±ce sekwencje, czyli w systemie Vinyasa.
Yoga republic - relacja z otwarcia szkoły
Atmosfera zrobiła się ciepła;-) a pokaz jogi w wykonaniu Przemka udowodnił, że faktycznie, wie on jak obchodzić się ze swoim ciałem i jak zwykle, zapierał dech w piersiach. Synek Oli i Przemka, Kosma dzielnie pomagał tacie w pokazie, zyskuj±c wielkie uznanie publiczno¶ci;-)
Yoga republic - relacja z otwarcia szkoły
Go¶ćmi specjalnymi byli Natalia „Natu” Przybysz (zespół Sistars), która za¶piewała kilka piosenek z repertuaru gospel i Wojtek Traczyk, który jej akompaniował na kontrabasie.
Yoga republic - relacja z otwarcia szkoły
 Yoga republic - relacja z otwarcia szkoły
Po tym występie jeszcze raz zobaczyli¶my Przemka, który w duecie z Martyn± Sygud± zademonstrowali Acro Yogę, czyli jogę w parach. Niezależnie od zapewnień, że Acro Yoga to dużo ¶miechu i rado¶ci wymaga ona też dużo skupienia i uważno¶ci.
Yoga republic - relacja z otwarcia szkoły
Oficjalne motto szkoły brzmi: It’s a natural high. Ola Jurkiewicz (współzałożycielka i partnerka Przemka ) powiedziała, że chciałaby aby ta błogo¶ć, powiew, której każdy do¶wiadcza praktykuj±c ashtangę była udziałem wszystkich, którzy przyjd± do Yoga Republic.
Ola i Przemek zaprosili do zagl±dania na stronę internetow± Yogarepublic.pl, która jeszcze na razie jest obecna tylko na facebooku. Dla osób, które nie maj± fb dobra informacja: nie trzeba być użytkownikiem, aby wej¶ć na stronę.
Po oficjalnej czę¶ci był słodki poczęstunek i jak zwykle, przy takich okazjach, dużo rozmów, wspomnień i gratulacji.
Zapytałam Przemka, sk±d decyzja o odej¶ciu z Joga! Centrum Adama Bielewicza.
- Nadszedł taki czas, kiedy chciałem robić co¶ swojego. Po prostu. U Adama było mi bardzo dobrze, uczyłem tam 8 lat i decyzja nie była łatwa, ale chęć prowadzenia własnej szkoły, gdzie będę mógł uczyć jogi, najlepiej jak umiem, która daje uczniom najwięcej rado¶ci i satysfakcji, zwyciężyła.
Długo szukali¶my tego miejsca, może dlatego, że mieli¶my ¶ci¶le okre¶lone wymagania i w głowie wymarzon± wizję, no i udało się! Planujemy jeszcze trochę udekorować ¶ciany, aby było przytulniej i już od 1 czerwca zapraszamy na regularn± praktykę.
Yoga republic - relacja z otwarcia szkoły
 Przemku, od kiedy praktykujesz ashtangę?
Przygodę z jog± zacz±łem w 1994 r. w wieku 16 lat, wówczas ćwiczyłem przez pół roku. Gdy miałem lat 18 wróciłem do regularnej praktyki jogi i od tego czasu stała się ona czę¶ci± mojego codziennego życia. Przez wiele lat ćwiczyłem jogę Iyengara, która z czasem stała się moj± pasj±. Wtedy też zrodziło się marzenie by uczyć jogi, które zrealizowałem w 2002 roku. W 2004 roku zdałem egzamin na nauczyciela metod± Iyengara. Niedługo potem zetkn±ł się z Ashtanga Vinyasa Jog± wg. przekazu Pattabhi Jois’a, która szybko stał± się moj± codzienn± praktyk±. Miałem szczę¶cie spotkać na swojej drodze najlepszych nauczycieli zarówno metody Iyengara jak i Ashtanga jogi. W 2009 i 2010 r. spędziłem pięć miesięcy w Indiach ucz±c się w KPJAYI  w Mysore.
Dzięki mojemu wieloletniemu do¶wiadczeniu w uczeniu, oraz regularnej praktyce, oferuję moim uczniom jogę oparta na autentycznym wgl±dzie i indywidualnym podej¶ciu do ucznia. W nauczaniu opieram się na tradycyjnej metodzie jogi, ł±cz±c to co najlepsze z dwóch wielkich szkół jogi - precyzje w ustawianiu pozycji, będ±ce efektem praktyki wg.metody Iyengara z lekko¶ci± i energi± jak± daje Ashtanga Vinyasa yoga.
 Nauczycielkami w szkole s± Marta Nadratowska i Justyna Jaworska
Justyna Jaworska
Yoga republic - relacja z otwarcia szkoły
Nie pamiętam powodu, który sprawił, że zainteresowałam się jog±. Ale dziwnym zbiegiem okoliczno¶ci trafiłam od razu na zajęcia Ashtangi, która 6 lat temu nie była wcale tak znana. Pamiętam za to dokładnie dwie my¶li po tych zajęciach: że będę ćwiczyć regularnie i że kiedy¶ nauczę się tym dzielić. To postanowienie sprawiło, że obolała wróciłam nazajutrz na porann± praktykę;-) Na kursach i warsztatach wspaniałych nauczycieli pogłębiałam wiedzę, a podróże do Mysore pozwoliły mi znaleĽć się jeszcze bliżej Ľródła tej odmiany jogi. W życiu kieruję się pasj±, podejmuj±c decyzję – intuicj±, a codzienna praktyka daje mi energię, spokój i dużo rado¶ci. Uważam, że to w życiu się liczy, więc po prostu często rozwijam matę i robię to, co kocham: dzielę się miło¶ci± do jogi, zyskuję energię do wspinania się po skałach, uwieczniam chwile na fotografiach, w domu spędzam godziny przy garach, oddycham głęboko i staram się nie narzekać, bo obiektywnie rzadko tak naprawdę mamy ku temu powody. Gdy czuję się gorzej – joga koryguje ten stan, innym razem jest wewnętrzn± obserwacj± siebie, mimo zmieniaj±cego się życia jest jego nieodł±czn± czę¶ci±. Warto mieć co¶ stałego.
 Marta Nadratowska
 Z jog± zetknęłam się jako nastolatka, choć dopiero w 2004 roku, pod wpływem kierunku studiów (dietetyka), postanowiłam obrać bardziej ¶wiadomy styl życia i zrobić co¶ dla siebie. Zaczęłam wtedy regularn± praktykę metod± Iyengara. Z czasem joga mnie pochłonęła w pełni. Brałam udział w warsztatach wielu wspaniałych nauczycieli, którzy inspirowali mnie do rozwoju na drodze jogi. Gdy poznałam Ashtanga Vinyasa jogę zostałam oczarowana jej pięknem, gracj± i energi±. Ashtanga Vinyasa joga okazała się doskonale odpowiadać mojej żywiołowej naturze. Stała się ona moj± codzienna praktyk±. Wytrwało¶ć w ćwiczeniu jogi pozwala mi cieszyć się poczuciem ładu i harmonii. Od 2006 roku dziele się pasj± z innymi, prowadz±c zajęcia jogi. Zdobyłam w tym celu uprawnienia instruktora rekreacji ruchowej ze specjalno¶ci± hatha joga. Jako dietetyk i instruktor jogi propaguję ¶wiadomy i zdrowy styl życia.
 Grafik zajęć prezentuje się interesuj±co i jakże inaczej od iyengarowskich szkół, znajdziemy tu takie zajęcia jak:
Chandra: Chandra Krama czyli 'sekwencje księżycowe' to łagodna praktyka ukierunkowana na regenerację organizmu i wyciszenie umysłu za pomoc± łagodnych sekwencji asan. Zajęcia Chandra Kramy s± doskonałym wprowadzeniem dla osób zaczynaj±cych przygodę z jog±, polecane s± także osob± które wracaj± do praktyki jogi po dłuższej przerwie, wskazane s± dla pań w czasie miesi±czki i w czasie ci±ży.
Vinyasa: Vinyasa to metoda płynnego harmonizowania ruchu z oddechem. Zajęcia Vinyasy s± dobrym wprowadzeniem do praktyki Ashtanga Vinyasa jogi. Zajęcia te s± polecane osob± zaczynaj±cym praktykę jogi, a także osob± już ćwicz±cym jogę.
Ashtanga: Na zajęciach uczona jest I seria Ashtanga Vinyasa jogi, zwana 'yoga chikitsa' – terapia jog±.
Zajęcia Mysore: Mysore to tradycyjny i najbardziej skuteczny sposób uczenia, daj±cy mozliwo¶ć indywidualnej praktyki pod okiem nauczyciela, otrzymania indywidualnych wskazówek i korekt.
Back bending (wygięcia do tyłu): zajęcia przygotowuj± kręgosłup do wygięć do tyłu.
Acro Yoga: zajęcia na których pozycje jogi ćwiczone s± w układach z partnerem lub w grupie.
Na sobotnie zajęcia Chandra rodzice mog± przyj¶ć z maluchami. Po wcze¶niejszym umówieniu telefonicznym zapewniona zostanie opieka nad nimi.
Zajęcia odbywaj± się równolegle (w odstępie pół godzinnym, dla ewentualnych spóĽnialskich;-) w dwóch salach w godzinach porannych i popołudniowych.
Osoby zapracowane w Yoga Republic znajd± Lunch Time jogę czyli jogę w przerwie na lunch.
Na zajęcia można doł±czyć w dowolnej chwili, bez wcze¶niejszych zapisów. Yoga Republic oferuje dogodne karnety na 4, 8, 12 wej¶ć i karnet open.
 
 
 Gratulujemy decyzji i życzymy powodzenia! ;-)
 Justyna Moćko
Justyna@joga-joga.pl
Zdjęcia: Justyna Jaworska
 
 

 
 
Zapraszamy na konwencje z udziałem znanych i cenionych na całym ¶wiecie nauczycieli jogi:
 
 
bannery sklepu jogajoga
 
Opublikuj na:
Polecamy:   1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10
Jak wybrać jogiczny prezent ? Na co zwrócić uwagę ?

Jaki prezent wybrać? Jak ocenić nie znaj±c się na sprzęcie do jogi, co będzie optymalne?...

Kiedy moje nogi będ± w końcu elastyczne?

Mocne oraz elastyczne nogi to też zdrowe nogi - lekkie, sprawne i pewnie st±paj±ce po ziemi. To większa rado¶ć biegania i uprawiania wszelkich innych dyscyplin sportowych - twoich ulubionych. To wreszcie smukłe i zgrabne nogi, zrelaksowane i odprężone. Nie zwlękaj - sięgaj po więcej - również w jodz...

Jej wysoko¶ć cytryna

Królowa pochodzi z południowo-wschodnich Chin. Jej kariera rozkwitła w XVIII wieku, kiedy odkryto, że jest doskonałym remedium na wiele chorób. Dzi¶ cytryna znana jest nie tylko ze swych wła¶ciwo¶ci leczniczych, ale także jako doskonała pomoc w ekologicznym sprz±taniu domu....

10 sposobów na uproszczenie życia

Dzisiejsze tempo życia, szczególnie w dużych miastach jest przyczyn± przewlekłego stresu, przemęczenia i problemów ze zdrowiem. Prostota i minimalizm mog± nam pomóc odnaleĽć równowagę i swój własny slow life. Oto 10 sposobów na uproszczenie życia. ...

Obserwujemy obecnie prawdziwy boom na rozwój osobisty. Z czego on wynika?

Na to i wiele innych pytań odpowiadaj± Karolina i Maciej Szaciłło, eksperci od zdrowego stylu życia, entuzja¶ci ajurwedy i technik medytacyjnych....

Prezydent z kasty niedotykalnych na czele Indii. Aktywnie ćwiczy jogę.

Niedawno opisywali¶my na naszych łamach sylwetkę premiera Indii Narendry Modiego, teraz publikujemy kolejny artykuł z tej serii - dla wszystkich czytelników bliżej zainteresowanych Indiami. ...

Joga w walce z traum±, czyli jak pomóc weteranom

Zespół stresu pourazowego (PTSD) dotyka nawet 10 proc. żołnierzy, którzy brali udział w działaniach bojowych. Szeroko zakrojone badania nad tym, jak pomóc weteranom, którzy cierpi± z tego powodu prowadz± m.in. Amerykanie. Maj± w tej materii pokaĽne do¶wiadczenia, bo na przestrzeni ostatnich lat wiel...

Jak długo muszę się rozci±gać, żeby być w pełni elastycznym?

Rozczaruję Was już na samym pocz±tku tego artykułu, ponieważ muszę uczciwi przyznać, że nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. ...

Dania gotowe. Czy mog± być zdrowe? Rozmowa z Pawłem Skrzypczakiem, prezesem firmy Primavika

Na sklepowych półkach coraz więcej miejsca zajmuj± różnego rodzaju dania gotowe. Wpisuj± się one w potrzeby współczesnego konsumenta, który żyje szybko. Czy taka wysoko przetworzona żywno¶ć może być zdrowa? Na co zwracać uwagę przy wyborze produktów typu convienience? Rozmowa z Pawłem Skrzypczakiem,...

Joga i medytacja recept± na lepsz± pamięć i orientację

W Polsce na alzheimera choruje ok. 350 tys. ludzi. Trac± pamięć, sprawno¶ć. Uczeni nie potrafi± jeszcze powiedzieć, co jest przyczyn± stopniowej i nieodwracalnej degradacji komórek nerwowych mózgu. Trwaj± intensywne poszukiwania sposobów na opóĽnienie postępów choroby i poprawę komfortu życia pacjen...

  
pokaż wszystkie
więcej
pokaż wszystkie
Partnerskie szkoły jogi
  

Partnerzy portalu
ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA

  
Joga Portal - Pierwszy, ogólnopolski serwis joga-joga.pl - Kraków - Poznań - Wrocław - Trójmiasto - Lublin
Wakacje z joga, wakacyjne kursy jogi oraz wyjazdy organizowane przez szkoły Jogi z całej Polski. Wyszukiwarka szkół jogi: Kraków, Poznań, Wrocław, Trójmiasto, Lublin a także wiele innych miast z całej Polski. Pozycje jogi, joga na DVD, ksi±żki o jodze,joga-sklep, forum a także medytacja, ajurweda, kursy rozwoju oraz masaż tajski. Najnowsze wydarzenia, pytania oraz odpoweidzi, wywiady oraz joga w ci±ży i joga dla dzieci - Indie i joga w Indiach a także abc jogi i wakacje z jog± podróżowanie po Azji
likesoft