Książka Leczenie Żywieniem - bestseller z praktycznymi poradami
Dołącz do nas na
ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA


Książka Leczenie Żywieniem - bestseller z praktycznymi poradami

  • wtorek, 23 czerwca 2020
  • autor: Ewa Majerska
Takich książek nam własnie potrzeba! Wreszcie dochodzą do głosu lekarze praktycy, którzy promują  leczenie chorób przewlekłych  oraz profilaktykę zdrowotną w oparciu o właściwą, zrównoważoną dietę. Dietę opartą na prostych zasadach, łatwo dostępnych i  nieprzetworzonych produktach. Czytelnik znajdzie tu bezcenne porady żywieniowe dwóch  pokoleń  doświadczonych lekarzy, matki i córki - lek. med. Jadwigi Kempisty i lek. med. Urszuli Chorzępy, które na bazie swoich wieloletnich doświadczeń  i sukcesów w pracy z pacjentami, dzielą się swoimi poradami i efektami pracy. .
 
 
"Jesteśmy tym co jemy" - takie powiedzenie zapewne wszyscy  słyszeliśmy wiele razy, ale czy traktujemy to zdanie poważnie ? Dlaczego ciągle pokutuje wśród nas przekonanie, że możemy jeść cokolwiek a na każdą chorobę znajdzie się pigułka, która zadziała? Dlaczego też godzimy się z myślą, że jak dopadnie nas choroba przewlekła, to będziemy skazani na przyjmowanie pewnych leków do końca życia ? Otóż wcale nie musimy być "pożywką" dla firm farmaceutycznych, dla  których pacjent z chorobą przewlekłą, cywilizacyjną lub alergią to "skarb" i będzie wracał po pigułki do końca życia.
Oczywiście absolutnie nie należy negować zdobyczy medycyny konwencjonalnej i nowoczesnej farmakologii, ale w wielu przypadkach rozsądne podejście do kwestii prawidłowej diety jest kluczowe w profilaktyce zdrowotnej i leczeniu wielu chorób
Autorki książki w swojej praktyce lekarskiej łączą gruntowną wiedzę medyczną z ogromną wiedzą na temat prawidłowego żywienia i takich lekarzy wszystkim Czytelnikom życzymy.
Książka jest częściowo napisana w formie wykładu, także warto przed lekturą przygotować sobie  notatnik, aby na bieżąco spisywać przepisy zdrowych posiłków  i praktyczne zalecenia , które są wplecione w tekst.
Życzymy zdrowej lektury!
Książka do kupienia TUTAJ
Fragmenty książki 
ŻYWE KULTURY BAKTERII NIEMODYFIKOWANYCH GENETYCZNIE 
"Żywe kultury bakterii niemodyfikowanych genetycznie przywracają prawidłową florę bakteryjną przewodu pokarmowego oraz prawidłowe pH (wskazane przy odchudzaniu, w leczeniu nadkwasoty, choroby wrzodowej, otyłości, zaparć, zaburzeń trawienia). Proponuję państwu bakterie, które już wcześniej, przed podaniem do organizmu, rozmnożą się, aby było ich dużo, i przyjdą do naszego organizmu z olbrzymią ilością wartości odżywczych, ponieważ potrafią to robić. Dlaczego tego nie wykorzystać? Co potrafią bakterie naszego układu pokarmowego oprócz przywracania prawidłowej flory bakteryjnej:
• Przetwarzają produkty żywnościowe na przyswajalne z nieprzyswajalnych, np. rozkładają laktozę, która znajduje się w mleku krowim. To laktoza odpowiada za stłuszczenie wątroby, to ona powoduje alergie. Wiele osób ma problemy z trawieniem mleka, ponieważ nie trawi laktozy. Natomiast bakterie przewodu pokarmowego rozkładają ten cukier mleczny (laktozę) na glukozę i galaktozę, które są dobrze przyswajalne. Dlatego osoby, które mają uczulenie na laktozę, mogą pić jogurty i kefiry wytwarzane na mleku krowim, kozim, sojowym czy ryżowym pod warunkiem, że zawierają one żywe bakterie, rozkładające laktozę.
• Biorą udział w wytwarzaniu witamin, np. z grupy B, K2. Są to witaminy, które wspomagają nasz układ krwiotwórczy i układ nerwowy. Wpływają korzystnie na naszą skórę, oczy, włosy. Witamina B12 w organizmie człowieka jest wytwarzana wyłącznie przez drobnoustroje. Mikroflora jelitowa człowieka wytwarza tę witaminę głównie w jelicie grubym.
• Wapń wchłania się o wiele lepiej z mleka przetworzonego przez bakterie kwasu mlekowego. Ważny jest on nie tylko dla naszych zębów i kości, ale bierze udział aż w 300 reakcjach przebiegających w ludzkim organizmie.
• Biorą udział w wielu procesach detoksykacyjnych. Wchłaniają patogenny cholesterol, redukują nadmiar histaminy, w wyniku czego biorą udział w leczeniu wielu chorób układu krążenia, alergii itp. Hamują wzrost patogennych pałeczek, np. Escherichia coli, która jest charakterystyczna przy zakażeniach układu moczowego. Przez konkurencję z innymi drobnoustrojami (chorobotwórczymi) o miejsce przyczepienia się na powierzchni komórek nabłonkowych naszego organizmu, wytwarzają niesprzyjające środowisko dla innych drobnoustrojów (chorobotwórczych). Wytwarzają również swoiste substancje antybiotyczne, czyli mają działanie bakteriobójcze w stosunku do wielu szczepów bakterii chorobotwórczych. Coraz więcej wiemy na temat ogromnie ważnej roli właściwej flory bakteryjnej dla prawidłowego funkcjonowania ludzkiego organizmu i warto tę wiedzę wykorzystać w celu poprawy własnego zdrowia. Natura sama wyposażyła nas w idealny wręcz mechanizm odpornościowy, o który musimy dbać. U zdrowego człowieka prawidłowe bakterie kwasu mlekowego winny znajdować się w jamie ustnej, w jelitach (szczególnie w jelicie grubym), a u kobiet również w pochwie.
• Nasz prawidłowy ekosystem odgrywa również olbrzymią rolę w chorobach związanych z biegunkami, zarówno dorosłych, jak i dzieci, a szczególnie z biegunkami, które charakteryzują ludzi podróżujących, tzn. tych, którzy stykają się z odmienną florą bakteryjną. • Poprawiają perystaltykę jelit, zapobiegając zaparciom. Tutaj szczególnie należy uwzględnić rolę kefiru. W kefirze następuje fermentacja kwasu mlekowego, powodując minimalną produkcję CO2. Dzięki temu zwiększają się ruchy robaczkowe jelit, a napój orzeźwia".
 FITOESTROGENY W ŻYWNOŚCI 
Fitoestrogeny są związkami występującymi w roślinach, wykazują one podobieństwo do estrogenów ludzkich. Mają budowę chemiczną podobną do żeńskich estrogenów wydzielanych przez jajniki. Ich budowa chemiczna jest podobna do struktury żeńskich hormonów płciowych. Niektóre z nich regulują syntezę endogennych hormonów płciowych, ich metabolizm i aktywność biologiczną. Badania dowiodły, że niektóre ze związków pochodzenia roślinnego mogą konkurować z estradiolem. Przemiana fitoestrogenów w organizmie człowieka polega na procesach metaboliczno-enzymatycznych, zachodzących w przewodzie pokarmowym.
 
Występują znaczne różnice indywidualnie w stężeniu estrogenów w organizmie różnych osób stosujących te same dawki fitoestrogenów. Dzieje się tak, ponieważ metabolizm fitoestrogenów zależy w dużej mierze od mikroflory żołądkowo-jelitowej, a więc kluczową rolę w tym procesie odgrywa stan przewodu pokarmowego (prawidłowa flora bakteryjna). Występowanie fitoestrogenów w produktach spożywczych Najbogatszym źródłem fitohormonów (izoflawony) są warzywa strączkowe, a wśród nich: soja oraz jej przetwory, soczewica i jej przetwory, ciecierzyca, a także: 
• szpinak,
• kiełki alfa-alfa,
• koniczyna czerwona,
• nasiona roślin strączkowych (fasola),
• lucerna. 
Produktami z dużą ilością fitoestrogenów (lignany) są zboża. Do nich należą:
• nasiona lnu, roztarte można dodawać do zup,
• nasiona słonecznika. Mniej fitoestrogenów znajduje się w pełnoziarnistych produktach zbożowych, takich jak: owies, pszenica, żyto.
Związki te znaleziono również w czarnej herbacie i kawie. Mniejsze ilości występują w roślinach zielarskich, warzywach (marchew, cebula), owocach (jabłka, wiśnie, jagody) i orzechach. Do bogatego źródła fitohormonów należy resweratrol, którego źródłem jest młode, czerwone wino, którym szczycą się Francuzi. Szanowni Państwo, nasza czarna jagoda ma go wielokrotnie więcej. Resweratrol znajduje się również w orzechach arachidowych i winogronach. Olbrzymie ilości fitoestrogenów zawarte są w skiełkowanych zbożach. 
EPIGENETYKA. NOWE INFORMACJE NA TEMAT ODŻYWIANIA 
Gdybym powiedziała dziesięć lat temu, że jajka mają działanie przeciwnowotworowe, wyśmiano by mnie. Dzisiaj, w dobie epigenetyki, nikt temu nie może zaprzeczyć. Epigenetyka to stosunkowo młody dział nauki, który zajmuje się badaniem czynników wpływających na „włączanie” i „wyłączenie” genów. Ponieważ we wszystkich komórkach geny są takie same, to właśnie te mechanizmy decydują o tym, jaka powstanie komórka i czy będzie ona prawidłowa, czy też nie. Wyniki jednego z badań przeprowadzonych na myszach są tak ciekawe i dające do myślenia, że chciałabym je tutaj przytoczyć. Daje ono wgląd w to, jak głębokie zmiany mogą zajść w organizmie na skutek właściwego odżywiania oraz w to, jak złożone są współdziałania pomiędzy różnymi grupami pokarmów i zawartymi w nich substancjami. Do tego badania wykorzystane zostały myszy o żółtym futerku i skłonności do otyłości, cukrzycy i wielu innych chorób, na które wcześnie umierały. Myszki te tym tylko różniły się od zdrowych, że jeden gen mają „włączony”, w przeciwieństwie do zdrowych myszy. W badaniu podawano ciężarnym myszom pokarm zawierający substancje nazywane „dawcami grup metylowych”. Okazało się, że małe myszki rodziły się zdrowe – miały brązowe futerka, żyły długo i nie zapadały na choroby rodziców. Niestety, okazało się też, że jeżeli ciężarnym myszom podawano dodatkowo Bisfenol A, wyniki były już dużo gorsze – część myszek rodziła się zdrowa z ciemnym futerkiem, część z żółtym, a część z mieszanym. 
BPA jest substancją używaną do wytwarzania tworzyw sztucznych. Można go znaleźć w wielu plastikowych opakowaniach i wyściółkach pojemników, np. puszek. Wiadomo, że może z nich przenikać do żywności i wody. Ze względu na rozpowszechnienie tworzyw sztucznych może także znajdować się w powietrzu. Jeżeli udowodni się, że tak samo jak na myszy działa on na człowieka, oznaczałoby to, że rozpowszechnienie używania plastiku ma znaczenie dla powstawania otyłości i innych chorób.
 
 

Opublikuj na:
Polecamy:   1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10
Wspaniały nauczyciel jogi Grzegorz Nieścier potrzebuje Waszej pomocy!

Ratowanie życia i projektu życia Grzegorza Nieściera! Uruchomiliśmy zrzutkę - każda kwota się liczy!!! Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/5f9xha Zwracamy się z prośbą o pomoc w pokryciu kosztów związanych z chorobą Grzegorza i terapią. W chwili obecnej intensywna chemoterapia powoduje ogromne spus...

Książka Leczenie Żywieniem - bestseller z praktycznymi poradami

Takich książek nam własnie potrzeba! Wreszcie dochodzą do głosu lekarze praktycy, którzy promują leczenie chorób przewlekłych oraz profilaktykę zdrowotną w oparciu o właściwą, zrównoważoną dietę. Dietę opartą na prostych zasadach, łatwo dostępnych i nieprzetworzonych produktach. Czytelnik znajdzi...

KURS NAUCZYCIELSKI JOGI INTEGRALNEJ

DLACZEGO JOGA INTEGRALNA ? Istnieje wiele odmian i tradycji ćwiczeń hatha jogi. Każda z nich ma swoje cechy charakterystyczne pozwalające ją z powodzeniem stosować w określonych sytuacjach. Na kursie nauczycielskim Jogi Integralnej poznasz różne systemy jogi i nauczysz się jak praktycznie korzystać...

Opowieści Sztuki Życia: Pływaniologia

Książka "Sztuka życia. Medytacja Vipassana wg nauk S.N.Goenki", to publikacja, w której osoby zainteresowane medytacją wglądu, znajdą o niej najważniejsze informacje oraz odpowiedzi na pytania, pojawiające się szczególnie przed decyzją o wzięciu udziału w 10-dniowym kursie medytacji Vipassana (więce...

Dlaczego warto jeść czosnek niedźwiedzi?

Czosnek niedźwiedzi jest rośliną leczniczą - na odporność, nadciśnienie, stany zapalne zatok i oskrzeli. ...

Zostań w domu z Joga-joga.tv

Joga-joga.tv to Twoje osobiste studio jogi. Ponad 250 sesji do ćwiczenia jogi w domu, zajęcia dla początkujących, odchudzających się oraz dbających o plecy i kręgosłup. Jesteśmy z Tobą wszędzie tam gdzie jest internet....

Joga on-line jak wybrać ? Ranking

Zadajemy sobie wszyscy pytanie jak funkcjonować w tej nowej rzeczywistości ? Czy po prostu przeczekać, czy jak najszybciej dostosować się do nowej sytuacji? Co będzie dalej z naszą jogową branżą, która funkcjonuje głównie na bazie zajęć grupowych?...

Na wirusa nie ma leku! Rozwiązaniem jest wyłącznie nasz układ odpornościowy – jak go wzmocnić?

Wszystkie media na świecie mówią obecnie niemal wyłącznie o koronawirusie. Obserwujemy rosnące zjawisko paniki, gdyż telewizja i media społecznościowe nie szczędzą nam danych o wzrastających słupkach ofiar śmiertelnych zakażenia. Zamiast wpadać w rytm lęku i czekać "na swoją kolej" – przystąpm...

Wywiad z Wiktorem Morgulec - Wybory jogina. Joga Magazyn Marzec

Czy osoby, które praktykują jogę, powinny mieć dystans do świata? Także do tego, co dzieje się w polityce? Czy wolno im mieć poglądy. A jeśli tak, to jakie? I dlaczego? Poniżej zamieszczamy wywiad z Wiktorem Morgulcem zaczerpnięty z magazynu Joga. ...

Zwiększ odporność dzięki Metodzie Wima Hofa

Wim Hof to człowiek lodu, który łamie wszelkie prawa natury. Wydaje się, że jest nadczłowiekiem, potrafi spędzić 2 godziny zanurzony w lodzie czy przebiec maraton na pustyni bez żadnego łyka wody. Naukowcy sądzili, że są to wyłącznie jego nadzwyczajne umiejętności, ale Wim udowodnił, że każdy może s...

  
kalendarium wydarzeń
Poprzednie
Lipca 2020
Następne
PWŚCPSN
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031 
pokaż wszystkie
więcej
pokaż wszystkie
Partnerskie szkoły jogi
  

Partnerzy portalu
ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA

  
Joga Portal - Pierwszy, ogólnopolski serwis joga-joga.pl - Kraków - Poznań - Wrocław - Trójmiasto - Lublin
Wakacje z joga, wakacyjne kursy jogi oraz wyjazdy organizowane przez szkoły Jogi z całej Polski. Wyszukiwarka szkół jogi: Kraków, Poznań, Wrocław, Trójmiasto, Lublin a także wiele innych miast z całej Polski. Pozycje jogi, joga na DVD, książki o jodze,joga-sklep, forum a także medytacja, ajurweda, kursy rozwoju oraz masaż tajski. Najnowsze wydarzenia, pytania oraz odpoweidzi, wywiady oraz joga w ciąży i joga dla dzieci - Indie i joga w Indiach a także abc jogi i wakacje z jogą podróżowanie po Azji
LikeSoft