WARSZTATY JOGI I TAI CHI W PUSZCZY BIAŁOWIESKIEJ. STARZYNA . 10-16.07.2021
Doł±cz do nas na
ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA


WARSZTATY JOGI I TAI CHI W PUSZCZY BIAŁOWIESKIEJ. STARZYNA . 10-16.07.2021

  • 10-16 lipca
Zapraszamy na warsztat, na którym będziesz mógł praktykować pod okiem do¶wiadczonych nauczycieli, równolegle dwie starożytne sztuki wywodz±ce się z Indii i Chin. Zajęcia przeznaczone s± zarówno dla osób pragn±cych się zapoznać ze Sri Sri Jog±, Jog± Iyengara i Tai Chi, jak i ćwicz±cych systematycznie te dyscypliny. Zajęcia s± prowadzone w sposób daj±cy możliwo¶ć poznania i pogłębiania praktyki w zależno¶ci od potrzeb i możliwo¶ci.

Zajęcia:
SRI SRI JOGA – to łagodna forma praktykowania Hatha Jogi, daje duże poczucie wolno¶ci, pozytywny stan umysłu, siłę i ze spokojem pozwala przekraczać ograniczenia. Dla pełnego rozkwitu ludzkich możliwo¶ci ł±czy ze sob± inne ¶cieżki i pielęgnuje najwyższe warto¶ci, z którymi każdy z nas się urodził. Okazuje się, że postępy w praktyce jogi i pogłębianie zaawansowanych asan jest możliwe dzięki oddechowi, uważno¶ci i wrażliwo¶ci. Duż± uwagę zwraca na stan umysłu, poznawanie natury umysłu oraz praktykowanie spokoju i lekko¶ci nawet w wymagaj±cych asanach. Dlatego tak ważne miejsce zajmuj± praktyki pranajamy. Systematyczna praktyka wzmacnia siłę, witalno¶ć, zdrowie, uwalnia od stresu, depresji i bezsenno¶ci.

Twórca tej ¶cieżki Sri Sri Ravi Shankar, został zaproszony do Parlamentu Europejskiego, poprowadził pierwsz± sesję jogi dla deputowanych i dzień 21 kwietnia uznano za Międzynarodowy Dzień Jogi.
Więcej na: https://goo.gl/USGuX3

JOGA IYENGARA jest bezpieczn± i sprawdzon± metod±, której prawo przekazywania maj± wył±cznie wykwalifikowani nauczyciele. Przekaz Iyengara jest spójnym, logicznie skonstruowanym systemem, w którym prostota idzie w parze z niezwykł± finezj± wykonywanych ćwiczeń. Przemy¶lana metodyka nauczania uzależniona jest od stopnia zaawansowania, jak również ogólnej kondycji i fizycznej dyspozycji uczniów.

TAI CHI tradycyjnie była uprawiana jako forma samoobrony, dzi¶ trenuje się j± głównie w celu poprawy własnego zdrowia. Przeciwwskazań do praktyki Tai Chi nie stanowi± nawet drobne niesprawno¶ci pourazowe, wręcz przeciwnie – w takich przypadkach Tai Chi może okazać się skuteczn± terapi± i pozwala odzyskać utracon± sprawno¶ć. Codziennie miliony osób na całym ¶wiecie wykonuj± powolne, harmonijne ruchy Tai Chi w celu zapewnienia sobie witalno¶ci, długowieczno¶ci oraz wewnętrznego spokoju. Sztuka ta jest nierozerwalnie zwi±zana z systemem ćwiczeń oddechowych Qigong.
Więcej na: www.drogadao.pl i www.facebook.com/twojadrogadao

Nauczyciele:

Paweł Raszkiewicz
to dyplomowany instruktor Qigong oraz Tai Chi z wieloletnim do¶wiadczeniem w kraju i zagranic±, jeden z osobistych uczniów znakomitego chińskiego mistrza Tsu. Specjalizuje się w nauczaniu formy 37 ruchów Tai Chi i zestawów ćwiczeń Qigong, takich jak shibashi czy zhan zhuang. Od ponad 10 lat jest jednym z jego najbliższych uczniów, ale studiował również w górach Wudang. Ci±gle podróżuj±c, pogłębia sw± praktykę u boku najznamienitszych nauczycieli, by następnie dzielić się zdobyt± wiedz± ze swoimi uczniami.

Małgosia Perkowska – nauczyciel Sri Sri Jogi od 2009 roku, (jogę praktykuje od 2002), sportowiec, zawodnik, staj±cy na podium mistrzostw Polski Masters w pływaniu. Praktykę jogi rozpoczęła od studium oddechu, jako techniki przywracaj±cej równowagę na wszystkich poziomach: mentalnym, emocjonalny, fizycznym. Do¶wiadczyła, jak praktyki oddechowe rebirthingu i sudarshan kriy pomagaj± radzić sobie ze stresem, przywracaj±c zdrowie i rado¶ć życia. Oprócz regularnych sesji i warsztatów, prowadzi zajęcia jogi z osobami z dolegliwo¶ciami neurologicznymi. Zawodowo realizuje się jako doradca podatkowy i od kilku lat wraz z mężem i synami prowadzi O¶rodek Joga-Ruch-Oddech w Starzynie i studio jogi w Białymstoku.

Dana Stańczyk – certyfikowany nauczyciel jogi Iyengara. Swoj± przygodę z jog± zaczęła prawie piętna¶cie lat temu w Londynie, gdzie mieszkała przez ostatnie kilkana¶cie lat. Była to miło¶ć od pierwszego wejrzenia, na tyle intensywna i trwała, że po latach praktyki własnej, postanowiła ukończyć kurs nauczyciela jogi, żeby móc przekazać zdobyt± wiedzę i podzielić się swoim do¶wiadczeniem.
Metoda Iyengara jest wielk± pasj± Danuty. Jej sesje s± prowadzone z dużym profesjonalizmem, w bardzo przyjaznej atmosferze. Asany s± dopasowywane do indywidualnych potrzeb każdego z uczestników.

Miejsce:
Komfortowy o¶rodek Starzyna Joga-Ruch-Oddech w małej, urokliwej osadzie na skraju Puszczy Białowieskiej, oddalony od zgiełku miejskiego i otoczony nieskażon± przyrod±. Zalet± tego miejsca jest sielski klimat małej wioseczki, gdzie czas się naprawdę zatrzymał. Wokół cisza i wiele szlaków pieszych wędrówek i tras rowerowych (asfaltowe nieuczęszczane drogi).

Odległo¶ć od Warszawy:
200 km. Dojazd samochodem lub poci±giem ok.3h. Bardzo dobre poł±czenia PKP ze stacji W-wa Wschodnia do stacji Policzna. Ze stacji Policzna 6 km do Starzyny – odbiór samochodem po uzgodnieniu telefonicznym. Dojazd samochodem: W-wa – Mińsk Maz. – Siemiatycze – Kleszczele – Policzna – Starzyna.

Mieszkać będziemy w nowych lub ¶wieżo wyremontowanych pokojach z łazienkami.
Na zajęciach będziemy się spotykać w pięknej sali (105 m2) z dębow± podłog±, drabinkami i pomocami do jogi. O¶rodek posiada maty do jogi na wyposażeniu, jednak zachęcamy do wzięcia ze sob± własnych.

Program:
Rozpoczynamy w sobotę ok. 15.00 zakwaterowaniem
16.30 – zapraszamy na sesję jogi,
18.30 – na obiadokolację i wieczorny spotkanie organizacyjne przy ognisku.

Pobyt kończymy lunchem w pi±tek ok. godz. 12.00.

Plan dnia:
7.00 – 8.30 – Tai Chi na przebudzenie
8.30 – 9.00 – napoje, soki, owoce
9.00 – 11.00 – sesja jogi ogólnej
11.00 – lunch z gor±cymi przystawkami
11.30 – 16.30 – czas wolny
16.30 – 18.00 – sesja jogi
18.00 – obiadokolacja
19.30 – 21.00 – zajęcia regeneruj±co-relaksuj±ce Tai Chi

Wyżywienie:
Każdy dzień zaczynamy od porannej herbaty, napojów, ¶wieżych shake’ów lub owoców. Potem podajemy 2 pełnowarto¶ciowe wegetariańskie posiłki (lunch i obiadokolację) w formie bufetu szwedzkiego. Gotuj± osoby z wieloletnim do¶wiadczeniem, według sprawdzonych receptur. Napoje dostępne s± przez cały dzień, a między posiłkami można też co¶ przek±sić.

Koszt pobytu:

W pokoju 2-osobowym z łazienk± – cena za osobę 1690 zł, osoba towarzysz±ca, niećwicz±ca – 1490 zł.
Dzieci 4-12 lat w pokojach z rodzicami – 850 zł.

Sposób rezerwacji miejsc:
Rezerwacji dokonujemy wypełniaj±c formularz zgłoszeniowy na stronie www.starzyna.pl
oraz wpłacaj±c opłatę za warsztat w wysoko¶ci 790 zł na konto: Joga,Ruch,Oddech s.c. ul.Jaroszówka 57, Białystok, nr konta: 28 1050 1823 1000 0091 3490 1926.

Opłata za wyżywienie i zakwaterowanie w kwocie 900 zł. płatne najpóĽniej dzień przed warsztatem na konto Andrzej Perkowski, Starzyna 30, nr 31 1050 1823 1000 0022 7151 7589

Potwierdzenie wpłaty proszę przesłać mailowo na adres: gosia.joga@gmail.com

Ilo¶ć miejsc jest ograniczona do 20 osób. Decyduje kolejno¶ć wpłat zaliczki.

Dodatkowe atrakcje w cenie pobytu:
sauna, masaż na profesjonalnym łóżku masuj±cym, zewnętrzny duży basen, kort tenisowy ze sztuczn± traw±, krykiet na trawie, nordic-walking, ping-pong, ognisko ze ¶piewem i gitar±, filmy z projektora, wędrówki po puszczy lub wycieczki rowerowe (rowery s± w o¶rodku). Rozmowy, wymiana do¶wiadczeń, pytania i odpowiedzi dotycz±ce praktyki jogi.

Czytaj więcej o O¶rodku i warsztatach na www.starzyna.pl lub na facebooku: https://www.facebook.com/StarzynaJoga.

Organizatorzy:
Małgosia Perkowska – tel.: 607 190 005, e-mail: gosia.joga@gmail.com
Paweł Raszkiewicz – tel: 506 379 662, e-mail: info@drogadao.pl

Zapraszamy i do zobaczenia w Starzynie

Gdzie nas szukać?Opublikuj na:
  
kalendarium wydarzeń
Poprzednie
Maja 2021
Następne
PW¦CPSN
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 
pokaż wszystkie
więcej
pokaż wszystkie
Partnerskie szkoły jogi
  

Partnerzy portalu
ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA

  
Joga Portal - Pierwszy, ogólnopolski serwis joga-joga.pl - Kraków - Poznań - Wrocław - Trójmiasto - Lublin
Wakacje z joga, wakacyjne kursy jogi oraz wyjazdy organizowane przez szkoły Jogi z całej Polski. Wyszukiwarka szkół jogi: Kraków, Poznań, Wrocław, Trójmiasto, Lublin a także wiele innych miast z całej Polski. Pozycje jogi, joga na DVD, ksi±żki o jodze,joga-sklep, forum a także medytacja, ajurweda, kursy rozwoju oraz masaż tajski. Najnowsze wydarzenia, pytania oraz odpoweidzi, wywiady oraz joga w ci±ży i joga dla dzieci - Indie i joga w Indiach a także abc jogi i wakacje z jog± podróżowanie po Azji
LikeSoft