TY I TWÓJ ODDECH. CZERWCÓWKA Z JOGˇ W PUSZCZY BIAŁOWIESKIEJ . STARZYNA 02-06.06.2021
Doł±cz do nas na
ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA


TY I TWÓJ ODDECH. CZERWCÓWKA Z JOGˇ W PUSZCZY BIAŁOWIESKIEJ . STARZYNA 02-06.06.2021

TY I TWÓJ ODDECH.

Prowadz±:
 Małgosia Perkowska, nauczycielka sri sri jogi.
Wiola Niechwiedowicz , nauczycielka jogi funkcjonalnej, masażystka.

Wystarczy jeden ¶wiadomy oddech, żeby zmienić własn± perspektywę. Jeden oddech potrafi oderwać nas od natłoku my¶li i dać szansę odnalezienia spokoju.

Uważno¶ć opiera się w równym stopniu na odczuwaniu swojej fizyczno¶ci, emocjonalno¶ci i stanu umysłu. Wiele badań naukowych pokazuje, że po¶więcenie uwagi naszemu ciału i ¶wiadomemu oddechowi prowadzi prost± drog± do zmniejszenia stresu i odnalezienia spokoju. Ciało, fizyczno¶ć i ¶wiadomy oddech jest najpewniejsz± drog± prowadz±c± do bycia „tu i teraz” również wtedy, gdy umysł gubi się, rozpamiętuj±c przeszło¶ć lub wybiegaj±c w przyszło¶ć.

Autorski program oparty jest na wieloletnim do¶wiadczeniu praktyki jogi i wykorzystywaniu oddechu.

Małgosia Perkowska – nauczyciel Sri Sri Jogi od 2009 roku, (jogę praktykuje od 2002), sportowiec, zawodnik, staj±cy na podium mistrzostw Polski Masters w pływaniu. Praktykę jogi rozpoczęła od studium oddechu, jako techniki przywracaj±cej równowagę na wszystkich poziomach: mentalnym, emocjonalny, fizycznym. Do¶wiadczyła, jak praktyki oddechowe rebirthingu i sudarshan kriy pomagaj± radzić sobie ze stresem, przywracaj±c zdrowie i rado¶ć życia. Oprócz regularnych sesji i warsztatów, prowadzi zajęcia jogi z osobami z dolegliwo¶ciami neurologicznymi. Zawodowo realizuje się, jako doradca podatkowy, od 2010 roku wraz z mężem i synami prowadzi O¶rodek Joga-Ruch-Oddech w Starzynie oraz studio jogi w Białymstoku.

Wiola Niechwiedowicz – nauczycielka Jogi Klasycznej
Jest absolwentk± Akademii Wychowania Fizycznego.
Swoje zajęcia opiera na zdobytej wiedzy i własnym do¶wiadczeniu. Uczestniczyła w wielu warto¶ciowych warsztatach, lubi podgl±dać innych instruktorów podczas pracy . Swoje zajęcia opiera na wiedzy z zakresu anatomii i fizjologii człowieka, zwraca uwagę na istotne detale, które często maj± wpływ na zaburzenia prawidłowego funkcjonowania ciała, jako cało¶ci. Fascynuje j± motoryka człowieka i zaburzenia w jej zakresie.
Uważa, że odnalezienie Ľródła problemu jest najtrudniejsze, reszta zależy od chęci. Nigdy nie testuje nowo¶ci na grupie, je¶li nie sprawdzi tego na sobie. Swoje zajęcia może opisać w trzech słowach: wytrwało¶ć , cierpliwo¶ć i uważno¶ć. Jej motto to „je¶li co¶ robisz skoncentruj się i zrób to dobrze, tylko wtedy zaobserwujesz progres, który doprowadzi Cię do upragnionego celu”.

Praktyki oddechowe – pranajamy s± ważnym elementem warsztatu. Każda pranajama ma inne działanie i zastosowanie. W trakcie sesji oddechowych, krok po kroku poznasz poszczególne prana jamy oraz do¶wiadczysz skuteczno¶ci ich oddziaływania. Będziesz coraz czę¶ciej odczuwał czysty, jasny, pozytywny stan umysłu. Zauważysz poprawę pamięci i koncentracji. Badania naukowe podkre¶laj± dobroczynne dla zdrowia fizycznego i psychicznego skutki wynikaj±ce z praktykowania ¶wiadomego oddechu.

Joga i relaksacja. Przystępne pozycje jogi, ćwiczenia poprawiaj±ce sprawno¶ć i siłę całego ciała, ze szczególnym uwzględnieniem otwarcia barków, klatki piersiowej i prawidłowej postawy całego ciała. Dzięki praktyce jogi, zaczniesz zauważać zmęczenie, stres spiętego ciała, zaci¶nięte gardło, przyspieszony oddech, przyspieszone bicie serca… i wtedy zaczniesz wł±czać ¶wiadomy oddech. Prowadzone relaksacje, sesje jogi nidry pogłębi± Twoje odczucie spokoju, relaksu i ciszy.

Zapraszam osoby chc±ce poprawić jako¶ć swojego życia, nauczyć się radzenia sobie ze stresem i panowania nad emocjami. Jeżeli odczuwasz skutki stresu, jeżeli masz trudno¶ci ze snem, drażliwo¶ć, brak pewno¶ci siebie… warto, aby¶ poznał proste metody oddechowe, które możesz wykorzystywać codziennie. Dzięki praktykom oddechowym i jodze zadbasz o higienę, spokój swojego umysłu i wła¶nie dlatego w życiu będ± towarzyszyć Ci bardziej ¶wiadome wybory. Poprawi się Twoja pamięć, koncentracja, intuicja, nabierzesz zaufania do siebie, wzro¶nie poczucie własnej warto¶ci, poczucie bezpieczeństwa i optymizm. Te praktyki pomog± Ci również zauważyć w jakim miejscu swojego życia jeste¶ i co chcesz zmienić.

Program wykorzystuje:
jogiczne praktyki oddechowe(pranajamy),
pracę z ciałem, jogę, relaksację,
proste metody poznania zasad funkcjonowania umysłu,
treningi obserwacji swoich my¶li i emocji, elementy medytacji.

Warsztat da Ci:
proste narzędzia do krótkiej codziennej praktyki oddechowej,
poczujemy jak oddech wpływa na Twoje dobre samopoczucie i nastrój.
Kiedy nauczymy się odczuwać własne ciało, będziemy mocniej stać na ziemi. Nauczymy się zauważać reakcję ciała na stres, zauważać my¶li, które temu towarzysz±, nauczymy się panować nad oddechem. Twój oddech zacznie się wyrównywać, umysł uspokajać i dzięki temu będziesz podejmować ¶wiadome działania.

Rozpoczynamy w ¶rodę 2 czerwca ok. godz. 16.30 zakwaterowaniem.
17.30 – sesja jogi pranajamy
19.00 – obiadokolacja
20.00 – spotkanie organizacyjne, ognisko

Kończymy w niedzielę 6 czerwca ok. godz. 13.00.

Plan dnia:
8.00 – napoje i owoce
8.30 – 10.45 – sesja jogi i pranajamy
11.00 – ¶niadanie (z gor±cymi przystawkami)
11.30 – 16.30 – czas wolny, spacery
16.30 – 18.15 – sesja jogi i pranajamy
18.30 – obiadokolacja i wieczorne spotkania przy ognisku

Całkowity koszt:

1250 zł od osoby (osoba towarzysz±ca niećwicz±ca 1050 zł) pokój 2 os. z łazienk±.

Rezerwacja:
Rezerwacji dokonujemy poprzez wypełnienie formularza zgłoszeniowego i opłatę za warsztat w kwocie – 650 zł na konto: Joga, Ruch, Oddech s.c. ul.Jaroszówka 57, Białystok, nr konta: 28 1050 1823 1000 0091 3490 1926

Prosimy o wypełnienie formularza zgłoszeniowego na stronie www.starzyna.pl

Opłata za noclegi i wyżywienie:
600 zł przelewem najpóĽniej dzień przed warsztatem na konto: Andrzej Perkowski, Starzyna 30, nr 31 1050 1823 1000 0022 7151 7589

Ilo¶ć miejsc ograniczona:
18-20 osób. O uczestnictwie decyduje kolejno¶ć wpłat zaliczki.

W cenie kursu:
zakwaterowanie w wygodnych pokojach 2-osob. z łazienkami, wyżywienie, 2 sesje jogi dziennie, w tym sesje ćwiczenia oddechowych (pranajamy) oraz relaksacje, masaż na profesjonalnym łóżku masuj±cym.

Dodatkowe atrakcje w czasie wolnym w cenie kursu:

zewnętrzny duży basen 12 x 18 m, kort tenisowy, krykiet na trawie, masaże na profesjonalnym łóżku masuj±cym, wycieczki po puszczy, nordic walking, ping-pong, rowery, ognisko ze ¶piewem i gitar±, filmy z projektora, sauna i inne atrakcje.

Dodatkowo płatne: wycieczka do ¶cisłego rezerwatu Puszczy Białowieskiej (jeżeli będ± chętni), przejażdżka bryczk± po puszczy, masaże manualne

Kontakt:
Małgosia – tel. 607 190 005

Andrzej – tel. 606 266 663

e-mail: gosia.joga@gmail.com
www.facebook.com/StarzynaJoga

Miejsce:
Starzyna – mała, urokliwa osada na skraju Puszczy Białowieskiej,oddalona od zgiełku miejskiego i otoczona nieskażon± przyrod±. Zalet± tego miejsca jest sielski klimat małej wioseczki, gdzie czas naprawdę się zatrzymał. Wokół cisza i wiele szlaków pieszych wędrówek i tras rowerowych.

Odległo¶ć od Warszawy:

200 km. Dojazd samochodem lub poci±giem ok. 3 h. Polecamy bardzo wygodne poł±czenia PKP ze stacji W-Wa Wschodnia ( miejsca dla rowerów), stacja docelowa Policzna. Ze stacji Policzna 6 km do Starzyny – odbiór po uzgodnieniu telefonicznym. Dojazd samochodem: W-wa – Mińsk Maz. – Siemiatycze – Kleszczele – Policzna – Starzyna lub czę¶ciowo tras± S8 do Zambrowa – Bielsk Pdl. -Kleszczele – Policzna – Starzyna.

Dojazd z Białegostoku:
Białystok – Bielsk Podlaski – Kleszczele – Policzna – Starzyna

Zapraszam na warsztat „Ty i Twój Oddech”.


Gdzie nas szukać?Opublikuj na:
  
kalendarium wydarzeń
Poprzednie
Maja 2021
Następne
PW¦CPSN
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 
pokaż wszystkie
więcej
pokaż wszystkie
Partnerskie szkoły jogi
  

Partnerzy portalu
ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA

  
Joga Portal - Pierwszy, ogólnopolski serwis joga-joga.pl - Kraków - Poznań - Wrocław - Trójmiasto - Lublin
Wakacje z joga, wakacyjne kursy jogi oraz wyjazdy organizowane przez szkoły Jogi z całej Polski. Wyszukiwarka szkół jogi: Kraków, Poznań, Wrocław, Trójmiasto, Lublin a także wiele innych miast z całej Polski. Pozycje jogi, joga na DVD, ksi±żki o jodze,joga-sklep, forum a także medytacja, ajurweda, kursy rozwoju oraz masaż tajski. Najnowsze wydarzenia, pytania oraz odpoweidzi, wywiady oraz joga w ci±ży i joga dla dzieci - Indie i joga w Indiach a także abc jogi i wakacje z jog± podróżowanie po Azji
LikeSoft