JESIENNE S.O.S DLA ZDROWIA I UMYSŁU :: WARSZTAT ODDECHOWY :: JOGA :: GONGI I MISY TYBETAŃSKIE
Doł±cz do nas na
ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA


JESIENNE S.O.S DLA ZDROWIA I UMYSŁU :: WARSZTAT ODDECHOWY :: JOGA :: GONGI I MISY TYBETAŃSKIE

  • 12 grudnia 2020
 
SpędĽ z nami wyj±tkowe popołudnie!
Popraktykujemy z oddechem i jog± oraz poddamy się koj±cym wibracjom leczniczych gongów i mis i tybetańskich.
Szkoła Joga Żoliborz
ul. Rydygiera 19,klatka D, lokal 13 
 
 
PLAN WYDARZENIA:
17.00 – 18.00 – Włodzimierz Łagodzki – ćwiczenia oddechowe
18.00 – 18.15 – przerwa
18.15 – 19.30 – Włodzimierz Łagodzki – maha joga
19.30 – 19.45 – przerwa
19.45 – 20.45 – Ewa Majerska – sesja relaksacyjna gongów i mis tybetańskich
 
***
10 pierwszych osób dostanie po warsztacie płytę DVD z filmem “POWITANIE SŁOŃCA”. Dla pozostałych osób nagroda pocieszenia. „Powitanie Słońca” to intryguj±cy dokument o pod±żaniu za jog± przez kultury i kontynenty. Reżyser Stephane Haskell wyrusza w kilkuletni± podróż, odwiedzaj±c miejsca, które pewnie nie przyszłyby nikomu do głowy w kontek¶cie jogi. W swoim filmie pokazuje jak duż± rolę joga odrywa w życiu różnych osób oraz jej uzdrawiaj±c± siłę.
***
 ĆWICZENIA ODDECHOWE:
Rozpoczniemy krótk± medytacj± wprowadzaj±c± do ćwiczeń. Wolny i delikatny oddech pomaga zachować spokój i pogłębić wydolno¶ć. Dlatego wykonamy szereg ćwiczeń prowadz±cych do uregulowania i spowolnienia oddechu: oddech naprzemienny, ustopniowany, rozgrzewaj±cy, wychładzaj±cy, będziemy prowadzić energię w ciele i pracować z wyobraĽni±.
 
MAHA JOGA:
Zajmiemy się starożytn± metod± jogi: PatańdĽali praktykował wła¶nie maha jogę. Jest to radosna, odmładzaj±ca forma jogi, która poprzez koordynację i integrację na poziomach fizjologicznym i mentalnym wzmacnia system immunologiczny, harmonizuje układ hormonalny, daj±c zdrowie i siłę.
Charakteryzuje się stałymi, dynamicznymi sekwencjami asan. W astanga jodze wszystko jest ¶ci¶le okre¶lone: kolejno¶ć, sposób wej¶cia i wyj¶cia z pozycji, czas trwania w pozycji. Nie ma żadnych przerywników. Pozycje s± poł±czone ze sob± za pomoc± oddechu ujjayi. Oddech ten to rodzaj podstawowej pranajamy.
Dynamika maha jogi doskonale przygotowuje układ nerwowy i powięziowy do wykonywania bardziej zaawansowanych asan, pozwala stopniowo rozwijać się w jodze i robić stopniowe postępy w praktyce. Praktyka maha jogi jest korzystna na każdym etapie zaawansowania w jodze.
 
 
Prowadz±cy: Włodzimierz Łagodzki – uczy jogi od ponad 20 lat. Zawodowo realizował się także jako filozof, tłumacz, redaktor naukowy i merytoryczny. Jego obecne podej¶cie do jogi jest wynikiem długotrwałych studiów jogi oraz praktyk różnych ¶cieżek jogi u mistrzów indyjskich.  Zaadaptował i dopracował unikalny system maha jogi polegaj±cy na ćwiczeniach koordynuj±cych uwagę, oddech i ruch ciała, daj±cych w efekcie stan głębokiego odprężenia i wyciszenia. Naucza także I i II serii astanga jogi. Joga jest dla niego umiłowaniem m±dro¶ci i m±dro¶ci± miłowania, d±żeniem i osi±gnięciem, form± i wypełnieniem.
Jest wybitn± postaci± w ¶wiecie jogicznym, osob± z wielk± pasj± do praktyki i uczenia do jogi, zawsze z otwartym sercem dzieli się swoj± ogromn± wiedz± i do¶wiadczeniem.
 
SESJA RELAKSACYJNA GONGÓW I MIS TYBETAŃSKICH:
Terapia dĽwiękami to czę¶ć starożytnej sztuki lekarskiej znanej od pięciu tysięcy lat. U podstaw masażu dĽwiękiem stoi dawne przekonanie, że odpowiedni dĽwięk oddziałuje harmonizuj±co na każd± komórkę ciała, przywracaj±c jej prawidłow± częstotliwo¶ć. To częstotliwo¶ć wła¶ciwa dla stanu, gdy czujemy się zdrowi, szczę¶liwi i żyjemy w zgodzie z sob±, często zakłócana przez codzienny stres
.
Prowadz±ca:
Ewa Majerska, absolwentka Akademii Muzycznej w Warszawie, autorka artykułów i audycji radiowych na temat muzykoterapii. Od 2013 roku zajmuje się propagowaniem jogi w Polsce.
 
CO ZYSKASZ BIORˇC UDZIAŁ W WYDARZENIU ?
– spokój i wzmocnienie
– lepsz± koordynację ciała
– rozluĽnienie i relaks
– oczyszczenie umysłu z negatywnych emocji
– czas tylko dla Ciebie
 
CENA ZA CAŁO¦Ć : 140 ZŁ
Można także wzi±ć udział w wybranych zajęciach:

ĆWICZENIA ODDECHOWE I MAHA JOGA: 110 zł

 

GONGI i MISY: 60 zł

 
MIEJSCE: JOGA ŻOLIBORZ,
ul. Rydygiera 19d, domofon 1313, I piętro 
TERMIN: 12 grudnia, godz. 17.00 – 20.45
 
 
 
Informacje: tel. 732 999 400, 534 923 923
a.kunicka@joga-joga.pl
 
CO ZABRAĆ:
– własn± matę (lub można nabyć matę na miejscu)
– wygodny strój
– w szkole chodzimy bez butów
 
UWAGA! ILO¦Ć MIEJSC OGRANICZONA – TYLKO 15 OSÓB.
 

Gdzie nas szukać?Opublikuj na:
  
kalendarium wydarzeń
Poprzednie
Maja 2021
Następne
PW¦CPSN
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 
pokaż wszystkie
więcej
pokaż wszystkie
Partnerskie szkoły jogi
  

Partnerzy portalu
ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA

  
Joga Portal - Pierwszy, ogólnopolski serwis joga-joga.pl - Kraków - Poznań - Wrocław - Trójmiasto - Lublin
Wakacje z joga, wakacyjne kursy jogi oraz wyjazdy organizowane przez szkoły Jogi z całej Polski. Wyszukiwarka szkół jogi: Kraków, Poznań, Wrocław, Trójmiasto, Lublin a także wiele innych miast z całej Polski. Pozycje jogi, joga na DVD, ksi±żki o jodze,joga-sklep, forum a także medytacja, ajurweda, kursy rozwoju oraz masaż tajski. Najnowsze wydarzenia, pytania oraz odpoweidzi, wywiady oraz joga w ci±ży i joga dla dzieci - Indie i joga w Indiach a także abc jogi i wakacje z jog± podróżowanie po Azji
LikeSoft