ODKRYWANIE NATURY. Warsztat ekopsychologiczny w Puszczy Białowieskiej .
Doł±cz do nas na
ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA


ODKRYWANIE NATURY. Warsztat ekopsychologiczny w Puszczy Białowieskiej . Starzyna 15-19.04.2020

Prowadz±cy: Ryszard Kulik
Grupa: 8-14 osób


Ten warsztat to jak łyk zimnej wody podczas skwaru.

Poza programem dodatkowo gwarantujemy:

- chwile poza matrixem,
- ciszę, która dotyka serca,
- lecznicze działanie Puszczy Białowieskiej,
- całkowity brak odgłosów cywilizacji,
- dla chętnych wizytę u Szeptuchy czyli tej, która leczy,
- wspaniałe warunki w o¶rodku,
- przepyszne wegetariańskie jedzenie,
- k±piele le¶ne,
- magię Podlasia,
- spotkania na krańcach ¶wiata,
- dotyk natury.

Wielu z nas żyje w nieustannym pędzie z poczuciem bycia w pułapce i przelewaj±cym się przez palce życiem. Tracimy głęboki kontakt z samym sob±, z innymi oraz otaczaj±c± nas przyrod±. Często powtarzamy, że czas się zatrzymać i rozeznać się w tym, o co tak naprawdę w życiu chodzi. O co nam chodzi?
Warsztat „Odkrywanie Natury” jest zaproszeniem do takiego zatrzymania się i autentycznego spotkania ze sob±, innymi oraz otaczaj±cym ¶wiatem naturalnym. Natura oznacza jednocze¶nie głębok± prawdę na nasz temat, ale także podstawow± zasadę, na której zbudowana jest rzeczywisto¶ć. Przyroda, szczególnie ta dzika jest ważnym nauczycielem ukazuj±cym nam czym jest życie w swej istocie. Odkrywaj±c Naturę mamy okazję uczyć się kim jeste¶my, gdzie jest nasze miejsce i o co chodzi w naszym życiu. To za¶ prowadzi do większego spokoju, czyni życie prostszym, a nasze działanie w ¶wiecie bardziej umiarkowanym i zrównoważonym.

W czasie warsztatów będziesz miał/a możliwo¶ć:
- harmonizować i równoważyć swoje życie na trzech poziomach: kontaktu z sob±, z innymi oraz ze ¶wiatem,
- rozwijać zaufanie do naturalnego porz±dku rzeczy,
- uczyć się prostoty życia,
- odkrywać spokój umysłu oparty na akceptacji tego co jest.

  Będziemy wędrować po lesie, ucz±c się od drzew, ¶ciółki, potoków, chmur i słońca ważnych rzeczy na swój temat. Będziemy rozwijać własn± wrażliwo¶ć zmysłow± w kontakcie z przyrod± oraz uczyć się uważno¶ci każdego kroku. Będziemy odkrywać dziko¶ć wokół nas oraz w nas samych. Dla gotowych na wyzwanie będzie możliwo¶ć odbycia wyprawy po wizje podczas samotnego pobytu w lesie w nocy. Będziemy palić ogień wieczorami, snuć opowie¶ci i ¶piewać pie¶ni o głębokich zwi±zkach człowieka z natur±. Będziemy w kręgu dzielić się swoim do¶wiadczeniem prostego i naturalnego życia, by nie zwariować w ¶wiecie nastawionym na szybko¶ć, maksymalizowanie przyjemno¶ci i konsumpcyjne fajerwerki. Krótko mówi±c będziemy odkrywać to, kim naprawdę jeste¶my w poł±czeniu z całym ¶wiatem.

ROZKŁAD DNIA:

dzień pierwszy:

15.00 - zajęcia popołudniowe
18.00 - kolacja
19.30 - ognisko, ¶piewy, tańce, medytacja, spacer w nocy w lesie (w zależno¶ci od pogody)
21.30 - kr±g zamykaj±cy dzień

kolejne dni:

8.00 - powitanie słońca, medytacja
8.30 - ¶niadanie
10.00 - sesja przedpołudniowa
13.00 - obiad
15.00 - sesja popołudniowa
18.00 - kolacja
19.30 - ognisko, ¶piewy, tańce, medytacja, spacer w nocy w lesie (w zależno¶ci od pogody)
21.30 - kr±g zamykaj±cy dzień

dzień ostatni:

8.00 - powitanie słońca, medytacja
8.30 - ¶niadanie
10.00 - sesja przedpołudniowa
13.00 - obiad

Warsztat poprowadzi Ryszard Kulik

Ryszard Kulik
(1965 r.) – doktor psychologii, trener rekomendowany przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne (rekomendacja II st.) Od 26 lat zaangażowany w prowadzenie grup w ramach edukacji psychologicznej i ekologicznej. Specjalizuje się w prowadzeniu treningów interpersonalnych na procesie, w ramach których wypracował unikatow± formułę pracy z grup±.
Ma za sob± ponad 4200 godzin tego rodzaju szkoleń. Poza tym specjalizuje się w prowadzeniu grup w obszarze ekopsychologii i głębokiej ekologii. W tym przypadku wykorzystuje przyrodę i zajęcia w lesie jako Ľródło głębokiej inspiracji. Jego misj± jest towarzyszenie człowiekowi w procesie przekraczania oddzielenia od samego siebie, innych ludzi i przyrody.
Jest autorem ksi±żek dotycz±cych relacji człowiek – natura, w których ł±czy perspektywę psychologiczn±, duchowa i ekologiczn±, m.in. „Odkrywanie natury”, „St±paj±c mocno po Ziemi”, czy „Człowiek wobec natury”. Współpracuje z takimi organizacjami jak Pracownia na rzecz Wszystkich Istot, Klub Gaja, Centrum Szkoleń i Rozwoju Osobistego Meritum, O¶rodek Działań Ekologicznych „¬ródła”.
Laureat nagród „Zielony Czek” Wojewódzkiego Funduszu Ochrony ¦rodowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach oraz „Dobromir roku 2013” Ekologicznego Kongresu Gospodarczego.
Zapalony rowerzysta i włóczykij; miło¶nik dziko¶ci i prostego życia poza głównym nurtem cywilizacji.
Najwięcej o sobie i ¶wiecie nauczył się przebywaj±c samotnie w dzikich miejscach oraz ¶pi±c w lesie, pod gołym niebem.
Koszt: 790 złotych warsztat + 560 noclegi, ¶niadania, kolacje, obiady; płatne na miejscu u wła¶cicieli o¶rodka.

Warunkiem rezerwacji miejsca w zajęciach jest zgłoszenie mailowe lub telefoniczne potwierdzone wpłat± zadatku w wysoko¶ci 300 złotych oraz przysłanie aktualnego nr tel. kontaktowego.

https://www.alcha.pl/odkrywanie-natury-warsztat-ekopsychologiczny/

Wpłatę prosimy kierować na konto o¶rodka z dopiskiem: „usługa szkoleniowa”.
Alcha O¶rodek Rozwoju Osobistego
Inteligo PKO BP
50 1020 5558 1111 1355 6440 0058

do przelewów zagranicznych:
Kod IBAN - PL50 1020 5558 1111 1355 6440 0058
Kod SWIFT - BPKOPLPW

Prosimy o nie dopisywanie w tytule przelewu daty czy innych informacji dotycz±cych adresu zamieszkania, rodzaju warsztatu itp. Te wszystkie informacje prosimy przysłać na e-mail!

WAŻNE! Osoby, które chc± otrzymać fakturę, w przelewie musz± podać numer NIP! Bez tego numeru wystawienie faktury będzie niemożliwe.

Przyjmujemy tylko zgłoszenia potwierdzone wpłat±.
W przypadku jej braku w ci±gu 7 dni od daty dokonania zgłoszenia miejsce zostanie anulowane. Pozostał± kwotę należy zapłacić w dniu warsztatu, u organizatorki warsztatu, Alicji Chlasta. Swoje uczestnictwo wraz z wpłat± można wycofać do jednego miesi±ca przed zajęciami. Po tym terminie wpłata przepada bez możliwo¶ci przeniesienia jej na inny termin.

Miejsce:
Starzyna – mała, urokliwa osada na skraju Puszczy Białowieskiej.
Zapraszamy do komfortowego o¶rodka Starzyna Joga- Ruch- Oddech, oddalonego od zgiełku miejskiego i otoczonego nieskażon± przyrod±. Zalet± tego miejsca jest sielski klimat małej wioseczki, gdzie czas się naprawdę zatrzymał. Wokół cisza i wiele szlaków pieszych wędrówek i tras rowerowych(asfaltowe nieuczęszczane drogi).

Odległo¶ć od Warszawy 200 km.dojazd samochodem lub poci±giem ok.3h. Bardzo dobre poł±czenia PKP ze stacji W-wa Wschodnia do stacji Policzna. Ze stacji Policzna 6 km do Starzyny – odbiór samochodem po uzgodnieniu telefonicznym. Dojazd samochodem: Warszawa – Mińsk Maz. – Siemiatycze – Kleszczele – Policzna – Starzyna. (lub czę¶ciowo tras± S8).  Z Białegostoku: Białystok-Bielsk Podl. – Kleszczele – Policzna – Starzyna.
Zamieszkamy w nowych lub ¶wieżo wyremontowanych pokojach z łazienkami.
Kuchnia wegetariańska. Zachwyci nawet najbardziej wyrafinowane gusta.

Organizator:
Alcha O¶rodek Rozwoju Osobistego
www.alcha.pl
Facebook: www.facebook.com/Alcha.Osrodek.Rozwoju
e-mail: alcha@alcha.pl

Gdzie nas szukać?Opublikuj na:
  
kalendarium wydarzeń
Poprzednie
Maja 2021
Następne
PW¦CPSN
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 
pokaż wszystkie
więcej
pokaż wszystkie
Partnerskie szkoły jogi
  

Partnerzy portalu
ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA

  
Joga Portal - Pierwszy, ogólnopolski serwis joga-joga.pl - Kraków - Poznań - Wrocław - Trójmiasto - Lublin
Wakacje z joga, wakacyjne kursy jogi oraz wyjazdy organizowane przez szkoły Jogi z całej Polski. Wyszukiwarka szkół jogi: Kraków, Poznań, Wrocław, Trójmiasto, Lublin a także wiele innych miast z całej Polski. Pozycje jogi, joga na DVD, ksi±żki o jodze,joga-sklep, forum a także medytacja, ajurweda, kursy rozwoju oraz masaż tajski. Najnowsze wydarzenia, pytania oraz odpoweidzi, wywiady oraz joga w ci±ży i joga dla dzieci - Indie i joga w Indiach a także abc jogi i wakacje z jog± podróżowanie po Azji
LikeSoft