TY i TWÓJ ODDECH. Majówka z jog± w Puszczy Białowieskiej. Starzyna 28.04 - 03.05.2020
Doł±cz do nas na
ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA


TY i TWÓJ ODDECH. Majówka z jog± w Puszczy Białowieskiej. Starzyna 28.04 - 03.05.2020

28.04-03.05
 ,,Ty i Twój Oddech,, Warsztat oddechowy z jog± w Puszczy Białowieskiej.
prowadz±:  Małgosia Perkowska i Adam Jan


Wystarczy jeden ¶wiadomy oddech, żeby zmienić własn± perspektywę. Jeden oddech potrafi oderwać nas od natłoku my¶li i dać szansę odnalezienia spokoju.

Uważno¶ć opiera się w równym stopniu na odczuwaniu swojej fizyczno¶ci, emocjonalno¶ci i stanu umysłu. Wiele badań naukowych pokazuje, że po¶więcenie uwagi naszemu ciału i ¶wiadomemu oddechowi prowadzi prost± drog± do zmniejszenia stresu i odnalezienia spokoju. Ciało, fizyczno¶ć i ¶wiadomy oddech jest najpewniejsz± drog± prowadz±c± do bycia ,,tu i teraz,, również wtedy, gdy umysł gubi się, rozpamiętuj±c przeszło¶ć lub wybiegaj±c w przyszło¶ć.
.
Autorski program oparty jest na wieloletnim do¶wiadczeniu praktyki jogi i wykorzystywaniu oddechu.

Małgosia Perkowska – nauczyciel Sri Sri Jogi od 2009 roku, w swoich zajęciach wykorzystuje elementy jogi Iyengara(jogę praktykuje od 2002), sportowiec, zawodnik, staj±cy na podium mistrzostw Polski Masters w pływaniu. Praktykę jogi rozpoczęła od studium oddechu, jako techniki przywracaj±cej równowagę na wszystkich poziomach: mentalnym, emocjonalny, fizycznym. Do¶wiadczyła, jak praktyki oddechowe rebirthingu, sudarshan kriy, metoda Butejki pomagaj± radzić sobie ze stresem, przywracaj±c zdrowie i rado¶ć życia.  Oprócz regularnych sesji i warsztatów, prowadzi zajęcia jogi z osobami z dolegliwo¶ciami neurologicznymi. Zawodowo realizuje się, jako doradca podatkowy, od 2010 roku wraz z mężem i synami prowadzi O¶rodek Joga-Ruch-Oddech w Starzynie oraz studio jogi w Białymstoku.

Adam Jan - certyfikowany przez Joga Alliance nauczyciel hatha jogi (RYT 500), a najbliższa jest mu metoda Iyengara . Eksplorował życie w różnych obszarach; próbował sommelierstwa, fotografii, muzyki, sportu, podróży, ale zawsze mu czego¶ brakowało, czego¶ 'więcej', choć nie potrafił okre¶lić czym by to miało być. Szukał tego długo, a podjęte próby zaprowadziły go do Indii i tam zrozumiał, że prawdziwe poszukiwanie zaczyna się wewn±trz, a te poszukiwanie odsłoniło przed nim jogę, do której zbliża się od ostatnich siedmiu lat. To ona pokazała mu jak wpływać ciałem na stan umysłu dzięki asanom, nauczyła go dyscypliny na głębszym poziomie. Ten moment był punktem zwrotnym w jego życiu - ku zdrowiu i sprawno¶ci ciała oraz klarowno¶ci umysłu. Adam przyswajał nauki Raja Yogi od jogina Mahindera Prasada w Indiach, a zgłębiał swoj± wiedzę na warsztatach u polskich i zagranicznych nauczycieli, gdzie zbliżył się szczególnie do metody Iyengara. Jednak to głos płyn±cy z wewn±trz - mówi±cy stanowczo, ale miękko i spokojnie - stał się tym poszukiwanym, a póĽniej wiod±cym w praktyce i to wła¶nie joga pozwoliła mu go odkryć; gdzie¶ poza my¶lami, sugestiami, wzorcami, nauczyła słuchać samego siebie, przenosz±c to, co poznane na macie do codzienno¶ci.

Praktyki oddechowe-pranajamy s± ważnym elementem warsztatu. Każda pranajama ma inne działanie i zastosowanie. W trakcie sesji oddechowych, krok po kroku poznasz poszczególne prana jamy oraz do¶wiadczysz skuteczno¶ci ich oddziaływania. Będziesz coraz czę¶ciej odczuwał czysty, jasny, pozytywny stan umysłu. Zauważysz poprawę pamięci i koncentracji. Badania naukowe podkre¶laj± dobroczynne dla zdrowia fizycznego i psychicznego skutki wynikaj±ce z praktykowania ¶wiadomego oddechu.

Joga jako ¶wiadoma praca z ciałem i relaksacja. Przystępne pozycje jogi, ćwiczenia poprawiaj±ce sprawno¶ć i siłę całego ciała, ze szczególnym uwzględnieniem otwarcia barków, klatki piersiowej i prawidłowej postawy całego ciała. Dzięki praktyce jogi, zaczniesz zauważać zmęczenie, stres spiętego ciała, zaci¶nięte gardło, przyspieszony oddech, przyspieszone bicie serca… i wtedy zaczniesz wł±czać ¶wiadomy oddech. Prowadzone relaksacje, sesje jogi nidry pogłębi± Twoje odczucie spokoju, relaksu i ciszy.

Zapraszam osoby chc±ce poprawić jako¶ć swojego życia, nauczyć się radzenia sobie ze stresem i panowania nad emocjami. Jeżeli odczuwasz skutki stresu, jeżeli masz trudno¶ci ze snem, drażliwo¶ć, brak pewno¶ci siebie… warto, aby¶ poznał proste metody oddechowe, które możesz wykorzystywać codziennie. Dzięki praktykom oddechowym i jodze zadbasz o higienę, spokój swojego umysłu i wła¶nie dlatego w życiu będ± towarzyszyć Ci bardziej ¶wiadome wybory. Poprawi się Twoja pamięć, koncentracja, intuicja, nabierzesz zaufania do siebie, wzro¶nie poczucie własnej warto¶ci, poczucie bezpieczeństwa i optymizm. Te praktyki pomog± Ci również zauważyć w jakim miejscu swojego życia jeste¶ i co chcesz zmienić.

Program wykorzystuje:
-jogiczne praktyki oddechowe(pranajamy)
-pracę z ciałem, jogę, relaksację
-proste metody poznania zasad funkcjonowania umysłu
-treningi obserwacji swoich my¶li i emocji, elementy medytacji

Warsztat da Ci :
- proste narzędzia do krótkiej codziennej praktyki oddechowej
- poczujemy jak oddech wpływa na Twoje dobre samopoczucie i nastrój
Kiedy nauczymy się odczuwać własne ciało, będziemy mocniej stać na ziemi. Nauczymy się zauważać reakcję ciała na stres, zauważać my¶li które temu towarzysz±, nauczymy się panować nad oddechem. Twój oddech zacznie się wyrównywać, umysł uspokajać i dzięki temu będziesz podejmować ¶wiadome działania.

Rozpoczynamy we wtorek 28 kwietnia ok.16.30 zakwaterowaniem,
17.30 sesja jogi i pranajamy.
19.00 obiadokolacja. 20.00 spotkanie organizacyjne, ognisko.
Kończymy w niedzielę 3 maja ok. godz. 13.00.

Plan dnia:
8:00 napoje i owoce
8:30 – 10.45 sesja jogi i pranajamy
11:00 ¶niadanie ( z gor±cymi przystawkami)
11:30 – 16:30 czas wolny, spacery
16:30 – 18:15 sesja jogi i pranajamy
18:30 obiadokolacja i wieczorne spotkania przy ognisku

Całkowity koszt
1320 zł od osoby (osoba towarzysz±ca nie ćwicz±ca 1120 zł) w pokoju  2 os. z łazienk±

Rezerwacja
: poprzez wpłatę – 650 zł na konto: Joga, Ruch, Oddech s.c. ul.Jaroszówka 57 , Białystok nr konta : 28 1050 1823 1000 0091 3490 1926
i wypełnienie formularza rezerwacji na stronie www.starzyna.pl

Dopłata 670 zł gotówk± na miejscu lub przelewem na konto Andrzej Perkowski, Starzyna 30 nr 31 1050 1823 1000 0022 7151 7589

– ilo¶ć miejsc ograniczona 18-20osób. O uczestnictwie decyduje kolejno¶ć wpłat zaliczki.

Kontakt:
Małgosia – tel.607-190-005
Andrzej – tel. 606-266-663
e-mail: gosia.joga@gmail.com
www.starzyna.pl www.facebook.com/StarzynaJoga


Miejsce: Starzyna – mała, urokliwa osada na skraju Puszczy Białowieskiej,oddalona od zgiełku miejskiego i otoczona nieskażon± przyrod±. Zalet± tego miejsca jest sielski klimat małej wioseczki, gdzie czas naprawdę się zatrzymał. Wokół cisza i wiele szlaków pieszych wędrówek i tras rowerowych.
Odległo¶ć od Warszawy: 200km. Dojazd samochodem lub poci±giem ok.3h. Polecamy bardzo wygodne poł±czenia PKP ze stacji W-Wa Wschodnia, stacja docelowa Policzna. Ze stacji Policzna 6 km do Starzyny – odbiór po uzgodnieniu telefonicznym. Dojazd samochodem: W-wa – Mińsk Maz.- Sokołów Podl. – Siemiatycze – Kleszczele – Policzna – Starzyna lub czę¶ciowo tras± S8 .
Dojazd z Białegostoku: Białystok – Bielsk Podlaski – Dubicze Cerkiewne – Starzyna

Zapraszam na warsztat ,,Ty i Twój Oddech,,

Gdzie nas szukać?Opublikuj na:
  
kalendarium wydarzeń
Poprzednie
Maja 2021
Następne
PW¦CPSN
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 
pokaż wszystkie
więcej
pokaż wszystkie
Partnerskie szkoły jogi
  

Partnerzy portalu
ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA

  
Joga Portal - Pierwszy, ogólnopolski serwis joga-joga.pl - Kraków - Poznań - Wrocław - Trójmiasto - Lublin
Wakacje z joga, wakacyjne kursy jogi oraz wyjazdy organizowane przez szkoły Jogi z całej Polski. Wyszukiwarka szkół jogi: Kraków, Poznań, Wrocław, Trójmiasto, Lublin a także wiele innych miast z całej Polski. Pozycje jogi, joga na DVD, ksi±żki o jodze,joga-sklep, forum a także medytacja, ajurweda, kursy rozwoju oraz masaż tajski. Najnowsze wydarzenia, pytania oraz odpoweidzi, wywiady oraz joga w ci±ży i joga dla dzieci - Indie i joga w Indiach a także abc jogi i wakacje z jog± podróżowanie po Azji
LikeSoft