WARSZTAT WEWNĘTRZNEGO SPOKOJU - 4 DNI Z MEDYTACJˇ Z ODDECHEM. PROWADZI PRZEMEK WARDEJN.
Doł±cz do nas na
ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA


WARSZTAT WEWNĘTRZNEGO SPOKOJU - 4 DNI Z MEDYTACJˇ Z ODDECHEM. PROWADZI PRZEMEK WARDEJN.

Warsztat wewnętrznego spokoju – 4 dni z medytacj± i oddechem.


Chociaż staramy się żyć uważnie, je¶ć powoli, do pracy jeĽdzić na rowerze, mieć czas dla przyjaciół, a wieczorem jeszcze zd±żyć na jogę, to wir pędz±cej cywilizacji tak nas porywa, że często okazuje się, że mimo tych naszych starań i tak nie mamy czasu na nic.
Dlatego nie proponujemy wyjazdu na 20 lat w góry, żeby nabrać dystansu, tylko przedłużony weekend w Puszczy Białowieskiej, aby poznać techniki, które pozwol± nam się zatrzymać. Z zewn±trz nasze życie wiele się nie zmieni, ale dzięki praktyce medytacji, w biegu będzie już tylko ciało, a umysł pozostanie w stanie spoczynku. Nie ma takiej osoby, której nie można nauczyć medytować. Je¶li już próbowałe¶ „tysi±c razy” i się nie udało, to tym bardziej jest to warsztat dla ciebie. Je¶li już medytujesz, do¶wiadczysz tego, że w grupie praktyka okazuje się głębsza i ma inny wymiar. Cel tego warsztatu jest generalnie prosty: znaleĽć w sobie spokój, a na zewn±trz mieć furę energii i entuzjazmu do działania! Pasuje? To zapraszamy.

Informacje praktyczne:

Poznasz kilka technik medytacyjnych, by wybrać jak±¶ dla siebie do stosowania na co dzień. Nie wystarczy tylko przyjechać na parę dni, posiedzieć sobie przy kominku, pomilczeć i porozmawiać z miłymi ludĽmi i zadowolonym z siebie, z poczuciem dobrze spełnionego obowi±zku wrócić w to samo miejsce po czterech dniach. O nie! Z utrzymaniem pozytywnego samopoczucia jest trochę jak z.... myciem, nie wystarczy raz a porz±dnie, a wypadałoby codziennie chociaż troszeczkę. Wtedy jest gwarancja, że ta czysto¶ć, ta ¶wieżo¶ć spojrzenia utrzyma się dłużej i pozwoli przej¶ć nawet przez najbardziej zamglone dni z u¶miechem.
 
Nauczysz się oddychać pranajamy, stare oddechowe ćwiczenia jogowskie, dzięki którym można naturalnie pokonać zmęczenie. Energetyki, kawa, słodycze to tylko doraĽne ¶rodki krótkotrwałego pobudzenia, które na dłuższ± metę wręcz osłabiaj± nasz± wrodzon± umiejętno¶ć do generowania siły. Każdy, kto regularnie stosuje te zewnętrzne symulanty to wie i tego do¶wiadcza, natomiast sięga po nie, bo … nie ma siły. Zamknięte koło, które najwyższy czas przerwać, prawda?

Delikatne sesje jogi pozwol± poczuć w ciele lekko¶ć, a dzięki nim medytacje będ± bardziej płynne. Je¶li znajdziesz komfort w niekomfortowej sytuacji na macie, to łatwiej będzie potem wypl±tać się także z problematycznej sytuacji w życiu codziennym. I to jest cel tych ćwiczeń, a nie to kto, gdzie dotknie czubkiem nosa. Natomiast je¶li jeste¶ nastawiony na bardziej złożon± praktykę asan, to wybierz inny warsztat, tu joga będzie nas wspierać w dobrej kondycji, natomiast nie będzie elementem przewodnim. 

Zajmiemy się nie tylko praktyk±, ale także teoretycznym podłożem medytowania: sk±d się wzięła, jak wpływa na nasz mózg, jakie s± jej definicje – intelekt trzeba nasycić, wtedy prędzej odpu¶ci i da nam zanurzyć się w medytacji. Poza tym s± to niezmiernie ciekawe informacje: np. jak medytacja wpływa na fale mózgowe i jakie s± ich rodzaje itp.

Miejsce! 
Najlepszym miejscem na zatrzymanie się jest .. wioska, w której zatrzymał się czas. Starzyna, to kilka drewnianych chatek po¶ród białowieskich lasów, któremu kolorowa polska jesień zawsze dodaje magii. Także o¶rodek, gdzie odbęd± się warsztaty, dzięki serdeczno¶ci i otwarto¶ci gospodarzy, a także odpowiedniemu standardowi stanowi idealne miejsce na spojrzenie w gł±b siebie i reset.
Pyszne, gotowane z serca, wegetariańskie posiłki pozwol± także i w tej materii poszerzyć do¶wiadczenie i idealnie wpisz± się w tematykę bycia „tu i teraz”.

W procesie poprowadzi nas Przemek Wardejn, od 15 lat instruktor jogi, nauczyciel medytacji i technik oddechowych. Konsultant naturalnej medycyny Indii – ajurwedy. Współtwórca aplikacji z medytacjami: slowonline. Uczył medytacji między innymi: dzieciaki w slamsach Gambii, dziennikarzy CNN, żołnierzy ukraińskiej armii. Zanim wkroczył na ¶cieżkę duchowego rozwoju do¶wiadczał życia jako DJ, pracownik korporacji, podróżnik, radiowiec. Dzięki swoim bogatym do¶wiadczeniom życiowym posiada niezwykł± łatwo¶ć przenoszenia teorii zdrowego życia w codzienn± praktykę.

Jogę poprowadzi Wioletta Niechwiedowicz. Jej praktyka oparta jest głównie na fizjologicznych zakresach ruchu i stabilizacji stawów. A jak sama siebie okre¶la jest spokojn±, wymagaj±c±, kreatywn± wariatk±.


Daty: 8-11 listopada. Zaczynamy kolacj± o 19tej, kończymy obiadem o 13tej.

Cena: 890 PLN obejmuje opłatę za warsztat, zakwaterowanie, trzy wegetariańskie posiłki dziennie.
Miejsce gwarantuje opłacenie zaliczki 200 PLN na konto: Przemysław Wardejn 13 1160 2202 0000 0002 7634 6489 i przesłanie potwierdzenia mailem. Resztę płacimy gotówka na miejscu.

Informacje mailowo: przemyslaw@slowonline.org lub telefonicznie: 609 281 442

Dojazd:
Odległo¶ć od Warszawy ok. 180 km – 3 godziny samochodem przez Siemiatycze, Kleszczele i Policzn± dobrymi, asfaltowymi drogami. Poci±giem z Warszawy do Policznej (ok. 5 km od Starzyny, istnieje możliwo¶ć odbioru z dworca)

Grupa ma swoje ilo¶ciowe ograniczenia, więc decyduje kolejno¶ć zgłoszeń. 

Do zobaczenia!

Gdzie nas szukać?Opublikuj na:
  
kalendarium wydarzeń
Poprzednie
Maja 2021
Następne
PW¦CPSN
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 
pokaż wszystkie
więcej
pokaż wszystkie
Partnerskie szkoły jogi
  

Partnerzy portalu
ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA

  
Joga Portal - Pierwszy, ogólnopolski serwis joga-joga.pl - Kraków - Poznań - Wrocław - Trójmiasto - Lublin
Wakacje z joga, wakacyjne kursy jogi oraz wyjazdy organizowane przez szkoły Jogi z całej Polski. Wyszukiwarka szkół jogi: Kraków, Poznań, Wrocław, Trójmiasto, Lublin a także wiele innych miast z całej Polski. Pozycje jogi, joga na DVD, ksi±żki o jodze,joga-sklep, forum a także medytacja, ajurweda, kursy rozwoju oraz masaż tajski. Najnowsze wydarzenia, pytania oraz odpoweidzi, wywiady oraz joga w ci±ży i joga dla dzieci - Indie i joga w Indiach a także abc jogi i wakacje z jog± podróżowanie po Azji
LikeSoft