Cykl bezpłatnych wykładów o medytacji w 10 miastach Polski - AJAPA JOGA
Doł±cz do nas na
ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA


Cykl bezpłatnych wykładów o medytacji w 10 miastach Polski - AJAPA JOGA

Cykl wykładów rozpocznie się 20 wrze¶nia w Łodzi i obejmie swoim zasięgiem największe miasta w Polsce i kilku krajach europejskich.

Praktycznie nieznana, nie tylko na Zachodzie, ale nawet w samych Indiach znana nielicznym, mistyczna ¶cieżka wywodz±ca się wysokich Himalajów nazywana AdĽapa Jog± (z ang. Ajapa Yoga). Jest to oryginalna, najbardziej starożytna forma jogi, o której mówi± ¶więte pisma wedyjskie. Jednak, mimo że starożytna, jest jak najbardziej odpowiednia dla współczesnego człowieka. Mowa jest o niej w Wedach, Upaniszadach, jak również w póĽniejszych tekstach tantrycznych. Wspominana jest jako Pranawa Sadhana (¦cieżka Pranawy), Brahma Widja (Wiedza Absolutu), Anahata Joga (Joga Odwiecznego Samoemanuj±cego DĽwięku), AdĽapa Gajatri (Pie¶ń AdĽapy), Sziwa-Szakti Joga, itd.  Jest również nazywana Dhwani Jog± (Jog± DĽwięku), ponieważ opiera się na naukowej wiedzy o wibracji dĽwięku.

Zgodnie z tradycj±, była nauczana tysi±ce lat temu przez Riszich – o¶wieconych  mędrców starożytnych Indii. Riszi, dzięki wewnętrznemu wgl±dowi w naturę rzeczywisto¶ci w stanie głębokiej medytacji, do¶wiadczyli, że człowiek jest tylko marionetk± w rękach oddechu, uczucia i wibracji (dĽwięku). Odkryli oni, że wszystkie te trzy rzeczy zawsze zachodz± w przyrodzie jednocze¶nie. Procesowi oddychania zawsze towarzysz± różnorakie uczucia oraz pewne subtelne dĽwięki (wibracje). Niestety nie mamy nad nimi żadnej kontroli, a wręcz przeciwnie, to one kreuj± nasze życie. Przejmuj±c kontrolę nad jednym z tych trzech elementów można kontrolować dwa pozostałe, a człowiek może stać się wówczas sprawc± własnego losu. W zwi±zku z tym, wysiłek zmierzaj±cy do kontroli energii ruchu dał pocz±tek Hatha Jodze, do kontroli uczucia Bhakti Jodze, a wysiłek zmierzaj±cy do kontroli dĽwięku (wibracji) dał pocz±tek AdĽapa Jodze. Aktywno¶ć oddechu i wibracja zawsze id± w parze, a towarzyszy im trzecia rzecz – uczucie.

Zalet± techniki AdĽapa Jogi jest łatwo¶ć wpływania na wibracje za pomoc± dĽwięku (mantry). W porównaniu z kontrol± ruchu energii (Hatha Jog±) czy tym bardziej kontrol± uczuć (Bhakti Jog±), metoda AdĽapa Jogi jest niezwykle prosta i może być stosowana przez cały czas, gdy tylko nasza ¶wiadomo¶ć pozostaje aktywna. Tak więc AdĽapa Joga jest ci±gł± kontemplacj± pewnego szczególnego dĽwięku-mantry (adĽapa) prowadz±c± do zjednoczenia (joga) z Najwyższ± ¦wiadomo¶ci±. Poprzez praktykę AdĽapa Jogi można dotrzeć do samego ¬ródła i poznać pierwotny dĽwięk-wibrację, z którego powstał wszech¶wiat.

Czy jeste¶ zatem gotowy, aby poznać starożytn± wiedzę ze Wschodu, dar dla ¶wiata od Riszich – mędrców starożytnych Indii? Kontemplacja dĽwięku ukrytego w Twoim oddechu może uwolnić nieskończony potencjał u¶piony wewn±trz Ciebie. Moc, która nieustannie podtrzymuje Twój oddech, jest t± sam± kosmiczn± sił±, która stworzyła wszech¶wiat i leży cały czas u¶piona wewn±trz Ciebie. Wiedza ta, wcze¶niej przekazywana tylko nielicznym wybranym, teraz jest dostępna dla wszystkich poszukuj±cych samopoznania. 

Podczas nadchodz±cych bezpłatnych wykładów będzie możliwo¶ć poznać bliżej tę wiedzę, a osoby zainteresowane będ± miały po wykładzie sposobno¶ć nauczyć się tej starożytnej techniki medytacji.

Wstęp wolny.

Lista miejsc w Polsce, gdzie odbęd± się bezpłatne wykłady:

20.09.2019  ŁódĽ - Uniwersytet Łódzki godz. 18:00
21.09.2019  Warszawa - Uniwersytet Warszawski godz. 17:00
22.09.2019  Warszawa - Akademia Finansów i Biznesu Vistula godz. 17:00
27.09.2019  Gdańsk - Akademia Wychowania Fizycznego i Sportu godz. 18:00
29.09.2019  Toruń - Młodzieżowy Dom Kultury godz. 15:00
30.09.2019  Bydgoszcz - Biblioteka Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego godz. 17:30
01.10.2019  Poznań - Uniwersytet im. Adama Mickiewicz godz. 18:00
03.10.2019 Szczecin - Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny godz. 18:00
05.10.2019  Szczecin - Szkoła Jogi Jurka Jaguckiego godz. 18:00
07.10.2019  Wrocław - Uniwersytet Wrocławski godz. 17:30
08.10.2019  Katowice - Centrum Nowoczesnych Technologii Inform. godz. 18:00
11.10.2019  Kraków - Uniwersytet Jagielloński (szczegóły wkrótce)
12.10.2019  Kraków - Uniwersytet Jagielloński godz. 17:30Ponadto wykłady odbęd± się w Norwegii, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Portugalii, Czechach, Słowacji i Węgrzech.

Patronat honorowy cyklu wykładów w Polsce:

Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego

Prezydent Miasta Katowice

Prezydent Miasta Toruń

Prezydent Miasta Szczecin


Szczegółowe informacje oraz adresy dostępne s± na:
www.ajapayoga.pl 
www.facebook.com/ajapajoga/

Kontakt:
ajapayoga@ajapayoga.pl

Gdzie nas szukać?Opublikuj na:
  
kalendarium wydarzeń
Poprzednie
Maja 2021
Następne
PW¦CPSN
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 
pokaż wszystkie
więcej
pokaż wszystkie
Partnerskie szkoły jogi
  

Partnerzy portalu
ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA

  
Joga Portal - Pierwszy, ogólnopolski serwis joga-joga.pl - Kraków - Poznań - Wrocław - Trójmiasto - Lublin
Wakacje z joga, wakacyjne kursy jogi oraz wyjazdy organizowane przez szkoły Jogi z całej Polski. Wyszukiwarka szkół jogi: Kraków, Poznań, Wrocław, Trójmiasto, Lublin a także wiele innych miast z całej Polski. Pozycje jogi, joga na DVD, ksi±żki o jodze,joga-sklep, forum a także medytacja, ajurweda, kursy rozwoju oraz masaż tajski. Najnowsze wydarzenia, pytania oraz odpoweidzi, wywiady oraz joga w ci±ży i joga dla dzieci - Indie i joga w Indiach a także abc jogi i wakacje z jog± podróżowanie po Azji
LikeSoft