WARSZTAT EDUKACJI SOMATYCZNEJ METODˇ FELDENKRAISA Z JACKIEM PASZKOWSKIM. STARZYNA W PUSZCZY BIAŁOWIE
Doł±cz do nas na
ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA


WARSZTAT EDUKACJI SOMATYCZNEJ METODˇ FELDENKRAISA Z JACKIEM PASZKOWSKIM. STARZYNA W PUSZCZY BIAŁOWIESKIEJ 5-9.06.2019

WARSZTAT EDUKACJI SOMATYCZNEJ METODˇ FELDENKRAISA

Starzyna w Puszczy Białowieskiej to przepiękne miejsce z pyszn± kuchni±. Wokół piękne lasy, sporo zabytków dostępnych na rowerach (można też dojechać kolejk±) Żubry pas± się dookoła :) , na terenie jest kort tenisowy, basen.

Spora dawka Metody Feldenkraisa oraz dużo czasu na odpoczynek w pięknych okoliczno¶ciach przyrody

Warsztat dla wszystkich chętnych, pocz±tkuj±cych jak i tych którzy metodę znaj±, także dla osób pracuj±cych poprzez ciało z innymi, rehabilitantów, instruktorów ruchu. Warsztat jest głównie pomy¶lany jako rozwojowa praca własna, choć osoby które pracuj± z innymi wynios± z niego nowe umiejętno¶ci i narzędzia do natychmiastowego wykorzystania w pracy zawodowej. Będziemy wykonywać zarówno minimalistyczne lekcje, poruszaj±ce się głównie w naszej wewnętrznej przestrzeni jak i dynamiczne lekcje dzięki którym zdobywamy przestrzeń dookoła nas. Z obu rodzajów lekcji wychodzimy bogatsi zarówno z głębszym kontaktem wewn±trz siebie jak i z większ± umiejętno¶ci± poruszania się w przestrzeni dookoła. Ten warsztat do dobra okazja by rozpocz±ć lub kontynuować feldenkraisow± przygodę. Choć każdy warsztat ma jaki¶ konkretny temat to jednocze¶nie każdy dotyczy tego samego, czyli Człowieka, ruchu, ¶wiadomo¶ci, usprawniania działania, poprawy umiejętno¶ci radzenia sobie w życiu.

Zaczynamy kolacj± w ¶rodę , dla przyjeżdżaj±cych póĽno kolacja jest zostawiona na kuchni do odgrzania

Zajęcia zaczynamy w czwartek po ¶niadaniu o 10 rano.

Czwartek 2 lekcje przed obiadem i 2 przed kolacj±

Pi±tek 2 lekcje przed obiadem i 1 (może 2 , zależnie od pogody) przed kolacj±

Sobota 2 lekcje przed obiadem i 2 przed kolacj±

Niedziela 2 lekcje przed obiadem

kończymy obiadem w niedzielę

informacje, zapisy, organizacja Jacek Paszkowski

606 832 328


jacek@metoda-feldenkraisa.pl

Zapraszam Jacek Paszkowski

Całkowity koszt warsztatu to - 920 zł

Rezerwację miejsca potwierdza wpłata za warsztat w kwocie 440 zł na konto 87 1140 2004 0000 3102 3404 7817 tytułem "warsztat Starzyna" . 
Przed dokonaniem wpłaty trzeba się zapisać (upewnić, że jest wolne miejsce) telefonicznie 606 832 328 b±dĽ mailowo jacek@metoda-feldenkraisa.pl.

Dopłata za noclegi i wyżywienie - 480 zł gotówk± na miejscu lub przelewem na konto Andrzej Perkowski, Starzyna 30 nr 31 1050 1823 1000 0022 7151 7589


Warsztat poprowadzi Jacek Paszkowski, mgr rehabilitacji od 1992, a od 2000 roku certyfikowany nauczyciel Metody Feldenkraisa. Założył i prowadzi Akademię ¦wiadomego Ruchu, której celem jest propagowanie rozwoju osobistego, poprawa sprawno¶ci i jako¶ci ruchu, zwiększenie dobrostanu człowieka i zdobycie narzędzi do sprawniejszego działania poprzez ¶wiadomy ruch.

METODA FELDENKRAISA ciało ruch umysł

STAŃ SIĘ SWOIM NALEPSZYM NAUCZYCIELEM

ZOSTAŃ NAJZDOLNIEJSZYM UCZNIEM SAMEGO SIEBIE

Zajęcia grupowe Metod± Feldenkraisa to delikatne i lekkie zajęcia ruchowe. Nastawione na ¶wiadomo¶ć ciała i ruchu, na odkrywanie siebie w ruchu i ruchu w sobie. W atmosferze akceptacji, bezpieczeństwa i zaciekawienia swoim ciałem poznajemy jak poruszać się łatwiej, sprawniej, przyjemniej i zdrowiej

polepszysz postawę i koordynację
zdobędziesz narzędzia do tego, by sprawniej się uczyć i skuteczniej działać
poczujesz się lepiej w swoim ciele, w ruchu i bezruchu
zwiększysz ¶wiadomo¶ć siebie i tego co Cię otacza
poznasz swoje nawyki ruchowe oraz odkryjesz nowe, zdrowsze sposoby poruszania się
pozbędziesz się napięć mię¶niowych prowadz±cych często do przeci±żeń stawów, bólów i stanów zwyrodnieniowych

Metoda Feldenkraisa to sposób poznawania siebie i zarazem usprawniania działania. Narzędziem do tego jest ruch i ciało. Nacisk położony jest na czucie ciała i ruchu, ¶wiadome kierowanie uwagi oraz na szukanie lekkiego i łatwego ruchu. Opracowana przez izraelskiego fizyka Moshe Feldenkraisa w drugiej połowie XX wieku, jest coraz szerzej stosowana na ¶wiecie w takich dziedzinach jak rehabilitacja, rozwój osobisty, trening sportowy czy rozwój ¶wiadomo¶ci. Neurologia, anatomia, mechanika ciał leż± u podstaw tej rewolucyjnej metody, pozwalaj±cej nam odkryć jak poruszać się sprawniej, jak żyć bardziej ¶wiadomie oraz, aby lżej i łatwiej było nam robić w życiu to, co robić chcemy i lubimy. Istniej± dwie formy pracy w Metodzie; indywidualna tzw Integracja Funkcjonalna oraz grupowa tzw. ¦wiadomo¶ć Poprzez Ruch. Pierwsza odbywa się zwykle na specjalnym stole do masażu, klient jest ubrany a lekcja jest dostosowana do możliwo¶ci, ograniczeń i celów danej osoby. Lekcje grupowe to eksperymentowanie z ruchem, pod±żaj±c za werbalnymi instrukcjami prowadz±cego. Każdy ćwiczy we własnym tempie i wygodnym dla siebie zakresie. Zajęcia s± dla każdego niezależnie od poziomu sprawno¶ci.

www.metoda-feldenkraisa.pl

Miejsce: O¶rodek Joga-Ruch-Oddech to nowy, komfortowy obiekt w Puszczy Białowieskiej. Starzyna – mała, urokliwa wioseczka, oddalona od zgiełku, gdzie czas rzeczywi¶cie się zatrzymał. Blisko¶ć natury, czyste powietrze, ciepło i spokój gospodarzy tworz± niepowtarzalny klimat tego miejsca. Ćwiczymy w przestronnej, pięknej sali z dębow± podłog± i urokliwym widokiem.

Odległo¶ć od Warszawy: 200 km dojazd samochodem lub poci±giem ok.3h. Polecamy bardzo wygodne poł±czenia PKP ze stacji W-Wa Wschodnia, stacja docelowa Policzna. Ze stacji Policzna 6 km do Starzyny – odbiór po uzgodnieniu telefonicznym. Dojazd samochodem: W-wa – Węgrów – Siemiatycze – Kleszczele – Policzna – Starzyna.

Więcej o o¶rodku na www.starzyna.pl i www.facebook.com/StarzynaJoga

W cenie kursu: zakwaterowanie w wygodnych pokojach z łazienkami, wyżywienie, 3-4 lekcje ruchowe dziennie,(w niedzielę 2 lekcje)masaż na profesjonalnym łóżku masuj±cym .

Dodatkowe atrakcje w czasie wolnym. w cenie kursu: zewnętrzny duży basen 12x18m, kort tenisowy, krykiet na trawie, wycieczki po puszczy, nordic walking, ping-pong , rowery, ognisko ze ¶piewem i gitar±, filmy z projektora, sauna i inne atrakcje.

Wyżywienie: zapewniamy napoje, owoce i 3 wegetariańskie posiłki . Gotuj± osoby z wieloletnim do¶wiadczeniem, według sprawdzonych receptur . Atmosfera spokoju, rado¶ci i ciekawo¶ci podczas przygotowania posiłków daje efekty w postaci smakowitych potraw.

Gdzie nas szukać?Opublikuj na:
  
kalendarium wydarzeń
Poprzednie
Maja 2021
Następne
PW¦CPSN
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 
pokaż wszystkie
więcej
pokaż wszystkie
Partnerskie szkoły jogi
  

Partnerzy portalu
ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA

  
Joga Portal - Pierwszy, ogólnopolski serwis joga-joga.pl - Kraków - Poznań - Wrocław - Trójmiasto - Lublin
Wakacje z joga, wakacyjne kursy jogi oraz wyjazdy organizowane przez szkoły Jogi z całej Polski. Wyszukiwarka szkół jogi: Kraków, Poznań, Wrocław, Trójmiasto, Lublin a także wiele innych miast z całej Polski. Pozycje jogi, joga na DVD, ksi±żki o jodze,joga-sklep, forum a także medytacja, ajurweda, kursy rozwoju oraz masaż tajski. Najnowsze wydarzenia, pytania oraz odpoweidzi, wywiady oraz joga w ci±ży i joga dla dzieci - Indie i joga w Indiach a także abc jogi i wakacje z jog± podróżowanie po Azji
LikeSoft