„Detoks dla ciała i duszy” – wyjazd z jog± i diet± Antoniów 24-30
Doł±cz do nas na
ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA


„Detoks dla ciała i duszy” – wyjazd z jog± i diet± Antoniów 24-30 marzec 2017

  • 24-30 marca
 „Detoks dla ciała i duszy” – wyjazd z jog± i diet± Antoniów 24-30 marzec 2017

 

Po okresie statyki, wycofania i gromadzenia, które s± charakterystyczne dla czasu zimowych miesięcy budzimy się - nastaje czas wznosz±cej energii wiosny. Nasz organizm przystosowany jeszcze do zimowych realiów z pewnymi oporami poddaje się nowemu. Zima to okres spożycia większej ilo¶ci kalorii, a jednocze¶nie mniejszych ilo¶ci płynów. To czas kiedy mniej się ruszamy i rzadziej wychodzimy na dwór. Powoduje to kumulacje w ciele dużych ilo¶ci toksyn bez możliwo¶ci uwolnienia ich. Toksyny gromadz±c się powoli wpływaj± na nasz metabolizm oraz samopoczucie. Często wła¶nie w okolicy przedwio¶nia następuje przeci±żenie. Czę¶ciej czujemy się zmęczenie, rozbici i zniechęceni. Nie nad±żamy. Czę¶ciej też wypadaj± nam włosy, cera jest jakby bardziej szara, budzimy się zmęczeni, mamy bóle głowy i gorsze trawienie. Pozyskane za¶ w okolicy ¶wi±t kilogramy goszcz± już u nas na stałe.

Wiosna to czas kiedy nasze ciało niczym lustro pokazuje wszelkie zaniedbania popełnione podczas zimy. Możemy jednak pomóc swojemu organizmowi dostosować się do nowych realiów oczyszczaj±c go wraz z nadej¶ciem wiosny.

Proponuje Wam w tym roku oczyszczaj±cy wiosenny wyjazd z joga i dieta inspirowan± diet± doktora Gersona i Fuhrmana.

Dieta doktora Gersona to dieta stworzona z my¶l± o odbudowie sił naprawczych organizmu, stworzona do walki z najpoważniejszymi chorobami. Dieta Fuhrmana to dieta bazuj±ca na najwyższej gęsto¶ci odżywczej, której faktycznym skutkiem jest oczyszczenie z toksyn i redukcja złogów.  Zastosowanie tych diet powoduje doprowadzenie organizmu do jego optymalnych możliwo¶ci. Odnowienie. U podstaw za¶ tego procesu leż± oczyszczenie, zredukowanie toksemii oraz uzupełnianie niedoborów, ponieważ to one s± odpowiedzialne za powoln± degradację organizmu, tycie, szybsze starzenia oraz powstawanie wszelkich chorób.

Aby wspomóc dietę proponuje Wam odpowiednio dobrane zajęcia jogi. Większo¶ć asan i pranajamy zostały dobrane tak aby wspomóc procesy oczyszczaj±ce.

Oczyszczenie te nie będzie jednak pełne je¶li nie rozszerzymy go o nieco subtelniejsze rozumienie. Potrzebujemy zatrzymania. Ciszy. Przerwania my¶lowego słowotoku. Redukcji nadmiaru jaki niesie nasza codzienno¶ć. Proponuję Wam więc także codzienne praktyki pracy uważno¶ciowej oraz sesje medytacji – dopełniaj±ce nasz± pracę nad sob±.

Regularna praktyka medytacyjna i ćwiczenia uważno¶ciowe zrobi± porz±dek w naszej głowie, podczas gdy odpowiednia dieta i ćwiczenia zadbaj± o ciało.

Wieczorami proponuję sesje relaksacyjne Jogi Nidry. To wyciszaj±ca metoda ¶wiadomej relaksacji. Rozpoczynaj±ca proces introspekcji i wędrówki w gł±b siebie. Skutkiem tej praktyki jest stan rozluĽnienia i odprężenia oraz poczucie integracji.

Znalazłam miejsce, które będzie sprzyjać temu czasowi. Miejsce, które naturalnie współgra z odpoczynkiem, oczyszczeniem i medytacj±. Oddalone od zgiełku i wielo¶ci naszych miast. Otoczone niczym niezakłócon± przyrod± i łagodnym krajobrazem Sudetów. To Biały Dom w Antoniowie w Górach Izerskich.

Do naszej dyspozycji będ± dwu i trzyosobowe pokoje z łazienkami oraz przestrzenna i pełna ¶wiatła sala do jogi.

 

Przykładowy plan dnia:

8.30-9.00 pranajama;

9.00 ¶niadanie;

11.30-12.30 zajęcia jogi inspirowane jog± Kundalini;

13.30 obiad;  

16.00-17.00 zajęcia jogi w podej¶ciu Vinyasa Krama - sesja oczyszczaj±ca, pranajama;

17.00 -17.30 medytacja;

18.00 kolacja;

19.30 – 21.30 medytacja i Joga Nidra;

 

 

Prowadz±cy: Iza Raczkowska

Inwestycja: 1550 zł

Termin: 24-30 marzec 2017

Gdzie: Biały Dom, Antoniów 44, 58-512 Stara Kamienica

Zapisy - tel: 693 333 450 lub mail: izaraczkowska@gmail.com

Zaliczka: 500 zł

 

 

 


Gdzie nas szukać?Opublikuj na:
  
kalendarium wydarzeń
Poprzednie
Maja 2021
Następne
PW¦CPSN
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 
pokaż wszystkie
więcej
pokaż wszystkie
Partnerskie szkoły jogi
  

Partnerzy portalu
ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA

  
Joga Portal - Pierwszy, ogólnopolski serwis joga-joga.pl - Kraków - Poznań - Wrocław - Trójmiasto - Lublin
Wakacje z joga, wakacyjne kursy jogi oraz wyjazdy organizowane przez szkoły Jogi z całej Polski. Wyszukiwarka szkół jogi: Kraków, Poznań, Wrocław, Trójmiasto, Lublin a także wiele innych miast z całej Polski. Pozycje jogi, joga na DVD, ksi±żki o jodze,joga-sklep, forum a także medytacja, ajurweda, kursy rozwoju oraz masaż tajski. Najnowsze wydarzenia, pytania oraz odpoweidzi, wywiady oraz joga w ci±ży i joga dla dzieci - Indie i joga w Indiach a także abc jogi i wakacje z jog± podróżowanie po Azji
LikeSoft