Utthita par¶vakonasana - Pozycja wyci±gniętego k±ta
Doł±cz do nas na
ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA


Utthita par¶vakonasana

upar1

Dodatkowe wskazówki:
  1. Nie patrz w ziemię oraz kieruj mostek prosto przed siebie. Piersi z przodu oraz łopatki z tyłu powinny być w pionowej płaszczyĽnie.
  2. Gdy zginasz nogę i pochylasz tułów w stronę zgiętej nogi, to uważaj na tyln± nogę. Trzymaj j± wyprostowan± i podniesion±. Mocno dociskaj zewnętrzn± stronę stopy do podłogi.
  3. Skręć ramię dolnej ręki tak, aby wewnętrzna strona łokcia była skierowana tak jak palce dolnej stopy. Barki ustawiaj± się wtedy w pionowej linii – dolny bark odsuwa się od ucha.
  4. W ostatecznej pozycji patrz przed ramieniem górnej ręki na sufit dokładnie nad sob±. Zrób to przez skręcenie tułowia w osi kręgosłupa, Anie wzięcie głowy do przodu.
Dodatkowe warianty:
  1. Przy pomocy nauczyciela, który ci±gnie lin± lub paskiem za pachwinę przedniej nogi. Lina /pasek z tyłu ma naciskać na ¶rodek po¶ladka. Nauczyciel lub osoba pomagaj±ca naciska palcami na zewnętrzn± stronę stopy, aby się ona nie przesuwała.
upar2
  1. Stań plecami przy drabince lub ¶cianie. Przednia stopa oddalona os ¶ciany na szeroko¶ć stopy, pięta  i łydka tylnej nogi doci¶nięta do ¶ciany. Pracuj nad zbliżeniem pleców do ¶ciany. Przy drabince możesz złapać się za szczeble.

upar3
  1. Możesz położyć rękę po wewnętrznej stronie nogi oraz złapać się górn± ręk± od tyłu za udo. Naciskaj±c na wewnętrzn± stronę kolana i jednocze¶nie ci±gn±c za wewnętrzn± stronę uda można o wiele łatwiej skręcić tułów.

upar4

Leszek Kawa
i Iwona Ramotowska

Om¶rodek hatha jogi
www.hathajoga.pl
 
 
Opublikuj na:
  
kalendarium wydarzeń
Poprzednie
Maja 2021
Następne
PW¦CPSN
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 
pokaż wszystkie
więcej
pokaż wszystkie
Partnerskie szkoły jogi
  

Partnerzy portalu
ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA

  
Joga Portal - Pierwszy, ogólnopolski serwis joga-joga.pl - Kraków - Poznań - Wrocław - Trójmiasto - Lublin
Wakacje z joga, wakacyjne kursy jogi oraz wyjazdy organizowane przez szkoły Jogi z całej Polski. Wyszukiwarka szkół jogi: Kraków, Poznań, Wrocław, Trójmiasto, Lublin a także wiele innych miast z całej Polski. Pozycje jogi, joga na DVD, ksi±żki o jodze,joga-sklep, forum a także medytacja, ajurweda, kursy rozwoju oraz masaż tajski. Najnowsze wydarzenia, pytania oraz odpoweidzi, wywiady oraz joga w ci±ży i joga dla dzieci - Indie i joga w Indiach a także abc jogi i wakacje z jog± podróżowanie po Azji
LikeSoft