Medytacja wszędzie i dla każdego.
Doł±cz do nas na
ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA


Medytacja wszędzie i dla każdego.

  • wtorek, 28 sierpnia 2012
  • autor: Justyna Moćko
Medytacja w ¶rodku miasta? Na dachu galerii handlowej? W Tate Modern? Czemu nie. W Londynie spontanicznie skrzyknięta grupa medytacyjna praktykuje w różnych miejscach, również na Trafalgar Square czy na placu w pobliżu CoventGgarden.
Medytacja wszędzie i dla każdego.
Na portalu społeczno¶ciowym meetup.com można umawiać się na spotkania spontanicznej londyńskiej grupy medytacyjnej Wake up. Raz w miesi±cu jej członkowie spotykaj± się w wspólnie wybranym miejscu i medytuj±. Zazwyczaj przychodzi kilkadziesi±t osób, w wakacje zdarzało się, że kilkaset. Scenariusz zazwyczaj jest taki sam: uczestnicy siadaj±, zamykaj± oczy i przez godzinę medytuj±. Praktyka kończy się od¶piewaniem piosenki Johna Lennona Imagine.
Medytacja wszędzie i dla każdego.
Po medytacji niektórzy szybko odchodz±, inni rozmawiaj±, wymieniaj± się mailami lub id± na obiad. Grupę założyli adepci nauk Thich Nhat Hanha (wietnamski mnich buddyjski, mistrz zen i aktywista ruchów pokojowych, kandydat do pokojowej Nagrody Nobla), by pokazać, że medytacja ł±czy ponad podziałami - w spotkaniach uczestnicz± buddy¶ci, chrze¶cijanie, muzułmanie i atei¶ci. Udział w nich jest bezpłatny.
Medytacja wszędzie i dla każdego.
Cze¶ć uczestników traktuje te akcję bardzo poważnie, inni jako oryginalna zabawę, uważaj±c j± za medytacyjny „flash mob” (grupa skrzykuj±ca się, przez internet, aby zrobić w miejscu publicznym co¶ nowego, zaskakuj±cego, krótkotrwałego)
Medytacja wszędzie i dla każdego.
Idea wyszła poza Londyn, dzi¶ poprzez stronę meetup.com można się umawiać na medytacje w mie¶cie w Nowym Jorku, Helsinkach, Paryżu.
Kiedy zaczniemy spotykać się z Polsce?
 Medytacja wszędzie i dla każdego.
Na podstawie http://www.meetup.com/meditationflashmob/
Justyna Moćko
 
 
Opublikuj na:
  
kalendarium wydarzeń
Poprzednie
Czerwca 2021
Następne
PW¦CPSN
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930 
pokaż wszystkie
więcej
pokaż wszystkie
Partnerskie szkoły jogi
  

Partnerzy portalu
ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA

  
Joga Portal - Pierwszy, ogólnopolski serwis joga-joga.pl - Kraków - Poznań - Wrocław - Trójmiasto - Lublin
Wakacje z joga, wakacyjne kursy jogi oraz wyjazdy organizowane przez szkoły Jogi z całej Polski. Wyszukiwarka szkół jogi: Kraków, Poznań, Wrocław, Trójmiasto, Lublin a także wiele innych miast z całej Polski. Pozycje jogi, joga na DVD, ksi±żki o jodze,joga-sklep, forum a także medytacja, ajurweda, kursy rozwoju oraz masaż tajski. Najnowsze wydarzenia, pytania oraz odpoweidzi, wywiady oraz joga w ci±ży i joga dla dzieci - Indie i joga w Indiach a także abc jogi i wakacje z jog± podróżowanie po Azji
LikeSoft