Medytacja Vipassana - najbliższe kursy w Polsce
Doł±cz do nas na
ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA


Medytacja Vipassana - najbliższe KURSY w Polsce

  • ¶roda, 2 wrzeďż˝nia 2015
  • opracował: Redakcja
  • Ľródło: Vipassana-Polska
Vipassana, oznacza „widzieć rzeczy takimi, jakimi s±". Jest jedn± z najstarszych indyjskich technik medytacyjnych, nauczanej ponad 2500 lat temu. Technika medytacji Vipassana jest nauczana na 10-dniowych kursach stacjonarnych, na których uczestnicy poznaj± podstawy metody i praktykuj± wystarczaj±co długo, aby do¶wiadczyć jej korzystnych rezultatów i móc potem samodzielnie medytować na co dzień. Nie ma ustalonych opłat za uczestnictwo, nawet za zakwaterowanie i wyżywienie. Wszystkie wydatki pokrywane s± całkowicie z darowizn od osób, które ukończyły przynajmniej jeden taki kurs, do¶wiadczyły korzy¶ci płyn±cych z Vipassany i pragn± umożliwić innym wzięcie udziału w takim samym kursie. Zastanawiasz się nad udziałem? SprawdĽ najbliższe terminy kursów w Polsce, również medytacji dla dzieci.
vipassana
Informacje pochodz± ze strony Vipassana-Polska
Co to jest medytacja Vipassana?
Vipassana,  która oznacza „widzieć rzeczy takimi, jakimi s±,” jest jedn± z najstarszych indyjskich technik medytacyjnych. Nauczano jej ponad 2500 lat temu, kiedy była Sztuk± życia,  czyli uniwersalnym lekarstwem na powszechne dolegliwo¶ci. Dla osób nie znaj±cych tej medytacji, dostępny jest film (w języku angielskim) z S. N. Goenk±: „Wstęp do Vipassany.”
Jak się jej nauczyć?
Technika medytacji Vipassana jest nauczana na 10-dniowych kursach stacjonarnych, na których uczestnicy poznaj± podstawy metody i praktykuj± przez pełne 10 dni – okres wystarczaj±cy, aby do¶wiadczyć jej korzystnych rezultatów. Nie s± wymagane żadne wcze¶niejsze do¶wiadczenia z medytacj±. Na kurs można się zgłosić po dokładnym zapoznaniu się z Regulaminem.
Gdzie się jej nauczyć?
W Polsce kursy s± prowadzone kilka razy w roku w wynajętych obiektach. Informacje na temat dat kursów planowanych na bież±cy rok oraz jak się na nie zgłosić dostępne s± na stronie kursy. Prosimy o sprawdzanie bież±cych aktualizacji strony lub przysłanie maila na adres: info@pallava.dhamma.org Informacje o kursach odbywaj±cych się w innych krajach, na całym ¶wiecie, można znaleĽć na stronie www.dhamma.org.
Finansowanie kursów
Kursy finansowane s± wył±cznie z dobrowolnie ofiarowanych dotacji. Nie ma ustalonych opłat za uczestnictwo, nawet za koszt jedzenia i zakwaterowania. Wszystkie wydatki pokrywane s± całkowicie z dotacji osób, które ukończyły przynajmniej jeden taki kurs, do¶wiadczyły korzy¶ci płyn±cych z Vipassany i pragn± umożliwić innym wzięcie udziału w takim samym kursie. Ani nauczyciel ani jego asystenci nie otrzymuj± wynagrodzenia za swoj± pracę. Zarówno oni jak i organizatorzy oraz obsługa pracuj± jako wolontariusze.
Terminy kursów w Polsce:
3-7 listopada 2015
3-dniowy/ Dla starszych uczniów
Zgłoszenia przyjmowane po 01 wrze¶nia
Miejsce kursu: Krutyń
8-19 listopada 2015
10-dniowy

Zgłoszenia przyjmowane po 08 wrze¶nia
Miejsce kursu: Krutyń
20-22 listopada 2015
kurs dla dzieci w wieku 8-12 lat
Zgłoszenia przyjmowane po 01 wrze¶nia
Miejsce kursu: Krutyń
Kursy dla dzieci s± dla dzieci w wieku 8-12 lat, które chc± nauczyć się medytacji. Ich rodzice/opiekunowie nie musz± być medytuj±cymi Vipassanę.

21 listopada 2015
1 dniowy kurs dla starszych uczniów
Zgłoszenia przyjęte po 22 wrze¶nia
Miejsce kursu: Krutyń
25 listopada - 6 grudnia 2015
10-dniowy
Zgłoszenia przyjmowane po 25 wrze¶nia
Miejsce kursu: Krutyń


Kursy dla dzieci s± dla dzieci w wieku 8-12 lat, które chc± nauczyć się medytacji. Ich rodzice/opiekunowie nie musz± być medytuj±cymi Vipassanę.
Kursy Anapany dla młodzieży s± dla młodzieży w różnych grupach wiekowych między 13 a 18 rokiem życia. Ich rodzice/opiekunowie nie musz± praktykować Vipassany.
Kursy 10-dniowe s± kursami wstępnymi Medytacji Vipassana, na których technika nauczana jest krok po kroku każdego dnia. Kurs obejmuj±cy dziesięć pełnych dni medytacji rozpoczyna się po rejestracji, która ma miejsce od 14.00 do 17.00, zebraniu organizacyjnym, a kończy się jedenastego dnia rano przed 7.30.
Krótkie kursy dla starszych uczniów (1-3 dniowe) s± dla uczniów, którzy ukończyli kurs 10-dniowy z S.N.Goenk± lub którym¶ z jego nauczycieli asystentów. Wszyscy starsi uczniowie s± mile widziani na tych kursach, również ci, którzy siedzieli swój ostatni kurs 10-dniowy jaki¶ czas temu.
 
Opublikuj na:
  
kalendarium wydarzeń
Poprzednie
Maja 2021
Następne
PW¦CPSN
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 
pokaż wszystkie
więcej
pokaż wszystkie
Partnerskie szkoły jogi
  

Partnerzy portalu
ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA

  
Joga Portal - Pierwszy, ogólnopolski serwis joga-joga.pl - Kraków - Poznań - Wrocław - Trójmiasto - Lublin
Wakacje z joga, wakacyjne kursy jogi oraz wyjazdy organizowane przez szkoły Jogi z całej Polski. Wyszukiwarka szkół jogi: Kraków, Poznań, Wrocław, Trójmiasto, Lublin a także wiele innych miast z całej Polski. Pozycje jogi, joga na DVD, ksi±żki o jodze,joga-sklep, forum a także medytacja, ajurweda, kursy rozwoju oraz masaż tajski. Najnowsze wydarzenia, pytania oraz odpoweidzi, wywiady oraz joga w ci±ży i joga dla dzieci - Indie i joga w Indiach a także abc jogi i wakacje z jog± podróżowanie po Azji
LikeSoft