"Porusz energię w górę – o pracy kręgosłupa w skrętach i wygięciach w tył."
Warsztaty weekendowe poświęcone poszukiwaniu wspólnych elementów w praktyce pozycji skręconych i wygięć w tył.
26-27 maja 2012
Akademia Asan, Warszawa
prowadzi:
Katarzyna Pilorz
O tym, że praktyka wygięć do tyłu nie może obejść się bez praktyki skrętów i na odwrót – nikogo przekonywać nie trzeba. Skręty doskonale rozgrzewają kręgosłup oraz powiązane z nim stawy, co przygotowuje świetnie ciało do praktyki wygięć w tył. Skręty pomagają również rozluźnić spięte wygięciami mięśnie wokół dolnego kręgosłupa. Z kolei w drugą stronę działa to z nie mniejszą wzajemnością – trudno wyobrazić sobie lepsze równoważenie intensywnej sekwencji skrętów niż przez kilka wygięć w tył. Nagromadzone napięcie psychiczne uwolnione przez skręty znajduje w ten sposób naturalne rozładowanie przez odświeżające działanie wygięć.
Jest jednak jeszcze coś co wiąże ze sobą te dwie grupy – bardzo szczególna akcja zachodząca w obrębie samego kręgosłupa. Właśnie wokół tej akcji chciałabym skoncentrować naszą pracę na tym warsztacie. Jak sam tytuł na to wskazuje – będziemy poruszać energię od podstawy kręgosłupa ku górze, ucząc się jednocześnie nad nią panować, aby w rezultacie nie „uderzyła nam do głowy”. Zapraszam osoby zainteresowane pogłębianiem swojej praktyki i zrozumienia zasad pracy w asanach!
Warsztat przeznaczony jest dla osób regularnie praktykujących jogę Iyengara od min. 2 lat. Od uczestników wymagana jest znajomość stosowania pomocy do jogi oraz samodzielne wykonywanie Sirshasany, Sarvangasany oraz Urdhva Dhanurasany. Mile widziani są również nauczyciele jogi metodą IYENGARA (R) oraz osoby w trakcie treningu nauczycielskiego.
Katarzyna Pilorz: dyplomowany nauczyciel jogi wg metody IYENGARAâ stopnia Senior Intermediate I (posiadająca aktualny certyfikat 2011/12 uprawniający do korzystania z nazwy IYENGAR â).
Praktykuje jogę od 15 lat a prowadzi zajęcia od 12. Z niesłabnącym zaangażowaniem doskonali swój warsztat nauczycielski u nauczycieli w kraju i zagranicą. Trzykrotnie odbywała staż w RIMYI w Punie: 2006, 2008 i 2010.
Czynnie uczestniczy w opracowywaniu ścieżek kształcenia nauczycieli w Polsce jako członek Komitetu Technicznego Polskiego Stowarzyszenia Jogi Iyengara. Od 3 lat wspiera prace stowarzyszenia jako Prezes Zarządu. Jest członkiem polskich i międzynarodowych komisji egzaminacyjnych na stopnie nauczycielskie: Introductory i Junior Intermediate.
Regularnie publikuje artykuły poświęcone teorii oraz praktyce jogi. Z wykształcenia filozof, absolwentka UJ.
Plan warsztatów:
sobota:
13.00-15.00 asany
15.00- 17.30 przerwa obiadowa
17.30-20.00 asany
niedziela:
9.30-12.30 asany
13.15-14.30 pranayama
Cena warsztatu:
dwa dni 300zł (do 1 maja, później 330zł)
jeden dzień 200zł
Koszt posiłku wegetariańskiego 30zł.