17 MAJA 2008 JOGA NA TRAWIE
Doł±cz do nas na
ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA


17 MAJA 2008 JOGA NA TRAWIE

  • pi±tek, 3 paďż˝dziernika 2008
17 maja rano, w siedmiu miastach Polski, kilkaset osób wzięło udział w kolejnych darmowych zajęciach jogi na ¶wieżym powietrzu- z cyklu JOGA NA TRAWIE. Organizatorem akcji jest Portal Joga-Joga.pl wraz z lokalnymi szkołami jogi – partnerami projektu. W¶ród osób które wzięły udział w zajęciach byli zarówno zupełnie pocz±tkuj±cy jak i już ćwicz±cy. Już za tydzień w sobotę 24 maja kolejne darmowe zajęcia jogi – sprawdĽ gdzie możesz poćwiczyć w Twojej okolicy.

 
POZNAŃ
W kameralnym gronie ćwiczono w Parku na Cytadeli Poznańskiej. Energia płyn±ca z kontaktu z ziemi±, ustawienie ciała w asanach proponowanych przez Andrzeja Kubiaka dawała ogromn± rado¶ć ćwicz±cym.
jotra1
jotra2jotra3
 
TRÓJMIASTO

Zajęcia Renaty Koby w Parku Jelitkowskim (Trójmiasto) zostały okre¶lone jako „ekskluzywne”. Słowo jest synonimem elitarno¶ci, bycia uprzywilejowanym. Racja, każdy, kto do¶wiadczył jogi na trawie w tym pięknym parku jest uprzywilejowany. Ale też każdy z Trójmiasta może tego do¶wiadczyć.
jotra4
Po zajęciach Staszek Buła zagrał koncert gongów. DĽwięki gongów, mis w niezwykły sposób wibrowały w przestrzeni, komponowały się z szumem wiatru, ¶piewem ptaków. Debiutancki koncert w naturze okazał się sukcesem.
jotra5jotra6

ŁÓD¬

ŁódĽ, park "¬ródliska"
Choć prognozy pogody przewidywały ulewy i burze, dla nas jak zwykle ¶wieciło słońce….
Drzewa, trawa i niebo były ¶wiadkami cudu, jakim jest joga w naszym wspólnym wykonaniu, integruj±c różnych ludzi, w różnym wieku, w jednym miejscu, w jednej chwili, w jednym celu…
Tym razem na naszej soczy¶cie zielonej trawie praktykowało około 100 osób!. Zajęcia poprowadziła Jola Paczyńska-Piasecka z Centrum Yogi.
W czasie 1 ,5 godziny sesji jogi uczestnicy mogli poczuć i poznać szerokie spektrum asan: od pozycji stoj±cych, poprzez siady, skręty, łagodne wygięcia w tył, pozycje rozci±gaj±ce nogi aż do asan relaksacyjnych.
jotra7jotra8
I chociaż niektórzy doł±czyli do nas spontanicznie, ubrani w swoje codzienne ubrania ( zdarzały się też spódnice!) to czuło się prawdziw± rado¶ć, jaka emanowała z całej grupy. Wspaniale było usłyszeć, że czas spędzony z jog± był dla wielu osób naprawdę niezwykłym przeżyciem i mamy nadzieję, że nasze hasło-ZAKOCHAJ SIĘ W JODZE!- zago¶ci w wielu sercach.
Po praktyce nadszedł czas na wykład Ewy Dobek o Kuchni 5 przemian. Okazało się, że tym tematem zainteresowana jest spora grupa osób. Ewa ciekawie przedstawiła najważniejsze aspekty tego sposobu odżywiania i odpowiadała na pytania uczestników. Ksi±żki, które miała ze sob± rozeszły się jak ¶wieże bułeczki!
jotra9jotra10
Mamy nadzieję, że w najbliższ± sobotę 24.maja doł±czycie do nas, aby wspólnie praktykować jogę, poodychać i przez chwilę zatopić się w błogim skupieniu. Zajęcia zaczynamy o godz. 12:00 w Parku ¬ródliska ( Al. Piłsudskiego ) a poprowadzi je Agnieszka Wierzbińska.  Tym razem będzie to Ashtanga Joga i krótki wykład o tej odmianie jogi.

KATOWICE

Katowice, Park Chorzowski, w Rosarium. Miało padać – nie padało; Miało być zimno – ¶wieciło słonce. Nikt nie miał przyj¶ć – a przyszło ponad 30 osób.
jotra11
Wczasie zajęć koncentrowali¶my się szczególnie na pozycjach stoj±cych. Żeby dobrze stan±ć, trzeba  poczuć swoje stopy. Do¶wiadczali¶my swoich stóp na nierównej powierzchni trawnika, stanieli¶my na mocnych nogach, by poczuć jeszcze bardziej wyci±gnięcie i rozluĽnienie pozycji stoj±cych.
jotra12jotra13
Większo¶ć osób spotkała się z nami po raz drugi, żeby jeszcze z większym zapałem kontynuować praktykę asan.
Po zajęciach ukoił nas dĽwięk gongu i mis tybetańskich. Relaksowi towarzyszył ¶piew ptaków i radosny ¶miech bawi±cych się dzieci.

Małgorzata Kłaniecka
KRAKÓW

Kraków, Park Bednarski
Cisza i spokój, koj±ce ciepło cudownego wiosennego dnia – niczego więcej nie mogliby¶my sobie życzyć. Magiczne miejsce na Starym Podgórzu, w¶ród skał osłaniaj±cych nas od zgiełku miasta zapewniło niezwykło atmosferę spotkaniu w praktyce.
jotra14jotra15
Sycili¶my oczy zieleni±, uszy ¶piewem ptaków. Zdejmuj±c w słońcu kolejne warstwy bluz, skarpet, obuwia, wydobywali¶my się jednocze¶nie z techniczno¶ci asany. Byli¶my tam, w tym momencie, praktykuj±c jogę.
jotra16
Do następnego razu;-)
Natasza Moszkowicz


WARSZAWA

Warszawa, Kępa Potocka ( metro Pl.Wilsona)
Dwukrotnie wzrosła liczba chc±cych poćwiczyć na trawie jogę. Adam Bielewicz prowadził zajęcia dla ponad 100 osób.
jotra17
Cisza, skupienie panowały w kwartale, gdzie odbywały się zajęcia. Łagodne wygięcia do przodu, wydłużanie ciała, skręty pozwoliły adeptom jogi rozbudzić ciało i je uaktywnić.
jotra18jotra19
Navasana sprawiała nieco trudno¶ci, ale kiedy podejdzie się do tej pozycji spokojnie i j± da się wykonać ;-)
jotra20jotra22
Po zajęciach Jacek Poteralski opowiadał o idei Vedict Art – sztuce odkrywania w sobie wszystkich możliwo¶ci kreacji. Po prostu bierzesz pędzel i malujesz. Bez blokad społecznych, które funkcjonuj± w naszej głowie: „ Nie umiem”, „nie potrafię”, „nie jestem artyst±” Każdy obraz tak namalowany to spotkanie z samym sob±. To niezwykła okazja by zobaczyć, gdzie się jest, czego się pragnie, czego nam brakuje. I co najważniejsze: każdy z nas może malować!

Justyna Moćko


WROCŁAW


Wrocław, Park Szczytnicki
W Parku Szczytnickim – największym i najpiękniejszym we Wrocławiu – w pobliżu Ogrodu Japońskiego odbyło się kolejne spotkanie z cyklu Jogi na trawie. Miejsce przywitało nas swym zapachem – mokrej, soczystej zieleni i ¶piewem ptaków – w tym słowików, których w naszym mie¶cie nie brakuje.
jotra22
Rozpoczęli¶my kilka minut po 10.00, czekaj±c na spóĽnialskich – w sumie 20 osób. Okazało się, że 3/4 z nas miała lub ma kontakt z jog±. Tym razem zajęcia poprowadził Rafał Kozioł – dyplomowany instruktor wg metody B.K.S. Iyengara. Zapytał o problemy zdrowotne i ustawił nas w słońcu – ¶wieciło jeszcze niezbyt mocno, za to wysuszyło już trawę z porannej rosy. Zaczęli¶my od tzw. siadu japońskiego i zaintonowali¶my trzykrotnie głoskę OM. Inaczej, ciszej zabrzmiał głos ludzi na wolnym powietrzu, razem z ptakami i wiatrem. Potem rozgrzewka – pies z głow± na dół powtórzony trzykrotnie i pozycje stoj±ce. Rafał swoim spokojnym głosem prowadził grupę .
jotra23jotra24
Jakże miło było – przy wej¶ciu za trzecim razem do pełnej trikonasany, czy par¶vakonasany – spojrzeć w niebo. Arhacandrasana też wydała mi się inna, trudniejsza – w tak dużej, otwartej przestrzeni. Obok nas, alejkami zaczęli spacerować ludzie, niektórzy przystawali, a nawet siadali na dwóch ławkach, gdzie leżały nasze ulotki. Tym razem nie mieli jednak ¶miało¶ci, żeby zdj±ć buty:) Na drug± czę¶ć zajęć przenie¶li¶my się do cienia. Suptavirasana – dla nie maj±cych problemów z kolanami, i kilka psów addho- i mukha- na przemian. Trzy wygięcia do tyłu - ze zwróceniem przez Rafała uwagi, jak rozci±gn±ć doln± czę¶ć pleców – zakończyli¶my rozluĽnianiem lędĽwi (w leżeniu na plecach ze zginanymi nogami). Powoli zmierzali¶my do końca, jeszcze tylko pa¶cimottanasana i na koniec, przed relaksem – zmodyfikowana na potrzeby parku – ¶wieca z podtrzymywanymi przez dłonie biodrami, nogami w pionie, ale tułowiem pod k±tem 45 stopni do podłoża. Krótka ¶avasana zakończyła sesję, ludzie wstali u¶miechnięci, kilka osób pytało Rafała o warsztaty – widać, że byli zadowoleni.
Zaprosiłem ich na kolejne spotkanie, tym razem z Pawłem Jarnickim – znaj±cym metody BKS Iyengara z Puny i BNS Iyengara z Majsuru.
Ryszard Puchalski
 
 
www.sklep.joga-joga.pl
Opublikuj na:
Polecamy:   1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10
KURS NAUCZYCIELSKI JOGI INTEGRALNEJ. START WRZESIEŃ 2021!

Trwa rekrutacja na VI Edycję Kursu Nauczycielskiego Jogi Integralnej! Kurs nauczycielski przeznaczony jest dla osób, które pragn± zdobyć praktyczne umiejętno¶ci i rzeteln± wiedzę na temat różnych ¶cieżek i systemów jogi pod okiem najlepszych w Polsce specjalistów. Zdobyte kwalifikacje i umiejętno...

Kurs Instruktorski Aerial Jogi 25-27 czerwca 2021

KURS INSTRUKTORSKI AERIAL JOGI 25-27.06.2021 Prowadzenie: Anna Ryczek - dyplomowany nauczyciel jogi, aerial jogi, instruktor metody oddechowej Butejki, magister psychologii Miejsce - Joga Żoliborz, ul. Rydygiera 19, Warszawa Termin - 25-27.06.2021 3 dni - 24 godziny nauki Teoria i praktyka na h...

Zakwasownia. Wywiad z Magdalen± i Mikołajem Bator

Zakwasownia to rodzinna manufaktura, produkuj±c± organiczne i ekologiczne zakwasy, kiszonki oraz dania kuchni ro¶linnej. "Włożyli¶my w nasz± manufakturę całe serce. Pracujemy wytrwale, z przyjemno¶ci± i entuzjazmem, aby dobrymi, zdrowymi produktami móc podzielić się z innymi" ...

Ksi±żk± Greenprint - Zielony ¦lad, autorstwa Marco Borgesa

24 marca 2021 miała swoj± premierę najnowsza ksi±żka wydawnictwa Znak - Greenprint (Zielony ¦lad) autorstwa Marco Borgesa. Podtytuł brzmi " Jak dzięki zielonej diecie uzdrowić siebie i ¶wiat". ...

Aerial Joga - Nowy trend. Rozmowa z Ann± Ryczek, prowadz±c± Kurs Instruktorski Aerial Jogi

Aerial joga to nowa technika, coraz popularniejsza i dostępna w wielu szkołach jogi w Polsce. Ł±czy w sobie elementy jogi, stretchingu i pilatesu. Zawiera także elementy tańca w powietrzu. Ćwiczy się nad ziemi±, w podwieszonych elastycznych szarfach. Praktykuj±c Aerial jogę możemy pracować z własnym...

Księga kwiatów jadalnych - doskonała lektura i inspiracja na nadchodz±c± wiosnę!

Można powiedzieć krótko, parafrazuj±c znane przysłowie: Wła¶ciwa ksi±żka na wła¶ciwym miejscu! Wła¶nie ukazała się, nakładem Zielonego Wydawnictwa "Księga kwiatów jadalnych" autorstwa Mireille Gayet....

Kurs Nauczycielski Jogi ON-LINE - Przygotowanie do egzaminu - doł±cz w dowolnym momencie

Zapraszamy do wzięcia udziału w kursie jogi ON-LINE przygotowuj±cym do egzaminu kompetencyjnego na Kurs Nauczycielski Jogi Integralnej. Do Kursu można doł±czyć w dowolnym momencie. ...

Lockdown- pomoc prawna dla nauczycieli jogi i szkół jogi

Dynamicznie zmieniaj±ce się przepisy i regulacje. Skomplikowane zasady i mnóstwo sprzecznych informacji. Trudno jest prowadzić zajęcia i wyjazdy z jog± w takich okoliczno¶ciach. Co wolno a co nie ? Co zrobić w razie kontroli ? Portal joga-joga.pl wraz Kancelari± Dr. Tomasza Strugalskiego przygotowa...

Ksi±żka Joga piękna, Marta Kucińska

Marta Kucińska jest certyfikowanym nauczycielem jogi twarzy wg. japońskiej metody Face Yoga Method, jogink±, biologiem, projektantk± mody oraz konsultantk± ajurwedy III stopnia. W swojej ksi±żce opisuje i wyja¶nia jak w naturalny sposób dbać o siebie bez ingerencji medycyny estetycznej. ...

KIEŁKI. Naturalny Energetyk.- recenzja ksi±żki

"Wiosn±, pełn± warto¶ci odżywczych i wła¶ciwo¶ci leczniczych pokrzywę dajemy ¶winiom i kaczkom, a sami sięgamy po ogórek ze szklarni naszpikowany chemi±" - to zdanie, które pojawia się już na samym pocz±tku ksi±żki bardzo zapada w pamięć i u¶wiadamia, że łatwo zapominamy o naturalnych bogactwach na...

  
kalendarium wydarzeń
Poprzednie
Maja 2021
Następne
PW¦CPSN
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 
pokaż wszystkie
więcej
pokaż wszystkie
Partnerskie szkoły jogi
  

Partnerzy portalu
ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA

  
Joga Portal - Pierwszy, ogólnopolski serwis joga-joga.pl - Kraków - Poznań - Wrocław - Trójmiasto - Lublin
Wakacje z joga, wakacyjne kursy jogi oraz wyjazdy organizowane przez szkoły Jogi z całej Polski. Wyszukiwarka szkół jogi: Kraków, Poznań, Wrocław, Trójmiasto, Lublin a także wiele innych miast z całej Polski. Pozycje jogi, joga na DVD, ksi±żki o jodze,joga-sklep, forum a także medytacja, ajurweda, kursy rozwoju oraz masaż tajski. Najnowsze wydarzenia, pytania oraz odpoweidzi, wywiady oraz joga w ci±ży i joga dla dzieci - Indie i joga w Indiach a także abc jogi i wakacje z jog± podróżowanie po Azji
LikeSoft