logo
Lipiec 2010
PWŚCPSN
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 
 INFORMACJE

  
znajdujesz się w:

WYNIKI WYSZUKIWANIA zamknij
środa, 27 maja 2009

Joga na trawie. 23.05.2009

polecany:  
  • aktualna ocena: 2.63/6
drukuj artykuł do PDF drukuj artykuł wyślij link do artykułu

Pogoda w soboty coś nie dopisuje. Już drugi tydzień nie było słońca, deszcz padał albo zanosiło się na opady. Tym razem w Warszawie nie odbyły się zajęcia jogi. Nad Kępą Potocką rozpadało się na dobre. W innych miastach na szczęście nie było tak źle. Mimo, że było zimno, pochmurno nasi niezłomni jogini stawiali się w parkach na rozgrzewającej praktyce. Przedstawiamy relację z trzecich zajęć w naszym projekcie.

 

Łódź, Park Źródliska
Tego dnia po łódzkim niebie wiatr przepychał szybko ciężkie szare chmury. W chwilowym słonecznym oczku o 10.00 i w temperaturze ok. 11oC rozpoczęliśmy praktykę jogi na trawie w grupie 36 osób. Słońce jednak z nas zażartowało i szybko schowało się za chmury, z których zaczął kapać deszcz. Schroniliśmy się pod pięknym dębem jak pod olbrzymim parasolem. Praktyka obejmowała asany z grup stojących, delikatnych wygięć do tyłu, skrętów i skłonów w siadach, dla bardziej zaawansowanych także w pozycji pełnego lotosu. Krótkie czasy trwania, częste zmiany stron i wplecione pomiędzy asany cykle surya namaskar pozwoliły utrzymać ciała w cieple. Sesję zakończyliśmy 5-minutową śavasaną w ciszy, którą stworzyła dla nas sama przyroda oraz trzykrotnym wspólnym „OM”.
Pogoda była dla nas dziś surowa. Okazuje się jednak, że to nie warunki atmosferyczne są decydujące. Liczy się zaangażowanie i chęci praktykujących, za co dzisiejszej grupie serdecznie dziękuję.
Dorota Kobos

łódź joga
łódź joga2
łódź joga3
łódź joga 4

30 maja zajęcia poprowadzi Jolanta Paczyńska-Piasecka ze szkoły Yoga Łódź
 


Zielona Góra, Park koło Amfiteatru

Poprzednie zajęcia nie odbyły się, przez cały kolejny tydzień Zielona Góra była zachmurzona. Było zatem miłą niespodzianką, kiedy w sobotę zaczęło się przejaśniać . Aby wspólnie poćwiczyć zebrało się kilkanaście osób. Ze względu na to, że nie było najcieplej wykonywaliśmy sporo pozycji stojących i siedzących. Korzystaliśmy z tego, co jest najlepsze w parku, z dużej ilości świeżego powietrza i koncentrowaliśmy się na swobodnym, głębokim oddechu. Podczas relaksu, kiedy wszyscy ćwiczący ułożyli się w savasanie, świeciło już słońce i mogliśmy jeszcze przyjemniej się rozluźnić.
Urszula Szczepaniak

zielona góra
poznań joga2
zielona góra joga3

30 maja zajęcia poprowadzi Urszula Szczepaniak ze Szkoły Powitanie Słońca


Wrocław, Park Szczytnicki
Kolejne zajęcia w cyklu Joga na trawie we wrocławskim Parku Szczytnickim skupiły grupę ponad 50 osób. Większość uczestników to osoby, którym joga nie jest obca. Cieszy fakt, że przybywają wciąż nowe osoby a nawet pojawiają się całe rodziny i był jeden pies, który potraktował grupę ćwiczących jak swoją rodzinę :)
Miło, że pogoda dopisała po piątkowych opadach. Przywitało nas słońce, zapach zieleni i śpiew ptaków. Rozpoczęliśmy trzykrotnym odśpiewaniem OM.
W czasie 1 ,5 godziny sesji jogi uczestnicy mogli poczuć i poznać szerokie spektrum asan: od pozycji stojących, poprzez siady, skręty, łagodne wygięcia w tył, pozycje rozciągające ręce i nogi aż do asan relaksacyjnych. Łagodne wygięcia, wydłużanie ciała, skręt pozwoliły adeptom jogi rozbudzić ciało.
Pozycje spowodowały, że energia w ciele płynęła w sposób zharmonizowany. Savasanie kończącej sesję towarzyszył dźwięk gongów, które w niezwykły sposób wibrowały w przestrzeni, komponując się z szumem wiatru i śpiewem ptaków.
Ludzie wstali uśmiechnięci a słońce i dobra energia dodała sił i radości ćwiczącym.
Paulina Stróż
wrocław joga
wrocław joga 2
wrocłąw joga3

30 maja zajęcia poprowadzi Marianna Gutterwil

 


Trójmiasto, Park Jelitkowski
Joga na trawie 23-go maja zgromadziła prawie 30 osób. W słonecznej aurze uczestnicy w skupieniu wykonywali program pozycji stojących, zakończony w siedzeniu skłonami do przodu. Kiedy nastąpiło chwilowe załamanie pogody i pojawił się intensywny deszcz, nikt nie zszedł z maty. Na szczęście nie padało długo, wiatr rozwiał chmury i na czystym niebie świeciło słońce. Sesja zakończyła się ćwiczeniami pogłębionego oddychania i savasaną.
Renata Koba
trójmiasto joga
tójmiasto joga2
trójmiasto joga3

30 maja zajęcia jogi poprowadzi Renata Koba z Akademii Yogi Renata Koba

 



Poznań, Park Cytadela
W sobotę 23 maja nie dopisała pogoda. Było zimno i wiał bardzo zimny wiatr. Pomimo to na Cytadelę przybyło około 40 joginów, znaleźliśmy ustronne miejsce otulone drzewami i krzewami. Po rozgrzewce kręgosłupa, zrobiliśmy dwie krije - pierwsza „Na wzmocnienie układu nerwowego i zbalansowanie pracy układu gruczołów dokrewnych”, druga „Na uwolnienie od bólu, cierpienia, i smutku”, po relaksacji zajęcia zakończyliśmy krótką 3 minutową medytacją. W trakcie ćwiczeń towarzyszyły nam rytmy bębnów dochodzące z polany.
Dorota Gołach

poznań joga
poznań joga2
poznań joga3
poznań joga 4
poznan joga5

30 maja zajęcia poprowadzi Sylwia Pędzich z Joga Centrum Marii Stróżyk

Akcja JOGA NA TRAWIE jest odpowiedzią na potrzebę relaksu i równowagi, tak pożądaną przez żyjących w pośpiechu mieszkańców dużych miast. Zajęcia odbywają się w miejskich parkach w 6 miastach Polski. Akcja trwa od 9 maja do 27 czerwca 2009
Partnerem akcji Joga na trawie jest firma Eko Cykl Organizacja Odzysku S.A zajmująca się organizacją i zarządzaniem krajowego systemu recyklingu.
Serdecznie zapraszamy.


reklma

 
polecam tekst:  
  • aktualna ocena: 2.63/6
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
ocena: 2.6 / 6 - głosowano 8 razy
liczba odsłon: 79 sprawdź nasze kanały RSS

  
szukaj pozycji na literę:
Justyna Wojciechowska  (0)
Justyna Wojciechowska
Odpowiada na pytania kobiet...


Twoja zapytanie zostało wysłane
Twój adres e-mail:
Treść pytania:
Przepisz kod z obrazka
Jeśli nie możesz przeczytać kodu, kliknij tu aby wczytać nowy.
Czy znasz pojęcie:
  • Trimurti
    Kiedy mówimy o hinduizmie, mamy na myśli albo panteon niezliczonych, wieloramiennych bóstw albo jedyny Absolut mistyków, brahman. A jednak hinduizm także ma quasi-trójcę, na co wskazuje sanskryckie sł... 
szukaj haseł na literę:
lub szukaj definicji słowa:
  
  
Joga Portal - Pierwszy, ogólnopolski serwis joga-joga.pl - Kraków - Poznań - Wrocław - Trójmiasto - Lublin
Wakacje z joga, wakacyjne kursy jogi oraz wyjazdy organizowane przez szkoły Jogi z całej Polski. Wyszukiwarka szkół jogi: Kraków, Poznań, Wrocław, Trójmiasto, Lublin a także wiele innych miast z całej Polski. Pozycje jogi, joga na DVD, książki o jodze,joga-sklep, forum a także medytacja, ajurweda, kursy rozwoju oraz masaż tajski. Najnowsze wydarzenia, pytania oraz odpoweidzi, wywiady oraz joga w ciąży i joga dla dzieci - Indie i joga w Indiach a także abc jogi i wakacje z jogą