Joga i Panchakarma w Indiach - Ayurveda tylko dla Ciebie
Doł±cz do nas na
ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA


Joga i Panchakarma w Indiach - Ayurveda tylko dla Ciebie

  • 1-15 kwietnia

Panchakarma jest zestawem pięciu zabiegów terapeutycznych, podawanych pacjentowi w celu całkowitej detoksykacji ciała. Według Ayurvedy detoksykacja jest niezbędna przed podjęciem jakichkolwiek innych ważnych zabiegów. Nawet zdrowi ludzie s± zachęcani do poddawania się tej terapii raz w roku, aby pozbyć się z organizmu zgromadzonych zanieczyszczeń i toksyn chemicznych. W niektórych przypadkach tylko Panchakarma może wyleczyć wiele chorób przewlekłych. Panchakarma pomaga przywrócić równowagę pomiędzy trzema pierwotnymi energiami (Tridoshas) poprzez masaż olejowy, Snehapanam, Nasyam, Dhara, Pizhichil, Kizhi Shirovasti, łaĽnie parowe i leki.

Termin wyjazdu : dowolny w 2018 roku

Cena da 2 osób podróżuj±cych razem, zakwaterowanych w jednym pokoju.

Cena :

od 4.390 PLN + przelot (hotel 2*) / osoba

od 5.390 PLN + przelot (hotel 3*) / osoba

*podane ceny s± orientacyjne
**ostateczna cena uzależniona jest od wyboru o¶rodka ayurvedyjskiego i długo¶ci pobytu

Cena przelotu od 2.700 - 3300 PLN

* bilet lotniczy można zakupić indywidualnie lub za naszym po¶rednictwem

Cena zawiera:

- zakwaterowanie w pokoju dwuosobowym w hotelach w standardzie 2* lub 3* - 12 nocy
-
zakwaterowanie w o¶rodku Ayurveda Beach z codziennym ¶niadaniem, obiadem i kolacj± (potrawy z ayurvedy)
- transport z i na lotnisko klimatyzowanym samochodem
- konsultacje z lekarzem Ayurvedy
- zabiegi ayurvedyjskie z lekami ayurvedy
-
bezpłatny bezprzewodowy dostęp do Internetu
- Ubezpieczenie NNW, KL i bagaż w TU Signal Iduna
- organizację i serwis całego wyjazdu

Cena nie zawiera:

- przelotu międzynarodowego Polska- Trivandrum - Polska - opłaty za wizę do Indii ok. 50USD
- wydatków własnych, napiwków
- posiłków nie wymienionych w programie

Termin wyjazdu zostanie dostosowany do Państwa planów.
Serwis naszego biura obejmuje dokonanie wszystkich rezerwacji, wyszukanie i rezerwacja lotu międzynarodowego, wystawienie polis ubezpieczeniowych, pomoc w uzyskaniu wizy indyjskiej, serwis podczas całego pobytu.

Ayurveda

Ayurveda

To starożytna "nauka życia", jest holistycznym systemem opieki zdrowotnej obejmuj±cym dietę, jogę, masaże, detoksykację, ziołowe ¶rodki zaradcze, medytację i styl życia. Ajurveda jest zaprojektowana tak, aby traktować każdego indywidualnie, uwzględniaj±c wszystkie czynniki, które przyczyniaj± się do naszego zdrowia i dobrego samopoczucia, czy to fizyczne, ¶rodowiskowe, emocjonalne czy umysłowe.

Podstawowe zasady Ayurvedy

Według Ayurvedy, wszystko w tym wszech¶wiecie składa się z pięciu elementów. Te pięć elementów wymienia i przekształca się w to, co można zobaczyć, dotkn±ć, usłyszeć, smakować i pow±chać.
Te podstawowe elementy to powietrze (Vayu),
przestrzeń (Akasha), ogień (Agni), woda (Jal) i ziemia (Prithivi).

Tridosza

Te pięć elementów z kolei ł±czy się ze sob±, daj±c w organizmie ludzkim trzy siły biologiczno-fizyczne, zwane Tridosha. S± to: Vata, Pitta i Kapha.

Vata

Składaj±cy się z powietrza. Energia ta reguluje ruchy ciała. Aktywuje również układ nerwowy, kreatywno¶ć, słuch i mowę. Niekontrolowana Vata prowadzi do zmartwień, skurczów, zaparć i bezsenno¶ci.

Pitta

Energia ta reguluje ciepło, metabolizm i mentalne rozeznanie. Niekontrolowana Pitta prowadzi do zło¶ci, wrzodów i przerzedzaj±cych włosów. Zbilansowana Pitta czyni jasno¶ć umysłu i ciepł± osobowo¶ć.

Kapha

Energia ta wzmacnia strukturę fizyczn± ciała, zwiększa trwało¶ć, siłę i stabilno¶ć. Kapha również rz±dzi emocjami, takimi jak przywi±zanie i zazdro¶ć, więc zrównoważenie Kapha prowadzi do spokoju i miło¶ci. Niekontrolowana Kapha prowadzi do problemów z wag±.

Tridosza : Vata, Pitta i Kapha - rz±dz± wszystkimi funkcjami umysłu i ciała. Kiedy te trzy s± w równowadze, ciało jest zdrowe; Zaburzenia równowagi powoduj± choroby.
Zabieg Ayurveda zrównoważy te trzy, co odmładza organizm i przynosi harmonię między trójc± ciała, umysłu i
duszy.

Przywracanie zdrowego balansu

Podczas zabiegu Ayurveda, pierwszym krokiem jest okre¶lenie konstytucji jednostki i charakter ich nierównowagi. Odpowiednie leczenie powoduje zwrócenie ciała pacjenta do stanu równowagi. Składniki leczenia s± następuj±ce:
*Specjalne masaże ay
urvedyjskie, wykorzystuj±ce olej ziołowy, zioła i ziołowe ¶rodki zaradcze. *Doradztwo żywieniowe dostosowane do równowagi trzech doshas.

*Porady na temat zwyczajów życia. Specjalnie wybrane ćwiczenia jogi.
*Porady dotycz±ce odpowiednich herbat ziołowych Ayurveda, suplementów ziołowych, olejków do masażu i kosmetyków, aby przywrócić równowagę na co dzień.

Terapie w Ayurveda mog± być stosowane zarówno w celach paliatywnych, jak i leczniczych. Kiedy lekarz zidentyfikuje konstytucję ciała (Prakruti) i konkretn± dolegliwo¶ć (Vikruti), rozpocznie odpowiedni rodzaj masażu, pod±żaj±c za konkretnym wzorem i napięciem, wykorzystuj±c odpowiednie oleje i proszki. Masaż odżywia tkanki ciała, wzmacnia mię¶nie i stymuluje komórki nerwowe.

Terapia jej przebieg i zalecenia

System ajurvedyjski składa się z około trzydziestu różnych programów Ayurveda, których czas trwania waha się od 2-3 dni do 4-6 tygodni. Program od dwóch do trzech tygodni jest uważany za minimum, aby osi±gn±ć faktyczne i trwałe wyniki.
W tym czasie odwiedza się gabinet ajur
vedyjski raz lub dwa razy dziennie w różnych formach terapii, w jednej lub dwóch sesjach od 1 do 2 godzin każda.

Sesja zwykle zaczyna się od masażu i kończy się specjalnymi lekami ajurveda. Procedury i terapie różni± się w zależno¶ci od leczenia. Procedury te s± bardzo różnorodne.
Przykłady obejmuj± wymieszanie całego ciała ciepłym mlekiem, masaż stóp, k±piele parowe, krople do oczu, specjalne lewatywy na olej i ¶rodki przeczyszczaj±ce. Niektóre procedury, takie jak masaż całego ciała, wykonywane s± jednocze¶nie przez dwóch terapeutów. Procedury dla mężczyzn s± prowadzone przez męskich terapeutów, procedury dla kobiet przez terapeutki kobiet
y.

Wszystkie procedury s± przeprowadzane pod nadzorem lekarza ajurvedyjskiego.
Ważne jest, aby podczas pierwszej konsultacji z lekarzem wyja¶nić wszystkie problemy zdrowotne i historię medyczn±. Lekarz okre¶li cały reżim terapii i sekwencję procedur, z okre¶lonym czasem rozpoczęcia sesji dziennych. Będziesz także otrzymywać pewne leki ziołowe, które należy przyjmować codziennie z specjaln± diet± Ajurveda. Twoje jedzenie będzie ¶rodkiem terapii podczas zabiegów Ayurveda. Jest ¶rodkiem do korygowania nierównowagi doshas w ciele i pomaga wyeliminować toksyny.
Uwaga!!! W trakcie leczenia nie wahaj się zadawać pytań do lekarza i terapeutów.

Ograniczenia

Ograniczenia s± integraln± czę¶ci± leczenia, a te ograniczenia s± wymagane przez cały pobyt:
nie można spożywać alkoholu, palić
tytoniu, zażywać narkotyków lub je¶ć mięsa. Należy ograniczopalanie, pływanie i ćwiczenia fizyczne. A także nie używać lub ograniczyć do minimum wykorzystanie elektronicznych urz±dzeń, takich jak laptopy, telefony komórkowe, telewizory itp.
Przez czas terapii będzie czas na relaks, na jogę, medytację i zwiedzanie. Je¶li nigdy nie próbowałe¶ lub nie praktykowałe¶ jogi, możesz być zadowolony z możliwo¶ci poznania Pranayama (prawidłowego oddychania) oraz asan jogi, które możesz regularnie ćwiczyć w długim, zdrowym i zrównoważonym życiu.

Po zabiegu
Przed opuszczeniem kurortu ajurvedyjskiego lekarz Ayurveda przedstawi zalecenia w końcowej konsultacji. Będ± one dotyczyły Twojej diety i stylu życia z lekami ajurveda w przyszło¶ci. Należy pamiętać, że w celu zapewnienia ci±głego zdrowia należy powtarzać takie procedury regularnie.

Pierwszy raz odwiedzaj±cy Ayurveda Spa

Je¶li jeste¶ po raz pierwszy odwiedzaj±cym spa Ayurveda, zalecamy rozpocz±ć od Panchakarmy.
Ze względu na zanieczyszczenie, złe odżywianie i nawyki pitne, toksyny gromadz± się w organizmie. Te toksyny spowalniaj± kr±żenie krwi i blokuj± naczynia krwiono¶ne ciała, co z kolei zmniejsza żywotno¶ć. Nasze ciało traci regeneracyjno¶ć i zdolno¶ć oczyszczania, co powoduje poważne problemy zdrowotne, takie jak udar mózgu i choroby serca. Objawy wysokiego poziomu to: cukrzyca, dna moczanowa, kamienie nerkowe i kamienie w pęcherzykach żółciowych.
Panchakarma (oczyszczanie ciała / Shodhana Chikilsa lub Sodhana Chikilsa)
Panchakarma jest zestawem pięciu zabiegów terapeutycznych, podawanych pacjentowi w celu całkowitego detoksykacji ciała. Według Ayurvedy detoksykacja jest niezbędna przed podjęciem jakichkolwiek innych ważnych zabiegów. Nawet zdrowi ludzie s± zachęcani do poddawania się tej terapii raz w roku, aby pozbyć się ciał stałych zanieczyszczeń i chemicznych toksyn. W niektórych przypadkach tylko Panchakarma może wyleczyć
wiele chorób przewlekłych. Panchakarma pomaga przywrócić równowagę pomiędzy trzema pierwotnymi energiami (Tridoshas) . Czas trwania: 2-6 tygodni.

Organizator wyjazdu:

Asia Dream Trips
Joanna Groczyca-Pasrija www.asiadreamtrips.com

Zgłoszenia: rezerwacje@asiadreamtrips.com Kontakt :
Joanna Gorczyca
Pasrija Joanna@asiadreamtrips.com, Tel. 602 733 869 Anna Maria Majkutewicz anna@asiadreamtrips.com, Tel. 604 496 104


Gdzie nas szukać?Opublikuj na:
  
kalendarium wydarzeń
Poprzednie
Marca 2018
Następne
PW¦CPSN
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 
pokaż wszystkie
więcej
pokaż wszystkie
Partnerskie szkoły jogi
  

Partnerzy portalu
ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA

  
Joga Portal - Pierwszy, ogólnopolski serwis joga-joga.pl - Kraków - Poznań - Wrocław - Trójmiasto - Lublin
Wakacje z joga, wakacyjne kursy jogi oraz wyjazdy organizowane przez szkoły Jogi z całej Polski. Wyszukiwarka szkół jogi: Kraków, Poznań, Wrocław, Trójmiasto, Lublin a także wiele innych miast z całej Polski. Pozycje jogi, joga na DVD, ksi±żki o jodze,joga-sklep, forum a także medytacja, ajurweda, kursy rozwoju oraz masaż tajski. Najnowsze wydarzenia, pytania oraz odpoweidzi, wywiady oraz joga w ci±ży i joga dla dzieci - Indie i joga w Indiach a także abc jogi i wakacje z jog± podróżowanie po Azji
likesoft