7 DNIOWE WARSZTATY MAHA JOGI I TAI CHI W PUSZCZY BIAŁOWIESKIEJ
Doł±cz do nas na
ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA


7 DNIOWE WARSZTATY MAHA JOGI I TAI CHI W PUSZCZY BIAŁOWIESKIEJ

7 DNIOWE WARSZTATY MAHA JOGI I TAI CHI W PUSZCZY BIAŁOWIESKIEJ
15.07-21.07.2017


Zapraszamy na warsztat, na którym będziesz mógł praktykować, pod okiem do¶wiadczonych nauczycieli, równolegle dwie starożytne sztuki wywodz±ce się z Indii i Chin. Zajęcia  przeznaczone s± zarówno dla osób pragn±cych się zapoznać z Maha Jog± i Tai Chi , jak i ćwicz±cych systematycznie te dyscypliny. Zajęcia s± prowadzone w sposób daj±cy możliwo¶ć poznania i pogłębiania praktyki w zależno¶ci od potrzeb i możliwo¶ci.

MAHA JOGA – to radosna i odmładzaj±ca forma ćwiczeń. Polega na rozwijaniu sprawno¶ci psychofizycznej w harmonii z oddechem. Skupienie na ¶wiadomym czuciu ciała ( propriocepcja) wyzwala lekko¶ć , miękko¶ć i płynno¶ć w ruchu i ustawieniu ciała. Skutkiem jest stan głębokiego odprężenia i wyciszenia oraz rozwój siły i gibko¶ci . Osi±ga się to poprzez specjalnie wykonywane : ćwiczenia dynamiczne , pozycje statyczne, płynne sekwencje pozycji zgrane z oddechem i bezdechem. Czytaj więcej https://www.facebook.com/wlagodzki

TAI CHI tradycyjnie była uprawiana jako forma samoobrony, dzi¶ trenuje się j± głównie w celu poprawy własnego zdrowia. Przeciwwskazań do praktyki Tai Chi nie stanowi± nawet drobne niesprawno¶ci pourazowe, wręcz przeciwnie - w takich przypadkach Tai Chi może okazać się skuteczn± terapi± i pozwala odzyskać utracon± sprawno¶ć. Codziennie miliony osób na całym ¶wiecie wykonuj± powolne, harmonijne ruchy Tai Chi w celu zapewnienia sobie witalno¶ci, długowieczno¶ci oraz wewnętrznego spokoju. Sztuka ta jest nierozerwalnie zwi±zana z systemem ćwiczeń oddechowych Qigong. Czytaj więcej www.drogadao.pl
www.facebook.com/twojadrogadao


Włodek Łagodzki – nauczyciel Maha Jogi od 29 lat, trener capoeiry, instruktor kettlebell i giriewoj sport, filozof, autor haseł i redaktor Wielkiej Encyklopedii PWN, filozof, tłumacz. Podej¶cie Włodka do jogi jest wynikiem długotrwałych studiów sanskryckich traktatów z jogi i tantry oraz praktyk różnych ¶cieżek jogi u mistrzów indyjskich i tybetańskich oraz inspiracji najnowszymi osi±gnięciami osteopatii, medycyny sportowej , terapii czaszkowo-krzyżowej i neurokinezjologii.

Paweł Raszkiewicz to dyplomowany instruktor Qigong oraz Tai Chi z wieloletnim do¶wiadczeniem w kraju i zagranic±, jeden z osobistych uczniów znakomitego chińskiego mistrza Tsu. Specjalizuje się w nauczaniu formy 37 ruchów Tai Chi i zestawów ćwiczeń Qigong, takich jak shibashi czy zhan zhuang. ¦ci¶le współpracuje z amerykańsk± szkoł± San Szu, Instytutem Wen Zi Chuan oraz akademi± Primordial Tai Chi Chuan w Singapurze.

Miejsce:
Komfortowy o¶rodek Starzyna Joga-Ruch-Oddech w małej, urokliwej osadzie na skraju Puszczy Białowieskiej, oddalony od zgiełku miejskiego i otoczony nieskażon± przyrod±. Zalet± tego miejsca jest sielski klimat małej wioseczki, gdzie czas się naprawdę zatrzymał. Wokół cisza i wiele szlaków pieszych wędrówek i tras rowerowych (asfaltowe nieuczęszczane drogi).
Odległo¶ć od Warszawy 200km. Dojazd samochodem lub poci±giem ok.3h. Bardzo dobre poł±czenia PKP ze stacji W-wa Wschodnia do stacji Policzna. Ze stacji Policzna 6 km do Starzyny – odbiór samochodem po uzgodnieniu telefonicznym. Dojazd samochodem : W-wa – Węgrów – Siemiatycze – Kleszczele – Policzna – Starzyna.
Mieszkać będziemy w nowych lub ¶wieżo wyremontowanych pokojach z łazienkami.
Na zajęciach będziemy się spotykać w pięknej sali (105m2) z dębow± podłog±, drabinkami i pomocami do jogi. O¶rodek posiada maty do jogi na wyposażeniu, jednak zachęcamy do wzięcia ze sob± własnych.

Program:
Rozpoczynamy w sobotę ok. 15.00 zakwaterowaniem, o 16.30 zapraszamy na sesję jogi, a o 18.30 – na obiadokolację. Pobyt kończymy lunchem w pi±tek ok. godz.12.00.
Plan dnia:
6.00-7.00 medytacja i ćwiczenia oddechowe
7.00-8.30 Tai Chi na przebudzenie
8.30-9.00 napoje, soki, owoce.
9.00-11.00 sesja jogi ogólnej.
11.00 lunch z gor±cymi przystawkami
11.30-16.30 czas wolny
16.30-18.00 sesja jogi
18.00- obiadokolacja
19.30-21.00 zajęcia regeneruj±co-relaksuj±ce Tai Chi

Wyżywienie:
Każdy dzień zaczynamy od porannej herbaty, napojów , ¶wieżych sheików owocowych lub owoców. Potem podajemy 2 pełnowarto¶ciowe wegetariańskie posiłki ( lunch i obiadokolację) w formie bufetu szwedzkiego. Gotuj± osoby z wieloletnim do¶wiadczeniem, według sprawdzonych receptur. Napoje dostępne s± przez cały dzień i między posiłkami można też co¶ przek±sić.

Koszt pobytu:
w pokoju 3-osobowym (ponad 20m2) z łazienk± – cena za osobę 1050 zł, osoba towarzysz±ca – 850 zł;
w pokoju 2-osobowym z łazienk± – cena za osobę 1250 zł, osoba towarzysz±ca 1050 zł.
Dzieci 4-12 lat – 700 zł.

Rezerwacji dokonujemy wypełniaj±c formularz zgłoszeniowy powyżej lub na stronie www.starzyna.pl oraz wpłacaj±c zaliczkę w wysoko¶ci 400zł na konto:
Joga,Ruch,Oddech s.c. ul.Jaroszówka 57, Białystok
nr konta: 28 1050 1823 1000 0091 3490 1926 .
Pozostał± opłatę uiszczamy na miejscu gotówk±. Potwierdzenie wpłaty można przesłać mailowo adres: gosia.joga@gmail.com

Ilo¶ć miejsc jest ograniczona (max. 18 osób). Decyduje kolejno¶ć wpłat zaliczki.
Dodatkowe atrakcje w cenie pobytu: sauna, masaż na profesjonalnym łóżku masuj±cym, zewnętrzny duży basen, kort tenisowy ze sztuczn± traw±, krykiet na trawie, nordic-walking, bilard, ping-pong, ognisko ze ¶piewem i gitar±, filmy z projektora , wędrówki po puszczy lub wycieczki rowerowe (O¶rodek posiada kilka rowerów, ale zachęcamy do zabrania ze sob± własnych). Rozmowy, wymiana do¶wiadczeń ,pytania i odpowiedzi dotycz±ce praktyki jogi i Tai Chi
Czytaj więcej o O¶rodku i warsztatach na
 www.starzyna.pl lub na facebooku https://www.facebook.com/StarzynaJoga.

Organizatorzy:
Małgosia Perkowska tel.: 607190005, e-mail: gosia.joga@gmail.com
Włodek Łagodzki tel.: 881619568 e-mail: mahajoga@gmail.com
Paweł Raszkiewicz tel: 506379662 e-mail: info@drogadao.pl

Zapraszamy i do zobaczenia w Starzynie

Gdzie nas szukać?Opublikuj na:
  
kalendarium wydarzeń
Poprzednie
Kwietnia 2018
Następne
PW¦CPSN
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30 
pokaż wszystkie
więcej
pokaż wszystkie
Partnerskie szkoły jogi
  

Partnerzy portalu
ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA

  
Joga Portal - Pierwszy, ogólnopolski serwis joga-joga.pl - Kraków - Poznań - Wrocław - Trójmiasto - Lublin
Wakacje z joga, wakacyjne kursy jogi oraz wyjazdy organizowane przez szkoły Jogi z całej Polski. Wyszukiwarka szkół jogi: Kraków, Poznań, Wrocław, Trójmiasto, Lublin a także wiele innych miast z całej Polski. Pozycje jogi, joga na DVD, ksi±żki o jodze,joga-sklep, forum a także medytacja, ajurweda, kursy rozwoju oraz masaż tajski. Najnowsze wydarzenia, pytania oraz odpoweidzi, wywiady oraz joga w ci±ży i joga dla dzieci - Indie i joga w Indiach a także abc jogi i wakacje z jog± podróżowanie po Azji
likesoft