Prezentacje szkół – JOGART Szkoła Jogi na Mokotowie Artur Filipowicz
Doł±cz do nas na
ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA


Prezentacje szkół – JOGART Szkoła Jogi na Mokotowie. Artur Filipowicz

  • niedziela, 6 grudnia 2009
  • opracował: Justyna Moćko
Cykl Prezentacje Szkół Jogi ma na celu przedstawienie poszczególnych szkół, ich warunków lokalowych, zaplecza ale przede wszystkim nauczycieli, którzy j± założyli.

Dzi¶ przedstawiamy JOGART Szkoła Jogi na Mokotowie Artura Filipowicza 
1.Nazwa szkoły imię i nazwisko założyciela: JOGART Szkoła Jogi na Mokotowie  Artur Filipowicz
2.Adres i telefon szkoły( miejsca prowadzenia zajęć): ul. Odyńca  37
02-606 Warszawa
tel.(0-22) 245 31 69
tel.606 666 919
tel.694 283 405
3.Adres korespondencyjny: ul. Odyńca 37, 02-606 Warszawa
5.Adres strony www: www.jogart.pl
jogart 3
6.Data rozpoczęcia działalno¶ci: 1 czerwca 2009 
7.Rodzaj jogi: hatha joga
8.Ilo¶ć nauczycieli: 2
9.Wielko¶ć sali (metry kwadratowe): 80m2
10.Jakimi pomocami dysponuje szkoła: haki, liny, krzesła, klocki, wałki, paski, deski, „wieloryb”, koce, ręczniki.
11.Rodzaje zajęć jogi:  wprowadzaj±ce, ogólne, I stopień, II stopień,  pranajama, praktyka własna, warsztaty, wyjazdy, sesje dla dzieci
jogart 4
12. Jak po raz pierwszy zetkn±łe¶ się z jog±? 10 lat temu pojawiłem się w Akademii Hatha Jogi Sławka Bubicza
13. Co sprawiło, że kontynuowałe¶ praktykę? Od dziecka ruch był mi niezbędny jak pożywienie czy oddech.  Zawsze rozpierała mnie energia, nie umiałem usiedzieć w miejscu (tak, jak teraz mój syn).W ósmej klasie szkoły podstawowej  zacz±łem uprawiać akrobatykę sportow±, potem uczęszczałem do liceum sportowego, a następnie ukończyłem studia na Akademii Wychowania Fizycznego.
Joga była dla mnie objawieniem. Oprócz aktywno¶ci fizycznej wpływała na umysł, (żeby ustawić w asanie wszystkie segmenty ciała w jedn± cało¶ć trzeba być w pełni ¶wiadomym). Ćwiczenia pozbawione były elementu rywalizacji i porównywania się, co dla mojego „sportowego” umysłu okazało się niezwykle odprężaj±ce .
14. Jakich zmian dokonała joga w Twoim życiu? Stała się nieodł±czn± czę¶ci± mojego życia. Poczułem, że żyję,  pozbyłem się wszystkich urazów spowodowanych uprawianiem sportu. Była motorem do osobistych zmian.
15. Kiedy po raz pierwszy pomy¶lałe¶ żeby uczyć jogi? Od pocz±tku wiedziałem, że chcę po¶więcić się jodze, a nauczanie było kontynuacj± mojej praktyki.
16. Jak wspominasz pocz±tki nauczania ? Od samego pocz±tku oprócz praktyki w Akademii ćwiczyłem samodzielnie w domu.
Sławek zauważył, że po¶więcam inne rzeczy dla jogi i zacz±ł przygotowywać mnie do uczenia. Najpierw obserwowałem, jak inni prowadz± zajęcia. Potem byłem asystentem ( w tamtym czasie nauczyłem się jak poprawiać, budować sesje i modyfikować klasyczne pozycje...) 
PóĽniej mogłem prowadzić fragmenty zajęć, a następnie całe w obecno¶ci Sławka .
Dodatkowym szkoleniem były też obozy wyjazdowe, które wspólnie prowadzili¶my.
Na końcu, kiedy Sławek uznał, że jestem gotowy dostałem 2 zajęcia w tygodniu. Miałem duży zapał , 2 razy to było za mało. Kiedy tylko mogłem brałem zajęcia za innych nauczycieli. Nawet kiedy spałem, ¶niło mi się, że prowadzę.
jogart 5
17. Co sprawiło, że otworzyłe¶ szkołę wła¶nie w tym miejscu? Znalazłem odpowiedni lokal. Szukaj±c miejsca, nie ograniczałem się do Mokotowa (mimo tego, że na nim mieszkam). Okna sali do ćwiczeń wychodz± na ogród, co sprawia wrażenie jakby¶my przenie¶li się gdzie¶ za miasto, a nie ćwiczyli 5 minut od metra Racławicka.
18. Opisz w kilku zdaniach krótk± historię Twojej szkoły. W 1999 roku rozpocz±łem praktykę, potem szkolenie i nauczanie w Akademii. W grudniu 2006 otworzyłem szkołę jogi w przedszkolu na Muranowie. Od wrze¶nia 2007 r. współpracowałem z  Pracowni± Dobrego Zdrowia. W kwietniu i maju 2009 prowadziłem zajęcia w Liceum Reytana jednocze¶nie remontuj±c nowy lokal. 1 czerwca odbyły się pierwsze zajęcia w nowej szkole przy ulicy Odyńca 37.
19. Czy s± jakie¶ szczególne cechy, wyróżniaj±ce Twoj± szkołę spo¶ród innych szkół jogi? Każd± szkołę wyróżniaj± nauczyciele. Dla nas najważniejsza jest zindywidualizowana praca.  Kładziemy nacisk na precyzję i kierunek ruchu w pozycji, a nie jej zakres. Interesuje nas jako¶ć, a nie ilo¶ć, dlatego korygujemy i dostosowujemy praktykę do możliwo¶ci ćwicz±cych.
20. Ile osób przychodzi ¶rednio na zajęcia  15
21. Na co zwracasz  największ± uwagę ucz±c w swojej szkołę? Na człowieka. Na to, że każdy jest niepowtarzalny i powinien wykonywać asany we wła¶ciwy tylko sobie sposób, a nie na¶ladować innych.
jogart 2
 
Opublikuj na:
  
kalendarium wydarzeń
Poprzednie
Maja 2021
Następne
PW¦CPSN
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 
pokaż wszystkie
więcej
pokaż wszystkie
Partnerskie szkoły jogi
  

Partnerzy portalu
ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA

  
Joga Portal - Pierwszy, ogólnopolski serwis joga-joga.pl - Kraków - Poznań - Wrocław - Trójmiasto - Lublin
Wakacje z joga, wakacyjne kursy jogi oraz wyjazdy organizowane przez szkoły Jogi z całej Polski. Wyszukiwarka szkół jogi: Kraków, Poznań, Wrocław, Trójmiasto, Lublin a także wiele innych miast z całej Polski. Pozycje jogi, joga na DVD, ksi±żki o jodze,joga-sklep, forum a także medytacja, ajurweda, kursy rozwoju oraz masaż tajski. Najnowsze wydarzenia, pytania oraz odpoweidzi, wywiady oraz joga w ci±ży i joga dla dzieci - Indie i joga w Indiach a także abc jogi i wakacje z jog± podróżowanie po Azji
LikeSoft