Prezentacja szkół jogi: Joanna MoĽdzierz-Kozłowska, JMKJoga, Gdynia
Doł±cz do nas na
ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA


Prezentacja szkół jogi: Joanna MoĽdzierz-Kozłowska, JMKJoga, Gdynia

  • ¶roda, 8 kwietnia 2015
  • autor: Joanna MoĽdzierz-Kozłowska
Cykl Prezentacje Szkół Jogi, ma na celu przedstawienie poszczególnych szkół, ich warunków lokalowych, zaplecza, a przede wszystkim nauczycieli, którzy je założyli i prowadz± w nich zajęcia na co dzień. Dzi¶ przedstawiamy szkołę jogi Joanny MoĽdzierz-Kozłowskiej - JMKJoga z Gdyni.
 JMKJoga
1. Nazwa szkoły imię i nazwisko założyciela: JMKJoga, Joanna MoĽdzierz-Kozłowska
2. Adres i telefon szkoły( miejsca prowadzenia zajęć): Gdynia, ul. Artemidy 9, oraz Starodworcowa 36, 607 89 60 20
3. Adres korespondencyjny: jw.
4. e-mail: jmkjoga@gmail.com
5. Adres strony www: www.jmkjoga.pl
6. Data rozpoczęcia działalno¶ci: 2008r
7. Rodzaj jogi: Vinyasa joga oraz Ashtanga Vinyasa joga
8. Ilo¶ć nauczycieli: 1
9. Wielko¶ć sali (metry kwadratowe): ok. 60m2 na Artemidy, i ok 120 m2 na Starodworcowej
10. Jakimi pomocami dysponuje szkoła: Bloki, maty, koce
11. Rodzaje zajęć jogi (np.sesje tematyczne, kobiece etc.) Pierwsza seria prowadzona ashtanga jogi, dynamiczna joga (vinyasa) oraz łagodna joga poł±czona z medytacj±
JMKJoga
12. Jak po raz pierwszy zetkn±łe¶ /zetknęła¶ się z jog±?
To było za czasów studiów, siedziałam sobie w domu, piłam kawę i ogl±dałam TV a raczej skakałam po kanałach :) i natknęłam się na program, gdzie dwie piękne dziewczyny ćwiczyły jogę na plaży. Sceneria przepiękna, miło się to ogl±dało. Zaciekawiłam się. Dzień póĽniej sytuacja się powtórzyła, tym razem stwierdziłam, że sobie poćwiczę zamiast ogl±dać :) i tak też zrobiłam. Przez kilka kolejnych dni ćwiczyłam z paniami z tv i nagle usłyszałam wewnętrzny głos : "To jest to, co będziesz robić w życiu." Zatrzymałam się na chwilę i zastanowiłam, sk±d ten głos. Nic nie wiedziałam w tamtym czasie o jodze, nie miałam pojęcia jak się ćwiczy, i że joga to nie tylko ćwiczenia, ale poczułam, że w tym zdaniu jest co¶ co po pierwsze mnie zaciekawiło, po drugie poczułam, że to jest prawda. Nagle zapragnęłam praktykować jogę i pój¶ć t± drog±.
 13. Co sprawiło, że kontynuowałe¶/a¶ praktykę?
Zaczęłam praktykować każdego dnia z tym wła¶nie programem w TV, póĽniej zaczęłam spisywać te sekwencje abym mogła dłużej eksplorować asany. Czułam niesamowit± chęć i potrzebę praktyki, jakby co¶ mi kazało ćwiczyć :) szybko program okazał się niewystarczaj±cy, więc zaczęłam szukać nauczyciela w moim mie¶cie.
 14. Jakich zmian dokonała joga w Twoim życiu?
Po pierwsze rzuciłam studia i poszłam na 3 letni kurs nauczycielski do Krakowa. Posiadam w jodze Iyengara stopień Introductory II. Joga stała się centralnym punktem w moim życiu całe moje lata 20-te spędziłam na obozach jogi, warsztatach, kursach i szkoleniach. Każdy wyjazd był zwi±zany z jog±, każde miasto, które odwiedzałam nie mogło obyć się bez obowi±zkowej lekcji jogi. Dzięki jodze odwiedziłam miejsca, do których bym pewnie nigdy nie pojechała.No i moja kariera potoczyła się tak, że sama uczę, więc życie zmieniło mi się kompletnie! :) Już nie wspomnę, ze joga stała się moj± terapi±, dzięki której poznałam ( i wci±ż poznaję) siebie.
 15. Kiedy po raz pierwszy pomy¶lała¶ żeby uczyć jogi?
Po 3 lub 4 lata praktyki :)
JMKJoga
 16. Jak wspominasz pocz±tki nauczania?
Pierwsze zajęcia były dla mnie bardzo stresuj±ce ale pamiętam, jak wracałam do domu, czułam bardzo przyjemne ciepło w sercu i u¶wiadomiłam sobie, że wła¶nie moje marzenie się spełnia :)
 17. Co sprawiło, że otworzyła¶ szkołę wła¶nie w tym miejscu?
Gdynia jest do¶ć małym rynkiem, moja szkoła jest poza centrum, więc można by pomy¶leć, ze zrobiłam bł±d ale chciałam pracować tam, gdzie się dobrze czuję, więc prowadzę zajęcia niedaleko miejsca w którym mieszkam :)
 18. Opisz w kilku zdaniach krótk± historię Twojej szkoły.
Mówienie na moj± mał±, aczkolwiek piękn± salkę "szkoła" do dzi¶ jako¶ dziwnie dla mnie brzmi :) na przestrzeni tych 9 lat uczyłam w wielu miejscach i wła¶ciwie dopiero teraz jestem "ustatkowana", mam swoje miejsca, w których prowadzę zajęcia i warsztaty i to mnie bardzo cieszy.
 19. Czy s± jakie¶ szczególne cechy, wyróżniaj±ce Twoj± szkołę spo¶ród innych szkół jogi?
Nie wiem jak odpowiedzieć na to pytanie. Ja ogólnie uwielbiam szkoły jogi :) moje miejsce o tyle się różni od innych, że jest moje :) Każdy nauczyciel ma inn± energię, inne podej¶cie, na inne rzeczy zwraca uwagę. Miejsce jest silnie zwi±zane z energi± i charakterem nauczyciela. Może moja szkoła wyróżnia się tym, że uczę tylko vinyasy i ashtangi, chociaż nie mam pojęcia, czy to jest takie niespotykane obecnie w Polsce :)
JMKJoga
 20. Ile osób przychodzi ¶rednio na zajęcia
Na duż± salę między 20 a 30 osób, na mał± salę 7 -15 osób.
 21. Na co zwracasz największ± uwagę ucz±c w swojej szkołę?
Na oddech, na ustawienie i na zoptymalizowanie pozycji do swoich obecnych (danego dnia) możliwo¶ci. Kieruję się zasad± równowagi pomiędzy sił± a elastyczno¶ci±. Lubię dawać wyzwania praktykuj±cym ale nie kultywuję robienia zaawansowanych pozycji tylko dla polerowania naszego ego :) Polecam filmik z praktyk±;-) 
 JMKJoga
Opublikuj na:
  
kalendarium wydarzeń
Poprzednie
Czerwca 2021
Następne
PW¦CPSN
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930 
pokaż wszystkie
więcej
pokaż wszystkie
Partnerskie szkoły jogi
  

Partnerzy portalu
ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA

  
Joga Portal - Pierwszy, ogólnopolski serwis joga-joga.pl - Kraków - Poznań - Wrocław - Trójmiasto - Lublin
Wakacje z joga, wakacyjne kursy jogi oraz wyjazdy organizowane przez szkoły Jogi z całej Polski. Wyszukiwarka szkół jogi: Kraków, Poznań, Wrocław, Trójmiasto, Lublin a także wiele innych miast z całej Polski. Pozycje jogi, joga na DVD, ksi±żki o jodze,joga-sklep, forum a także medytacja, ajurweda, kursy rozwoju oraz masaż tajski. Najnowsze wydarzenia, pytania oraz odpoweidzi, wywiady oraz joga w ci±ży i joga dla dzieci - Indie i joga w Indiach a także abc jogi i wakacje z jog± podróżowanie po Azji
LikeSoft