Prezentacje szkół: Sanmarga Kundalini Yoga Studio, Warszawa
Kalendarium Wydarzeń
Bądź w kontakcie
Wyszukiwarka Wydarzeń

Organizujesz wydarzenie?
 Dodaj je do naszego kalendarza!

Informacje Specjalne

pokaż wszystkie

Informacje

Organizujesz wydarzenie?
 Dodaj je do naszego kalendarza!

pokaż wszystkie

Partnerskie szkoły jogi

Prezentacje szkół: Sanmarga Kundalini Yoga Studio, Warszawa

piątek, 4 kwietnia 2014

Monika Błaszczyk

Cykl Prezentacje Szkół Jogi ma na celu przedstawienie poszczególnych szkół, ich warunków lokalowych, zaplecza ale przede wszystkim nauczycieli, którzy ją założyli. Dziś przedstawiamy Sanmarga Kundalini Yoga Studio Moniki Błaszczyk i Marcina Topolskiego z Warszawy

1.Nazwa szkoły imię i nazwisko założyciela: Sanmarga Kundalini Yoga Studio, Założyciele :Monika Błaszczyk i MarcinTopolski

2.Adres i telefon szkoły ( miejsca prowadzenia zajęć): Warszawa ul. Towarowa 22, (Centrum Jupiter)
+48 793 284 245
+48 790 307 333

3.Adres korespondencyjny: Warszawa ul. Towarowa 22

4.e-mail: yoga@sanmarga.pl

5.Adres strony www: www.sanmarga.pl

6.Data rozpoczęcia działalności: czerwiec 2013

7.Rodzaj jogi: Joga Kundalini

8.Ilość nauczycieli: 2

9.Wielkość sali (metry kwadratowe): 220m2, prysznic, hol z kącikiem wypoczynkowym dla uczestników

10.Jakimi pomocami dysponuje szkoła: Maty, koce, krzesła, poduchy do medytacji

11.Rodzaje zajęć jogi (np. sesje tematyczne, kobiece etc.) Kundalini Joga - kombinacja ruchu, oddechu, dźwięku i medytacji przynosząca pozytywne efekty na poziomie fizycznym, emocjonalnym, umysłowym i duchowym.
Każde zajęcia to praca z innym zagadnieniem, przykładowe tematy to witalność i energia, skuteczne działanie i osiąganie celów, lepsza pamięć i klarowny umysł, mocny system nerwowy i zdrowe ciało, poprawa komunikacji i relacji interpersonalnych, sztuka relaksu i wewnętrzny spokój i wiele innych.
Zachęcamy uczestników do zgłaszania swoich tematów, z którymi chcieliby popracować, przyjrzeć się im.
Więcej o Kundalini Jodze i zajęciach tutaj>>>>>

12. Jak po raz pierwszy zetknąłeś /zetknęłaś się z jogą?

Monika Błaszczyk: 16 lat temu zaczynałam od hatha jogi, po wielu latach przyszła ciekawość i potrzeba sięgnięcia po inne techniki jogiczne takie jak dźwięk, mudry, mantry i tu pojawiła się Kundalini Joga i moje wewnętrzne "wow" na pierwszych zajęciach.

Marcin Topolski: Dzięki zainteresowaniom i podróżom miałem okazję pracować z wieloma bardzo znanymi i doświadczonymi nauczycielami, coachami, trenerami, lekarzami, mistrzami sztuk walki, joginami i wieloma innymi. Z początku tematyka rozwoju osobistego była tylko moją pracą, jednak jakiś czas potem zauważyłem że większość nauk, niezależnie od kultury z której się wywodzi, niesie ze sobą uniwersalne prawdy. Zacząłem więc poszukiwać jakiejś uniwersalnej praktyki, która dałaby mi połączenie kilku tematów jednocześnie, czegoś dzięki czemu mógłbym pracować nad sobą wieloaspektowo. Wtedy spotkałem się z Jogą Kundalini. Najpierw były to pojedyncze warsztaty, potem częstsze zajęcia, aż wreszcie regularne lekcje i kurs nauczycielski.

13. Co sprawiło, że kontynuowałeś/aś praktykę?

Monika Błaszczyk: Polubiłam to, ze zajęcia Kundalini Jogi są dynamiczne , urozmaicone i odbywają się przy dźwiękach pięknych mantr. Zaciekawiło mnie i przekonało to, że Kundalini Joga zawiera gotowe zestawy asan, mantr i ćwiczeń oddechowych pracujące z konkretnymi zagadnieniami. Dzięki temu wiem jaki zestaw użyć, gdy potrzebuję więcej energii do działania i jasnego umysłu do podejmowania decyzji, wiem który zestaw przyniesie uspokojenie wzburzonych emocji i spokojny sen, który pomoże na bolący kręgosłup, a który zastosować, gdy chcę dodać sobie odwagi lub pokonać chandrę. Zawsze bardzo lubiłam mieć także wprowadzenie teoretyczne do różnych tematów z zakresu jogi , funkcjonowania człowieka i szeroko pojętego rozwoju osobistego, odnalazłam to na zajęciach KJ.

Marcin Topolski: W jodze Kundalini odnalazłem połączenie wielu praktyk, integralną, wieloaspektową metodę do pracy nad sobą. Według mnie Joga Kundalini nie faworyzuje żadnego z jej aspektów, każde zajęcia są i dla ciała, i dla umysłu, psychiki, emocji i dla ducha. Co więcej Joga Kundalini jest bardzo różnorodna i jednocześnie tak skonstruowana by dać maksimum praktyczności. Bardzo precyzyjnie możesz ukierunkować swoją praktykę na szczególnie ważny dla Ciebie aspekt życia. Dlatego tak bardzo mnie urzekła. Jest wystarczająco silna by wyrzeźbić zdrowe, piękne ciało i mocny system nerwowy. Jednocześnie tak subtelna i elegancka by poradzić sobie z emocjami i wyzwaniami dnia codziennego. Jednym słowem działasz na wielu poziomach, holistycznie. To jedna z niewielu tak uniwersalnych i kompleksowych metod samodoskonalenia. Takie podejście do praktyki gwarantuje dużo szybsze i trwalsze efekty, zmienia nie tylko Ciebie, ale też Twoje podejście do świata i wyzwań, z którymi na co dzień się mierzysz. Skutki uboczne? Piękne, zdrowe ciało ;-)
Poza tym uwielbiam wyzwania. W jodze Kundalini odnalazłem ich bardzo wiele, zarówno natury fizycznej jak i psychicznej. Dzięki specyfice praktyki poprzeczkę zawieszasz na miarę swoich możliwości, jednocześnie motywując się i obserwując swój rozwój.

14. Jakich zmian dokonała joga w Twoim życiu?

Monika Błaszczyk: Z perspektywy czasu widzę, że regularna praktyka Kundalini Jogi "ustawia" mnie tak bym lepiej radziła sobie z wyzwaniami życia i lepiej rozumiała siebie i to dokąd chcę zmierzać i z kim. Czuję i zauważam u siebie większą stabilność emocjonalną, konsekwencję w działaniu i świadomość co jest dla mnie teraz ważne i służy mi.

Marcin Topolski: Jednym z najważniejszych aspektów praktyki jest dla mnie podnoszenie stanu świadomości, poczynając od świadomości własnego ciała, a na świadomości otaczającego nas świata kończąc. Joga Kundalini wniosła odwagę i wdzięk do mojego codziennego życia. Pomaga mi przezwyciężać ograniczenia i doskonalić się nie tylko fizycznie, ale również emocjonalnie i mentalnie. Czasem uczy też pokory i cierpliwości, wykształca zdrową dyscyplinę i wiarę w siebie. Rozwija świadomość i daje możliwość odkrycia swojego pełnego potencjału.

Więcej o naszej jogowej drodze tutaj>>>>>>

15. Kiedy po raz pierwszy pomyślałeś/aś żeby uczyć jogi?

Monika Błaszczyk: od kliku lat chodziło mi to po głowie, a że testy psychologiczne mówiły, że prędzej czy później zostanę nauczycielem, więc nie opierałam się;-))

Marcin Topolski: Zafascynowany praktyką kurs nauczycielski zrobiłem wyłącznie dla siebie. Podczas kursu i po jego zakończeniu zdarzało mi się prowadzić zajęcia dla innych. Spotkałem się z wieloma bardzo pozytywnymi opiniami, zauważyłem też reakcje uczniów. Zdałem sobie sprawę, że daję im bardzo wartościowe doświadczenia, sam czerpiąc ogromną radość z tego, że mogę dzielić się tym, co odkryłem dla siebie.

16. Jak wspominasz początki nauczania ?

Monika Błaszczyk: Wielka radość, wdzięczność i poczucie odpowiedzialności by dawać ludziom możliwość doświadczenia, które im służy najlepiej. I tak jest do dziś.

Marcin Topolski: Trema i poczucie ogromnej odpowiedzialności by jako nauczyciel stanąć na wysokości zadania i dać moim uczniom maksimum doświadczenia, odpowiedniego dla nich. Dziś oczyszczam umysł z niepotrzebnych myśli i prowadzę zajęcia, wiedząc, że to się dzieje niezależnie ode mnie.

17. Co sprawiło, że otworzyłeś/aś szkołę właśnie w tym miejscu?Centrum Jupiter i mieszczący się w nim ośrodek rozwoju Rzeka Życia to miejsce spotkań z nauczycielami z wielu dziedzin szeroko pojmowanego rozwoju osobistego, polubiliśmy to miejsce i jego klimat, sami uczestniczyliśmy w wielu warsztatach. Bardzo ważny dla nas był także wysoki standard sal, w których odbywają się zajęcia, komfortowe warunki dla naszych uczniów, możliwość dojazdu komunikacją miejską oraz łatwego parkowania dla zmotoryzowanych (bezpłatny, strzeżony, duży parking przed budynkiem).

18. Opisz w kilku zdaniach krótką historię Twojej szkoły.Właśnie ją tworzymy... - historię;-))

19. Czy są jakieś szczególne cechy, wyróżniające Twoją szkołę spośród innych szkół jogi?Przekazujemy Jogę Kundalini w sposób praktyczny, zrozumiały i wspierający ludzi w ich codziennym życiu, ich wyzwaniach, dążeniach do celów. Używamy technik rozwijanych przez wieki, jednocześnie dostosowanych do naszego współczesnego, aktywnego trybu życia, obecnych potrzeb i wyzwań. Uczymy jedynie tego, co jest skuteczne i co sprawdziliśmy na sobie. Nie interesuje nas ezoteryka oderwana od rzeczywistości. Wręcz przeciwnie, interesuje nas skuteczne i pomyślne prosperowanie na gruncie prywatnym i zawodowym i z taką intencją wspierania innych na ich drodze uczymy na naszych zajęciach. Zastosowanie w trakcie każdych zajęć ćwiczeń fizycznych, oddechowych, medytacji, relaksu i dźwięku sprawia, że Joga Kundalini ma olbrzymią moc oddziaływania, a nasze zajęcia przebiegają w ciekawy i urozmaicony sposób.

20. Ile osób przychodzi średnio na zajęciaKameralne grupy

21. Na co zwracasz największą uwagę ucząc w swojej szkole?Na bezpieczną, skuteczną i zgodną z przekazem praktykę Jogi Kundalini. Ważny jest dla nas kontakt z uczestnikami zajęć. Po zajęciach zawsze jesteśmy do dyspozycji, chętnie odpowiadamy na pytania, podpowiadamy w zakresie praktyki własnej w domu jeśli jest taka potrzeba.

22 Czym przede wszystkim dzielisz się ze swoimi uczniami? Technikami do pracy z ciałem, umysłem i emocjami, które sami sprawdziliśmy na sobie i okazały się skuteczne i wspierające dla nas. Motywujemy naszych uczniów do pracy nad sobą, do tego by nie poddawali się zbyt łatwo, zarówno na macie jak i w życiu.

Wyszukiwarka Wydarzeń

Organizujesz wydarzenie?
 Dodaj je do naszego kalendarza!

Ludzie Jogi
Polecamy
JOGA SKLEP - Akcesoria do Jogi