Magdalena Karciarz - nauczycielka Vinyasa krama joga, nauczycielka akademicka, bibliotekarka.
Dołącz do nas na
ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA


Magdalena Karciarz - nauczycielka Vinyasa krama joga, nauczycielka akademicka, bibliotekarka.

  • czwartek, 17 marca 2011
Imię i nazwisko: Magdalena Karciarz
Wiek: codziennie inny :) Ostatnia przygoda związana z pytaniem „A ile ty właściwie masz lat? 20 czy 30?” uświadomiła mi, że z jednej strony - schlebiając cichutko mojej kobiecej próżności - fajnie, że ktoś daje mi 20 lat… z drugiej... Na dzień dzisiejszy, przyznaję się, mam 32 lata.
Miasto zamieszkania: Wrocław
Szkoła jogi: Jogosfera.pl
Stopień zaawansowania: intensywnie poszukujący
Technika jogi: obecnie Vinyasa krama joga, zaczynałam od metody B.K.S. Iyengara
Odbyte kursy: Kiedyś usłyszałam, że jeśli nauczyciel przestaje być uczniem, to przestaje być nauczycielem, stąd staram się regularnie brać udział w warsztatach i spotkaniach pokazujące mi inną perspektywę. Dociekliwych odsyłam na stronę www.jogosfera.pl lub www.karciarz.info
Zawód: nauczyciel akademicki, bibliotekarz
Rodzina: wspierająca :)

Magdalena Karciarz

1. Moja przygoda z jogą zaczęła się…

Od nastoletnich marzeń o podróży na wschód. W filmach, książkach, opowieściach pojawiały się opisy joginów, ashramów, magicznych miejsc pachnących kadzidłami itp. Myślałam, że to musi być coś niesamowitego… a po pierwszej sesji asan pomyślałam – to jest coś dla mnie.

2. Postanowiłem (-am) zostać nauczycielem jogi, bo…

Życie tak pokierowało moją drogą. Agnieszka, u której praktykowałam zaproponowała mi prowadzenie zajęć. Spróbowałam i tak zostało na jakiś czas. Cieszę się, że spotkałam na swojej drodze osoby, które wskazują mi kierunek działań, które przynoszą mi tyle frajdy.

3. Lekcja jogi, której nigdy nie zapomnę…

Pozytywna czy negatywna? Ta pierwsza to warsztat z Sharatem Arorą w 2008 roku, który pokazał mi czego mam szukać w swojej praktyce. Był to impuls, który popchnął mnie do samodzielnych poszukiwań. Ta druga… może lepiej nie pamiętać ;)
 
Magdalena Karciarz

4. Nauczyciel, którego najbardziej podziwiam…

Każdego na swój sposób podziwiam, ale w różnych aspektach. Niektórych za to, jak przekazują wiedzę, innych za osobowość, jeszcze innych za ciepło czy inspiracje.

5. Nauczyciel jogi powinien być…

Sobą, a nie udawać wszystkowiedzącą maszynkę do gimnastyki.
 
Magdalena Karciarz

6. U uczniów cenię…

Zaciekawienie, otwartość, uważność

7. Moim uczniom radzę…

O to należy ich zapytać, co z tego mojego gadania wynoszą dla siebie. Jednak gdybym mieli coś szczególnego usłyszeć, to byłby to słowa Ghandiego „Bądź zmianą, którą pragniesz ujrzeć w życiu.”

8. W trakcie moich zajęć największy nacisk kładę na…

Uważność, delikatność prowadzenia ciała w nowe obszary, świadome rozluźnienie.

9. W praktyce jogi najważniejszy jest dla mnie…

Aspekt transformacji umysłu, który zachodzi poprzez pracę z ciałem.

10. Inspiracje czerpię z…

Życia!
Magdalena Karciarz

11. Wierzę w…

Na tym etapie trudno mi jeszcze sformułować swoje credo.

12. Joga jest dla mnie…

Codziennością.

13. Kiedy tracę zapał i mobilizację…

To wiem, że żyję. Gdy ciągle świeci słońce jest przyjemnie ale… jego nadmiar może prowadzić do udaru. Deszcz przynosi orzeźwienie, odżywia. Tak jest i w naszych ludzkich sprawach. Dobrze, gdy nasze działania przynoszą radosne i smaczne owoce. Jednak aby doznać pełni ich smaku potrzeba też zwątpienia, niepokoju, smutku… Wtedy też sięgam po swoje sposoby na „deszczowe” dni. W praktyce jogi pytam o kierunek swojego nauczyciela i osób, z którymi praktykuję.

14. Moje życiowe motto…

Po zastanowieniu… „Bądź zmianą, którą pragniesz ujrzeć w życiu”.

15. Na co dzień oprócz nauczania jogi

Studiuję, pracuję w bibliotece i uczę jak radzić sobie w świecie informacji.
 
Magdalena Karciarz

16. Lubię spędzać wolny czas…

Bez pośpiechu acz aktywnie. Spacer z psem, lenistwo w wannie, wyprawy do parku, w góry, podróże lub wylegiwanie się na fotelu z książką… mogę tak wymieniać jeszcze długo. Każda forma wolnego czasu mnie cieszy jeśli tylko niesie ze sobą przyjemność bytu.

17. Najbardziej lubię jeść…

Z przyjemnością i bez pośpiechu. Świeże posiłki przygotowane z radością i miłością. W czołówce barszcz i naleśniki mojej mamy, ciasto marchewkowe Michaliny i poranną kaszę jaglaną na przeróżne sposoby.

18. Polecam książkę/ film…

Oj miejsca by nie starczyło! Przez moje ręce przewija się tyle książek! Część z nich czytam do deski do deski, część tylko przeglądam. Nie gromadzę jednak książek – chyba, że są mi potrzebne do przygotowania tekstu, zajęć, nauczenia się czegoś. Potem puszczam je w świat, a gromadzenie pozostawiam bibliotekom.

19. Moje miejsce na świecie…

Jeszcze takiego nie odnalazłam ale uwielbiam spędzać czas w przepięknie położonej wiosce gdzie urodził się mój tato… czyli polskie góry.

20. Moja podróż życia…

Odbywam ją codziennie wstając rano z łóżka.
 
Magdalena Karciarz

21. Planuję…

Traktować świat mniej poważnie. :)
 
 
Opublikuj na:
  
kalendarium wydarzeń
Poprzednie
Grudnia 2020
Następne
PWŚCPSN
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031 
pokaż wszystkie
więcej
pokaż wszystkie
Partnerskie szkoły jogi
  

Partnerzy portalu
ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA

  
Joga Portal - Pierwszy, ogólnopolski serwis joga-joga.pl - Kraków - Poznań - Wrocław - Trójmiasto - Lublin
Wakacje z joga, wakacyjne kursy jogi oraz wyjazdy organizowane przez szkoły Jogi z całej Polski. Wyszukiwarka szkół jogi: Kraków, Poznań, Wrocław, Trójmiasto, Lublin a także wiele innych miast z całej Polski. Pozycje jogi, joga na DVD, książki o jodze,joga-sklep, forum a także medytacja, ajurweda, kursy rozwoju oraz masaż tajski. Najnowsze wydarzenia, pytania oraz odpoweidzi, wywiady oraz joga w ciąży i joga dla dzieci - Indie i joga w Indiach a także abc jogi i wakacje z jogą podróżowanie po Azji
LikeSoft