Magdalena Karciarz - nauczycielka Vinyasa krama joga, nauczycielka akademicka, bibliotekarka.
Doł±cz do nas na
ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA


Magdalena Karciarz - nauczycielka Vinyasa krama joga, nauczycielka akademicka, bibliotekarka.

  • czwartek, 17 marca 2011
Imię i nazwisko: Magdalena Karciarz
Wiek: codziennie inny :) Ostatnia przygoda zwi±zana z pytaniem „A ile ty wła¶ciwie masz lat? 20 czy 30?” u¶wiadomiła mi, że z jednej strony - schlebiaj±c cichutko mojej kobiecej próżno¶ci - fajnie, że kto¶ daje mi 20 lat… z drugiej... Na dzień dzisiejszy, przyznaję się, mam 32 lata.
Miasto zamieszkania: Wrocław
Szkoła jogi: Jogosfera.pl
Stopień zaawansowania: intensywnie poszukuj±cy
Technika jogi: obecnie Vinyasa krama joga, zaczynałam od metody B.K.S. Iyengara
Odbyte kursy: Kiedy¶ usłyszałam, że je¶li nauczyciel przestaje być uczniem, to przestaje być nauczycielem, st±d staram się regularnie brać udział w warsztatach i spotkaniach pokazuj±ce mi inn± perspektywę. Dociekliwych odsyłam na stronę www.jogosfera.pl lub www.karciarz.info
Zawód: nauczyciel akademicki, bibliotekarz
Rodzina: wspieraj±ca :)

Magdalena Karciarz

1. Moja przygoda z jog± zaczęła się…

Od nastoletnich marzeń o podróży na wschód. W filmach, ksi±żkach, opowie¶ciach pojawiały się opisy joginów, ashramów, magicznych miejsc pachn±cych kadzidłami itp. My¶lałam, że to musi być co¶ niesamowitego… a po pierwszej sesji asan pomy¶lałam – to jest co¶ dla mnie.

2. Postanowiłem (-am) zostać nauczycielem jogi, bo…

Życie tak pokierowało moj± drog±. Agnieszka, u której praktykowałam zaproponowała mi prowadzenie zajęć. Spróbowałam i tak zostało na jaki¶ czas. Cieszę się, że spotkałam na swojej drodze osoby, które wskazuj± mi kierunek działań, które przynosz± mi tyle frajdy.

3. Lekcja jogi, której nigdy nie zapomnę…

Pozytywna czy negatywna? Ta pierwsza to warsztat z Sharatem Aror± w 2008 roku, który pokazał mi czego mam szukać w swojej praktyce. Był to impuls, który popchn±ł mnie do samodzielnych poszukiwań. Ta druga… może lepiej nie pamiętać ;)
 
Magdalena Karciarz

4. Nauczyciel, którego najbardziej podziwiam…

Każdego na swój sposób podziwiam, ale w różnych aspektach. Niektórych za to, jak przekazuj± wiedzę, innych za osobowo¶ć, jeszcze innych za ciepło czy inspiracje.

5. Nauczyciel jogi powinien być…

Sob±, a nie udawać wszystkowiedz±c± maszynkę do gimnastyki.
 
Magdalena Karciarz

6. U uczniów cenię…

Zaciekawienie, otwarto¶ć, uważno¶ć

7. Moim uczniom radzę…

O to należy ich zapytać, co z tego mojego gadania wynosz± dla siebie. Jednak gdybym mieli co¶ szczególnego usłyszeć, to byłby to słowa Ghandiego „B±dĽ zmian±, któr± pragniesz ujrzeć w życiu.”

8. W trakcie moich zajęć największy nacisk kładę na…

Uważno¶ć, delikatno¶ć prowadzenia ciała w nowe obszary, ¶wiadome rozluĽnienie.

9. W praktyce jogi najważniejszy jest dla mnie…

Aspekt transformacji umysłu, który zachodzi poprzez pracę z ciałem.

10. Inspiracje czerpię z…

Życia!
Magdalena Karciarz

11. Wierzę w…

Na tym etapie trudno mi jeszcze sformułować swoje credo.

12. Joga jest dla mnie…

Codzienno¶ci±.

13. Kiedy tracę zapał i mobilizację…

To wiem, że żyję. Gdy ci±gle ¶wieci słońce jest przyjemnie ale… jego nadmiar może prowadzić do udaru. Deszcz przynosi orzeĽwienie, odżywia. Tak jest i w naszych ludzkich sprawach. Dobrze, gdy nasze działania przynosz± radosne i smaczne owoce. Jednak aby doznać pełni ich smaku potrzeba też zw±tpienia, niepokoju, smutku… Wtedy też sięgam po swoje sposoby na „deszczowe” dni. W praktyce jogi pytam o kierunek swojego nauczyciela i osób, z którymi praktykuję.

14. Moje życiowe motto…

Po zastanowieniu… „B±dĽ zmian±, któr± pragniesz ujrzeć w życiu”.

15. Na co dzień oprócz nauczania jogi

Studiuję, pracuję w bibliotece i uczę jak radzić sobie w ¶wiecie informacji.
 
Magdalena Karciarz

16. Lubię spędzać wolny czas…

Bez po¶piechu acz aktywnie. Spacer z psem, lenistwo w wannie, wyprawy do parku, w góry, podróże lub wylegiwanie się na fotelu z ksi±żk±… mogę tak wymieniać jeszcze długo. Każda forma wolnego czasu mnie cieszy je¶li tylko niesie ze sob± przyjemno¶ć bytu.

17. Najbardziej lubię je¶ć…

Z przyjemno¶ci± i bez po¶piechu. ¦wieże posiłki przygotowane z rado¶ci± i miło¶ci±. W czołówce barszcz i nale¶niki mojej mamy, ciasto marchewkowe Michaliny i porann± kaszę jaglan± na przeróżne sposoby.

18. Polecam ksi±żkę/ film…

Oj miejsca by nie starczyło! Przez moje ręce przewija się tyle ksi±żek! Czę¶ć z nich czytam do deski do deski, czę¶ć tylko przegl±dam. Nie gromadzę jednak ksi±żek – chyba, że s± mi potrzebne do przygotowania tekstu, zajęć, nauczenia się czego¶. Potem puszczam je w ¶wiat, a gromadzenie pozostawiam bibliotekom.

19. Moje miejsce na ¶wiecie…

Jeszcze takiego nie odnalazłam ale uwielbiam spędzać czas w przepięknie położonej wiosce gdzie urodził się mój tato… czyli polskie góry.

20. Moja podróż życia…

Odbywam j± codziennie wstaj±c rano z łóżka.
 
Magdalena Karciarz

21. Planuję…

Traktować ¶wiat mniej poważnie. :)
 
 
Opublikuj na:
  
kalendarium wydarzeń
Poprzednie
Lipca 2021
Następne
PW¦CPSN
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 
pokaż wszystkie
więcej
pokaż wszystkie
Partnerskie szkoły jogi
  

Partnerzy portalu
ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA

  
Joga Portal - Pierwszy, ogólnopolski serwis joga-joga.pl - Kraków - Poznań - Wrocław - Trójmiasto - Lublin
Wakacje z joga, wakacyjne kursy jogi oraz wyjazdy organizowane przez szkoły Jogi z całej Polski. Wyszukiwarka szkół jogi: Kraków, Poznań, Wrocław, Trójmiasto, Lublin a także wiele innych miast z całej Polski. Pozycje jogi, joga na DVD, ksi±żki o jodze,joga-sklep, forum a także medytacja, ajurweda, kursy rozwoju oraz masaż tajski. Najnowsze wydarzenia, pytania oraz odpoweidzi, wywiady oraz joga w ci±ży i joga dla dzieci - Indie i joga w Indiach a także abc jogi i wakacje z jog± podróżowanie po Azji
LikeSoft