Co jogini s±dz± o... pracy w korporacji
Doł±cz do nas na
ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA


Co jogini s±dz± o... pracy w korporacji

  • czwartek, 28 lipca 2016
  • autor: Anna Jędruch
Jedni na ni± narzekaj±, inni wręcz przeciwnie. Zapytali¶my joginów, co s±dz± o pracy w korporacji. Do której z tych grup należ±? Przekonajcie się sami w kolejnej czę¶ci cyklu "Co jogini s±dz± o...". 
Korporacja zaczyna się na głowie, je¶li uwolnisz my¶li to tylko praca, która nie ma na Ciebie wpływu. Mała firma/duża korporacja - to nie ma znaczenia, ważny jest stan umysłu.
Krzysztof, Kraków
 
Sama praca to jedno, drug± rzecz± jest towarzysz±cy jej styl życia - siedz±cy i bez ruchu. Można sobie z tym poradzić, wprowadzaj±c trochę "biurowej jogi" do naszego open space'a. 
Zuza, Kraków
 
Praca w korporacji? Wydaje mi się, że dla młodego człowieka to pewna perspektywa. Perspektywa dobrego zarobku i lepszego startu w życie. Nigdy jednak nie pracowałem w korporacji i nie wydaje mi się, aby było to zajęcie dla mnie, czy dla osób o podobnej do mojej filozofii. Ta praca do niczego nie prowadzi w dłuższej perspektywie, polega na mechanicznym i powtarzalnym wykonywaniu dzień w dzień tych samych czynno¶ci. Ludzie pracuj±cy w ten sposób szybko wypalaj± się zawodowo, s± sfrustrowani. Popadaj± w rutynę i staj± się nieszcze¶liwi. Ja nie mógłbym tak pracować, nawet pomimo atrakcyjnych warunków wynagrodzenia. Wykonuje wolny zawód i jestem samozatrudniony, to pozawala mi dopasować wykonywane przeze mnie czynno¶ci do mojego cyklu dobowego oraz nastroju – nie zmuszam się do pracy je¶li mam gorszy dzień, bo na pewno efektywno¶ć takiej pracy byłaby niska, a póĽniej trzeba byłoby jeszcze poprawiać :) Taka praca daje mi poczucie wolno¶ci, swobody, pewnego rodzaju zadowolenie i poczucie, że panuje nad swoim życiem i robię to, co uważam za słuszne. W moim mniemaniu praca w korporacji jest zupełnym przeciwieństwem do tego, co robię ja.
Józef, Gdańsk
Korpo
 
Praca w korporacji? To nie dla mnie. Choć doceniam j± jak każd± inn± pracę, to nie przekonuje mnie powtarzalno¶ć i przewidywalno¶ć tego, co wydarzy się następnego dnia. Społeczno¶ć pracowników kojarzy mi się ze społeczno¶ci± szkoln±. Wspólne obiady, wyjazdy... generalnie wspólny socjal do mnie nie trafia. Wolę działać indywidualnie, z ludĽmi - ale na własn± rękę.
Zuza, Kraków
 
 „Korpo” na etapie życia, kiedy głowa jest nabita ambicjami, a wokół żadnych zobowi±zań, brzmi dla niektórych jak spełnienie marzeń. Ale zderzenie z rzeczywisto¶ci±, gdzie jeste¶my tylko maleńkim trybikiem cało¶ci, gdzie na nasze miejsce jest kolejnych siedmiu wspaniałych, gdzie człowieka "przewalcuj±" parciem na wynik, na skuteczno¶ć, gdzie wycisn± wszystkie soki, jak z cytryny i to wci±ż za mało – powoduj±, że tak wiele osób ma syndrom wypalenia i potrafi± w jednym momencie rzucić wszystko, na rzecz wolno¶ci. Dla jogina wolno¶ć, niezależno¶ć, przestrzeń, swoboda działania, spokój, bez parcia na wynik to warto¶ci do których d±ży i "łapie" w¶ród codziennych trosk i zawirowań, a w korporacji o nie ciężko. Ciężko być sob±, wyrażać to, co się czuje, co my¶li. W korporacji musimy dostosować się do cało¶ci, nawet je¶li jest to niezgodne z naszymi ideami, czy warto¶ciami, na rzecz tego tworu. My¶lę, że jest to ciężka praca, z wieloma wyrzeczeniami siebie samego. I je¶li jeste¶my tego ¶wiadomi, jest to do zniesienia, je¶li nie - to prędzej czy póĽniej staniemy się nieszczę¶liwymi ludĽmi. Oczywi¶cie, to zupełnie subiektywne spostrzeżenia. Nie jestem pracownikiem korporacji i obym nigdy nie musiała zasilać żadnej swoj± energi±:)
Paulina, Bolesławiec
 
Opublikuj na:
  
kalendarium wydarzeń
Poprzednie
Czerwca 2021
Następne
PW¦CPSN
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930 
pokaż wszystkie
więcej
pokaż wszystkie
Partnerskie szkoły jogi
  

Partnerzy portalu
ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA

  
Joga Portal - Pierwszy, ogólnopolski serwis joga-joga.pl - Kraków - Poznań - Wrocław - Trójmiasto - Lublin
Wakacje z joga, wakacyjne kursy jogi oraz wyjazdy organizowane przez szkoły Jogi z całej Polski. Wyszukiwarka szkół jogi: Kraków, Poznań, Wrocław, Trójmiasto, Lublin a także wiele innych miast z całej Polski. Pozycje jogi, joga na DVD, ksi±żki o jodze,joga-sklep, forum a także medytacja, ajurweda, kursy rozwoju oraz masaż tajski. Najnowsze wydarzenia, pytania oraz odpoweidzi, wywiady oraz joga w ci±ży i joga dla dzieci - Indie i joga w Indiach a także abc jogi i wakacje z jog± podróżowanie po Azji
LikeSoft