Co jogini sądzą o... pracy w korporacji
Dołącz do nas na
ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA


Co jogini sądzą o... pracy w korporacji

  • czwartek, 28 lipca 2016
  • autor: Anna Jędruch
Jedni na nią narzekają, inni wręcz przeciwnie. Zapytaliśmy joginów, co sądzą o pracy w korporacji. Do której z tych grup należą? Przekonajcie się sami w kolejnej części cyklu "Co jogini sądzą o...". 
Korporacja zaczyna się na głowie, jeśli uwolnisz myśli to tylko praca, która nie ma na Ciebie wpływu. Mała firma/duża korporacja - to nie ma znaczenia, ważny jest stan umysłu.
Krzysztof, Kraków
 
Sama praca to jedno, drugą rzeczą jest towarzyszący jej styl życia - siedzący i bez ruchu. Można sobie z tym poradzić, wprowadzając trochę "biurowej jogi" do naszego open space'a. 
Zuza, Kraków
 
Praca w korporacji? Wydaje mi się, że dla młodego człowieka to pewna perspektywa. Perspektywa dobrego zarobku i lepszego startu w życie. Nigdy jednak nie pracowałem w korporacji i nie wydaje mi się, aby było to zajęcie dla mnie, czy dla osób o podobnej do mojej filozofii. Ta praca do niczego nie prowadzi w dłuższej perspektywie, polega na mechanicznym i powtarzalnym wykonywaniu dzień w dzień tych samych czynności. Ludzie pracujący w ten sposób szybko wypalają się zawodowo, są sfrustrowani. Popadają w rutynę i stają się nieszcześliwi. Ja nie mógłbym tak pracować, nawet pomimo atrakcyjnych warunków wynagrodzenia. Wykonuje wolny zawód i jestem samozatrudniony, to pozawala mi dopasować wykonywane przeze mnie czynności do mojego cyklu dobowego oraz nastroju – nie zmuszam się do pracy jeśli mam gorszy dzień, bo na pewno efektywność takiej pracy byłaby niska, a później trzeba byłoby jeszcze poprawiać :) Taka praca daje mi poczucie wolności, swobody, pewnego rodzaju zadowolenie i poczucie, że panuje nad swoim życiem i robię to, co uważam za słuszne. W moim mniemaniu praca w korporacji jest zupełnym przeciwieństwem do tego, co robię ja.
Józef, Gdańsk
Korpo
 
Praca w korporacji? To nie dla mnie. Choć doceniam ją jak każdą inną pracę, to nie przekonuje mnie powtarzalność i przewidywalność tego, co wydarzy się następnego dnia. Społeczność pracowników kojarzy mi się ze społecznością szkolną. Wspólne obiady, wyjazdy... generalnie wspólny socjal do mnie nie trafia. Wolę działać indywidualnie, z ludźmi - ale na własną rękę.
Zuza, Kraków
 
 „Korpo” na etapie życia, kiedy głowa jest nabita ambicjami, a wokół żadnych zobowiązań, brzmi dla niektórych jak spełnienie marzeń. Ale zderzenie z rzeczywistością, gdzie jesteśmy tylko maleńkim trybikiem całości, gdzie na nasze miejsce jest kolejnych siedmiu wspaniałych, gdzie człowieka "przewalcują" parciem na wynik, na skuteczność, gdzie wycisną wszystkie soki, jak z cytryny i to wciąż za mało – powodują, że tak wiele osób ma syndrom wypalenia i potrafią w jednym momencie rzucić wszystko, na rzecz wolności. Dla jogina wolność, niezależność, przestrzeń, swoboda działania, spokój, bez parcia na wynik to wartości do których dąży i "łapie" wśród codziennych trosk i zawirowań, a w korporacji o nie ciężko. Ciężko być sobą, wyrażać to, co się czuje, co myśli. W korporacji musimy dostosować się do całości, nawet jeśli jest to niezgodne z naszymi ideami, czy wartościami, na rzecz tego tworu. Myślę, że jest to ciężka praca, z wieloma wyrzeczeniami siebie samego. I jeśli jesteśmy tego świadomi, jest to do zniesienia, jeśli nie - to prędzej czy później staniemy się nieszczęśliwymi ludźmi. Oczywiście, to zupełnie subiektywne spostrzeżenia. Nie jestem pracownikiem korporacji i obym nigdy nie musiała zasilać żadnej swoją energią:)
Paulina, Bolesławiec
 
Opublikuj na:
  
kalendarium wydarzeń
Poprzednie
Marca 2021
Następne
PWŚCPSN
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031 
pokaż wszystkie
więcej
pokaż wszystkie
Partnerskie szkoły jogi
  

Partnerzy portalu
ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA

  
Joga Portal - Pierwszy, ogólnopolski serwis joga-joga.pl - Kraków - Poznań - Wrocław - Trójmiasto - Lublin
Wakacje z joga, wakacyjne kursy jogi oraz wyjazdy organizowane przez szkoły Jogi z całej Polski. Wyszukiwarka szkół jogi: Kraków, Poznań, Wrocław, Trójmiasto, Lublin a także wiele innych miast z całej Polski. Pozycje jogi, joga na DVD, książki o jodze,joga-sklep, forum a także medytacja, ajurweda, kursy rozwoju oraz masaż tajski. Najnowsze wydarzenia, pytania oraz odpoweidzi, wywiady oraz joga w ciąży i joga dla dzieci - Indie i joga w Indiach a także abc jogi i wakacje z jogą podróżowanie po Azji
LikeSoft