Co jogini s±dz± o … grach komputerowych?
Doł±cz do nas na
ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA


Co jogini s±dz± o … grach komputerowych?

  • poniedziałek, 23 maja 2016
  • autor: Anna Jędruch
Rosn±ca od lat osiemdziesi±tych popularno¶ć komputerów osobistych spowodowała ogromny postęp rozwoju gier komputerowych. Gry w pewnym sensie ł±cz± w sobie to, co niesie ze sob± literatura i film, a także posiadaj± swoje specyficzne cechy – stanowi± wyzwanie dla użytkownika, który musi nauczyć się tworzyć pewne strategie. Wpływ gier komputerowych na psychikę gracza wzbudza w¶ród naukowców kontrowersje. Mówi się zarówno o ich pozytywnym, jak i negatywnym wpływie. Niektórzy wskazuj± na ich edukacyjny, a nawet terapeutyczny wpływ, inni ostrzegaj±, że mog± powodować oderwanie od rzeczywisto¶ci. Co o grach komputerowych my¶l± Jogini?
 
Z tego co zd±żyłem się zorientować, dzisiejsze gry komputerowe s± zrobione w mistrzowski sposób. Wykreowane ¶wiaty potrafi± być naprawdę miłe dla oka i szczerze podziwiam osi±gnięcia najnowszej grafiki. Wierzę, że dla niektórych mog± okazać się bardzo immersyjne, co jestem w stanie zrozumieć, jednakże ja nigdy nie poczułem potrzeby, aby się w nie bardziej zagłębiać.
Bartek, Kraków
Gry komputerowe mi nie przeszkadzaj±, niektóre fascynuj± mnie fabuł±. Nie zaczynam grać, bo się boję, że się wci±gnę i przepadnę. Dlatego też większo¶ć mojej wiedzy na temat gier pochodzi od mojego narzeczonego - zapalonego gracza. Nasłuchałam się na temat WiedĽmina oraz Dark Souls - podobno wykreowane ¶wiaty s± fenomenalne, bardzo rozwinięte i posiadaj± własn± mitologię. Parę lat temu przesiedziałam jaki¶ długi weekend przy Bitwie o ¦ródziemie.
Zuza, Kraków
Wolę ucieczkę w głębok± wyobraĽnię.
Krzysztof, Kraków
 
Nie mam zdania, sam nie jestem graczem. [Po chwili zastanowienia:] Gry komputerowe to taka sama forma ucieczki, jak joga lub alkohol, a czy dobra? Znam przypadki Joginów którzy id± w praktykę za mocno i na ¶lepo. Takie mamy społeczeństwo.
Andrzej, Katowice
 
Gry komputerowe? - Niewiele wiem w tym temacie. W dzieciństwie lubiłam czasem po¶lęczeć przed grami starszego brata. Wiem, że gry komputerowe to nie zawsze bezwarto¶ciowy pożeracz czasu, ale jeszcze tego nie przetestowałam.
Zuza, Kraków
 
Osobi¶cie nie korzystam z takiej formy relaksu czy rozrywki, tym bardziej ciężko mi się wypowiedzieć na temat gier. My¶lę jednak, że w życiu nie można być radykałem... Je¶li kto¶ korzysta z dzisiejszych "dobrodziejstw" z umiarem i nie po¶więca życia na kolejne „levele”, to czemu nie. Jogini d±ż± przecież do osi±gania harmonii z otaczaj±c± rzeczywisto¶ci±, więc je¶li jest ni± również komputer, gry itd., trzeba i z tym się oswajać. Nie mogłabym jednak tej metody polecać jako sposobu na chwilę wytchnienia. Generalnie trudne pytanie, więc tym bardziej odpowiedĽ subiektywna.
Paulina, Bolesławiec
baner fb
baner sklep
Opublikuj na:
  
kalendarium wydarzeń
Poprzednie
Czerwca 2021
Następne
PW¦CPSN
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930 
pokaż wszystkie
więcej
pokaż wszystkie
Partnerskie szkoły jogi
  

Partnerzy portalu
ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA

  
Joga Portal - Pierwszy, ogólnopolski serwis joga-joga.pl - Kraków - Poznań - Wrocław - Trójmiasto - Lublin
Wakacje z joga, wakacyjne kursy jogi oraz wyjazdy organizowane przez szkoły Jogi z całej Polski. Wyszukiwarka szkół jogi: Kraków, Poznań, Wrocław, Trójmiasto, Lublin a także wiele innych miast z całej Polski. Pozycje jogi, joga na DVD, ksi±żki o jodze,joga-sklep, forum a także medytacja, ajurweda, kursy rozwoju oraz masaż tajski. Najnowsze wydarzenia, pytania oraz odpoweidzi, wywiady oraz joga w ci±ży i joga dla dzieci - Indie i joga w Indiach a także abc jogi i wakacje z jog± podróżowanie po Azji
LikeSoft