Co jogini sadz± o..... alkoholu?
Doł±cz do nas na
ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA


Co jogini sadz± o..... alkoholu?

  • wtorek, 17 wrzeďż˝nia 2013
Alkohol. Niewinne reklamy trunków wyskokowych towarzysz± nam na każdym kroku, ostatnio zaopatrzone coraz czę¶ciej w slogany typu: "pij odpowiedzialnie", "nie pij w ci±ży", "nie pij jak kierujesz" etc. Prawie jak Bill Clinton - pal bez zaci±gania się;) Ciekawe, co o alkoholu s±dz± jogini ? Prezentujemy różne ciekawe wypowiedzi:
 
Zaczynamy od autorytetów: 104 letni yogi z Indii zapytany o alkohol odpowiedział tak...
W Indiach z Akademi± Asan. Czę¶ć III Goa
Podczas wyprawy do Indii z Akademi± Asan 104 letni jogin zapytany o alkohol udzielił nam takiej odpowiedzi:
 OdpowiedĽ jest prosta, jak chcesz umrzeć szybciej –pij.
Pokazuje zdjęcie rodzinne i swojego najmłodszego spo¶ród swoich siedmiu synów - u¶miechnięty 30-40 latek z w±sami– On już nie żyje, za dużo pił i palił – otwarcie wyznaje staruszek.
 A co s±dz± na ten temat nasi krajowi jogini ?
 ZA:
 Hali La IV, Facebook - "Joga to wiedza , więc trzeba wiedzieć kiedy i w jakich ilo¶ciach można korzystać z używek ... udawać że ich nie ma jest co najmniej ryzykowne"
 Marta, Facebook - " Wszystko dla ludzi. Rozumnych, ¶wiadomych ludzi. Od czasu do czasu dla przyjemno¶ci, z głow± ,dobre winko - pewnie:)"
 Ewa, Facebook - " Nie my¶lę, a okazjonalnie spożywam w niewielkich ilo¶ciach :)"
 Karolina, 14 lat praktyki, Warszawa - "Nie widzę sprzeczno¶ci między jog± a alkoholem, o ile we wszystkim, tak w ćwiczeniach, jak i używkach, zachowujemy umiar i zdrowy rozs±dek. my¶lę, że do chwili, w której żadna czę¶ć mojego życia nie przysłania innych, zachowuję równowagę. Lubię wino"
 
PRZECIW:
 Marcin EM, Facebook - "..o alkoholu nie my¶l±!"
 Kasia, Facebook - "Jak kto¶ wstaje 6 dni w tygodniu o 4.30 żeby mieć czas na praktykę zanim wszyscy w domu wstan±, to o alkoholu trudno nawet pomy¶leć ;)."
 Elżbieta, Facebook - "Życie bez alkoholu jest piękniejsze"
 Beata, Facebook - "Dla mnie może nie istnieć"
 Beata, 7 lat praktyki, Warszawa - "¦wiadomo¶ć- upojenie bezalkoholowe."
 Robert, 6 lat praktyki, Bydgoszcz - "Alkohol, Hmm, Legalny narkotyk"
 Marcin, 2 lata praktyki, ŁódĽ- "Alkoholu już nie piję. Rzuciłem całkowicie mniej więcej w tym samym czasie, kiedy rozpocz±łem praktyki. Z jednej strony można s±dzić, że joga mi pomogła ale z drugiej strony patrzę na moje zmiany w szerszym aspekcie"
 Monika, 12 lat praktyki, Warszawa- "Joga i alkohol totalnie nie id± ze sob± w parze. Joga to oczyszczenie, ¶wiadomo¶ć własnego ciała, my¶li i zachowań. Stan po alkoholu, to zupełne jej przeciwieństwo. Wypacza my¶lenie, osłabia ciało i ducha, zamyka drogę do o¶wiecenia i jedno¶ci z Kosmosem"
 Je¶li chcesz podzielić się swoimi spostrzeżeniami możesz napisać na Facebooku: https://www.facebook.com/photo.php?fbid=721220154570419&set=a.556109704414799.149502.167638809928559&type=1&theater
Lub wysłać do nas anonimowy mail: sondaz.php?id=27
Opublikuj na:
  
kalendarium wydarzeń
Poprzednie
Lipca 2021
Następne
PW¦CPSN
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 
pokaż wszystkie
więcej
pokaż wszystkie
Partnerskie szkoły jogi
  

Partnerzy portalu
ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA

  
Joga Portal - Pierwszy, ogólnopolski serwis joga-joga.pl - Kraków - Poznań - Wrocław - Trójmiasto - Lublin
Wakacje z joga, wakacyjne kursy jogi oraz wyjazdy organizowane przez szkoły Jogi z całej Polski. Wyszukiwarka szkół jogi: Kraków, Poznań, Wrocław, Trójmiasto, Lublin a także wiele innych miast z całej Polski. Pozycje jogi, joga na DVD, ksi±żki o jodze,joga-sklep, forum a także medytacja, ajurweda, kursy rozwoju oraz masaż tajski. Najnowsze wydarzenia, pytania oraz odpoweidzi, wywiady oraz joga w ci±ży i joga dla dzieci - Indie i joga w Indiach a także abc jogi i wakacje z jog± podróżowanie po Azji
LikeSoft