Marta Steiner- joginka potrzebuje Twojej pomocy.
Doł±cz do nas na
ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA


Marta Steiner- joginka potrzebuje Twojej pomocy.

  • poniedziałek, 30 czerwca 2014
  • autor: Wiktor Morgulec
Marta została nagle całkowicie sparaliżowana zapadaj±c na bardzo groĽna i rzadko występuj±ca chorobę ponad półtora roku temu. Od 2 miesięcy trwa w ¶rodowisku joginów i nie tylko zbiórka pieniędzy na pomoc w powrocie do zdrowia i rehabilitacji Marty. Dzięki  Waszej ofiarno¶ci i solidarno¶ci zebrano już 8908 zł ! I Ty możesz pomóc Marcie wpłacaj±c pieni±dze na specjalne konto Fundacji Sedeka.
Marta Steiner
Wychowywała syna, zrobiła doktorat. Praca nad ksi±żk± o chińskim teatrze „Chiński teatr xiqu”, która miała się stać podstaw± jej habilitacji, trwała 10 lat.
P1012995 (Kopiowanie)
Marta z Maxem
 
W grudniu 2012, tuż przed ukazaniem się ksi±żki, zapadła na zespół Guillaina-Barrégo. Bardzo rzadko występuj±c± i niezwykle groĽn± chorobę, która w ci±gu kilku godzin od ataku doprowadziła do całkowitego paraliżu ciała.
Kilka miesięcy trwała walka o to, by Marta w ogóle przeżyła. Spędziła ponad rok w klinice rehabilitacyjnej pod Berlinem. Od kilku miesięcy może już oddychać bez respiratora i samodzielnie je¶ć, ale nadal ma bezwładne ręce i nogi. Odczuwa nieustannie silny ból. Paradoksalnie – to dobrze – bo oznacza, że nie wszystko jeszcze stracone, że system nerwowy odbudowuje się.
Marta jest teraz w Berlinie w specjalnym zakładzie ze stał± obsług± pielęgniarsk±, pod dobr± opiek± rodziny i przyjaciół. Jednak niezbędna jest rehabilitacja dużo bardziej intensywna, niż to, co możemy jej zapewnić dzisiaj.
Marta Steiner
Marta z mężem Jensem -Wakacje z jog± w Podd±biu 2012

Marta Steiner joga_2008 (Kopiowanie)
Zwracamy się z ogromn± pro¶b± do osób praktykuj±cych jogę o pomoc w sfinansowaniu Marcie rehabilitacji. Zostało założone specjalne konto w Fundacji Sedeka. Pieni±dze wpłacane na to konto będ± przeznaczone na rehabilitację Marty.
wiktor„Martę znam osobi¶cie od ponad 7 lat. Wraz mężem i synkiem Maxem regularnie uczestniczyli wyjazdach organizowanych przez Akademię Asan. Na pocz±tku 2013 Jens- m±ż Marty odwołał zaplanowany wyjazd. Wtedy dowiedziałem się, co przydarzyło się Marcie. Pełna energii, bardzo dbaj±ca o zdrowie swoje i swoich bliskich, zaawansowana w praktyce joginka w jednej chwili stała się sparaliżowan±, przykut± do łóżka, cierpi±c± osob±. Gdy odwiedzili¶my wraz z żon± Martę w klinice zdałem sobie sprawę z powagi sytuacji. Ale pomimo tego dramatycznego położenia wyczułem w Marcie wolę walki, życia, zmiany. Gdy kolejny raz po kilku miesi±cach j± odwiedzili¶my oddychała już samodzielnie, z ogromn± determinacj± nie bacz±c na wielki ból poddawała się ćwiczeniom rehabilitacyjnym. W jej położeniu tylko regularne ćwiczenia rehabilitacyjne mog± pomóc.
 
Wspólnymi siłami z rodzin± i przyjaciółmi Marty udało się zorganizować zbiórkę pieniędzy na pomoc Marcie.
Zwracam się do wszystkich jogicznych przyjaciół bliskich i dalszych z pro¶b± o pomoc. Takie nieszczę¶cie może przydarzyć się każdemu i solidarne wsparcie jest wtedy nieocenione. Każda złotówka się liczy, wpłacaj±c nawet bardzo niewielk± kwotę -kilka złotych przy dużej ilo¶ci wpłat- daje to duży efekt.”
Wiktor Morgulec- dyplomowany nauczyciel jogi.
Intencja powrotu Marty do zdrowia towarzyszyła wykonaniu 108 powitań słońca podczas II Górskiego Maratonu Jogi. 30-31 sierpnia w Wierchomli. https://maratonjogi.pl/marta-steiner-pomoc/
Fundacja Sedeka
ul. Grzybowska 4 lok. 211, 00-131 Warszawa
nr konta: 57 1030 1508 0000 0008 1669 1028
TYTUŁ PRZELEWU musi zawierać DOKŁADNIE następuj±cy numer i cały tekst:
 10324- Grupa OPP – Marta Steiner, zbiórka publiczna
PRZELEW Z ZAGRANICY:
należy podać KOD SWIFT( BIC ) następuj±cy: CITIPLPX oraz poprzedzić nr rachunku literami: PL
WZÓR: Fundacja Sedeka
ul. Grzybowska 4 lok. 211, 00-131 Warszawa
nr konta:PL 57 1030 1508 0000 0008 1669 1028
BIC ( SWIFT ): CITIPLPX
TYTUŁ PRZELEWU musi zawierać DOKŁADNIE następuj±cy numer i cały tekst:
10324- Grupa OPP – Marta Steiner, zbiorka publiczna
Doł±cz do akcji na FACEBOOKU ( udostępnij , zapro¶ znajomych ): https://www.facebook.com/events/1406658586290583/

Więcej na maratonjogi.pl
Opublikuj na:
  
kalendarium wydarzeń
Poprzednie
Czerwca 2021
Następne
PW¦CPSN
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930 
pokaż wszystkie
więcej
pokaż wszystkie
Partnerskie szkoły jogi
  

Partnerzy portalu
ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA

  
Joga Portal - Pierwszy, ogólnopolski serwis joga-joga.pl - Kraków - Poznań - Wrocław - Trójmiasto - Lublin
Wakacje z joga, wakacyjne kursy jogi oraz wyjazdy organizowane przez szkoły Jogi z całej Polski. Wyszukiwarka szkół jogi: Kraków, Poznań, Wrocław, Trójmiasto, Lublin a także wiele innych miast z całej Polski. Pozycje jogi, joga na DVD, ksi±żki o jodze,joga-sklep, forum a także medytacja, ajurweda, kursy rozwoju oraz masaż tajski. Najnowsze wydarzenia, pytania oraz odpoweidzi, wywiady oraz joga w ci±ży i joga dla dzieci - Indie i joga w Indiach a także abc jogi i wakacje z jog± podróżowanie po Azji
LikeSoft