10 sławnych mężczyzn, którzy praktykuj± jogę.
Doł±cz do nas na
ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA


10 sławnych mężczyzn, którzy praktykuj± jogę.

  • ¶roda, 11 listopada 2015
  • autor: Justyna Moćko
Amerykańscy, angielscy aktorzy, piosenkarze również praktykuj± jogę i często fotografuj± się z mat± do jogi. Przedstawiamy 10 tych najsłynniejszych bohaterów kinowej i masowej wyobraĽni. ;-) Mam nadzieję kiedy¶ stworzyć tak± polsk± listę;-) 
 10 sławnych mężczyzn, którzy praktykuj± jogę.
1) Robert Downey Junior
Na dużym ekranie zaczynał od ról młodych buntowników i wesołych nastolatków; jako kobieciarz zadurzony w nieczułej na jego wdzięk córce szefa miejscowej mafii w komedii romantycznej Podrywacz artysta (The Pick-up Artist, 1987) czy w roli bogatego chłopaka uzależnionego od narkotyków w dramacie Mniej niż zero (Less Than Zero, 1987).
Największym sukcesem okazała się sugestywna kreacja Charliego Chaplina, człowieka ze wszystkimi słabostkami i dziwactwami w dramacie biograficznym Richarda Attenborough Chaplin (1992), za któr± przyznano mu nominację do Oscara. Specjalno¶ci± stały się romantyczne role komediowe, które gra w sposób brawurowy ze swad± i autoironi±. W 2004 roku wydał pierwszy solowy album The Futurist, do którego skomponował muzykę i napisał teksty. Największy sukces odniósł wcielaj±c się w rolę Iron Mana w filmie Iron Man.
 10 sławnych mężczyzn, którzy praktykuj± jogę.
2) Woody Harrelson
Popularno¶ć przyniosła mu rola barmana w serialu komediowym Zdrówko. W kinie debiutował w połowie lat 80. jednak aktorem znanym i cenionym stał się dopiero na pocz±tku lat 90., dzięki rolom w Biali nie potrafi± skakać, Niemoralnej propozycji oraz Urodzonych mordercach. Uznanie przyniosła mu zwłaszcza kreacja w tym ostatnim filmie, kontrowersyjnym dziele Olivera Stone'a. Zagrał w nim Mickeya Knoxa, psychopatycznego mordercę przemierzaj±cego wraz z ukochan± amerykańskie Południe i staj±cego się bohaterem telewizyjnych newsów. 
Za rolę Larry'ego Flynta w filmie Milo±a Formana zdobył w 1997 nominację do Oscara dla najlepszego aktora pierwszoplanowego. W roku 2010 został nominowany do Oscara za najlepsz± rolę drugoplanow± w filmie The Messenger.
Mieszka na Hawajach, gdzie na pewno miło praktykuję się jogę;-)
 10 sławnych mężczyzn, którzy praktykuj± jogę.
3) Russell Brand
W czasie studiów w londyńskim Chalk Farm występował jako kabareciarz w pubach. W 2000 roku dotarł do prestiżowego konkursu Hackney Empire New Act of Year i chociaż nie zdobył czołowego miejsca w pierwszej trójce, został dostrzeżony przez Malcolma Haya z "Time Out Magazine" i przyci±gn±ł uwagę agenta, Johna Noela. Sukces podczas Międzynarodowego Festiwalu w Edynburgu poprowadził go do występu w finale programu So You Think You're Funny? W MTV, prowadził własn± listę przebojów oraz flagowy program Select. W programie U.K. Play przełamywał tematy tabu, prowadził niedzielny program telewizji XFM, pojawił się w telewizyjnej adaptacji Channel 4 Białe zęby (White Teeth, 2002) jako Merlin oraz tworzył i prowadził program The Russell Brand Show, a następnie show Królowie komedii (Kings of Comedy, 2004) i Big Brother (2004-2007). Od trzynastego roku życia jest wegetarianinem.
Był uzależniony od heroiny i alkoholu, miał liczne problemy z prawem. Wszystkie problemy rozwi±zał kontakt z kundalinii jog±, któr± z ogromnym zaangażowaniem praktykuje.
 10 sławnych mężczyzn, którzy praktykuj± jogę.
4) Adam Levine

Amerykański muzyk, kompozytor i wokalista, osobowo¶ć telewizyjna żydowskiego pochodzenia. Znany jest przede wszystkim z wieloletnich występów w formacji Maroon 5, gdzie ¶piewa i gra na gitarze. W 2011 roku obj±ł funkcję jurora w programie telewizyjnym The Voice. Podczas trasy Maroon 5 zawsze ma oddzielny pokój do praktyki jogi.
 10 sławnych mężczyzn, którzy praktykuj± jogę.
5) Sting
Sting, wła¶ciwie Gordon Matthew Sumner - brytyjski muzyk, multiinstrumentalista, kompozytor i wokalista, odznaczony tytułem komandora Orderu Imperium Brytyjskiego. Na przełomie lat 70. i 80. XX wieku lider, główny kompozytor i gitarzysta basowy legendarnej, popularnej grupy muzycznej The Police.
W wywiadzie do Yoga Yournal mówił: „Zetkn±łem się z jog± w do¶ć póĽnym wieku. Zacz±łem maj±c 38 lub 39 lat. Naprawdę żałuję, że nie rozpocz±łem wcze¶niej. My¶lę, że zaszedłbym dużo dalej niż jestem teraz. Ale z kolei, prawdopodobnie nie byłem gotowy” To oznacza, że zacz±ł praktykować jogę w 1989 lub 1990 roku (urodził się w 1951 r)
 10 sławnych mężczyzn, którzy praktykuj± jogę.
6) Zachary Quinto
amerykański aktor telewizyjny, który grał między innymi w „Na granicy ¶wiatów” Pojawiał się go¶cinnie w serialach: Dotyk anioła, Kryminalne zagadki Las Vegas, Tajne akcje CIA. Był reżyserem w serialu familijnym kanału Walta Disneya „Lizzie McGuire”
Grał Gabriela Sylara Graya, seryjnego mordercę w serialu „Herosi”. W 2009 i 2013 roku wcielił się w rolę młodego Spocka w filmie „Star Trek”
Życzymy powodzenia również na macie!
 10 sławnych mężczyzn, którzy praktykuj± jogę.
7) Matthew David McConaughey
amerykański aktor, reżyser, scenarzysta i producent filmowy. Laureat nagrody Oscara dla najlepszego aktora pierwszoplanowego za film „Witaj w klubie”, w którym zagrał postać zainfekowanego wirusem HIV jeĽdĽca rodeo i kanciarza. Nie mamy w±tpliwo¶ci, że dzięki praktyce jogi!
 10 sławnych mężczyzn, którzy praktykuj± jogę.
8) Jon Bon Jovi
Amerykanin pochodzenia włoskiego, muzyk rockowy, autor tekstów, producent, aktor, założyciel i wokalista grupy Bon Jovi.
W 2006 roku piosenkarz został sklasyfikowany na 31. miejscu listy 100 najlepszych rockowych wokalistów wszech czasów według Hit Parader, Jogę praktykuje od kilku lat, zacz±ł, aby efektywniej odstresować się po trasach koncertowych. Nie koncertuje ale praktykuje! ;-)
 10 sławnych mężczyzn, którzy praktykuj± jogę.
9) Alec Baldwin
amerykański aktor, reżyser, scenarzysta i producent filmowy, teatralny i telewizyjny. W 1990 znalazł się w magazynie People na li¶cie 50 najpiękniejszych ludzi ¶wiata, a w 1995 magazyn Empire umie¶cił go na 80. miejscu listy 100 najseksowniejszych gwiazd w historii kina. W 2012 roku po¶lubił Hilarię Thomas, nauczycielkę jogi. Mamy nadzieję, że praktykuj± razem ;-)
 10 sławnych mężczyzn, którzy praktykuj± jogę.
10) Collin Farrel
Studiował aktorstwo w Gaiety School of Drama w Dublinie. Po raz pierwszy pojawił się na srebrnym ekranie w serialu „Ballykissangel”. Po roli w „Kraina tygrysów” zdobył opinię jednego z najzdolniejszych aktorów młodego pokolenia oraz nagrodę krytyków filmowych w Bostonie i Londynie.
Zwrócił na siebie uwagę krytyków w kolejnych filmach. Swój talent aktorski potwierdził rol± oficera zaopatrzeniowego uwięzionego przez Niemców w dramacie „Wojna Harta”. Następnie zagrał w filmie Raport mniejszo¶ci u boku Toma Cruise’a. Rok 2003 przyniósł mu udział w pięciu produkcjach: „Rekrut” , „Intermission", „S.W.A.T. Jednostka Specjalna” , „Veronica Guerin” czy w ekranizacji słynnego komiksu, „Daredevil”
Na problemy z alkoholem najlepszym antidotum okazała się joga, któr± nadal praktykuje.
 
A kto z polskich aktorów, piosenkarzy praktykuje jogę? Może stworzymy własn±, polsk± listę? 
Wybór celebrytów na podstawie artykułu 10 famous men who do yoga
Justyna Moćko
Justyna@joga-joga.pl
Opublikuj na:
  
kalendarium wydarzeń
Poprzednie
Czerwca 2021
Następne
PW¦CPSN
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930 
pokaż wszystkie
więcej
pokaż wszystkie
Partnerskie szkoły jogi
  

Partnerzy portalu
ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA

  
Joga Portal - Pierwszy, ogólnopolski serwis joga-joga.pl - Kraków - Poznań - Wrocław - Trójmiasto - Lublin
Wakacje z joga, wakacyjne kursy jogi oraz wyjazdy organizowane przez szkoły Jogi z całej Polski. Wyszukiwarka szkół jogi: Kraków, Poznań, Wrocław, Trójmiasto, Lublin a także wiele innych miast z całej Polski. Pozycje jogi, joga na DVD, ksi±żki o jodze,joga-sklep, forum a także medytacja, ajurweda, kursy rozwoju oraz masaż tajski. Najnowsze wydarzenia, pytania oraz odpoweidzi, wywiady oraz joga w ci±ży i joga dla dzieci - Indie i joga w Indiach a także abc jogi i wakacje z jog± podróżowanie po Azji
LikeSoft