Jestem Ci bardzo wdzięczna Gurudżi i dziękuje za Twoje przewodnictwo, które nieustannie jest ze mn±!
Doł±cz do nas na
ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA


Jestem Ci bardzo wdzięczna Gurudżi i dziękuje za Twoje przewodnictwo, które nieustannie jest ze mn±! - Magda Kapela o pobytach w Instytucie Iyengara

  • sobota, 30 sierpnia 2014
  • autor: Magdalena Kapela
Jego słowa staj± się moim codziennym przewodnikiem, inspiracj±… Zasypiam rozmy¶laj±c nad poszczególnymi zdaniami, a w dzień wprowadzam w życie, do¶wiadczam… wspomina Magda Kapela.
 
Puna, luty 2006
Jestem pierwszy raz w Instytucie w Punie, moja praktyka nieokrzepnięta, dopiero kilkuletnia, miejsce dostałam za kogo¶, cały rok zbierałam pieni±dze na wyjazd ale wystarcza mi tylko na podstawowe potrzeby-  zdrowy ascetyzm.
Tu, w Instytucie wszystko jest mocno zaskakuj±ce. Trzeba być uważnym, aby nie popełnić jakiej¶ gafy, rozeznać się w panuj±cych, ostrych regułach, które czasem trudno poj±ć.
Wyobrażenia s± jednoznacznie weryfikowane przez rzeczywisto¶ć ;-)
Gurdżi jest pełen życia, zdarza się, że woła przypadkow± osobę z sali podczas wspólnej kilkugodzinnej praktyki, aby pokazać, co powinna zmienić w asanie. Wokół praktykuj± nauczyciele z całego ¶wiata, moja praktyka jest prosta i skromna. Nieco onie¶mielona staję pod ¶cian± trzymaj±c za liny, pracuj±c wewnętrznie nad stabilno¶ci±, zakorzenieniem, równowag±, otwarciem, oddechem.
Onie¶mielona, wprost przed Gurudżim, bo tylko takie miejsce znalazłam w tłumnej sali, trochę się boję ale On posyła mi piękny, pokrzepiaj±cy u¶miech jakby chciał powiedzieć "jeste¶ na wła¶ciwej drodze, tak trzymaj dziewczyno" ;-) Ten u¶miech jest dla mnie natchnieniem do dzisiaj, podczas ci±głej, od wielu lat pracy na podstawach, pracy ze szczegółem w której zaawansowane asany pojawiaj± się jako zwieńczenie długotrwałego studiowania i do¶wiadczania, niejako na "deser"…
 Puna,  luty 2010
Pojawiam się w Punie po kilku latach, znam już reguły poruszania się w Instytucie, energia codziennej, wspólnej, kilkugodzinnej praktyki własnej z obecnym na sali i praktykuj±cym Gurudżim jest tak piękna, że nie mogę się ni± do¶ć nasycić - przybiegam na salę jako pierwsza i wychodzę jako ostatnia. Odczuwam ogromn± falę wdzięczno¶ci za to, że mogę TU być.
Muszę wrócić do Instytutu jak tylko się da najprędzej! Dostaję termin za 2 lata. Pokora ;-)
Tymczasem ksi±żka Gurudżiego "Joga ¦wiatłem Życia" na stałe l±duje przy moim łóżku - Jego słowa staj± się moim codziennym przewodnikiem, inspiracj±… Zasypiam rozmy¶laj±c nad poszczególnymi zdaniami, a w dzień wprowadzam w życie, do¶wiadczam…
 Puna, styczeń 2012
Szczę¶liwa zanurzam się w energii Instytutu, jakbym wróciła do domu po długiej podróży. Moje zrozumienie jest coraz pełniejsze, praktyka coraz dojrzalsza. Gurudżi cały czas pełen energii, zdarza się, że prowadzi zajęcia dla nas poprzez swoj± wnuczkę, która wskazówki Mistrza przekazuje nam przez mikrofon.
Przez cały tydzień negocjuje z sekretarzem Instytutu, Pandu rezerwację terminu na kolejn± zimę - w końcu odpuszczam i wtedy dostaje nieoczekiwany prezent- "zapraszamy za rok" ;-) HURRA!
 Puna, styczeń 2013
Energia Instytutu nieustaj±co magnetyczna ale czego¶ brakuje - Gurudżi choruje na zapalenie płuc, na sali pojawia się dopiero pod koniec miesi±ca, słychać jego mocny kaszel, widać osłabienie. Jednak wraca do sił.
Jego wnuczka Abhi jest czwartym miesi±cu ci±ży - praktykuje, jak zwykle pod okiem dziadka.
 Puna, styczeń 2014
Szczę¶liwa, że znowu mogę oddychać energi± Instytutu. Mistrz znowu w dobrej formie - podczas praktyki własnej często bawi się ze swoj± kilkumiesięczn± prawnuczk±, która także pod okiem pradziadka "wykonuje asany" ;-)
Gurudżi dostaje w Indiach nagrodę państwow±, mam szczę¶cie, wraz z polsk± grup± przysłuchiwać się wywiadowi, którego udziela dla telewizji. Ogromne poczucie humoru, promienista rado¶ć, klarowno¶ć, wyostrzona inteligencja - po prostu Człowiek Wielkiego Formatu. Pozostaj± mi z tego czasu pami±tki - autograf, wspólne zdjęcie…
Podczas warsztatu, który prowadzę nad morzem podeszła do mnie uczennica i powiedziała, że jest wdzięczna ludziom, których spotkałam w Indiach, tych, w których energii przebywałam, tych od, których uczyłam się tego, co dzi¶ przekazuje.
Ja też jestem Ci bardzo wdzięczna Gurudżi i dziękuje za Twoje przewodnictwo, które nieustannie jest ze mn±!
Magda Kapela, Junior III
 Magda kapela
wspomnienia zebrały:
Olga Lasota, Justyna Moćko
Opublikuj na:
  
kalendarium wydarzeń
Poprzednie
Czerwca 2021
Następne
PW¦CPSN
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930 
pokaż wszystkie
więcej
pokaż wszystkie
Partnerskie szkoły jogi
  

Partnerzy portalu
ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA

  
Joga Portal - Pierwszy, ogólnopolski serwis joga-joga.pl - Kraków - Poznań - Wrocław - Trójmiasto - Lublin
Wakacje z joga, wakacyjne kursy jogi oraz wyjazdy organizowane przez szkoły Jogi z całej Polski. Wyszukiwarka szkół jogi: Kraków, Poznań, Wrocław, Trójmiasto, Lublin a także wiele innych miast z całej Polski. Pozycje jogi, joga na DVD, ksi±żki o jodze,joga-sklep, forum a także medytacja, ajurweda, kursy rozwoju oraz masaż tajski. Najnowsze wydarzenia, pytania oraz odpoweidzi, wywiady oraz joga w ci±ży i joga dla dzieci - Indie i joga w Indiach a także abc jogi i wakacje z jog± podróżowanie po Azji
LikeSoft