B.K.S Iyengar 14 grudnia 2013 skończy 95 lat.
Dołącz do nas na
ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA


B.K.S Iyengar 14 grudnia 2013 skończy 95 lat.

  • niedziela, 1 grudnia 2013
Polskie Stowarzyszenie Jogi Iyengara zamieściło następujący apel:
Ponieważ pochodzi z ubogiej wioski na południu Indii w stanie Karnataka i w młodości doznał trudów wzrastania w biedzie - jego wolą jest wspieranie najuboższych z rodzinnych stron (poprzez ułatwienie dostępu do edukacji, opieki zdrowotnej, działalności kulturalnej i wsparcia społecznego). W tym celu powołał w 2005 do życia fundację Bellur Project - od nazwy wioski, z której pochodzi.
Jak pisze autorka "Portretu BKS Iyengara" Irene Nießen:
W jego rodzinnym Bellur wybudował szkoły, gdzie uczy się i żywi tysiące dzieci. Rodzinna miejscowość zawdzięcza mu także szpital, college, świątynię Patandźalego, a ostatnio zlecił odbudowę rozpadającej się świątyni Shivy.
Corocznie PSJI patronuje akcji zbierania środków, które następnie przeznaczamy na konto fundacji. Szkoły naszych członków organizują w tym szczególnym dniu imprezy, z których dochód przeznaczany jest na ten szczytny cel. W tym roku jest mamy szczególna okazję, ponieważ nie wiadomo, jak długo Guruji pozostanie z nami - chcielibyśmy szczególnie zachęcić Was do przyłączenia się do naszej akcji i wyrażenia w ten sposób swojej wdzięczności za jego przekaz. Guruji otrzymuje od nas nie tylko przekaz pieniężny, ale również wykaz szkół, które uczestniczyły w akcji. To wielka dla niego radość widzieć zaangażowanie z naszej strony.
Sposoby wsparcia inicjatywy charytatywnej Gurujiego za pośrednictwem PSJI:
1. Dokonując wpłaty na konto Polskiego Stowarzyszenia Jogi Iyengara nr 49 2130 0004 2001 0258 9034 0001 z dopiskiem Bellur.
2. Organizując specjalne lekcje jogi w twojej szkole, z których dobrowolne datki zostaną przekazane na rzecz Bellur (organizatorów prosimy o przesyłanie zgłoszeń na biuro@joga.org.pl).
3. Biorąc udział w specjalnej sesji jogi w szkole.
W zeszłym roku 2012 udało nam się zebrać i przekazać na konto Bellur Trust: 3245 zł. Chcielibyśmy aby tegoroczna zbiórka środków okazała się bogatsza.
Zapraszamy do przyłączenia się do naszej akcji!!!
Aby przybliżyć Wam sylwetkę Naszego Nauczyciela zachęcamy do lektury dwóch artykułów autorstwa Irene Nießen, dziennikarki i nauczycielki jogi ukazały się one na łamach Yoga Journal 06/2013. Artykuły przetłumaczone i udostępnione przez Agnieszkę Fabiś - autorkę bloga https://yogastyle4life.com/
trzech guru
Opublikuj na:
  
kalendarium wydarzeń
Poprzednie
Września 2020
Następne
PWŚCPSN
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930 
pokaż wszystkie
więcej
pokaż wszystkie
Partnerskie szkoły jogi
  

Partnerzy portalu
ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA

  
Joga Portal - Pierwszy, ogólnopolski serwis joga-joga.pl - Kraków - Poznań - Wrocław - Trójmiasto - Lublin
Wakacje z joga, wakacyjne kursy jogi oraz wyjazdy organizowane przez szkoły Jogi z całej Polski. Wyszukiwarka szkół jogi: Kraków, Poznań, Wrocław, Trójmiasto, Lublin a także wiele innych miast z całej Polski. Pozycje jogi, joga na DVD, książki o jodze,joga-sklep, forum a także medytacja, ajurweda, kursy rozwoju oraz masaż tajski. Najnowsze wydarzenia, pytania oraz odpoweidzi, wywiady oraz joga w ciąży i joga dla dzieci - Indie i joga w Indiach a także abc jogi i wakacje z jogą podróżowanie po Azji
LikeSoft