B.K.S Iyengar 14 grudnia 2013 skończy 95 lat.
Doł±cz do nas na
ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA


B.K.S Iyengar 14 grudnia 2013 skończy 95 lat.

  • niedziela, 1 grudnia 2013
Polskie Stowarzyszenie Jogi Iyengara zamie¶ciło następuj±cy apel:
Ponieważ pochodzi z ubogiej wioski na południu Indii w stanie Karnataka i w młodo¶ci doznał trudów wzrastania w biedzie - jego wol± jest wspieranie najuboższych z rodzinnych stron (poprzez ułatwienie dostępu do edukacji, opieki zdrowotnej, działalno¶ci kulturalnej i wsparcia społecznego). W tym celu powołał w 2005 do życia fundację Bellur Project - od nazwy wioski, z której pochodzi.
Jak pisze autorka "Portretu BKS Iyengara" Irene Nießen:
W jego rodzinnym Bellur wybudował szkoły, gdzie uczy się i żywi tysi±ce dzieci. Rodzinna miejscowo¶ć zawdzięcza mu także szpital, college, ¶wi±tynię PatandĽalego, a ostatnio zlecił odbudowę rozpadaj±cej się ¶wi±tyni Shivy.
Corocznie PSJI patronuje akcji zbierania ¶rodków, które następnie przeznaczamy na konto fundacji. Szkoły naszych członków organizuj± w tym szczególnym dniu imprezy, z których dochód przeznaczany jest na ten szczytny cel. W tym roku jest mamy szczególna okazję, ponieważ nie wiadomo, jak długo Guruji pozostanie z nami - chcieliby¶my szczególnie zachęcić Was do przył±czenia się do naszej akcji i wyrażenia w ten sposób swojej wdzięczno¶ci za jego przekaz. Guruji otrzymuje od nas nie tylko przekaz pieniężny, ale również wykaz szkół, które uczestniczyły w akcji. To wielka dla niego rado¶ć widzieć zaangażowanie z naszej strony.
Sposoby wsparcia inicjatywy charytatywnej Gurujiego za po¶rednictwem PSJI:
1. Dokonuj±c wpłaty na konto Polskiego Stowarzyszenia Jogi Iyengara nr 49 2130 0004 2001 0258 9034 0001 z dopiskiem Bellur.
2. Organizuj±c specjalne lekcje jogi w twojej szkole, z których dobrowolne datki zostan± przekazane na rzecz Bellur (organizatorów prosimy o przesyłanie zgłoszeń na biuro@joga.org.pl).
3. Bior±c udział w specjalnej sesji jogi w szkole.
W zeszłym roku 2012 udało nam się zebrać i przekazać na konto Bellur Trust: 3245 zł. Chcieliby¶my aby tegoroczna zbiórka ¶rodków okazała się bogatsza.
Zapraszamy do przył±czenia się do naszej akcji!!!
Aby przybliżyć Wam sylwetkę Naszego Nauczyciela zachęcamy do lektury dwóch artykułów autorstwa Irene Nießen, dziennikarki i nauczycielki jogi ukazały się one na łamach Yoga Journal 06/2013. Artykuły przetłumaczone i udostępnione przez Agnieszkę Fabi¶ - autorkę bloga https://yogastyle4life.com/
trzech guru
Opublikuj na:
  
kalendarium wydarzeń
Poprzednie
Maja 2021
Następne
PW¦CPSN
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 
pokaż wszystkie
więcej
pokaż wszystkie
Partnerskie szkoły jogi
  

Partnerzy portalu
ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA

  
Joga Portal - Pierwszy, ogólnopolski serwis joga-joga.pl - Kraków - Poznań - Wrocław - Trójmiasto - Lublin
Wakacje z joga, wakacyjne kursy jogi oraz wyjazdy organizowane przez szkoły Jogi z całej Polski. Wyszukiwarka szkół jogi: Kraków, Poznań, Wrocław, Trójmiasto, Lublin a także wiele innych miast z całej Polski. Pozycje jogi, joga na DVD, ksi±żki o jodze,joga-sklep, forum a także medytacja, ajurweda, kursy rozwoju oraz masaż tajski. Najnowsze wydarzenia, pytania oraz odpoweidzi, wywiady oraz joga w ci±ży i joga dla dzieci - Indie i joga w Indiach a także abc jogi i wakacje z jog± podróżowanie po Azji
LikeSoft