Milczenie nie jest łatwe. Ałła Jagucka w najnowszym, 3 magazynie Joga.
Doł±cz do nas na
ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA


Milczenie nie jest łatwe. Ałła Jagucka w najnowszym, 3 magazynie Joga.

  • czwartek, 19 wrzeďż˝nia 2013
  • autor: Alla Jagucka
W ciszy spotykamy siebie. To niewygodne uczucie, bo nasze mniemanie o sobie może nie wytrzymać konfrontacji z prawdziwym ja, ukrytym pod nawałem krzycz±cych my¶li.
Milczenie  nie jest łatwe. Ałła Jagucka w najnowszym magazynie Joga.
Żyjemy w ¶wiecie materialnym, posługujemy się fizyczn± materi±, tworzymy przedmioty, otaczamy się pięknymi drobiazgami. To nam się podoba, ponieważ nasze ciało i umysł s± w dużej mierze nastawione na odczuwanie przyjemno¶ci, do których instynktownie lgniemy. Cierpimy również ból, którego za wszelk± cenę pragniemy unikać. Tak jest skonstruowany ludzki umysł. Intuicyjnie jednak wiemy, że to nie wszystko. Że jest jeszcze ¶wiat naszej duchowo¶ci, naszego wnętrza, które może się rozwijać i być niezależne od warunków materialnych. Szukamy Nauk, Nauczycieli, swojej ¶cieżki. Zaczynamy praktykować. Nie tylko asany. O¶miostopniowa ¶cieżka jogi, któr± znajdujemy w „Jogasutrach” Patandżalego, wskazuje nam drogę rozwoju. Jednym z tych stopni jest pratyahara – powstrzymanie zmysłów.
 Praktyka poza mat±
Gdy odkryjemy w sobie zdolno¶ć obserwacji, zdolno¶ć niepod±żania za zmysłami, nasza praktyka może się odbywać codziennie, w każdej chwili i każdej sytuacji. Nie tylko na macie. Tak jak uczymy się asan czy relaksu – rozluĽniamy twarde miejsca w ciele lub wzmacniamy wiotkie, słabe mię¶nie – tak samo możemy zacz±ć uczyć się obserwacji zmysłów. Bardzo trudno to robić z marszu, w po¶piechu. Trzeba się na chwilę zatrzymać, usi±¶ć w ciszy i poczuć, czym w istocie s± zmysły, obserwować, jak działaj±, gdzie je kierujemy, jak do¶wiadczamy i jak je wykorzystujemy. Najlepiej jest po prostu pomilczeć. Łatwiej to zrobić, będ±c w odosobnieniu, gdy nie rozpraszaj± nas sprawy codzienne.....  Czytaj dalej >>>>>
Magazyn Joga nr 3Dalszy ci±g artykułu70%
Cało¶ć artykułu w najnowszym Magazynie Joga
Magazyn Joga dostępny jest w szkołach jogi w całej Polsce lista szkół tutaj.
Oraz w sklepie internetowym JOGA-JOGA.PL
 
 
 
alla jaguckaAłła Jagucka – dyplomowana nauczycielka jogi wg B.K.S. Iyengara w stopniu Intermediate Junior II. Ma 20-letnie do¶wiadczenie w praktyce i nauczaniu jogi. Mama Piotrka, Wacka i Amelii. Mówi, że joga stała się jej życiem.

 
 
 
 
Opublikuj na:
  
kalendarium wydarzeń
Poprzednie
Lipca 2021
Następne
PW¦CPSN
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 
pokaż wszystkie
więcej
pokaż wszystkie
Partnerskie szkoły jogi
  

Partnerzy portalu
ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA

  
Joga Portal - Pierwszy, ogólnopolski serwis joga-joga.pl - Kraków - Poznań - Wrocław - Trójmiasto - Lublin
Wakacje z joga, wakacyjne kursy jogi oraz wyjazdy organizowane przez szkoły Jogi z całej Polski. Wyszukiwarka szkół jogi: Kraków, Poznań, Wrocław, Trójmiasto, Lublin a także wiele innych miast z całej Polski. Pozycje jogi, joga na DVD, ksi±żki o jodze,joga-sklep, forum a także medytacja, ajurweda, kursy rozwoju oraz masaż tajski. Najnowsze wydarzenia, pytania oraz odpoweidzi, wywiady oraz joga w ci±ży i joga dla dzieci - Indie i joga w Indiach a także abc jogi i wakacje z jog± podróżowanie po Azji
LikeSoft