Medytacja wszędzie i dla każdego.
Dołącz do nas na
ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA


Medytacja wszędzie i dla każdego.

  • wtorek, 28 sierpnia 2012
  • autor: Justyna Moćko
Medytacja w środku miasta? Na dachu galerii handlowej? W Tate Modern? Czemu nie. W Londynie spontanicznie skrzyknięta grupa medytacyjna praktykuje w różnych miejscach, również na Trafalgar Square czy na placu w pobliżu CoventGgarden.
Medytacja wszędzie i dla każdego.
Na portalu społecznościowym meetup.com można umawiać się na spotkania spontanicznej londyńskiej grupy medytacyjnej Wake up. Raz w miesiącu jej członkowie spotykają się w wspólnie wybranym miejscu i medytują. Zazwyczaj przychodzi kilkadziesiąt osób, w wakacje zdarzało się, że kilkaset. Scenariusz zazwyczaj jest taki sam: uczestnicy siadają, zamykają oczy i przez godzinę medytują. Praktyka kończy się odśpiewaniem piosenki Johna Lennona Imagine.
Medytacja wszędzie i dla każdego.
Po medytacji niektórzy szybko odchodzą, inni rozmawiają, wymieniają się mailami lub idą na obiad. Grupę założyli adepci nauk Thich Nhat Hanha (wietnamski mnich buddyjski, mistrz zen i aktywista ruchów pokojowych, kandydat do pokojowej Nagrody Nobla), by pokazać, że medytacja łączy ponad podziałami - w spotkaniach uczestniczą buddyści, chrześcijanie, muzułmanie i ateiści. Udział w nich jest bezpłatny.
Medytacja wszędzie i dla każdego.
Cześć uczestników traktuje te akcję bardzo poważnie, inni jako oryginalna zabawę, uważając ją za medytacyjny „flash mob” (grupa skrzykująca się, przez internet, aby zrobić w miejscu publicznym coś nowego, zaskakującego, krótkotrwałego)
Medytacja wszędzie i dla każdego.
Idea wyszła poza Londyn, dziś poprzez stronę meetup.com można się umawiać na medytacje w mieście w Nowym Jorku, Helsinkach, Paryżu.
Kiedy zaczniemy spotykać się z Polsce?
 Medytacja wszędzie i dla każdego.
Na podstawie http://www.meetup.com/meditationflashmob/
Justyna Moćko
 
 
Opublikuj na:
  
kalendarium wydarzeń
Poprzednie
Października 2020
Następne
PWŚCPSN
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 
pokaż wszystkie
więcej
pokaż wszystkie
Partnerskie szkoły jogi
  

Partnerzy portalu
ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA

  
Joga Portal - Pierwszy, ogólnopolski serwis joga-joga.pl - Kraków - Poznań - Wrocław - Trójmiasto - Lublin
Wakacje z joga, wakacyjne kursy jogi oraz wyjazdy organizowane przez szkoły Jogi z całej Polski. Wyszukiwarka szkół jogi: Kraków, Poznań, Wrocław, Trójmiasto, Lublin a także wiele innych miast z całej Polski. Pozycje jogi, joga na DVD, książki o jodze,joga-sklep, forum a także medytacja, ajurweda, kursy rozwoju oraz masaż tajski. Najnowsze wydarzenia, pytania oraz odpoweidzi, wywiady oraz joga w ciąży i joga dla dzieci - Indie i joga w Indiach a także abc jogi i wakacje z jogą podróżowanie po Azji
LikeSoft