Medytacja Vipassana - najbliższe kursy w Polsce
Dołącz do nas na
ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA


Medytacja Vipassana - najbliższe KURSY w Polsce

  • środa, 2 września 2015
  • opracował: Redakcja
  • źródło: Vipassana-Polska
Vipassana, oznacza „widzieć rzeczy takimi, jakimi są". Jest jedną z najstarszych indyjskich technik medytacyjnych, nauczanej ponad 2500 lat temu. Technika medytacji Vipassana jest nauczana na 10-dniowych kursach stacjonarnych, na których uczestnicy poznają podstawy metody i praktykują wystarczająco długo, aby doświadczyć jej korzystnych rezultatów i móc potem samodzielnie medytować na co dzień. Nie ma ustalonych opłat za uczestnictwo, nawet za zakwaterowanie i wyżywienie. Wszystkie wydatki pokrywane są całkowicie z darowizn od osób, które ukończyły przynajmniej jeden taki kurs, doświadczyły korzyści płynących z Vipassany i pragną umożliwić innym wzięcie udziału w takim samym kursie. Zastanawiasz się nad udziałem? Sprawdź najbliższe terminy kursów w Polsce, również medytacji dla dzieci.
vipassana
Informacje pochodzą ze strony Vipassana-Polska
Co to jest medytacja Vipassana?
Vipassana,  która oznacza „widzieć rzeczy takimi, jakimi są,” jest jedną z najstarszych indyjskich technik medytacyjnych. Nauczano jej ponad 2500 lat temu, kiedy była Sztuką życia,  czyli uniwersalnym lekarstwem na powszechne dolegliwości. Dla osób nie znających tej medytacji, dostępny jest film (w języku angielskim) z S. N. Goenką: „Wstęp do Vipassany.”
Jak się jej nauczyć?
Technika medytacji Vipassana jest nauczana na 10-dniowych kursach stacjonarnych, na których uczestnicy poznają podstawy metody i praktykują przez pełne 10 dni – okres wystarczający, aby doświadczyć jej korzystnych rezultatów. Nie są wymagane żadne wcześniejsze doświadczenia z medytacją. Na kurs można się zgłosić po dokładnym zapoznaniu się z Regulaminem.
Gdzie się jej nauczyć?
W Polsce kursy są prowadzone kilka razy w roku w wynajętych obiektach. Informacje na temat dat kursów planowanych na bieżący rok oraz jak się na nie zgłosić dostępne są na stronie kursy. Prosimy o sprawdzanie bieżących aktualizacji strony lub przysłanie maila na adres: info@pallava.dhamma.org Informacje o kursach odbywających się w innych krajach, na całym świecie, można znaleźć na stronie www.dhamma.org.
Finansowanie kursów
Kursy finansowane są wyłącznie z dobrowolnie ofiarowanych dotacji. Nie ma ustalonych opłat za uczestnictwo, nawet za koszt jedzenia i zakwaterowania. Wszystkie wydatki pokrywane są całkowicie z dotacji osób, które ukończyły przynajmniej jeden taki kurs, doświadczyły korzyści płynących z Vipassany i pragną umożliwić innym wzięcie udziału w takim samym kursie. Ani nauczyciel ani jego asystenci nie otrzymują wynagrodzenia za swoją pracę. Zarówno oni jak i organizatorzy oraz obsługa pracują jako wolontariusze.
Terminy kursów w Polsce:
3-7 listopada 2015
3-dniowy/ Dla starszych uczniów
Zgłoszenia przyjmowane po 01 września
Miejsce kursu: Krutyń
8-19 listopada 2015
10-dniowy

Zgłoszenia przyjmowane po 08 września
Miejsce kursu: Krutyń
20-22 listopada 2015
kurs dla dzieci w wieku 8-12 lat
Zgłoszenia przyjmowane po 01 września
Miejsce kursu: Krutyń
Kursy dla dzieci są dla dzieci w wieku 8-12 lat, które chcą nauczyć się medytacji. Ich rodzice/opiekunowie nie muszą być medytującymi Vipassanę.

21 listopada 2015
1 dniowy kurs dla starszych uczniów
Zgłoszenia przyjęte po 22 września
Miejsce kursu: Krutyń
25 listopada - 6 grudnia 2015
10-dniowy
Zgłoszenia przyjmowane po 25 września
Miejsce kursu: Krutyń


Kursy dla dzieci są dla dzieci w wieku 8-12 lat, które chcą nauczyć się medytacji. Ich rodzice/opiekunowie nie muszą być medytującymi Vipassanę.
Kursy Anapany dla młodzieży są dla młodzieży w różnych grupach wiekowych między 13 a 18 rokiem życia. Ich rodzice/opiekunowie nie muszą praktykować Vipassany.
Kursy 10-dniowe są kursami wstępnymi Medytacji Vipassana, na których technika nauczana jest krok po kroku każdego dnia. Kurs obejmujący dziesięć pełnych dni medytacji rozpoczyna się po rejestracji, która ma miejsce od 14.00 do 17.00, zebraniu organizacyjnym, a kończy się jedenastego dnia rano przed 7.30.
Krótkie kursy dla starszych uczniów (1-3 dniowe) są dla uczniów, którzy ukończyli kurs 10-dniowy z S.N.Goenką lub którymś z jego nauczycieli asystentów. Wszyscy starsi uczniowie są mile widziani na tych kursach, również ci, którzy siedzieli swój ostatni kurs 10-dniowy jakiś czas temu.
 
Opublikuj na:
  
kalendarium wydarzeń
Poprzednie
Października 2020
Następne
PWŚCPSN
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 
pokaż wszystkie
więcej
pokaż wszystkie
Partnerskie szkoły jogi
  

Partnerzy portalu
ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA

  
Joga Portal - Pierwszy, ogólnopolski serwis joga-joga.pl - Kraków - Poznań - Wrocław - Trójmiasto - Lublin
Wakacje z joga, wakacyjne kursy jogi oraz wyjazdy organizowane przez szkoły Jogi z całej Polski. Wyszukiwarka szkół jogi: Kraków, Poznań, Wrocław, Trójmiasto, Lublin a także wiele innych miast z całej Polski. Pozycje jogi, joga na DVD, książki o jodze,joga-sklep, forum a także medytacja, ajurweda, kursy rozwoju oraz masaż tajski. Najnowsze wydarzenia, pytania oraz odpoweidzi, wywiady oraz joga w ciąży i joga dla dzieci - Indie i joga w Indiach a także abc jogi i wakacje z jogą podróżowanie po Azji
LikeSoft