Kim jestem? - ćwiczenie ¦wiadka. Ken Wilber
Doł±cz do nas na
ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA


Kim jestem? - ćwiczenie ¦wiadka. Ken Wilber

  • wtorek, 7 lipca 2015
  • autor: Ken Wilber
  • opracował: Justyna Moćko
 Mam ciało, ale nie jestem ciałem. Mam pragnienia, ale nie jestem pragnieniami. Mam uczucia, ale nie jestem uczuciami. Mam my¶li, ale nie jestem my¶lami. Kim jestem? 
 
Kim jestem
Mam ciało, ale nie jestem ciałem. Widzę i czuję swoje ciało, a to, co można zobaczyć i poczuć, nie jest prawdziwym Widz±cym. Moje ciało może być zmęczone albo pobudzone, chore albo zdrowe, ciężkie albo lekkie, niespokojne albo spokojne, ale nie ma to nic wspólnego z moim wewnętrznym Ja, ze ¦wiadkiem. Mam ciało, ale nie jestem ciałem.
.
Mam pragnienia, ale nie jestem pragnieniami. Znam swoje pragnienia, a to, co może być znane, nie jest prawdziwym Wiedz±cym. Pragnienia przychodz± i odchodz±, przepływaj± przez moj± ¶wiadomo¶ć, ale nie maj± wpływu na moje wewnętrzne Ja, na ¦wiadka. Mam pragnienia, ale nie jestem pragnieniami.
 
Mam uczucia, ale nie jestem uczuciami. Odczuwam swoje uczucia, a to, co można odczuć, nie jest prawdziwym Czuj±cym. Uczucia przepływaj± przeze mnie, ale nie maj± wpływu na moje wewnętrzne Ja, na ¦wiadka. Mam uczucia, ale nie jestem uczuciami.
.Kim jestem
Mam my¶li, ale nie jestem my¶lami. Widzę i znam swoje my¶li, a to, co może być znane, nie jest prawdziwym Wiedz±cym. My¶li przychodz± do mnie i my¶li mnie opuszczaj±, ale nie maj± wpływu na moje wewnętrzne Ja, na ¦wiadka. Mam my¶li, ale nie jestem my¶lami.
 
Potem afirmuj tak silnie jak potrafisz: Jestem tym, co zostaje, czystym centrum ¶wiadomo¶ci, nieporuszonym ¦wiadkiem wszystkich tych my¶li, uczuć, emocji i odczuć.”
Ken Wilber 
 
fragment ksi±żki "No Boduary" Kena Wilbera zamieszczony w  "¦miertelni nie¶miertelni" Ken Wilber
strona 154-155
Wydanie II 
Jacek Santorski&CO Wydawnictwo 
 
Opublikuj na:
  
kalendarium wydarzeń
Poprzednie
Czerwca 2021
Następne
PW¦CPSN
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930 
pokaż wszystkie
więcej
pokaż wszystkie
Partnerskie szkoły jogi
  

Partnerzy portalu
ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA

  
Joga Portal - Pierwszy, ogólnopolski serwis joga-joga.pl - Kraków - Poznań - Wrocław - Trójmiasto - Lublin
Wakacje z joga, wakacyjne kursy jogi oraz wyjazdy organizowane przez szkoły Jogi z całej Polski. Wyszukiwarka szkół jogi: Kraków, Poznań, Wrocław, Trójmiasto, Lublin a także wiele innych miast z całej Polski. Pozycje jogi, joga na DVD, ksi±żki o jodze,joga-sklep, forum a także medytacja, ajurweda, kursy rozwoju oraz masaż tajski. Najnowsze wydarzenia, pytania oraz odpoweidzi, wywiady oraz joga w ci±ży i joga dla dzieci - Indie i joga w Indiach a także abc jogi i wakacje z jog± podróżowanie po Azji
LikeSoft