Order Padma Bhushan dla S.N. Goenki
Dołącz do nas na
ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA


Order Padma Bhushan dla S.N. Goenki

  • niedziela, 4 marca 2012
  • opracował: Justyna Moćko
Śri Satya Narayan Goenka (nauczyciel medytacji vipassana, techniki nauk medytacyjnych Buddy) został uhonorowany jednym z najwyższych indyjskich odznaczeń cywilnych - Orderem Padma Bhushan.
Order Padma Bhushan nadawany jest w dowód uznania głównie obywatelom indyjskim za wybitne osiągnięcia i zasługi dla narodu, w każdej dziedzinie, w tym za działalność publiczną.
 
W 2012 roku przyznano 109 nagród, w tym jedną dla dwóch osób (liczoną pojedynczo) a 14 w zbiorczej kategorii obcokrajowcy/hindusi-emigranci/osoby pochodzenia indyjskiego.
W szczególności przyznano 5 nagród Padma Vibhuśan, 27 nagród Padma Bhuśan i 77 nagród Padma Śri. Wśród nagrodzonych jest 19 kobiet. Nagrodę Padma Buśan w kategorii pracy społecznej otrzymał Śri Satya Narayan Goenka.
Nagrody Padmy to najwyższe cywilne odznaczenia Indii. Nagradzane są wszystkie dyscypliny/obszary aktywności – sztuka, praca społeczna, działalność publiczna, nauka i inżynieria, ekonomia i przemysł, medycyna, literatura i edukacja, sporty, służba cywilna itd. Przyznanie nagród jest ogłaszane co roku w Dniu Republiki (26 stycznia). Nagrody wręczane są przez Prezydenta Indii w jego siedzibie a Raśtrapati Bhawan na przełomie marca/kwietnia
W hierarchii indyjskich odznaczeń cywilnych znajduje się na drugim miejscu – za Orderem Bharat Ratna.
Gratulujemy!;-)
 
Opublikuj na:
  
kalendarium wydarzeń
Poprzednie
Października 2020
Następne
PWŚCPSN
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 
pokaż wszystkie
więcej
pokaż wszystkie
Partnerskie szkoły jogi
  

Partnerzy portalu
ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA

  
Joga Portal - Pierwszy, ogólnopolski serwis joga-joga.pl - Kraków - Poznań - Wrocław - Trójmiasto - Lublin
Wakacje z joga, wakacyjne kursy jogi oraz wyjazdy organizowane przez szkoły Jogi z całej Polski. Wyszukiwarka szkół jogi: Kraków, Poznań, Wrocław, Trójmiasto, Lublin a także wiele innych miast z całej Polski. Pozycje jogi, joga na DVD, książki o jodze,joga-sklep, forum a także medytacja, ajurweda, kursy rozwoju oraz masaż tajski. Najnowsze wydarzenia, pytania oraz odpoweidzi, wywiady oraz joga w ciąży i joga dla dzieci - Indie i joga w Indiach a także abc jogi i wakacje z jogą podróżowanie po Azji
LikeSoft