Doł±cz do nas na
ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA


WAKACJE Z JOGˇ B.K.S. IYENGARA I MISAMI TYBETAŃSKIMI, Organizator: Szkoła Jogi Surya Namaskar z Wrocławia

  • 5-11 lipca
  • organizator: Surya Namaskar Wrocław
gongi
Prosimy o zabranie własnej maty do jogi.
Pozostały sprzęt (tj. pianki, koce, klocki, bolstery)zapewnia organizator.
W razie pytań prosimy dzwonić pod numer 505-845-545 .


PROWADZˇCY:
Justyna Andrzejewska - Marek Bednarski
dyplomowani nauczyciele jogi metod± B.K.S Iyengara, praktykuj±cy od wielu lat pod okiem Konrada Kocota prekursora jogi w Polsce, przewodnicz±cego Polskiego Stowarzyszenia Jogi Iyengara w latach 2002 - 2008. Nie tylko ucz± się pod jego kierownictwem ale również prowadz± sesje jogi i asystuj± w zajęciach.

Uczestnicy licznych kursów i szkoleń z najbardziej cenionymi nauczycielami z Polski i z zagranicy m.in. Gabriell± Giubilaro (Włochy), Corine Biria (Francja), Lois Steinberg (USA).
Organizatorzy: Jogi w Parku, Jogi w Fosie, Jogi w ramach Festiwalu Era Nowe Horyzonty. Założyciele Wrocławskiej Szkoły Jogi Surya Namaskar.

gongi2

MIEJSCE:
Jeżeli szukasz różnorodnych możliwo¶ci aktywnego spędzania czasu, oferta Karpacza jest dla Ciebie. Wielu niezapomnianych wrażeń dostarczy Ci spacer po mie¶cie. Na jego trasie powinien znaleĽć się Ko¶ciółek Wang – perła dwunastowiecznej drewnianej architektury skandynawskiej. Polecamy Twojej uwadze także Miejskie Muzeum Zabawek. Jego zbiór zawiera ponad 2 tysi±ce eksponatów ofiarowanych głównie przez Henryka Tomaszewskiego – twórcę słynnej Pantomimy Wrocławskiej. Z histori± rozwoju sportu i turystyki w Karkonoszach możesz zapoznać się podczas wizyty w Muzeum Sportu i Turystyki. W upalne letnie dni ochłodę zapewni Ci, położony obok dolnej stacji wyci±gu na Kopę, Dziki Wodospad. Doskonałym miejscem odpoczynku może być również tworz±ca niewielki zbiornik wodny Zapora na rzece Łomnicy. Je¶li poszukujesz adrenaliny, koniecznie powiniene¶ przeżyć emocje towarzysz±ce zjazdowi najdłuższym w Polsce letnim torem saneczkowym lub alpejskim torem bobslejowym "Alpine – Coaster". Przyjemnie możesz spędzić czas w położonym na granicy ¦ciegien i Karpacza Westernowym Miasteczku "Pod Kozi± Skał±". Bez w±tpienia urzecze Cię panuj±ca w nim atmosfera Dzikiego Zachodu. Mierz±c się z 25 m ¶cianami Kruczych Skał, poznasz uroki wspinaczki skałkowej. Zwiedzanie Karpacza i okolic na dwóch kółkach to coraz modniejsza forma rekreacji. Rower bez problemu możesz wypożyczyć, a zróżnicowane i atrakcyjne trasy już na Ciebie czekaj±. Równie aktywnie i interesuj±co spędzisz czas korzystaj±c z dostępnych w mie¶cie kortów tenisowych i basenów pływackich.

gongi3

Zamieszkamy w o¶rodku położonym blisko centrum / przystanek PKS "Bachus", przy ko¶ciele , lecz na uboczu, u podnóża zbocza Karpatki, nad potokiem Łomnicy. Posiada duży teren rekreacyjny z miejscem na zorganizowanie imprez plenerowych typu grill i ognisko, plac zabaw dla dzieci. Przy obiekcie ogrodzony, o¶wietlony, monitorowany parking. W pobliżu boisko sportowe. Zwierzęta domowe s± mile widziane. Do dyspozycji Go¶ci: bilard, tenis stołowy, salka internetowa, sala telewizyjna, sala konferencyjna, stołówka, bufet.

Przy wjeĽdzie do Karpacza pierwsza ulica w prawo ul. Kolejowa i zaraz w lewo obok nieczynnego dworca kolejowego ul. Nad Łomnic± ok. 350 m do skrzyżowania z ul. Nadrzeczn±, przy której położony jest duży budynek Jagody z balkonami. LUB: Z centrum Karpacza przed przystankiem PKS Bachus i Ko¶ciołem skręcamy w prawo ul. Ko¶cieln± jedziemy w dół /stromo/ ok. 120 m., dojeżdżamy do ul. Nad Łomnic± i skręcamy w prawo- zaraz na lewo ul. Nadrzeczna i Jagoda.
Gospodarze obiektu dbaj± o to, aby nie zabrakło domowej i rodzinnej atmosfery. Posiłki wegetariańskie przygotowywane według własnych przepisów. Wła¶ciciele pensjonatu od dłuższego czasu sami praktykuj± jogę i organizuj± liczne warsztaty i spotkania zwi±zane z ta tematyk±.
Więcej na: www.jagoda.karpacz.pl

Adres:
O¶rodek Szkoleniowo-Wypoczynkowy JAGODA I
ul. Nadrzeczna 1
58-540 Karpacz

gongi4
TEMAT WARSZTATÓW:
Wakacje z jog± w Karpaczu przeznaczone s± zarówno dla osób pocz±tkuj±cych jak i zaawansowanych. Zajęcia zostan± podzielone na dwie grupy, każd± z nich prowadzić będ± dyplomowani nauczyciele jogi Iyengara z wieloletnim do¶wiadczeniem (Marek Bednarski oraz Justyna Andrzejewska). Jeżeli chcesz postawić pierwsze kroki na macie z nami z pewno¶ci± jest to dobry pomysł. Poznasz od podstaw pracę w podstawowych pozycjach jogi, a na wieczornych spotkaniach dzięki wykładom będziesz jeszcze bliżej tej tematyki. Jeżeli jeste¶ zaawansowan± osob± w praktyce asan, praktyka na osobnej grupie pod okiem do¶wiadczonego nauczyciela pozwoli ci pój¶ć zdecydowanie dalej w swojej praktyce. Dla osób zaawansowanych również dodatkowo odbęd± się sesje pranayamy. Głównym tematem warsztatu będzie praca z podstawowymi pozycjami w jodze tzn. asanami stoj±cymi oraz odwróconymi, a także poznanie terapii gongiem i misami tybetańskimi. Czas poznać t± praktykę. Zadzwoń po numer 505 - 845- 545, aby spytać o wolne miejsca w Karpaczu.


GONGI I MISY TYBETAŃSKIE:
Koncert dla uczestników poprowadzi Irena Sallman, która od wielu lat organizuje terapię dĽwiękiem i swoje pokazy w ko¶ciółku Wang w Karpaczu.
Pierwotne dĽwięki, zwiększaj± siły witalne, uwalniaj± od lęków, budz± wiarę w siebie, rozbudzaj± intuicję, wyzwalaj± twórcze inspiracje, przenosz± w inne ¶wiaty. Dawniej dĽwiękiem mis i gongów oczyszczano przestrzeń, leczono ciało, wzmacniano psychikę, uzdrawiano duszę. Instrumenty skupiaj±ce wszystkie dĽwięki wszech¶wiata przenikaj± w gł±b organizmu, oddziałuj±c uzdrawiaj±c± wibracj±.

GONGI do ¶wiata Zachodu wprowadził Don Conreoux. Pod wpływem kontaktu i nauk pobieranych u wschodnich mistrzów, znany amerykański aktor przeszedł głębok± metamorfozę. Przeobraził się w mistrza gongu. Koncertuje i prowadzi warsztaty gry na gongach na całym ¶wiecie. Metodę terapii dĽwiękiem mis tybetańskich przyswoił nam i rozwin±ł niemiecki inżynier Peter Hess. Dzięki do¶wiadczeniom i praktyce w Nepalu i Tybecie dostosował star± wiedzę do potrzeb ludzi Zachodu.


PLAN DNIA 28.06.2009:
W O¶rodku Szkoleniowo-Wypoczynkowy JAGODA I można zakwaterować się od godziny 15:00. Prosimy zgłaszać się do recepcji i podać swoje nazwisko. Dostan± Państwo klucze do swojego pokoju. Spotykamy się na pierwszych zajęciach o godzinie 18:00.

18:00 - 19:30 Zapoznanie się z uczestnikami podczas wspólnej praktyki asan - pozycje stoj±ce.
Prosimy się nie spóĽnić, zajęcia stanowi± integraln± cało¶ć i nie jest możliwe doł±czanie do grupy w trakcie zajęć.
20:00 - 20:30 Kolacja - wegetariańska. Domowa kuchnia.
21:00 - 22:00 Gongi i misy tybetańskie - koncert prowadzi Irena Sallman.

PLAN DNIA 29.06.2009 - 03.07.2009:

07:00 - 07:30 Poranne zajęcia - praktyka surya namaskar - powitanie słońca.
07:30 - 08:00 zamiast ¶niadania - specjalnie dobrane zioła i herbaty (bufet herbaciany).
08:00 - 10:00 Poranna sesja jogi dla zaawansowanych (120 minut) - asany stoj±ce.
10:00 - 12:00 Poranna sesja jogi dla pocz±tkuj±cych(120 minut) - asany stoj±ce.
12:00 - 13:00 Obiad - syte jedzenie wegetariańskie. Domowa kuchnia.
16:00 - 17:00 Popołudniowa sesja jogi dla pocz±tkuj±cych (60 minut)- asany relaksacyjne.
17:00 - 18:00 Popołudniowa sesja jogi dla zaawansowanych(60 minut)- asany odwrócone.
18:00 - 19:00 Kolacja - wegetariańska. Domowa kuchnia.
19:00 - 20:00 Gongi i misy tybetańskie - koncert prowadzi Irena Sallman.


PLAN DNIA 04.07.2009:
08:00 - 08:30 Poranne zajęcia obowi±zkowe dla wszystkich) .
08:30 - 09:00 zamiast ¶niadania - specjalnie dobrane zioła i herbaty (bufet herbaciany).
09:00 - 10:30 Poranna sesja jogi dla zaawansowanych (90 minut)
10:30 - 12:00 Poranna sesja jogi dla pocz±tkuj±cych(90 minut).
12:00 - 13:00 Obiad - syte jedzenie wegetariańskie. Domowa kuchnia.

Po obiedzie rozjedziemy się do domów.

KOSZT:
pokój 1 - osobowy z łazienk±
1020 zł osoba dorosła (w tym zajęcia, noclegi, wyżywienie)
pokój 2 - osobowy z łazienk±
870 zł osoba dorosła (w tym zajęcia, noclegi, wyżywienie)
540 zł osoby towarzysz±ce, które nie bior± udziału w
zajęciach (noclegi, wyżywienie)

pokój 2 - osobowy z łazienk± (podwyższony standard)
1020 zł osoba dorosła (w tym zajęcia, noclegi, wyżywienie)
690 zł osoby towarzysz±ce, które nie bior± udziału w
zajęciach (noclegi, wyżywienie)

Pozostał± kwotę należy dopłacić na miejscu. Więcej wiadomo¶ci organizacyjnych już podczas naszego pierwszego spotkania w Karpaczu.

ZAPISY I INFORMACJE:
Zadzwoń pod numer 505-845-545 i spytaj o wolne miejsca.
Następnie wpłać zaliczkę (bezzwrotn±) w kwocie 350 zł do dnia 30.05.2009, po tym
terminie nie gwarantujemy wolnych miejsc. Na podany przez ciebie numer telefonu oddzwonimy celem potwierdzenia rezerwacji.
Pieni±dze można wpłacać bezpo¶rednio przed zajęciami lub na konto z dopiskiem
Wakacje z jog± Karpacz 2009.

POLBANK 92 2340 0009 0430 2180 0000 0080
POLSKIE STOWARZYSZENIE JOGI
54-401 WROCŁAW
ul. Szwedzka 22


więcej znajdziesz na naszym portalu
www.jogajoga.republika.pl
gongi5

Gdzie nas szukać?Opublikuj na:
Polecamy:   1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10
Jak długo muszę się rozci±gać, żeby być w pełni elastycznym?

Rozczaruję Was już na samym pocz±tku tego artykułu, ponieważ muszę uczciwi przyznać, że nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. ...

Dania gotowe. Czy mog± być zdrowe? Rozmowa z Pawłem Skrzypczakiem, prezesem firmy Primavika

Na sklepowych półkach coraz więcej miejsca zajmuj± różnego rodzaju dania gotowe. Wpisuj± się one w potrzeby współczesnego konsumenta, który żyje szybko. Czy taka wysoko przetworzona żywno¶ć może być zdrowa? Na co zwracać uwagę przy wyborze produktów typu convienience? Rozmowa z Pawłem Skrzypczakiem,...

Jesienne Ekocuda nadchodz±!

Naturalne kosmetyki polskich i zagranicznych producentów, warsztaty, wykłady, a przede wszystkim możliwo¶ć spotkania miło¶ników eco pod jednym dachem – to wyróżniki Ekocudów – targów kosmetyków naturalnych, które w dniach 25 - 26 listopada odbęd± się w Domu Towarowym Bracia Jabłkowscy w ...

Joga i medytacja recept± na lepsz± pamięć i orientację

W Polsce na alzheimera choruje ok. 350 tys. ludzi. Trac± pamięć, sprawno¶ć. Uczeni nie potrafi± jeszcze powiedzieć, co jest przyczyn± stopniowej i nieodwracalnej degradacji komórek nerwowych mózgu. Trwaj± intensywne poszukiwania sposobów na opóĽnienie postępów choroby i poprawę komfortu życia pacjen...

Eckhart Tolle – sylwetka człowieka, i jego „Potęga teraĽniejszo¶ci”

Z przekazem Eckharta Tolle spotkałam się około 5 lat temu. Absolutnie nic z tego przekazu nie rozumiej±c. Wpadła wtedy w moje ręce ksi±żka "Potęga teraĽniejszo¶ci", która brzmiała jak nie do końca sprecyzowany bełkot. Czytałam i z typowym dla współczesnego człowieka ignoranctwem dla wszystkiego czeg...

Nowe trendy w jodze

To, że joga jest trendy nie ulega w±tpliwo¶ci. Ale moda na jogę zaszła już tak daleko, że zaczęto tworzyć jej bardzo oryginalne, czasem nie do końca z filozofi± jogi zwi±zane odmiany. Ostatnie hity to joga nago, joga z piwem, joga z psem, czy joga pod wod±. Skusiliby¶cie się na któr±¶ z takich lekcj...

Dlaczego jogin miałby zastanowić się zanim wypije kawę?

Otóż picie jednej/ dwóch filiżanek kawy dziennie nie będzie miało większego wpływu na organizm, ale nadużycie już tak. Kawa stanowi sztuczny stymulator, tzn. wtedy kiedy nasz organizm mówi stop - muszę odpocz±ć to po wypiciu kawy może jednak działać dalej. Niejako oszukuję w ten sposób swój organizm...

Kuchnia Pięciu Przemian - Zima

Zima zbliża się wielkimi krokami, w niektórych regionach kraju mieli¶my już nawet przyjemno¶ć ogl±dać ¶nieg. Zaczyna się okres wieczorów poprzeplatanych krótkimi godzinami szarego ¶wiatła. Jak sobie radzić, żeby nie zapa¶ć się w ciemn±, zimow± noc?...

Spaghetti z dyni z różnymi sosami - Pycha!

Dynia makaronowa potrafi zaskoczyć. Najpierw trzeba j± znaleĽć na bazarze. Jest podłużna, kształtem przypomina piłkę do rugby. Na jej skórce maluj± się zielono-żółte abstrakcyjne wzory. Gdy j± przekroimy, ma delikatny, arbuzowy aromat....

Joga kundalini – przebudzenie i opanowanie energii

Mnogo¶ć zajęć, które okre¶lane s± jako różne rodzaje jogi, może już przyprawić o zawrót głowy. W¶ród nich pojawia się kundalini. Samo słowo brzmi magicznie, a jogę kundalini otacza aura tajemnicy. Jest to jednak, wg jej zwolenników i adeptów, esencja jogi, emanacja życiowej energii, która przepływa ...

  
kalendarium wydarzeń
Poprzednie
Listopada 2017
Następne
PW¦CPSN
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930 
pokaż wszystkie
więcej
pokaż wszystkie
Partnerskie szkoły jogi
  

Partnerzy portalu
ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA

  
Joga Portal - Pierwszy, ogólnopolski serwis joga-joga.pl - Kraków - Poznań - Wrocław - Trójmiasto - Lublin
Wakacje z joga, wakacyjne kursy jogi oraz wyjazdy organizowane przez szkoły Jogi z całej Polski. Wyszukiwarka szkół jogi: Kraków, Poznań, Wrocław, Trójmiasto, Lublin a także wiele innych miast z całej Polski. Pozycje jogi, joga na DVD, ksi±żki o jodze,joga-sklep, forum a także medytacja, ajurweda, kursy rozwoju oraz masaż tajski. Najnowsze wydarzenia, pytania oraz odpoweidzi, wywiady oraz joga w ci±ży i joga dla dzieci - Indie i joga w Indiach a także abc jogi i wakacje z jog± podróżowanie po Azji
likesoft