SZCZĘŚLIWY UMYSŁ, SZCZĘŚLIWE CIAŁO, SZCZĘŚLIWY CZŁOWIEK. STARZYNA W PUSZCZY BIAŁOWIESKIEJ.2-6.09.202
Dołącz do nas na
ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA


SZCZĘŚLIWY UMYSŁ, SZCZĘŚLIWE CIAŁO, SZCZĘŚLIWY CZŁOWIEK. STARZYNA W PUSZCZY BIAŁOWIESKIEJ.2-6.09.2020

Małgosia Perkowska – nauczyciel Sri Sri Jogi,
Ania Rajtar-Klepuszewska – psycholog, coach i trener

zapraszają na warsztaty:

SZCZĘŚLIWY UMYSŁ, SZCZĘŚLIWE CIAŁO, SZCZĘŚLIWY CZŁOWIEK

czyli jak wykorzystać moc codziennych pozytywnych doświadczeń, by zmieniać swoje życie? Kurs oparty o odkrycia neuropsychologii, wzbogacony o praktyki oddechowe, jogę i relaksację, a wszystko to we wspaniałym otoczeniu prastarej Puszczy Białowieskiej.
Zapraszamy na kurs, gdzie nauka, wiedza łączy się z pracą z umysłem, z ciałem i oddechem. Warsztaty przeznaczone dla wszystkich, chcących zadbać o swoją higienę psychiczną i fizyczną.
Na kursie będziemy rozwijać umiejętności korzystania z codziennych pozytywnych doświadczeń, które zawsze są w naszym życiu. Będziemy zauważać, chłonąć i kreować dobre momenty, które w codziennym zabieganiu przegapiamy. Praktyka ta jest oparta na takim przekształcaniu ulotnych przeżyć, by w trwały sposób zmieniły sieć neuronalną, co wpłynie na nasze postrzeganie życia. Takie podejście bazuje na rzeczywistości (na tym co jest) i jest dalekie od tzw. „pozytywnego myślenia”, które jest od niej oderwane.

W trakcie kursu zrozumiesz, jak wytworzyło się w ludzkim mózgu negatywne nastawienie i czemu służy oraz rozwiniesz siły wewnętrzne potrzebne do dobrego samopoczucia i radzenia sobie w trudnych sytuacjach. Dowiesz się, jakie doświadczenia mogą zaspokoić trzy podstawowe potrzeby każdego człowieka: bezpieczeństwa, satysfakcji i więzi. Rozpoczniesz lub wzmocnisz proces budowy wewnętrznego spokoju i zadowolenia, by częściej cieszyć się życiem. Zaczniesz... zmieniać swój mózg na lepsze. Nauczysz się wielu praktycznych sposobów na to, by w trakcie zabieganego dnia zauważyć lub stworzyć przyjemne doświadczenia, a następnie wplatać je w swój umysł, w swój mózg i w swoje życie.

Aby osiągnąć zamierzone efekty kursu, elementy teoretyczne, wykłady, ćwiczenia będą przeplatane praktykami oddechowymi oraz przystępną praktyką jogi i relaksacji.

Praktyki oddechowe - pranajamy - są ważnym elementem warsztatu. W trakcie sesji, krok po kroku poznasz poszczególne pranajamy oraz doświadczysz skuteczności ich oddziaływania. Wiele badań naukowych pokazuje, że poświęcenie uwagi naszemu ciału i świadomemu oddechowi prowadzi prostą drogą do zmniejszenia stresu i odnalezienia spokoju. Wystarczy jeden świadomy oddech, żeby zmienić własną perspektywę. Jeden oddech potrafi oderwać nas od natłoku myśli i dać szansę odnalezienia spokoju.

Joga jest świadomą praca z ciałem i relaksacją. Przystępne pozycje jogi, ćwiczenia poprawiające sprawność i siłę całego ciała, ze szczególnym uwzględnieniem otwarcia barków, klatki piersiowej i prawidłowej postawy całego ciała. Dzięki praktyce jogi, zaczniesz zauważać zmęczenie, stres spiętego ciała, zaciśnięte gardło, przyspieszony oddech, przyspieszone bicie serca i… wtedy zaczniesz włączać świadomy oddech. Prowadzone relaksacje, sesje jogi nidry pogłębią odczucie spokoju, relaksu i ciszy. Ciało, fizyczność i świadomy oddech jest najpewniejszą drogą prowadzącą do bycia ”tu i teraz” również wtedy, gdy umysł gubi się, rozpamiętując przeszłość lub wybiegając w przyszłość,

Program wykorzystuje:
● odkrycia neuropsychologii dotyczące funkcjonowania umysłu
● ćwiczenia praktyczne wspierające zauważanie i tworzenie pozytywnych doświadczeń
● treningi obserwacji swoich myśli i emocji, elementy medytacji
● praktyki oddechowe (pranajamy)
● pracę z ciałem, jogę, relaksację
Warsztat da Ci:
● wiedzę jak funkcjonuje mózg i jak możesz wpływać na swój sposób postrzegania i kreowania własnego życia
● praktyczne sposoby na przezwyciężanie negatywnego nastawienia swojego mózgu
● proste narzędzia do krótkiej codziennej praktyki oddechowej i pracy z ciałem
● zrozumienie jak oddech wpływa na Twoje dobre samopoczucie i nastrój
● więcej spokoju, pewności siebie, radości, siły i poczucia własnej wartości
● będziesz coraz częściej odczuwać czysty, jasny, pozytywny stan umysłu. Zauważysz poprawę pamięci i koncentracji.


Małgosia Perkowska
– nauczyciel Sri Sri Jogi od 2009 roku (jogę praktykuje od 2002), w swoich zajęciach wykorzystuje elementy jogi Iyengara. Wcześniej sportowiec i zawodnik, stający na podium mistrzostw Polski Masters w pływaniu. Praktykę jogi rozpoczęła od studium oddechu, jako techniki przywracającej równowagę na wszystkich poziomach: mentalnym, emocjonalny, fizycznym. Doświadczyła, jak praktyki oddechowe rebirthingu, sudarshan kriy, metoda Butejki pomagają radzić sobie ze stresem, przywracając zdrowie i radość życia. Oprócz regularnych sesji i warsztatów, prowadzi zajęcia jogi z osobami z dolegliwościami neurologicznymi. Zawodowo realizuje się jako doradca podatkowy, od 2010 roku wraz z mężem i synami prowadzi Ośrodek Joga-Ruch-Oddech w Starzynie oraz studio jogi w Białymstoku. Jej autorski program oparty jest na wieloletnim doświadczeniu praktyki jogi i wykorzystywaniu oddechu.
Ania Rajtar-Klepuszewska jest coachem i trenerem biznesu, wspierającym na co dzień menedżerów w rozwijaniu przywództwa opartego o wartości, empatyczny kontakt, partycypację i holistyczne spojrzenie na pracowników i organizację. Pomaga im także w kształtowaniu odporności psychicznej i zarządzaniu energią, co przeciwdziała wypaleniu. Z wykształcenia psycholog, ukończyła kursy terapii zorientowanej na rozwiązania i psychologii procesu. Jest profesjonalnym coachem akredytowanym przez międzynarodowe stowarzyszenie coachów ICF. To czego uczy stosuje także w życiu, dbając o siebie we wszystkich czterech sferach funkcjonowania człowieka: fizycznej, umysłowej, emocjonalnej i duchowej. Od kilkunastu lat ćwiczy jogę (wcześniej tai-chi), gra w tenisa, jeździ na rowerze i chodzi po górach. Uwielbia fotografować i nałogowo czyta książki.
Rozpoczynamy we środę:
16.30 – 17.30 Zakwaterowanie
18:00 – 19.00 Spotkanie organizacyjne. Zapoznanie się uczestników.
19.00 – 19:30 Kolacja
20.00 – 21:00 Sesja jogi relaksacyjnej

Plan dnia – od czwartku do soboty:
6:30 – 7:00 Cichy spacer (Silent walk)
7:00 – 8:30 Ćwiczenia oddechowe. Rytuały ruchowe. Wprowadzenie do jogi.
8:30 – 9:00 Śniadanie
9:00 – 10:00 Spacer/Czas wolny
10:00 – 13:00 Sesja poranna. Teoria i praktyka
13:00 – 13:30 Obiad
13:30 – 15:00 Spacer/Czas wolny
15:00 – 16:30 Ćwiczenia oddechowe. Rytuały ruchowe. Relaksacja.
16:30 – 18:00 Sesja popołudniowa. Teoria i praktyka
18:00 – 18:30 Kolacja
18:30 – 19:00 Czas wolny
19:00 – 19:30 Doświadczenie (Bez komentarza - No comments)
19:30 Spacer/Czas wolny

Niedziela
6:30 – 7:00 Cichy spacer (Silent walk)
7:00 – 8:30 Ćwiczenia oddechowe. Rytuały ruchowe. Wprowadzenie do jogi.
8:30 – 9:00 Śniadanie
9:00 – 10:30 Sesja kończąca kurs
10:30 – 11:30 Wykwaterowanie

Miejsce
:
Starzyna – mała, urokliwa osada na skraju Puszczy Białowieskiej, oddalona od zgiełku miejskiego i otoczona nieskażoną przyrodą. Zaletą tego miejsca jest sielski klimat małej wioseczki, gdzie czas naprawdę się zatrzymał. Wokół cisza i wiele szlaków pieszych wędrówek i tras rowerowych.

Odległość od Warszawy:
200 km. Dojazd samochodem lub pociągiem ok. 3 h. Polecamy bardzo wygodne połączenia PKP ze stacji W-Wa Wschodnia, stacja docelowa Policzna. Ze stacji Policzna 6 km do Starzyny – odbiór po uzgodnieniu telefonicznym.
Dojazd samochodem z Warszawy:
W-wa – Węgrów – Siemiatycze – Kleszczele – Policzna – Starzyna.
Dojazd samochodem z Białegostoku:
Białystok – Bielsk Podlaski – Dubicze Cerkiewne – Starzyna
Całkowita cena:
1650 zł od osoby w pokoju 2 osob. z łazienką. Dopłata za pokój 1-osobowy 500 zł.
W cenie kursu:
wyżywienie (pyszne wegetariańskie) i zakwaterowanie, codzienne wykłady i ćwiczenia praktyczne (indywidualne i grupowe), książka „Szczęśliwy mózg”, sesje jogi i pranajamy, rowery i kije nordik-walking.
Mieszkamy w nowych, komfortowych pokojach. Ćwiczymy w pięknej sali z dębową podłogą, drabinkami, do dyspozycji mamy maty, bolstery, paski, kostki, koce – pomoce ułatwiające praktykę jogi, również kije nordick-walking i rowery.

Rezerwacja:
poprzez wpłatę zaliczki (opłaty za kurs) – 850 zł na konto: Joga, Ruch, Oddech s.c. ul. Jaroszówka 57, Białystok, nr konta: 28 1050 1823 1000 0091 3490 1926 i wypełnienie formularza rezerwacji.
Opłata za spanie i wyżywienie:
800 zł na konto Andrzej Perkowski, Starzyna 30, nr 31 1050 1823 1000 0022 7151 7589
lub gotówką na miejscu. Ilość miejsc ograniczona. O uczestnictwie decyduje kolejność wpłat zaliczki.
Kontakt:
Małgosia – tel.607-190-005
Andrzej – tel. 606-266-663
e-mail: gosia.joga@gmail.com
www.starzyna.pl
www.facebook.com/StarzynaJoga
Zapraszamy


Gdzie nas szukać?Opublikuj na:
Polecamy:   1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10
Jesteśmy zaprogramowani na 120 lat, mamy to zapisane w genach

Będzie dobrze, jeśli zmienimy styl odżywiania i zaczniemy jeść, jak trzeba. Wtedy wszystko wróci do normy. Człowiek do pewnego momentu jest cudownym, samo naprawiającym się organizmem – tłumaczy dr Danuta Myłek, specjalistka w zakresie alergologii i dermatologii. Dr Myłek jest jedy...

Medytacja Vipassana S.N. GOENKA: PRAKTYCZNE NAUKI BUDDY – cz.1

Poniższy tekst jest skróconym fragmentem wykładu, wygłoszonego przez S.N. Goenkę w 1991 r. w Birmie (po 20 latach oczekiwania na prawo wjazdu do tegoż kraju), w którym miał możliwość przedstawienia Dhammy jako nauki uniwersalnej, dostępnej dla każdego, wolnej od aspektu religijnego, przynoszącą szcz...

KURS NAUCZYCIELSKI JOGI INTEGRALNEJ. START STYCZEŃ 2021!

Trwa rekrutacja na IV Edycję Kursu Nauczycielskiego Jogi Integralnej! Kurs nauczycielski przeznaczony jest dla osób, które pragną zdobyć praktyczne umiejętności i rzetelną wiedzę na temat różnych ścieżek i systemów jogi pod okiem najlepszych w Polsce specjalistów. Zdobyte kwalifikacje i umiejętno...

Wspaniały nauczyciel jogi Grzegorz Nieścier potrzebuje Waszej pomocy!

Ratowanie życia i projektu życia Grzegorza Nieściera! Uruchomiliśmy zrzutkę - każda kwota się liczy!!! Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/5f9xha Zwracamy się z prośbą o pomoc w pokryciu kosztów związanych z chorobą Grzegorza i terapią. W chwili obecnej intensywna chemoterapia powoduje ogromne spus...

Zostań w domu z Joga-joga.tv

Joga-joga.tv to Twoje osobiste studio jogi. Ponad 250 sesji do ćwiczenia jogi w domu, zajęcia dla początkujących, odchudzających się oraz dbających o plecy i kręgosłup. Jesteśmy z Tobą wszędzie tam gdzie jest internet....

Książka Leczenie Żywieniem - bestseller z praktycznymi poradami

Takich książek nam własnie potrzeba! Wreszcie dochodzą do głosu lekarze praktycy, którzy promują leczenie chorób przewlekłych oraz profilaktykę zdrowotną w oparciu o właściwą, zrównoważoną dietę. Dietę opartą na prostych zasadach, łatwo dostępnych i nieprzetworzonych produktach. Czytelnik znajdzi...

Dlaczego warto jeść czosnek niedźwiedzi?

Czosnek niedźwiedzi jest rośliną leczniczą - na odporność, nadciśnienie, stany zapalne zatok i oskrzeli. ...

Na wirusa nie ma leku! Rozwiązaniem jest wyłącznie nasz układ odpornościowy – jak go wzmocnić?

Wszystkie media na świecie mówią obecnie niemal wyłącznie o koronawirusie. Obserwujemy rosnące zjawisko paniki, gdyż telewizja i media społecznościowe nie szczędzą nam danych o wzrastających słupkach ofiar śmiertelnych zakażenia. Zamiast wpadać w rytm lęku i czekać "na swoją kolej" – przystąpm...

Wywiad z Wiktorem Morgulec - Wybory jogina. Joga Magazyn Marzec

Czy osoby, które praktykują jogę, powinny mieć dystans do świata? Także do tego, co dzieje się w polityce? Czy wolno im mieć poglądy. A jeśli tak, to jakie? I dlaczego? Poniżej zamieszczamy wywiad z Wiktorem Morgulcem zaczerpnięty z magazynu Joga. ...

Zwiększ odporność dzięki Metodzie Wima Hofa

Wim Hof to człowiek lodu, który łamie wszelkie prawa natury. Wydaje się, że jest nadczłowiekiem, potrafi spędzić 2 godziny zanurzony w lodzie czy przebiec maraton na pustyni bez żadnego łyka wody. Naukowcy sądzili, że są to wyłącznie jego nadzwyczajne umiejętności, ale Wim udowodnił, że każdy może s...

  
kalendarium wydarzeń
Poprzednie
Września 2020
Następne
PWŚCPSN
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930 
pokaż wszystkie
więcej
pokaż wszystkie
Partnerskie szkoły jogi
  

Partnerzy portalu
ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA

  
Joga Portal - Pierwszy, ogólnopolski serwis joga-joga.pl - Kraków - Poznań - Wrocław - Trójmiasto - Lublin
Wakacje z joga, wakacyjne kursy jogi oraz wyjazdy organizowane przez szkoły Jogi z całej Polski. Wyszukiwarka szkół jogi: Kraków, Poznań, Wrocław, Trójmiasto, Lublin a także wiele innych miast z całej Polski. Pozycje jogi, joga na DVD, książki o jodze,joga-sklep, forum a także medytacja, ajurweda, kursy rozwoju oraz masaż tajski. Najnowsze wydarzenia, pytania oraz odpoweidzi, wywiady oraz joga w ciąży i joga dla dzieci - Indie i joga w Indiach a także abc jogi i wakacje z jogą podróżowanie po Azji
LikeSoft