Joga i Panchakarma w Indiach - Ayurveda tylko dla Ciebie
Dołącz do nas na
ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA


Joga i Panchakarma w Indiach - Ayurveda tylko dla Ciebie

  • 1-15 kwietnia

Panchakarma jest zestawem pięciu zabiegów terapeutycznych, podawanych pacjentowi w celu całkowitej detoksykacji ciała. Według Ayurvedy detoksykacja jest niezbędna przed podjęciem jakichkolwiek innych ważnych zabiegów. Nawet zdrowi ludzie są zachęcani do poddawania się tej terapii raz w roku, aby pozbyć się z organizmu zgromadzonych zanieczyszczeń i toksyn chemicznych. W niektórych przypadkach tylko Panchakarma może wyleczyć wiele chorób przewlekłych. Panchakarma pomaga przywrócić równowagę pomiędzy trzema pierwotnymi energiami (Tridoshas) poprzez masaż olejowy, Snehapanam, Nasyam, Dhara, Pizhichil, Kizhi Shirovasti, łaźnie parowe i leki.

Termin wyjazdu : dowolny w 2018 roku

Cena da 2 osób podróżujących razem, zakwaterowanych w jednym pokoju.

Cena :

od 4.390 PLN + przelot (hotel 2*) / osoba

od 5.390 PLN + przelot (hotel 3*) / osoba

*podane ceny są orientacyjne
**ostateczna cena uzależniona jest od wyboru ośrodka ayurvedyjskiego i długości pobytu

Cena przelotu od 2.700 - 3300 PLN

* bilet lotniczy można zakupić indywidualnie lub za naszym pośrednictwem

Cena zawiera:

- zakwaterowanie w pokoju dwuosobowym w hotelach w standardzie 2* lub 3* - 12 nocy
-
zakwaterowanie w ośrodku Ayurveda Beach z codziennym śniadaniem, obiadem i kolacją (potrawy z ayurvedy)
- transport z i na lotnisko klimatyzowanym samochodem
- konsultacje z lekarzem Ayurvedy
- zabiegi ayurvedyjskie z lekami ayurvedy
-
bezpłatny bezprzewodowy dostęp do Internetu
- Ubezpieczenie NNW, KL i bagaż w TU Signal Iduna
- organizację i serwis całego wyjazdu

Cena nie zawiera:

- przelotu międzynarodowego Polska- Trivandrum - Polska - opłaty za wizę do Indii ok. 50USD
- wydatków własnych, napiwków
- posiłków nie wymienionych w programie

Termin wyjazdu zostanie dostosowany do Państwa planów.
Serwis naszego biura obejmuje dokonanie wszystkich rezerwacji, wyszukanie i rezerwacja lotu międzynarodowego, wystawienie polis ubezpieczeniowych, pomoc w uzyskaniu wizy indyjskiej, serwis podczas całego pobytu.

Ayurveda

Ayurveda

To starożytna "nauka życia", jest holistycznym systemem opieki zdrowotnej obejmującym dietę, jogę, masaże, detoksykację, ziołowe środki zaradcze, medytację i styl życia. Ajurveda jest zaprojektowana tak, aby traktować każdego indywidualnie, uwzględniając wszystkie czynniki, które przyczyniają się do naszego zdrowia i dobrego samopoczucia, czy to fizyczne, środowiskowe, emocjonalne czy umysłowe.

Podstawowe zasady Ayurvedy

Według Ayurvedy, wszystko w tym wszechświecie składa się z pięciu elementów. Te pięć elementów wymienia i przekształca się w to, co można zobaczyć, dotknąć, usłyszeć, smakować i powąchać.
Te podstawowe elementy to powietrze (Vayu),
przestrzeń (Akasha), ogień (Agni), woda (Jal) i ziemia (Prithivi).

Tridosza

Te pięć elementów z kolei łączy się ze sobą, dając w organizmie ludzkim trzy siły biologiczno-fizyczne, zwane Tridosha. Są to: Vata, Pitta i Kapha.

Vata

Składający się z powietrza. Energia ta reguluje ruchy ciała. Aktywuje również układ nerwowy, kreatywność, słuch i mowę. Niekontrolowana Vata prowadzi do zmartwień, skurczów, zaparć i bezsenności.

Pitta

Energia ta reguluje ciepło, metabolizm i mentalne rozeznanie. Niekontrolowana Pitta prowadzi do złości, wrzodów i przerzedzających włosów. Zbilansowana Pitta czyni jasność umysłu i ciepłą osobowość.

Kapha

Energia ta wzmacnia strukturę fizyczną ciała, zwiększa trwałość, siłę i stabilność. Kapha również rządzi emocjami, takimi jak przywiązanie i zazdrość, więc zrównoważenie Kapha prowadzi do spokoju i miłości. Niekontrolowana Kapha prowadzi do problemów z wagą.

Tridosza : Vata, Pitta i Kapha - rządzą wszystkimi funkcjami umysłu i ciała. Kiedy te trzy są w równowadze, ciało jest zdrowe; Zaburzenia równowagi powodują choroby.
Zabieg Ayurveda zrównoważy te trzy, co odmładza organizm i przynosi harmonię między trójcą ciała, umysłu i
duszy.

Przywracanie zdrowego balansu

Podczas zabiegu Ayurveda, pierwszym krokiem jest określenie konstytucji jednostki i charakter ich nierównowagi. Odpowiednie leczenie powoduje zwrócenie ciała pacjenta do stanu równowagi. Składniki leczenia są następujące:
*Specjalne masaże ay
urvedyjskie, wykorzystujące olej ziołowy, zioła i ziołowe środki zaradcze. *Doradztwo żywieniowe dostosowane do równowagi trzech doshas.

*Porady na temat zwyczajów życia. Specjalnie wybrane ćwiczenia jogi.
*Porady dotyczące odpowiednich herbat ziołowych Ayurveda, suplementów ziołowych, olejków do masażu i kosmetyków, aby przywrócić równowagę na co dzień.

Terapie w Ayurveda mogą być stosowane zarówno w celach paliatywnych, jak i leczniczych. Kiedy lekarz zidentyfikuje konstytucję ciała (Prakruti) i konkretną dolegliwość (Vikruti), rozpocznie odpowiedni rodzaj masażu, podążając za konkretnym wzorem i napięciem, wykorzystując odpowiednie oleje i proszki. Masaż odżywia tkanki ciała, wzmacnia mięśnie i stymuluje komórki nerwowe.

Terapia jej przebieg i zalecenia

System ajurvedyjski składa się z około trzydziestu różnych programów Ayurveda, których czas trwania waha się od 2-3 dni do 4-6 tygodni. Program od dwóch do trzech tygodni jest uważany za minimum, aby osiągnąć faktyczne i trwałe wyniki.
W tym czasie odwiedza się gabinet ajur
vedyjski raz lub dwa razy dziennie w różnych formach terapii, w jednej lub dwóch sesjach od 1 do 2 godzin każda.

Sesja zwykle zaczyna się od masażu i kończy się specjalnymi lekami ajurveda. Procedury i terapie różnią się w zależności od leczenia. Procedury te są bardzo różnorodne.
Przykłady obejmują wymieszanie całego ciała ciepłym mlekiem, masaż stóp, kąpiele parowe, krople do oczu, specjalne lewatywy na olej i środki przeczyszczające. Niektóre procedury, takie jak masaż całego ciała, wykonywane są jednocześnie przez dwóch terapeutów. Procedury dla mężczyzn są prowadzone przez męskich terapeutów, procedury dla kobiet przez terapeutki kobiet
y.

Wszystkie procedury są przeprowadzane pod nadzorem lekarza ajurvedyjskiego.
Ważne jest, aby podczas pierwszej konsultacji z lekarzem wyjaśnić wszystkie problemy zdrowotne i historię medyczną. Lekarz określi cały reżim terapii i sekwencję procedur, z określonym czasem rozpoczęcia sesji dziennych. Będziesz także otrzymywać pewne leki ziołowe, które należy przyjmować codziennie z specjalną dietą Ajurveda. Twoje jedzenie będzie środkiem terapii podczas zabiegów Ayurveda. Jest środkiem do korygowania nierównowagi doshas w ciele i pomaga wyeliminować toksyny.
Uwaga!!! W trakcie leczenia nie wahaj się zadawać pytań do lekarza i terapeutów.

Ograniczenia

Ograniczenia są integralną częścią leczenia, a te ograniczenia są wymagane przez cały pobyt:
nie można spożywać alkoholu, palić
tytoniu, zażywać narkotyków lub jeść mięsa. Należy ograniczopalanie, pływanie i ćwiczenia fizyczne. A także nie używać lub ograniczyć do minimum wykorzystanie elektronicznych urządzeń, takich jak laptopy, telefony komórkowe, telewizory itp.
Przez czas terapii będzie czas na relaks, na jogę, medytację i zwiedzanie. Jeśli nigdy nie próbowałeś lub nie praktykowałeś jogi, możesz być zadowolony z możliwości poznania Pranayama (prawidłowego oddychania) oraz asan jogi, które możesz regularnie ćwiczyć w długim, zdrowym i zrównoważonym życiu.

Po zabiegu
Przed opuszczeniem kurortu ajurvedyjskiego lekarz Ayurveda przedstawi zalecenia w końcowej konsultacji. Będą one dotyczyły Twojej diety i stylu życia z lekami ajurveda w przyszłości. Należy pamiętać, że w celu zapewnienia ciągłego zdrowia należy powtarzać takie procedury regularnie.

Pierwszy raz odwiedzający Ayurveda Spa

Jeśli jesteś po raz pierwszy odwiedzającym spa Ayurveda, zalecamy rozpocząć od Panchakarmy.
Ze względu na zanieczyszczenie, złe odżywianie i nawyki pitne, toksyny gromadzą się w organizmie. Te toksyny spowalniają krążenie krwi i blokują naczynia krwionośne ciała, co z kolei zmniejsza żywotność. Nasze ciało traci regeneracyjność i zdolność oczyszczania, co powoduje poważne problemy zdrowotne, takie jak udar mózgu i choroby serca. Objawy wysokiego poziomu to: cukrzyca, dna moczanowa, kamienie nerkowe i kamienie w pęcherzykach żółciowych.
Panchakarma (oczyszczanie ciała / Shodhana Chikilsa lub Sodhana Chikilsa)
Panchakarma jest zestawem pięciu zabiegów terapeutycznych, podawanych pacjentowi w celu całkowitego detoksykacji ciała. Według Ayurvedy detoksykacja jest niezbędna przed podjęciem jakichkolwiek innych ważnych zabiegów. Nawet zdrowi ludzie są zachęcani do poddawania się tej terapii raz w roku, aby pozbyć się ciał stałych zanieczyszczeń i chemicznych toksyn. W niektórych przypadkach tylko Panchakarma może wyleczyć
wiele chorób przewlekłych. Panchakarma pomaga przywrócić równowagę pomiędzy trzema pierwotnymi energiami (Tridoshas) . Czas trwania: 2-6 tygodni.

Organizator wyjazdu:

Asia Dream Trips
Joanna Groczyca-Pasrija www.asiadreamtrips.com

Zgłoszenia: rezerwacje@asiadreamtrips.com Kontakt :
Joanna Gorczyca
Pasrija Joanna@asiadreamtrips.com, Tel. 602 733 869 Anna Maria Majkutewicz anna@asiadreamtrips.com, Tel. 604 496 104


Gdzie nas szukać?Opublikuj na:
Polecamy:   1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10
Metoda Butejki, ciąg dalszy fascynującej opowieści na temat oddychania

Ludzie oddychają coraz więcej. Prawidłowa objętość oddechowa to 4-6 litrów na minutę. Z dekady na dekadę jest ona jednak coraz większa, a za tym idzie też podwyższenie norm. ...

Dlaczego jogini wyglądają młodziej?

Aktywność fizyczna dbająca o wszystkie układy w ciele, dająca wskazówki jak zdrowo żyć, oddychać spokojnie i pokochać siebie – taka właśnie jest joga. Mało tego - joga niczego od nas nie chce – nic nie wymusza – daje ogrom możliwości, z którego wybieramy to czego na aktualnym etapi...

Regularna praktyka jogi ratuje życie

Trzy godziny jogi tygodniowo przez rok dobroczynnie wpływa na stan zdrowia osób otyłych, zagrożonych cukrzycą i cierpiących na nadciśnienie – to wyniki badań grupy naukowców z hongkońskiego uniwersytetu, które opublikowano w "Scandinavian Journal of Medicine & Science in Sports". Zespołowi bad...

„Idealny człowiek oddycha tak, jakby nie oddychał”.

Do życia niezbędne nam są trzy rzeczy: woda, jedzenie i powietrza. Która z nich jest najważniejsza? Możemy wytrzymać bez pokarmu przez kilka tygodni, a bez wody przez kilka dni. Jednak bez powietrza przeżyjemy tylko kilka minut. Jeśli porównamy istotność każdego z tych elementów dla naszego przetrwa...

Yin & Yang Bodymind Convention, 24-25.03 Bielsko - Biała

24-25 marca odbędzie się w Bielsku-Białej niecodzienne wydarzenie, Yin & Yang Bodymind Convention. W jednym miejscu będzie wyjątkowa możliwość spotkania z czołowymi przedstawicielami światowych szkół jogi i pilates, wspólnej praktyki oraz uczestnictwa w programie różnorodnych lekcji....

Hormony pod kontrolą z pomocą jogi !

Dobrze znane sformułowanie "huśtawka hormonów" doskonale oddaje znaczenie problemów związanych z hormonami. Tak jak na huśtawce, poziom niektórych hormonów w naszym organizmie raz rośnie a raz maleje pod wpływem określonych czynników. Joga jest pod tym względem pomocna, ponieważ bierze pod uwagę wsz...

OM, dźwięk początku i energii

Sala ćwiczeń jogi. Praktykujący w skupieniu, z zamkniętymi oczami, siedzą na matach. W ciszy rozchodzi się dźwięk OM. Tak wygląda początek zajęć w większości szkół. OM – najbardziej znana i najświętsza sylaba hinduizmu – jednoczy, oczyszcza, uspokaja, otwiera kanały energetyczne. Jest un...

PRODUKT TYGODNIA - Mata i poduszka do akupresury

Akupresura Vital to unikalna na rynku mata relaksująca. Pobudza meridiany usprawniając przepływ energii w organizmie. Intensywny efekt odprężenia i regeneracji! ...

Przełomowa metoda oddechowa i jej twórca K.P. Butejko

Biografią Prof. Konstantyna Pawłowicza Butejko/ Buteyko rozpoczynamy cykl artykułów na temat przełomowej metody oddechowej -metody Butejki. Był on cenionym, rosyjskim lekarzem. Opisał nową jednostkę chorobową, którą nazwał chorobą głębokiego oddychania. Odkrył , iż główną przyczyną wielu schorzeń j...

Kiedy moje barki będą w pełni elastyczne a klatka piersiowa otwarta?

Otwarta klatka piersiowa to podstawa! Do tego dążymy zawsze na samym początku rozpoczynając wprowadzanie w świat jogi początkującego jogina. Dlaczego? Dlatego, że otwarta klatka piersiowa to prostsza postawa całego ciała, nie opadające do przodu barki, możliwość nabrania solidnego oddechu oraz zdecy...

  
kalendarium wydarzeń
Poprzednie
Marca 2018
Następne
PWŚCPSN
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 
pokaż wszystkie
więcej
pokaż wszystkie
Partnerskie szkoły jogi
  

Partnerzy portalu
ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA

  
Joga Portal - Pierwszy, ogólnopolski serwis joga-joga.pl - Kraków - Poznań - Wrocław - Trójmiasto - Lublin
Wakacje z joga, wakacyjne kursy jogi oraz wyjazdy organizowane przez szkoły Jogi z całej Polski. Wyszukiwarka szkół jogi: Kraków, Poznań, Wrocław, Trójmiasto, Lublin a także wiele innych miast z całej Polski. Pozycje jogi, joga na DVD, książki o jodze,joga-sklep, forum a także medytacja, ajurweda, kursy rozwoju oraz masaż tajski. Najnowsze wydarzenia, pytania oraz odpoweidzi, wywiady oraz joga w ciąży i joga dla dzieci - Indie i joga w Indiach a także abc jogi i wakacje z jogą podróżowanie po Azji
likesoft