WIOSENNA WITALNOŚĆ I ENERGIA Włodek Łagodzki
Dołącz do nas na
ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA


WIOSENNA WITALNOŚĆ I ENERGIA Włodek Łagodzki

WIOSENNA WITALNOŚĆ I ENERGIA

Długa zima, mało słońca, zmęczenie? Czujesz, że zbliżająca się wiosna jest tym, czego bardzo potrzebujesz by wrócić do pełni sił, odzyskać energię i błysk w oku?

Przegoń resztki smętnej szarości i zmęczenia razem z nami!
Otwórz się na WIOSENNĄ WITALNOŚĆ I ENERGIĘ.
Zaczerpnij powietrza nasyconego świeżością, zapatrz się w kojące morze, oczyść organizm zdrową dietą, która je odżywi a nie obciąży. Pozwól by Twoje ciało odzyskało energię i sprężystość dzięki ćwiczeniom, odpręż się pod wpływem masażu. W serdecznej atmosferze, wśród inspirujących rozmów odśwież swoje myślenie i przyjmij optymistyczny kurs na lato.

Możesz przyjechać ze swoim dzieckiem. Przygotowaliśmy dla niego ciekawe zajęcia i zabawy. Będzie miało zapewnioną opiekę w czasie Twoich zajęć.


Organizujemy także wiele turnusów wakacyjnych, podczas których będziesz mógł się odprężyć, zregenerować, poćwiczyć z inspirującymi nauczycielami, zdobyć cenną wiedzę o tym, jak na co dzień zdrowo się odżywiać, dbać o swój organizm. Turnusy wakacyjne są również dedykowane dla rodzin z dziećmi, dla których jest przygotowany ciekawy program zajęć. Zapraszamy do zapoznania się z całą ofertą na:

http://www.wakacjezjoga.pl/Wyjazdy/index.html


MAHA JOGA - 
Radosna, odmładzająca forma jogi; poprzez koordynację i integrację na poziomach fizjologicznym i mentalnym wzmacnia system immunologiczny, harmonizuje układ hormonalny, dając zdrowie i siłę, co prowadzi do stanu głębokiego spokoju wewnętrznego.
Charakteryzuje się stałymi, dynamicznymi sekwencjami asan. W astanga jodze wszystko jest ściśle określone: kolejność, sposób wejścia i wyjścia z pozycji, czas trwania w pozycji. Nie ma żadnych przerywników. Pozycje są połączone ze sobą za pomocą oddechu udżdżajli. Oddech ten to rodzaj podstawowej pranajamy. Ma on generować energię, rozgrzewać ciało, a tym samym pomagać w wykonywaniu pozycji. Standardowo w jednej pozycji wykonuje się pięć oddechów- trwa to około pół minuty. Oprócz oddechu cechą charakterystyczną astanga jogi są tak zwane bandhy ( zawory energetyczne) oraz punkty skupienia wzroku, czyli driszti. Każda asana ma przypisany punkt, w który należy sie wpatrywać. Wynikiem praktyki astangi jest wzmocnienie oraz poprawa kondycji fizycznej, elastyczność ciała a także, oczyszczenie go z toksyn. Praktyka intensywnie energetyzująca i oczyszczająca na głębokim poziomie, dająca lekkość i elastyczność


Na wyjeździe będziemy ćwiczyli pierwszą serię prowadzoną, dedykowaną dla osób początkujących, gdzie nauczyciel pokazuje asany a uczniowie powtarzają.


POZIOM TRUDNOŚCI

Zajęcia są przeznaczone dla osób początkujących. Maha joga nie polega jedynie na ćwiczeniu coraz to trudniejszych asan, lecz jest praktyką większego zrozumienia i wzmocnienia swojego ciała, rozwinięcia koncentracji, uwolnienia od nadmiernego napięcia oraz rozwinięcia wrażliwości.


ZAJĘCIA POPROWADZI

WŁODEK ŁAGODZKI, który uczy jogi od ponad 20 lat. Zawodowo realizował się także jako filozof, tłumacz, redaktor naukowy i merytoryczny. Jego obecne podejście do jogi jest wynikiem długotrwałych studiów jogi oraz praktyk różnych ścieżek jogi u mistrzów indyjskich.
 Zaadaptował
i dopracował unikalny system mahayogi polegający na ćwiczeniach koordynujących uwagę, oddech i ruch ciała, dających w efekcie stan głębokiego odprężenia i wyciszenia. Naucza także I i II serii astanga yogi. Joga jest dla niego umiłowaniem mądrości i mądrością miłowania, dążeniem i osiągnięciem, formą i wypełnieniem. 
Jest wybitną postacią w świecie jogicznym, osobą z wielką pasją do praktyki i uczenia do jogi, zawsze z otwartym sercem dzieli się swoją ogromną wiedzą i doświadczeniem. Warsztaty z jego udziałem zawsze są przepełnione serdecznością, ciepłem, pozytywną energią i motywacją do dalszej praktyki.MAJÓWKA DLA DZIECI

Na naszą majówkową regenerację zapraszamy także rodziców z dziećmi.

Najważniejsze informacje:
- pokój zabaw z opiekunkami ośrodka w godzinach 10:00- 16:00, 17:00- 19:00
- pokój zabaw wyłącznie dla naszych uczestników z naszymi wychowawcami
- dwie grupy wiekowe zamiennie- maluchu i starszaki
- zdrowa dieta dla dzieci w lubianej przez nie formie
- zajęcia prowadzone przez naszych wychowawców: edukacyjne, zabawowe, sportowe
- w ramach zajęć będziemy korzystać z elementów takich metod jak: metoda dobrego startu, metoda Weroniki Sheerborne, Integracja Sensoryczna, Kinezjologia edukacyjna Dennissona, arteterapia, metoda Marii Montessori
- pieczenia ciastek przez dzieci
- integracyjne wieczory dla dzieci i rodziców
- dodatkowe atrakcje dla dzieci i rodzin

JOGA DLA DZIECI

 
Joga jest doskonałą formą aktywności dla dzieci. Połączenie zabawy z elementami jogi, daje im dużo radości jednocześnie otwierając umysł na świat. Towarzystwo rówieśników sprzyja pozytywnej atmosferze.
Zajęcia przynoszą wiele korzyści w rozwoju fizycznym dziecka. Joga dla dzieci jest jedną z metod zapobiegania i korygowania wad postawy oraz znakomitym sposobem na poprawienie koordynacji i koncentracji dziecka.
Nauka prawidłowego oddychania oraz relaksacja w końcowym etapie lekcji rozluźnia i uspakaja dziecko. Ćwiczenia są specjalnie dobrane do ich wieku i prowadzone przystępnej, zabawnej dla nich formie. Zajęcia trwają 30 min. i są bezpłatne.

Centrum Fala 1 jest miejscem przystosowanym dla najmłodszych. Posiada plac zabaw, boiska, oraz dodatkową salę, która będzie do dyspozycji dla naszego animatora. Podczas zajęć rodziców maluchy będą mogły uczestniczyć w zajęciach plastycznych, sportowych, edukacyjnych- ich celem będzie pobudzenie dziecięcej kreatywności i wykorzystanie twórczo energii. Zajęcia są przeznaczone dla dzieci w wielu 3-10 lat. Prowadzone będą w dwóch grupach wiekowych.

Będzie to wspaniały czas dla Ciebie i Twojego dziecka. Pełen radości, zabawy i nowych, ciekawych doświadczeń.

Więcej atrakcji i informacji nawww.wakacjezjoga.pl


DIETA WEGETARIAŃSKA


Naturalna, wegetariańska, aromatyczna i zdrowa żywność serwowana w potrawach bez konserwantów i sztucznych dodatków. Posiłki zbilansowane, pokrywające zapotrzebowanie organizmu na składniki odżywcze, zwiększające witalność i dobre samopoczucie.

Filozofią przewodnią turnusu będą zasady prawidłowego odżywiania oparte o nauki biologiczne: fizjologię i biochemię. Techniką przygotowywania potraw będzie gotowanie, duszenie, pieczenie, a efektem końcowym smaczne, zdrowe i odżywcze dania.

Przewidziane są trzy smaczne posiłki oraz zdrowy deser.
Odżywcze śniadania, dające energię, żeby rozpocząć kolejny piękny dzień.
Śniadanie będzie składało się z kasz, płatków, owoców i ziaren, dodatkowo owoce.
Dla ćwiczących soki i owoce.
Obiady wczesnym popołudniem, odżywiające i dodające ciału energii. Zaserwujemy aromatyczne zupy, a na drugie danie odżywcze bukiety smaków i zapachów "przyprawione" świeżymi surówkami.
Proponujemy Państwu zdrowe desery podtrzymujące siły witalne na popołudnie, a wieczorem smaczną kolację składającą się z ciepłych dań, m.in.: zupy, zapiekanki z warzyw, ziaren, bukiety warzyw, potraw z jaj i serów.
Pragnienie będą mogli Państwo zaspokoić czystą wodą oraz herbatami ziołowymi i owocowymi.

Proponujemy Państwu w cenie turnusu zajęcia teoretyczno - praktyczne obejmujące temat zdrowego odżywiania.


DIETA NIEWEGETARIAŃSKA

Dla osób, które nie będą chciały zdecydować się na tydzień bez mięsa i ryb, będzie opcja zamówienia posiłków nie wegetariańskich, przygotowywanych przez kuchnię ośrodka.


DIETA DLA DZIECI

Zbilansowane, zdrowe i smaczne dania przygotowane specjalnie dla dzieci. Z uwzględnieniem ich ulubionych smaków na równi z odpowiednimi proporcjami składników odżywczych i obniżoną zawartością cukru i soli


SZEF KUCHNI

Kamila Dulęba- Dziębowska, technolog żywności i żywienia człowieka (Akademia Rolnicza Szczecin), absolwentka studiów podyplomowych z biologii molekularnej

( Uniwersytet Jagielloński). Studiowała i pracowała na ETH w Zurychu
( Biologia Żywienia).
Pasjonatka tematyką zdrowia i prawidłowego odżywiania dla zdrowia od siedemnastu lat. Doświadczony doradca żywieniowy, dietetyk, szkoleniowiec. Doświadczony instruktor rekreacji ruchowej ze specjalnością aerobik. Mama 3, 5 letniego Michałka.


MIEJSCE

Łazy - to mała miejscowość turystyczna znajdująca się pomiędzy Darłowem i Mielnem. Ze względu na unikalne położenie geograficzno-przyrodnicze - otoczenie lasem, dwoma jeziorami
i morzem tworzy się w tym miejscu korzystny mikro - klimat.
Czysta, szeroka plaża, doskonałe warunki do uprawiania sportów wodnych, ścieżki spacerowe, drogi rowerowe oraz malownicze trasy wycieczkowe to niewątpliwe atuty, które zapewniają doskonały i pełen atrakcji wypoczynek.

Centrum Fala 1 jest położone zaledwie 350 m od Morza Bałtyckiego.
Przestrzeń ośrodka to nowoczesne i wygodne pawilony hotelowe i zaplecze rekreacyjne (korty tenisowe, boiska). Ośrodek posiada salon masażu, saunę parową, salon kosmetyczny i gabinet lekarski.
Oferuje bezpieczną i atrakcyjną przestrzeń rekreacyjną dla dzieci: dwa boiska sportowe, plac zabaw, salę zabaw z animatorkami i dodatkowo osobną salę przystosowana do pracy dziećmi wyłącznie na potrzeby naszych warsztatów. Ośrodek zajmuję powierzchnię 3 hektarów i sąsiaduje z dużym lasem.
Pokoje: w każdym pokoju dwa łóżka 2-osobowe, rozkładane. Więc mogą w nich spać 2,3 lub 4 osoby.
Zakwaterowanie dla signli w pokojach łączonych, 2-osobowych.

W ośrodku Fala 1 regulamin pozwala na pobyt małych psów z włosami zamiast sierści.

Zapraszamy na www.fala1.pl


PLAN TURNUSU

Plan pierwszego dnia:
15:30 -17:00 – przyjazd i rejestracja uczestników
17:00 - 18:30 – wspólna sesja jogi
18:45 - kolacja
20:00 - spotkanie organizacyjne

Pozostałe dni:
07:30 - 08:30 zajęcia oddechowe
08:30 - 09:00 śniadanie / soki i owoce
09:00 - 10:30 Maha joga
10:30 - 11:30 Astanga początkujących
12:00 - 13:00 obiad
13:00 - 15:00 czas wolny / plaża
15:00 - 16:00 wykład odżywianie / czas wolny
16:00 - 16:30 odmładzające ćwiczenia tybetańskie
16:30 - 18:30 Maha joga
18:45 - 19:15 kolacja
20:00 - 21:00 wieczór integracyjny / wykład
21:00 - 22:00 zajęcia z masażu

Plan ostatniego dnia:
08:30 - 09:00 śniadanie / soki i owoce
09:00 - 10:30 Maha joga
10:30 - 11:30 Astanga początkujących
12:00 - 13:00 obiad
Zakończenie kursu

Jako dodatkową aktarcję dla chętnych uczestników zaproponujemy wyjazd do Ogrodów HORTULUS. To niezwykly kompleks 28 różnych ogrodów tematycznych. Łącznie zgromadzonych jest ponad 6 tysięcy gatunków i odmian roślin, w tym gatunki egzotyczne oraz unikalne. Wyjazd organizowany jest przez ośrodek Fala 1, uzależniony będzie od warunków pogodowych. Wyjazd jest dodatkowo płatny.
www.hortulus.com.pl
W dniu wycieczki do Ogrodów Hortulus plan dnia będzie skorygowany do godzin trwania wycieczki.


OPŁATY

Turnus 27.04-05.05 ( 9 dni)

- osoba dorosła ćwicząca w pokoju 2 - 3 osobowym
1380 pln (wpłata do 10.04), 1490 pln (wpłata po 10.04)
- osoba dorosła nie ćwicząca w pokoju 2 - 3 osobowym
1080 pln (wpłata do 10.04), 1190 pln (wpłata po 10.04) 
- dziecko 3-12 lat 1100 pln (wpłata do 10.04), 1180 pln (wpłata po 10.04) 
- pakiet ( 2 osoby ćwiczące + 2 dzieci 3-12l.) minus 200 pln (wpłata do 10.04)

Turnus 30.04-05.05 ( 6 dni)

- osoba dorosła w pokoju 2 - 3 osobowym
1120 pln (wpłata do 10.04), 1230 pln (wpłata po 10.04)
- osoba nie ćwicząca dorosła w pokoju 2 - 3 osobowym
920pln (wpłata do 10.04), 1020 pln (wpłata po 10.04) 
- dziecko 3-12 lat 890 pln (wpłata do 10.04), 930 pln (wpłata po 10.04) 
- pakiet ( 2 osoby ćwiczące + 2 dzieci 3-12l.) minus 100 pln (wpłata do 10.04)

* liczba miejsc dla osób nie ćwiczących ograniczona
* liczba pokoi dla 1 osoby dorosłej i 1 dziecka ograniczona

Dzieci do 3 lat są bez opłat. ( śpią z rodzicami, wyżywienie do wykupienia na miejscu)

Cena zawiera:
- zajęcia jogi, zajęcia oddechowe, zajęcia z masażu, wykłady ze zdrowego odżywiania
- zakwaterowanie
- wyżywienie

Transport – w zakresie własnym

Chcesz przyjechać z większą grupą? Chcesz dopasowania oferty dla twoich pootrzeb? Napisz do nas - dostaniesz ofertę specjalną!


RABATY i ZNIŻKI

STAŁY KLIENT
( warunkiem otrzymania zniżki jest wpłata pierwszej zaliczki do 30.03 )

- 3 % od podanej ceny regularnej dla osoby, która była już z nami
- 7% od podanej ceny regularnej dla osoby, która była z nami 5 razy

Zniżki dotyczą osób dorosłych ćwiczących.

PAKIETY RODZINNE
Informcje w cenniku.

OSOBY NIE ĆWICZĄCE
Informcje w cenniku.

OPŁATA KLIMATYCZNA
Opłatę klimatyczną w wysokości:
- 2,10 zł / dobę - dorośli
- 1,05 zł / dobę - dzieci (3-17lat), uczniowie i studenci, renciści (koniecznie za okazaniem dokumentu uprawniającego do zniżki)
należy uiścić w rejestracji ośrodka w dniu przyjazdu.

Zniżki i pakiety nie sumują się.

REZERWACJA
Warunkiem rezerwacji wyjazdu jest:


1. wysłanie formularza zgłoszeniowego dostępnego pod adresem:
http://www.wakacjezjoga.pl/Zgłoszenie/index.html

2. Wpłacenie zadatku w wysokości 400 zł od osoby dorosłej w momencie rezerwacji na konto:
DUŻO ZDROWIA, Paweł Zatchej; ul. Farysa 60, 01-971 Warszawa
BRE BANK SA 28 1140 2004 0000 3802 4460 5628
 

W tytule przelewu prosimy umieścić imię i nazwisko osoby uczestniczącej w wyjedzie oraz dopisek: KARNET NA ZAJĘCIA JOGI
 - Majówka i podać termin 27.04-5.05 lub 30.04-5.05

3. Wpłacenie zadatku do: Centrum Rekreacyjno-Wypoczynkowe FALA 1
koniecznie z dopiskiem: Majówka z Jogą
76-032 Łazy k/Mielna, ul. Gościnna 5
BZ WBK 97 1090 1870 0000 0001 1145 8158

4. Resztę kwoty prosimy wpłacić do 10 kwietnia na konto:
DUŻO ZDROWIA, Paweł Zatchej; ul. Farysa 60, 01-971 Warszawa
BRE BANK SA 28 1140 2004 0000 3802 4460 5628
 

W tytule przelewu prosimy umieścić imię i nazwisko osoby uczestniczącej w wyjedzie oraz dopisek: KARNET NA ZAJĘCIA JOGI
 - Majówka i podać termin 27.04-5.05 lub 30.04-5.05

wypełniając formularz
- dowiesz się więcej i przyspieszysz rezerwację!

Ilość miejsc ograniczona decyduje kolejność zgłoszeń.
Prosimy o zabranie ze sobą maty do ćwiczeń.
Dla chętnych – możliwość zakupienia maty na miejscu.
Aranżujemy car-pooling dla uczestników wyjazdu.


Serdecznie zapraszamy !!!
http://www.wakacjezjoga.pl/Wyjazdy/p/99


Gdzie nas szukać?Opublikuj na:
Polecamy:   1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10
Slow beauty - mniej znaczy więcej.

Slow to skrót, streszczający całą filozofię slow life: S od sustainable, czyli zrównoważony, L od local, czyli lokalny, O – organic, czyli organiczny, nieprodukowany masowo, W – whole, czyli nieprzetworzony. I właściwie można by na tym poprzestać, jeśli chodzi o przekazanie całej idei. J...

Nasz Patronat! Konferencja Joga i relaksacja w terapii. 22.09.18 AWF Warszawa

Wydział Rehabilitacji Akademii Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego w Warszawie i Akademia Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki w Katowicach oraz Fundacja Life Change zapraszają na: I KONFERENCJĘ NAUKOWO-SZKOLENIOWĄ "JOGA I RELAKSACJA W TERAPII" Warszawa, 22 września 2018 r. ...

Uzdrawiająca moc tańca i jogi stopionych w jedno

Joga i taniec stopione w jedno. Płynny ruch, harmonia oddechu, asan, mudr i mantr, które rozwijają się w rytm muzyki. To shakti joga, czyli joga tańca, system stworzony przez pochodzącą z Wielkiej Brytanii Sarę Avtar Olivier. ...

Samodyscyplina w jodze.

Czy potrafisz robić to co powinieneś, wtedy, kiedy powinieneś? Czy jesteś w stanie teraz dokonać poświęceń, które doprowadzą Cię do celu? Poświęcenie jest jedną ze składowych samodyscypliny. Poświęcenie - czyli twoja zdolność do dyscyplinowania samego siebie. Jesteś wtedy w stanie na krótką metę odr...

Slow life w rodzinie

Czy mając dzieci można w ogóle żyć slow? Jaki kierunek obrać, aby wychować szczęśliwe dziecko i mieć slow life"ową rodzinę?...

Ambasadorka Joga Festiwalu (23-26.08) w Wierchomli - Agnieszka Majewska

Tajna agentka, dilerka kiszonego brokatu, performerka spożywcza. Prowadzi i rozwija autorski projekt "Agnieszka Majewska gotuje nie truje", w ramach którego od 2014 roku prowadzi warsztaty, pokazy kuchni naturalnej. Promuje odżywcze, przeciwzapalne jedzenie, w tym kiszonki na co dzień. Organiczne ro...

Historia Jacquesa Mayola znów na ekranach kin! „Człowiek delfin”już od 17 sierpnia

Mija 30 lat od premiery kultowego filmu Luca Bessona "Wielki Błękit" inspirowanego życiem jednego z największych nurków w historii. Teraz Jacques’a Mayola można poznać jeszcze lepiej. 17 sierpnia do kin wchodzi dokument Lefterisa Charitosa "Człowiek delfin". ...

W jaki sposób joga pomaga niwelować niepokój?

Większą część czasu spędzamy na rozpamiętywaniu tego co się wydarzyło lub planowaniu tego co nadejdzie, a tylko chwilami jesteśmy w pełni obecni i skupieni na tym co dzieje się teraz. Powoduje to, że mózg pracuje cały czas na pełnych obrotach ale nie jest wykorzystywany produktywnie. ...

Yogattractive – naturalny sposób na piękno i pogodę ducha

Od 12 lat pracuję nad systemem anty-ageingu dla twarzy i szyi. Ćwiczenia twarzy są elementem bardzo istotnym, ale nie jedynym. Najpierw podeszłam do sprawy estetycznie, czyli chciałam naturalnie zadbać o twarz. Zadziałała trochę moja próżność, ale także chęć pomagania innym. Yogattractive nie jest c...

Praktyka jogi na piasku i trawie

Urlop to idealny moment, żeby odważyć się na samodzielną praktykę bez wskazówek nauczyciela. Przyjemna sceneria, szum fal i morska bryza powodują, że łatwiej jest się zrelaksować i skupić na wykonywanym ćwiczeniu. Dodatkowo nierówna powierzchnia taka jak piasek przyczynia się do kształtowania mięśni...

  
kalendarium wydarzeń
Poprzednie
Września 2018
Następne
PWŚCPSN
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
pokaż wszystkie
więcej
pokaż wszystkie
Partnerskie szkoły jogi
  

Partnerzy portalu
ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA

  
Joga Portal - Pierwszy, ogólnopolski serwis joga-joga.pl - Kraków - Poznań - Wrocław - Trójmiasto - Lublin
Wakacje z joga, wakacyjne kursy jogi oraz wyjazdy organizowane przez szkoły Jogi z całej Polski. Wyszukiwarka szkół jogi: Kraków, Poznań, Wrocław, Trójmiasto, Lublin a także wiele innych miast z całej Polski. Pozycje jogi, joga na DVD, książki o jodze,joga-sklep, forum a także medytacja, ajurweda, kursy rozwoju oraz masaż tajski. Najnowsze wydarzenia, pytania oraz odpoweidzi, wywiady oraz joga w ciąży i joga dla dzieci - Indie i joga w Indiach a także abc jogi i wakacje z jogą podróżowanie po Azji
likesoft