Majówka z Jogą nad jeziorem
w Dworku w Bieniaszach na Warmii
26 - 30 kwietnia - Adam Bielewicz i Ewelina Godlewska
30 kwietnia - 5 maja - Adam Bielewicz
26 kwietnia - 5 maja 2013
Zapraszamy na Majówkę z jogą do dworku w Bieniaszach na Warmii - do miejsca znanego już z wielu naszych poprzednich wyjazdów i lubianego za swoją gościnną i kameralną atmosferę, klimatyczną salę do praktyki jogi, pyszną kuchnię wegetariańską, ciszę i spokój. Tutaj codzienną praktykę jogi - energetyzującą ciało i kojącą umysł połączymy z głębokim relaksem. Otoczenie dworku, spacery po parku i nad jezioro, przyniosą wytchnienie od miejskiej codzienności.
W programie
Joga:
- rano i po południu po dwie 1,5 godzinne sesje jogi: dla osób początkujących oraz zaawansowanych.
- kurs pierwszy to praktyka łagodna, regenerująca, dla seniorów
- zajęcia tematyczne: elastyczność bioder, barków, zdrowie kręgosłupa, zestaw na stabilność emocjonalną…
- głęboki relaks i ćwiczenia oddechowe,
- ćwiczenia nad jeziorem na pomoście
- wieczorna medytacja
- wykłady i filmy o jodze
- biblioteczka jogiczna
Masaże i warsztaty Medycyny Chińskiej (za dodatkową opłatą):
- Masaże (holistyczny, siatsu, twarzy i głowy, kręgosłupa) i diagnostyka wg Tradycyjnej Medycyny Chińskiej
- Warsztaty: Wpływ emocji na funkcjonowanie narządów wewnętrznych, Kurs gotowania wg 5 przemian, Autoreanimacja
Posiłki:
Poranna herbata i owoc oraz dwa wegetariańskie posiłki przygotowywane przez doświadczonych kucharzy
Opieka nad dziećmi:
Gwarantujemy bezpłatną opiekę nad dziećmi w czasie zajęć jogi. Przed dworkiem znajduje się plac zabaw z huśtawką i piaskownicą.
Joga Iyengara jest unikalnym systemem pracy z ciałem, który poprzez swą precyzję, uważną pracę przynosi efekty nie tylko na poziomie fizycznym (elastyczność, siła, koordynacja, odblokowanie stawów, oczyszczenie narządów wewnętrznych, naenergetyzowanie organizmu), ale też na poziomie emocjonalnym i umysłowym (zredukowanie stresu, wzrost samoświadomości, koncentracja, wyciszenie).
B.K.S. Iyengar o jodze Joga jest dziedziną wieloaspektową. Celem i kulminacją praktyki jogi jest poznanie duszy, jednak po drodze pojawia się mnóstwo korzystnych efektów ubocznych, na przykład zdrowie, szczęście, spokój i równowaga. W tym sensie jogę można nazwać terapią.
Adam Bielewicz
Dyplomowany nauczyciel jogi Iyengara, instruktor rekreacji ruchowej o specjalizacji kinezypsychoprofilaktyka. Praktykuje jogę od 20 lat, od 17 uczy. Rozpoczynał ćwicząc i ucząc u Sławomira Bubicza, 12 lat temu założył Joga! Centrum - jedną z najstarszych i najpopularniejszych szkół jogi w Polsce w której uczyło się wielu obecnych nauczycieli jogi. 3 razy przebywał w Indiach w Instytucie BKS Iyengara w Punie, gdzie uczył się u Geety i Prashanta Iyengar oraz R. Shah. Uczestniczył w warsztatach wielu wspaniałych nauczycieli: Faeqa Birii we Francji, Louis Steinberg i Marian Garfinkel z USA, Gabrielli Giubilaro z Włoch, Rity Keller i Michaela Forbesa z Niemiec oraz najlepszych polskich nauczycieli.
Już w liceum zainteresowała mnie filozofia wschodu, a szczególnie filozofia jogi. Praktykę jogi rozpocząłem od rocznego kursu wg Sivanandy. Jednak dopiero w metodzie Iyengara znalazłem tak ważną dla mnie, jako umysłu ścisłego klarowność. W jodze Iyengara cenię jej wszechstronność i jednocześnie różnorodność praktyki. Ćwiczenia dynamiczne dają energię, podejście techniczne zwiększa świadomość, budowanie różnych sekwencji pokazuje powiązania między pozycjami i poszczególnymi ruchami w asanach, dłuższe czasy uczą cierpliwości i dojrzałości, oddech wprowadza w pracę wewnętrzną, a relaks rozwija spokój i wewnętrzną przestrzeń. Jogasutry Patandżalego do których Iyengar odwołuje się w swojej praktyce łączą sferę praktyki na macie z filozofią jogi. Te wszystkie aspekty staram się rozwijać ucząc się u wielu różnych nauczycieli oraz w praktyce własnej i w swoim uczeniu.
Ewelina Godlewska
Nauczycielka Joga Centrum w trakcie szkolenia Introductory I/II. Z wykształcenia psycholog. Jogę praktykuje od 2006 roku, od 2008 roku uczy. Instruktor rekreacji ruchowej o specjalności ćwiczenia psychofizyczne w oparciu o system Hatha Jogi.
Jako nauczyciel, staram się to uświadomić ludziom, którzy do mnie przychodzą, że nie muszą od razu, a może nigdy być "książkowymi joginami", ich życie jest inne, ich ciała są różne i długość podróży z jogą a także wymiar i zakres osiąganych efeków też będą różne. Kiedy osoba początkująca pyta mnie: "Co mi da joga?" odpowiadam: "Da Ci to czego potrzebujesz!".
Czym jest dla mnie joga? To pytanie pada często a odpowiedź na nie z roku na rok ewoluuje. Dziś joga jest moją wizytówką a ja jej świadectwem. Jest wymagającą przyjaciółką, która nie lubi być zaniedbywana, z drugiej strony jest jak powietrze. Jest ogromnym wyzwaniem żyć i postępować tak by nie zawieść. Szczególnie nazywając siebie nauczycielem i stawiając siebie jako przykład, wzór jogicznego postępowania, należy pamiętać jak ludzie, adepci postrzegają jogę. W ich mniemaniu joga równa się dobro! A moim trudnym zadaniem jest by tak już zostało.
Anna Romanowska
Masażem zajmuje się od ponad 20 lat, profesjonalnie od 12 lat, wykonuje 11 technik, głownie wschodnich. Ukończyła 4-letnie kursy Tradycyjnej Medycyny Chińskiej w Krakowie w Instytucie Claude'a Diolosy (nauczyciel Mattias Hunecke), w zakresie akupunktury, ziołolecznictwa, oraz diagnozy z pulsu i języka. Ukończyła także kursy gotowania wg 5 Przemian w Warszawie. Podczas masażu zajmuje się człowiekiem holistycznie, jako całością, nie pomijając sfery psychicznej, mentalnej, duchowej, energetycznej i fizycznej.
Atrakcje w Bieniaszach i okolicy
Dwór Bieniasze: jezioro i wypożyczalnia łódek, świetne okolice na spacery i rower, wypożyczalnia rowerów, boisko do siatkówki i badmintona, stół do tenisa stołowego. www.bieniasze.pl
Dwór Wojciechy, 5 km: Jazda konna, przejażdżka bryczką, sauna. www.palac-wojciechy.eu
Jezioro Narie, półwysep Kretowiny 16 km: rowery wodne, łodzie, kajaki, bilard. www.kretowiny.pl
Dobre Miasto 24 km: basen. www.basen.dobremiasto.com.pl
Ostróda 42 km: rejsy statkami Ostróda-Miłomłyn lub po jeziorze Drwęckim. www.zegluga.com.pl
Zabytki w okolicy
Miłakowo 6 km - gotycki kościół parafialny z XIV w., wieża z przełomu XIV i XV w. Ołtarz główny neogotycki, w bocznych nawach drewniane empory. Fragmenty murów obronnych z XIV w.
Morąg 21 km - gotycki ratusz z XV w, Pałac Dohnów z XVI w., obecnie Muzeum Warmii i Mazur, fragmenty murów i baszt z XIV w., pozostałości zamku krzyżackiego, gotycki kościół parafialny pw. św. Piotra i Pawła z XIV w.
Dobre Miasto 24 km - gotycki kościół Najświętszego Zbawiciela i Wszystkich Świętych – druga co do wielkości świątynia Warmii; rzeźba Madonny z XV wieku, późnobarokowy ołtarz z 1748, epitafium biskupa warmińskiego Załuskiego, klasycystyczny kościół ewangelicki, fragmenty murów obronnych z gotycką wieżą z XIV wieku, późnobarokowa kaplica św. Mikołaja z ok. 1740.
Po drodze z Warszawy
Olsztynek - skansen – Muzeum Budownictwa Ludowego – Park Etnograficzny, gotycki kościół z XIV wieku i pozostałości murów miejskich z basztami z XV w., zamek krzyżacki, układ urbanistyczny Starego Miasta, oraz pojedyncze domy z początku XX wieku.
Nidzica - zamek krzyżacki z XIV w
Grunwald - pole bitwy z 1410 r.
Dwór w Bieniaszach
oferuje znakomite warunki mieszkalne. Komfortowe pokoje i apartamenty dwu- i trzyosobowe. Łazienka, TV w każdym pokoju. Bezprzewodowy Internet. Część pokoi z łóżkami małżeńskimi.
Koszt obejmuje zajęcia jogi, zakwaterowanie oraz wyżywienie.
Adam Bielewicz, Ewelina Godlewska i Anna Romanowska