Doł±cz do nas na
ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA


SZTUKA BYCIA - Joga, mandale, medytacja i oddech

SZTUKA BYCIA - Joga, mandale, medytacja i oddech

- Czas w którym możesz po prostu Być.

Dwa dni niedaleko Warszawy, w miejscu, gdzie czas zaczyna płyn±ć wolniej, inaczej.
Praktykuj±c jogę, rysuj±c mandale, oddychaj±c i medytuj±c będziemy odkrywać piękno i moc pełnej uważno¶ci i obecno¶ci. Będziemy do¶wiadczać jak uważno¶ć i obecno¶ć w TU I TERAZ przybliża do bycia coraz pełniej sob± i  w coraz większym poł±czeniu z Życiem. Jak otwiera drogę do odczuwania większego komfortu i swobody na codzień.

Zwykła codzienno¶ć.  
Codzienno¶ć niesie wiele wyzwań, lawirujemy między licznymi zadaniami i celami, wcielamy się w różne role, czasem gubimy prawdziwy sens życia i poczucie siebie. Czas, w którym przerwiesz t± codzienn± gonitwę i po¶wiecisz na BYCIE będzie bezcennym darem, który od¶wieży Ciebie wewnętrznie. Z nowym podej¶ciem i z now± energi± powrócisz do swojego codziennego życia.

„SPA” dla duszy
Uważna praktyka jogi, w pełni ¶wiadome tworzenie mandali, obserwacja oddechu – to praktyki, które maj± moc przywrócenia Ciebie do stanu BYCIA.
Pomagaj± na nowo odnaleĽć się w TU I TERAZ. S± doskonałym „pretekstem” i okazj± do do¶wiadczania kolejnych chwil pełnej uważno¶ci i obecno¶ci. A każda kolejna taka chwila wzmacnia w Tobie to do¶wiadczenie,  przestraja Ciebie na now± jako¶ć życia. Sprawia, że zaczynasz czuć się lżej, swobodniej, przestrzenniej, bardziej komfortowo. Uwalniaj± się stresy i napięcia, zachodzi proces głębokiej regeneracji na wszystkich poziomach Twojego istnienia. Zaczynasz  patrzeć na siebie i na swoje życie z nowej „przestrzennej” perspektywy, osi±gasz nowy poziom osobistej wolno¶ci.

¦więto Życia
Gdy coraz czę¶ciej i dłużej do¶wiadczasz momentów pełnej uważno¶ci i ¶wiadomo¶ci, stajesz się coraz bardziej  SOBˇ, coraz pełniej realizujesz swój prawdziwy potencjał. Gdy coraz więcej chwil  życia przeżywasz w pełnej obecno¶ci, wewnętrznym komforcie i swobodzie, żyjesz w coraz większym poł±czeniu z Życiem. Twoje życie staje się cudem i ¶więtem.

Formuła warsztatu jest inspirowana medytacyjnymi odosobnieniami. Ma to być czas, który spędzasz poza domem i całkowicie przeznaczasz na swoje wewnętrzne poszukiwania. Bez laptopa i komórki pod ręk±. Po prostu jeste¶, poszukujesz, do¶wiadczasz, odkrywasz... Czas tylko dla Ciebie!

Warsztatowe menu
  • Sesje jogi – prowadzone będ± w oparciu o metodę BKS Iyengara, z uwzględnieniem indywidualnych potrzeb i możliwo¶ci ćwicz±cych. Praktyczn± nauka uważno¶ci i obecno¶ci w kontakcie z własnym ciałem, w odnajdywaniu optymalnego i prawidłowego ustawienia ciała w pozycji.
  • Tworzenie mandali – niezwykle głęboki i zarazem prosty sposób na bycie bliżej samej/go siebie i zaproszenie do swojego życia cudu wewnętrznej przemiany i uzdrowienia. Rozwija i pogłębia samo¶wiadomo¶ć. Pozwala do¶wiadczyć „magii” procesu tworzenia.
  • Medytacja uważno¶ci – pozwala wyj¶ć poza uwikłanie w ¶wiat własnych my¶li, emocji i odczuć, uczy jak być uważnym, ¶wiadomym obserwatorem. Rozwija samo¶wiadomo¶ć i umiejętno¶ć rozróżniania procesów, które zachodz± w naszej psychice i ¶wiadomo¶ci. Otwiera drogę do bycia w prawdziwym kontakcie z Sob±.
  • Uwalniaj±cy oddech – wspaniały proces, który niesie głęboki relaks i odprężenie, pomaga uzyskać stan harmonii i wyciszenia.
W trakcie warsztatu będzie też czas na krótki wykład, dzielenie się swoimi refleksjami oraz na praktyczne ćwiczenia pomagaj±ce przenie¶ć warsztatowe do¶wiadczenia do codziennego życia.
Na miejscu będ± dostępne materiały potrzebne do tworzenia mandali oraz maty i pomoce potrzebne do praktyki jogi.

Orientacyjny program:
sobota:

od 9 – przyjazd i zakwaterowanie
10 – 12:45 – zajęcia warsztatowe
13 – obiad
15 – 17:45 – zajęcia warsztatowe
18 – kolacja
19:30 – 20:30 – zajęcia warsztatowe
niedziela:
7:30 – 8:30 – zajęcia warsztatowe
9 – ¶niadanie
10-12:45 – zajęcia warsztatowe
13 – obiad
15 – 17:45 zajęcia warsztatowe
18 – kolacja

Osoba prowadz±ca: Anna Borawska - jestem nauczycielk± jogi, arteterapeutk± i trenerk± rozwoju osobistego. Prowadzę warsztaty i sesje jogi oraz autorskie warsztaty i spotkania mandalowe. Tworzę mandale. Pracuję indywidualnie z osobami pragn±cymi zaprosić do swojego życia pozytywn± zmianę.
Na swojej drodze  spotkałam wielu znakomitych nauczycieli. Poznałam wiele skutecznych metod i technik pracy rozwojowej, duchowej i terapeutycznej, które nawzajem uzupełniaj± i wzmacniaj± swoje działanie. Czę¶ć z nich w niezwykle piękny i prosty sposób otwiera na BYCIE i życie w stanie OBECNO¦CI, pozwala w naturalny sposób odnajdywać poczucie harmonii i osobistej swobody. Postanowiłam poł±czyć je w jedn± harmonijn± i synergiczn± cało¶ć i zaprezentować je Tobie, tak aby¶ mógł/a skorzystać z ich dobroczynnego działania.
Więcej informacji o mnie znajdziesz pod adresem:
http://www.mandalamagica.pl/index.php?action=menu&start=tekst&m=0,3&ID=3
Wrażenia uczestników z wcze¶niejszych prowadzonych przeze mnie warsztatów:

http://www.mandalamagica.pl/index.php?action=menu&start=tekst&m=60,91&ID=91
oraz
http://www.mandalamagica.pl/index.php?action=menu&start=tekst&m=16,47&ID=47

Miejsce: Spotykamy się w Rajszewie - miejscu, które swoj± szczególn± atmosfer± zaprasza do zaprzestania codziennej gonitwy i po prostu bycia. Mieszkać będziemy w pokojach 2- 3- i 4- osobowych z łazienkami na korytarzu. Gospodarze domu -  Ela i Leszek - zadbali o przyjazny wystrój wnętrz. Dom ma własny dużym ogród. Blisko jest las, można też pój¶ć na spacer nad Wisłę. Więcej informacji o Rajszewie znajdziesz tutaj: http://www.rajszewproject.pl/

Zakwaterowanie i wyżywienie. Pokoje 2-, 3- i 4-osobowe z łazienkami na korytarzu. Wyżywienie wegetariańskie -  poranna "owsianka", obiad i kolacja.

Termin rozpoczęcia i zakończenia: warsztat rozpoczynamy w sobotę 2 marca o 10:00 (przyjazd i zakwaterowanie od godz. 9), a kończymy w niedzielę 3 marca kolacj± o godz. 18:30. 

Opłata za udział: 440,- pln - obejmuje pełen program warsztatu wraz z pobytem i wyżywieniem.
Ilo¶ć miejsc ograniczona – o udziale decyduje kolejno¶ć zgłoszeń oraz wpłata zaliczki w wysoko¶ci 140,- PLN.
Dane do przelewu:
BRE Bank, 98 1140 2017 0000 4602 0763 8507
Anna Borawska
w tre¶ci proszę wpisać – „Sztuka Bycia”.
Pozostała czę¶ć kwoty - 300,- płatna gotówk±  na miejscu.
W przypadku rezygnacji z udziału po 23 listopada nie ma możliwo¶ci zwrotu zaliczki. W przypadku odwołania warsztatu nast±pi zwrot wpłaconych zaliczek.

Zgłoszenia - mailowo lub telefonicznie:
Anna Borawska, 0-664 035 601, annaborawska@pro.wp.pl
Potwierdzeniem zgłoszenia jest dokonanie wpłaty zaliczki (najpóĽniej w ci±gu 7 dni od daty zgłoszenia).
Termin zgłoszeń – do 26 lutego.

Dojazd: informacje o dojeĽdzie otrzymasz na parę dni przed warsztatem.

Więcej informacji na www.mandalamagica.pl

Serdecznie zapraszam!

Gdzie nas szukać?Opublikuj na:
Polecamy:   1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10
Jogowe przygotowanie do wyj¶cia na stok. Ferie z jog± 2018!

U progu sezonu narciarskiego przypominamy jakie korzy¶ci przynosi praktyka jogi dla narciarzy. ...

Kiedy mój umysł będzie w pełni elastyczny…?

Można by długo rozpisywać się o elastyczno¶ci ciała – metod na jej osi±gnięcie jest wiele i o ile będziemy systematyczni i konsekwentni osi±gniemy ten cel bez większego wysiłku – wszystko zależy od chęci i nastawienia. Nieco inaczej sprawa wygl±da z najważniejszym narz±dem sprawuj±cym ko...

Jakie cechy powinien mieć idealny nauczyciel jogi?

Według szacunkowych badań w Polsce jest w tej chwili około 800 nauczycieli jogi. Niektórzy z nich zdobyli dyplomy w systemie jogi Iyengara, inni Sivanandy, a jeszcze inni Kundalini czy Ashtangi. Po czym poznać, że mamy do czynienia z dobrym nauczycielem?...

Dzięki ojcu joga trafiła do szkół. Anna Romanowska wspomina ojca, prof. Wiesława Romanowskiego

Praktyka jogi zaczęła rozwijać się w Polsce w latach siedemdziesi±tych. W¶ród jej pionierów był fizjolog prof. Wiesław Romanowski. Pod jego redakcj± ukazała się w 1973 r. ksi±żka pt. "Teoria i metodyka ćwiczeń relaksowo-koncentruj±cych", która stała się dla wielu polskich nauczycieli jogi swego rod...

Ajurwedyjska sztuka równowagi, czyli jak zapobiegać zimowym chorobom

Jesień i zima. Człowiek wyziębiony, pozbawiony słonecznego ciepła i ¶wiatła, staje się podatny na infekcje i zaczyna chorować. Wg ajurwedy oznacza to brak równowagi bioenergetycznej w organizmie. Bo pojęcie choroby jako takiej w tym starożytnym, holistycznym systemie medycznym nie istnieje. ...

Dlaczego jogę mog± praktykować wyznawcy wszystkich religii?

Spotykamy czasem w niektórych mediach dziwne i absurdalne opinie na temat jogi. Wynikaj± one niestety przede wszystkim z podstawowej niewiedzy osób, które nigdy z jog± nie miały do czynienia. Bo joga to nie religia i praktykować mog± j± wszyscy. ...

Kiedy moje nogi będ± w końcu elastyczne?

Mocne oraz elastyczne nogi to też zdrowe nogi - lekkie, sprawne i pewnie st±paj±ce po ziemi. To większa rado¶ć biegania i uprawiania wszelkich innych dyscyplin sportowych - twoich ulubionych. To wreszcie smukłe i zgrabne nogi, zrelaksowane i odprężone. Nie zwlękaj - sięgaj po więcej - również w jodz...

Jej wysoko¶ć cytryna

Królowa pochodzi z południowo-wschodnich Chin. Jej kariera rozkwitła w XVIII wieku, kiedy odkryto, że jest doskonałym remedium na wiele chorób. Dzi¶ cytryna znana jest nie tylko ze swych wła¶ciwo¶ci leczniczych, ale także jako doskonała pomoc w ekologicznym sprz±taniu domu....

10 sposobów na uproszczenie życia

Dzisiejsze tempo życia, szczególnie w dużych miastach jest przyczyn± przewlekłego stresu, przemęczenia i problemów ze zdrowiem. Prostota i minimalizm mog± nam pomóc odnaleĽć równowagę i swój własny slow life. Oto 10 sposobów na uproszczenie życia. ...

Obserwujemy obecnie prawdziwy boom na rozwój osobisty. Z czego on wynika?

Na to i wiele innych pytań odpowiadaj± Karolina i Maciej Szaciłło, eksperci od zdrowego stylu życia, entuzja¶ci ajurwedy i technik medytacyjnych....

  
kalendarium wydarzeń
Poprzednie
Stycznia 2018
Następne
PW¦CPSN
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031 
pokaż wszystkie
więcej
pokaż wszystkie
Partnerskie szkoły jogi
  

Partnerzy portalu
ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA

  
Joga Portal - Pierwszy, ogólnopolski serwis joga-joga.pl - Kraków - Poznań - Wrocław - Trójmiasto - Lublin
Wakacje z joga, wakacyjne kursy jogi oraz wyjazdy organizowane przez szkoły Jogi z całej Polski. Wyszukiwarka szkół jogi: Kraków, Poznań, Wrocław, Trójmiasto, Lublin a także wiele innych miast z całej Polski. Pozycje jogi, joga na DVD, ksi±żki o jodze,joga-sklep, forum a także medytacja, ajurweda, kursy rozwoju oraz masaż tajski. Najnowsze wydarzenia, pytania oraz odpoweidzi, wywiady oraz joga w ci±ży i joga dla dzieci - Indie i joga w Indiach a także abc jogi i wakacje z jog± podróżowanie po Azji
likesoft